Najděte nejlevnejší letenky

Angola Calandula Falls

Počasí Angola Calandula Falls


Angola je země, kde se může setkat s různými klimatickými podmínkami v závislosti na oblasti. Jedna z turisticky zajímavých lokalit je Calandula Falls, což jsou vodopády nacházející se v městě Malanje. Jaké je počasí v této oblasti?

Calandula Falls jsou situovány do výšky približne 1000 m.n.m. V létě, tedy od listopadu do února, jsou zde vyšší teploty, které se pohybují kolem 30 °C. Tyto měsíce se mohou stát velmi horkými, ale zároveň je zde s vyšší pravděpodobností výskyt deště. Protože toto období se nachází v období dešťů, jsou zde časté bouřky a deště, které mohou mačkat pobyt tady méně pohodlným. Voda v řece naopak bývá v létě vyšší, což je vhodnou dobou k návštěvě vodopádu.

Na druhé straně, v zimě, je počasí v Calandula Falls poměrně mírné a suché. Toto období trvá od května do srpna. Množství srážek velmi poklesne a může se stát, že srážky nebudou vůbec vyskytovat. Teploty bývají v této době mnohem příjemnější a pohybuje se kolem 20 °C, což je ideální pro procházky a obdivování krásné krajiny. V této době je vodopád také úchvatný - voda je čirší a méně kýčovitá.

Během období, kdy je počasí nestálé, je dobré dbát na to, co si berete sebou a jaké oblečení si připravíte. Pokud se rozhodnete pro návštěvu v době dešťů a letního období, noste si oblečení vyhovující vlhkosti a nezapomeňte na ochranu před sluncem. Naopak v zimě noste si s sebou teplejší oblečení.

Celkově je klima v oblasti Calandula Falls příjemné pro návštěvu po celý rok, ale záleží na preferencích turisty, jaké období si zvolí k návštěvě. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete tuto lokalitu navštívit, budete určitě ohromeni nádherným vodopádem, stejně jako nezapomenutelným zážitkem, jakým je procházka v neuvěřitelné přírodě tohoto místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Calandula Falls


1. Jaké je nejlepší období na návštěvu Calandula Falls v Angole?
- Nejlepší období na návštěvu je od června do září, kdy je sezóna sucha a vodopády mají nejvyšší průtok.

2. Musím platit za vstup do Calandula Falls?
- Ano, návštěvníci musí platit vstupné, které je stanoveno místními úřady.

3. Kde se nachází Calandula Falls v Angole?
- Calandula Falls se nachází v provincii Malanje, 190 km na severovýchod od Luandy.

4. Jaké aktivity je možné v Calandula Falls podniknout?
- Návštěvníci mohou podniknout různé aktivity, jako jsou koupání v řece, procházky po přírodě, pozorování ptáků a pikniky.

5. Jak dlouho trvá cesta z Luandy do Calandula Falls?
- Cesta trvá přibližně 4-5 hodin autobusem nebo autem.

6. Existují v okolí Calandula Falls ubytovací zařízení?
- Ano, existuje několik ubytovacích zařízení v blízkosti vodopádů, jako jsou hotely, chatky a kempy.

7. Je v okolí Calandula Falls bezpečno?
- Záleží na tom, na jakých místech se návštěvníci pohybují. Obecně platí, že je mimo turistická místa bezpečno. Je však vhodné dodržovat obecná bezpečnostní opatření, jako je chování ve skupině a opatrnost v oblastech s vysokým rizikem kriminality.


Dovolená Angola Calandula Falls


Angola je země, která se v posledních letech postupně začíná otevírat turistům. Jako jeden z hlavních turistických cílů v zemi se dlouhodobě vyzdvihují krásné vodopády Calandula Falls, které se nacházejí na řece Lucala, v provincii Malanje. Pokud máte chuť navštívit něco nového a zároveň úchvatného, může být Calandula Falls právě tou správnou volbou.

Calandula Falls jsou jedny z největších vodopádů v Africe, což znamená, že je stojí za to vidět. V desítkách metrů široké kaskádě vysoké až 105 metrů můžete prožít jedinečný zážitek, při kterém uvidíte, jak se voda vrací zpátky do řeky. Navíc se zde nachází mnoho kaskád, které tvoří takřka souvislý pás vodopádů délky asi 400 metrů. Ve výšce 2000 metrů nad mořem, se všemi těmito vodopády a s přírodou v okolí, je Calandula Falls kouzelným místem, odkud můžete vnímat krásu a sílu přírody.

Kromě kouzelného hlediska samotného, nacházejí se u vodopádů i mnohé aktivity, které si můžete užít během své dovolené. Pokud milujete adrenalinové sporty, můžete si zde vyzkoušet rafting, kajak, turistiku, rybaření a mnoho dalšího. Pokud jste z motorového sportu, doporučujeme si pronajmout motorky nebo čtyřkolky a projet se po okolí. Právě na takové dovolené se můžete plně oddávat svým zájmům, užívat si západy slunce, relaxovat a najít si čas na sebe.

Pokud jste cestovatelé z České republiky, byla doposud Angola místem, kam se pár turistů odebralo. To se však mění a země se stává velmi zajímavou pro cestovatele z celého světa. V tomto kontextu vám doporučujeme nezapomínat na základní opatření a bezpečnostní pravidla, ať už se budete pohybovat kdekoli v zemi.

Celkově lze říci, že návštěva Calandula Falls je nádherným zážitkem a stojí za určitou investici do cesty. Pokud máte chuť vidět tohle kouzelné místo, neváhejte a vydejte se do Angoly. Určitě si užijete plné zážitky a načerpáte sílu a energii do dalšího běžného života.


Ubytování Angola Calandula Falls


Když se mluví o Angole, pravděpodobně první věcí, která mnohým lidem přijde na mysl, jsou obavy o bezpečnost a následně o to, zda v zemi vůbec existuje něco, co by stálo za návštěvu. Nicméně toto africké státoví skrývá mnoho skvostů, jako je třeba nádherný vodopád Calandula Falls, který stojí určitě za zahrnutí do vašeho seznamu míst, která byste měli navštívit.

Abychom se s vámi podělili o naši zkušenost, rozhodli jsme se vyzkoušet ubytování přímo nedaleko těchto vodopádů. Zvolili jsme si hotel Calandula Falls Lodge, což je jedna z nejlepších možností na ubytování v tomto regionu. Vítali nás vstřícní a milí zaměstnanci, kteří se snažili ve všem vyjít vstříc a učinit z našeho pobytu co nejlepší zážitek.

Hotel Calandula Falls Lodge nabízí hostům komfortní a prostorné pokoje, které jsou vybaveny všemi potřebnými amenitami a velmi vkusně zařízené. Náš pokoj byl velkorysý, tichý, s úžasným výhledem na vodopád. K dispozici byl také televizor, klimatizace, mini bar a soukromá koupelna s vanou. Pokud byste potřebovali, můžete si objednat také pokojovou službu.

V restauraci hotelu můžete ochutnat různé pochoutky z místní kuchyně a mezinárodní kuchyně. Nabídka je opravdu pestrá, od masa po ryby, ale také sladké dezerty nebo vegetariánské možnosti pro ty, kteří by preferovali něco trochu lehčího. Restaurace má také velmi příjemnou atmosféru a kromě jídla se zde můžete pohodlně posadit a relaxovat po celodenním objevování okolí.

Obecně má hotel Calandula Falls Lodge skvělou polohu, která vám umožní snadno navštívit nejen vodopády, ale také jiná zajímavá místa v okolí. Personál vám rád pomůže s organizací vašeho programu a zajistí dopravu, pokud byste ji potřebovali.

Vím, že Angola se může zdát jako odvážná volba pro cestování, ale rádi bychom vám řekli, že v některých částech země najdete opravdu nádherná místa, která stojí za to vidět. Pokud plánujete cestu do tohoto krásného afrického státu, můžeme vám pouze doporučit, abyste se zastavili a navštívili vodopády Calandula Falls a pobyt si užili naplno v tomto krásném hotelu.


Letenka Angola Calandula Falls


Angola je zemí, která může nabídnout mnoho zajímavých míst a přírodních krás. Jedním z nejvíce fascinujících míst je Calandula Falls - vodopád, který se nachází v centrální části země, a který je známý svou jedinečnou krásou.

Letenky k tomuto nádhernému místu lze zakoupit v mnoha leteckých společnostech, které operují na toto místo. Ovšem před plánováním cesty k tomuto místu je třeba získat více informací o tomto úžasném místě.

Calandula Falls je vodopád, který se tvoří na řece Lucola. Tento vodopád, který se nachází v provincii Malanje, je jedním z nejkrásnějších míst v zemi, protože se nerozkládá na souvislou vodní stěnu, ale na množství oddělených toků, které dopadají na skalnaté skaliny.

Tento vodopád je trvale aktivní a ještě více zjemňuje okolní nádhernou scenérii. Ve vodopádu jsou k vidění mnoho jezer a přírodních bazénů, které se tvoří jako důsledek průběhu řeky. Tyto bazény jsou obklopeny zelenými kopci a palmovými háji. Mnohem výše se nachází malé řeky a kaskády, které vytvářejí ještě více krásných scenérií pro úžasnou přírodní kulisu.

Navštívit Calandula Falls je nezapomenutelný zážitek, protože můžete vidět, jak příroda dokáže být krásná a úchvatná, a nabízí návštěvníkům možnost užít si nenarušené krásy přírody. Navíc, návštěvníci mohou pozorovat mnoho druhů zvířat a rostlin, které žijí v okolí vodopádu.

Když budete plánovat cestu k tomuto nádhernému místu, musíte si pamatovat, že je potřeba vzít v úvahu mnoho faktorů, jako je například počasí nebo předpovědi počasí, protože některé období mohou být pro návštěvu tohoto místa nevhodné. Dále je dobré zvážit výběr správného oblečení, protože vodopád má vysokou vlhkost a také je dobré obuv i vybavení pro turistiku.

Celkově se Calandula Falls staly jedním z nejoblíbenějších turistických míst v Angole. Pokud hledáte odpočinek od každodenního života a chcete vidět něco krásného, pak je toto místo pro vás tou správnou volbou. Proto neváhejte a zarezervujte si letenku do Angoly, abyste mohli vidět toto úžasné místo všemi svými smysly.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky