Najděte nejlevnejší letenky

Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)

Počasí Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentinská Patagonie je místem dramatických kontrastů a nepředvídatelného počasí. Bariloche, El Calafate a Ushuaia jsou tři nejzápadnější města v Argentině, které jsou známé pro svou krásu, divokou přírodu a unikátní krajiny. Když se chystáte navštívit tuto část světa, musíte se připravit na různá překvapení od počasí, které může být velmi proměnlivé a nevypočitatelné. Následující článek vám poskytne více informací o počasí v těchto třech městech.

Bariloche

Bariloche se nachází v Andách a je často spojováno s jihoamerickými Alpami. Když se chystáte navštívit Bariloche, musíte si pamatovat, že počasí se může velmi rychle změnit. V zimě – od června do srpna – se můžete těšit na mnoho sněhu a teploty se mohou snadno dostat pod bod mrazu. V létě – od prosince do února – jsou teploty teplejší a denní teploty se mohou pohybovat až kolem 25 °C, s chladnými nocemi.

El Calafate

El Calafate je nejlepším místem k návštěvě ledu Perito Moreno, který se nachází v Národním parku Los Glaciares. Vzhledem k jeho geografické poloze má El Calafate podobné počasí jako Bariloche, ale s nižšími teplotami. V zimě se může teplota snadno dostat až k -10 °C, ale v létě mohou být teploty také velmi příjemné, s denními teplotami kolem 20 °C. Počasí je poměrně nevypočitatelné a změny jsou velmi rychlé.

Ushuaia

Ushuaia je nejjižnější město na světě. Nachází se v Tierra del Fuego a je obklopeno národními parky a ledovci. Když přijedete do Ushuaia v zimě od června do srpna, můžete očekávat teploty kolem -5°C (nejčastěji) nebo nižší a mnoho sněhu. V létě – od prosince do února – se teploty mohou vyšplhat až na 18 °C, ale s chladnými noci.

Celkově je Patagonie známá pro její proměnlivé počasí, což znamená, že je důležité si vzít s sebou oblečení na všechny příležitosti. Výlety do Patagonie mohou být náročné a náročné, tak si s sebou nezapomeňte vzít i správnou výbavu na turistiku. Pokud se ale skutečně chcete těšit na toto krásné místo bez překvapení, pak byste měli zvážit letní návštěvu, kdy jsou teploty příjemnější a kdy si můžete užít všechny outdoorové sporty, které tato oblast nabízí.


Letenka Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentina je země, která se pyšní mnoha krásami, a jednou z nich je Patagonie. Tato oblast se nachází na jižním konci Jižní Ameriky a je tvořena nádhernou divokou přírodou, hory, ledovci, jezera a pláže. Pokud se chystáte navštívit tento nádherný kout světa, letenka do Patagonie je tím nejlepším způsobem, jak se tam dostat.

Bariloche, El Calafate a Ushuaia jsou tři hlavní turistické destinace v Patagonii. Bariloche, nacházející se v provincii Rio Negro, je známý svými horskými chatami, jezery a horami. Je to také výchozí bod pro mnoho dobrodružství v Patagonii, jako je trekking a horolezectví. Město je také známé svou gastronomií a místními specialitami, jako je čokoláda a pivovarnictví.

El Calafate je dalším místem, které stojí za návštěvu. Toto malé městečko se nachází v provincii Santa Cruz a je domovem pro mnoho ledovců v oblasti, včetně Perito Moreno, což je nejrozlehlejší a nejslavnější z nich. El Calafate je také populární turistickou destinací pro outdoorové aktivity, jako je trekking nebo jízda na koni.

Posledním místem, které navštívit z letenka Patagonie je Ushuaia. Nachází se v provincii Tierra del Fuego a je to nejjižnější město na světě. Toto město je obklopeno ledem a horami a je výchozím bodem pro mnoho expedic na jižním pólu. Ushuaia je také známá svými jantarovými plážemi a vynikajícími mořskými plody.

Pokud se rozhodnete vydat do těchto krásných míst v Patagonii, letenka do Argentina je tím nejlepším způsobem, jak se tam dostat. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízí lety do Buenos Aires, což je hlavní město Argentiny. Z Buenos Aires se pak můžete dostat do těchto tří měst pozemním dopravním prostředkem.

V Patagonii je stále mnoho míst k objevení, ať už hledáte dobrodružství na horách, či klidné a osamělé pláže. Pokud chcete prožít unikátní zážitek, pak letenka Argentina Patagonie je tím nejlepším způsobem, jak tam dorazit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Patagonie?

Nejlepší doba na návštěvu Patagonie je mezi zářím a březnem, kdy je tam léto. V tomto období jsou teploty příjemné a méně pravděpodobné jsou silné větry a sněhové bouře, které mohou ovlivnit vaše aktivity.

2. Jak se nejlépe dopravit po Patagonii?

Doporučujeme pronajmout si vlastní auto a najezdit se po Patagonii. Doprava mimo velká města je méně častá a autobusy mohou být plné a pomalé. Existují také taxislužby, ale jsou dražší.

3. Co si sebou vzít na Patagonii?

V létě si vezměte lehké oblečení, spodní prádlo, trekové boty, nepromokavou bundu a nepromokavé kalhoty, sluneční brýle, opalovací krém a klobouk. V zimě si vezměte teplé oblečení, čepici a rukavice.

4. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Bariloche?

Nejlepší turistické atrakce v Bariloche zahrnují Cerro Catedral pro lyžování, Nahuel Huapi National Park pro pěší turistiku a pozorování zvěře a pěší túry na poloostrov Llao Llao.

5. Co vidět v El Calafate?

V El Calafate je nejpopulárnějším místem sledování ledovce Perito Moreno, návštěva Národního parku Los Glaciares, kde si můžete prohlédnout další impozantní ledovce a výlety na jezera Argentinského jezera.

6. Co vidět v Ushuaia?

V Ushuaia můžete navštívit Hlavní náměstí 9. července, národní park Tierra del Fuego, zde objevíte rozmanitou faunu a florou a projížďky po kanálu Beagle.

7. Jaké jsou nejlepší aktivity v Patagonii?

Patagonie nabízí mnoho aktivit jako například pěší turistiku, horskou cyklistiku, lyžování, snowboarding, obhlídku ledovců, pozorování zvěře a mnoho dalších. Zamilovaným párim Urku monument a Laguna Esmeralda nebo Laguna Nimez.

8. Jak si zajistit ubytování v Patagonii?

Výběr ubytování v Patagonii zahrnuje hotely, hostely, chaty a kempy. Většina míst nabízí možnosti online rezervace.

9. Jaká je místní měna a jaké jsou náklady na život v Patagonii?

Místní měna v Argentině je argentinský peso. Náklady na život v Patagonii mohou být poměrně vysoké, ale většina míst nabízí cenově přijatelné volby ubytování a stravování.

10. Je nutné mluvit španělsky?

V Patagonii mluví většina lidí španělsky, takže komunikování by mohlo být obtížné, pokud neznáte alespoň základní španělštinu. V turistických oblastech však většina lidí mluví anglicky.


Dovolená Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentina Patagonie je jedním z nejkrásnějších míst na planetě. Toto území, nacházející se na jihu Argentiny, je bohaté na divokou a rozmanitou přírodu, překrásné scenérie a skvělé možnosti na dovolenou. Pokud máte chuť na výpravu do této části světa, připravili jsme pro vás inspiraci, kam vyrazit.

Bariloche

Bariloche je letoviskem uprostřed parku Nahuel Huapi, který se rozprostírá na území 7000 kilometrů čtverečních. Okolní krajina tvoří hory, jezera a lesy, které nabízí možnosti k spoustě outdoorových aktivit. V létě je zde možnost turistiky v horách, zimní sportovní aktivity v okolí zasněžených kopců, kajak, windsurfing atd. Mezi jedny z nejpopulárnějších aktivit patří výlet k jezeru Nahuel Huapi, jízda na lanovce Cerro Otto a návštěva historického centra města.

El Calafate

El Calafate se nachází blízko hranic s Chile a je nejlepším místem pro průzkum ledového pole Perito Moreno. Ledovcový systém ve Vysokých Andách se rozprostírá přes oblast velkou jako stát Rhode Island a tvoří osudnou atrakci. Na rozmezí 30 let se tento ledovec snížil o 18 km a každý den se stále mění. Nejlepší čas na návštěvu je obvykle koncem léta a začátkem podzimu, kdy je klima ideální. Kromě toho je El Calafate obklopeno horami, jezery a přírodními parky, jako například Národním parkem Los Glaciares.

Ushuaia

Ushuaia, nejjižnější město na světě, se nachází na ostrově Tierra del Fuego a je považováno za bránu do Antarktidy. Je to dobře známé místo, kde se setkávají dvě největší oceány, Atlantický a Tichý. Zde si můžete užít mnoho aktivit, jako například výlety lodí, kajak, turistika a horská kola. Jednou z nejpopulárnějších aktivit je výlet do národního parku Tierra del Fuego, který je domovem pro překrásné scenérie a druhovou rozmanitost, jako jsou třeba tučňáci, kormoráni a lvi mořští.

Celkově můžeme říci, že Argentina Patagonie nabízí nespočet možností na dovolenou. Od horských vrcholků a ledovců až po pralesy a stepi je zde něco pro každého. Tak si vezměte batoh, připravte svou kameru a vydejte se na cestu po této nádherné části světa.


Ubytování Argentina Patagonie (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentina Patagonie je neuvěřitelně krásné místo plné přírodních úžasů a dobrodružství. Na tomto obrovském území můžete najít překrásné a malebná města, která nabízejí nezapomenutelnou zkušenost pro turisty z celého světa. Tento článek se zaměřuje na tři hlavní města v této oblasti - Bariloche, El Calafate a Ushuaia a nabízí informace o místech k pobytu v každém z nich.

Bariloche

Bariloche je jedním z největších turistických center Patagonie a nabízí mnoho různých druhů ubytování, z hostelských pokojů po luxusní hotely. Nejznámější oblast k ubytování je kolem jezera Nahuel Huapi, které představuje turistický magnet. Ve městě najdete mnoho hotely a hostely, ale nejpopulárnější jsou určitě malé horské chaty, které se nacházejí v horách nad městem. Tyto rustikální a pohodlné chaty vás uchvátí svou krásou a výhledem, ale i cenou, takže si to zvažte. Pokud hledáte něco luxusního, pak je pro vás nejlepší hotel Llao Llao Resort, který sází na prvotřídní služby a příjemné okolí.

El Calafate

El Calafate je další turistické centrum a obec, kde se setkáte s mnoha různými místy k ubytování. Tato oblast se stává známou zejména díky svému okolí - národnímu parku Los Glaciares, který obsahuje jeden z největších ledovcových systémů na světě. To znamená, že zde najdete mnoho hotelů a hostes, ale také kempů pro ty, kteří chtějí být blízko přírody. Nejlepší volbou pro luxusní ubytování v El Calafate je bezesporu hotel Eolo, jedinečná luxusní vila s krásnou atmosférou.

Ushuaia

Ushuaia, známá jako nejjižnější město na světě, stojí na úpatí And a nabízí návštěvníkům mnoho ubytovacích možností. Město se stalo oblíbeným turistickým cílem pro návštěvníky, kteří hledají ohromující pohled na záliv Ushuaia a přístav. V oblasti stojí několik luxusních hotelů, jako například hotel Arakur Ushuaia Resort & Spa, ale také menší hotely a hostely. Zvláště oblíbenými možnostmi jsou menší chaty a domky, které jsou dostupné v centru města, ale také v okolí.

Závěr

Argentina Patagonie je plná nádherných měst a oblastí, které nabízejí nejlepší pro ubytování. Bariloche, El Calafate a Ushuaia představují 3 nejlepší města, které si můžete v této oblasti vybrat. Pobyt v těchto městech vám nabídne bezkonkurenční zážitek a dobrodružství, takže berte své zavazadla a vyrazte na cestu!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky