Najděte nejlevnejší letenky

Austrálie Blue Mountains (New South Wales)

Letenka Austrálie Blue Mountains (New South Wales)


Pokud hledáte nádherné místo pro dovolenou v Austrálii, může se tato země nacházející se v Blue Mountains New South Wales stát vaší cestovní destinací.

V Blue Mountains najdete spoustu nádherných scenérií, které si užijí milovníci přírody i adrenalinových sportů. Mnoho turistů navštěvuje tento region, aby si užili krásu divočiny, například při pěší turistice a horolezectví.

Letenky do Austrálie jsou poměrně drahé, ale pokud budete hledat skvělé nabídky a pokud se rozhodnete navštívit Blue Mountains, nebudete toho litovat. Pokud se vypravíte do této oblasti v létě, můžete zažít příjemné letní počasí, které bude ideální pro většinu aktivity na volném vzduchu. Pokud však vyrazíte do Blue Mountains v zimě, budete mít příležitost zúčastnit se zimních sportů, jako například lyžování a snowboardingu.

Jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Blue Mountains je "Zřícenina" Three Sisters. Three Sisters jsou tři strmé skály, které tvoří jednu z nejznámějších přírodních scenérií v této oblasti. V okolí si můžete také prohlédnout mnoho divokých zvířat, jako jsou klokani a wallaby.

Pro ty, kteří nechtějí cestovat pouze přírodou, v Blue Mountains najdete také spoustu kulturních a historických zajímavostí. Například, můžete navštívit Muzeum Jenolyne, kde se můžete seznámit s historií těžby uhlí v této oblasti. Pro milovníky umění a kultury doporučujeme navštívit galerii Norman Lindsay, kde si můžete prohlédnout díla australského umělce Normana Lindsaye.

Blue Mountains jsou skvělým místem pro dovolenou, kterou si můžete naplánovat prakticky jakkoliv. Turistické atrakce jsou zde vždycky a díky perfektní infrastruktuře (např. letiště v Sydney) se k nim dostanete snadno a pohodlně.

V Blue Mountains se můžete ubytovat v kempu přímo v přírodě, nebo si zarezervovat ubytování v luxusním hotelu. V oblasti najdete také mnoho restaurací, které nabízejí tradiční australské jídlo, jako je například klobása s vlastními omáčkami a hovězí Steak.

Celkově lze říci, že Blue Mountains jsou perfektní destinací pro ty, kteří hledají krásnou přírodu, historická místa, kulturní a adrenalinová zážitky. Pokud hledáte místo, kde se můžete na chvíli zastavit a odpočinout si, Blue Mountains New South Wales je neuvěřitelné místo, které byste jen tak nenalezli.


Počasí Austrálie Blue Mountains (New South Wales)


Austrálie je kontinent, kde můžete zažít mnoho různých druhů počasí. Blue Mountains v Novém Jižním Walesu nejsou výjimkou. Blue Mountains jsou národním parkem, který se rozprostírá na více než milionu a půl hektarů. Tento nádherný horský porost je domovem mnoha kras a vodopádů a nabízí mnoho možností pro outdoorové aktivity.

Počasí v Blue Mountains se liší během celého roku. V létě jsou teploty velmi horké s vysokou vlhkostí, ale noční teploty většinou klesají a v noci je příjemněji. V zimě najdete sníh na některých vrcholech hor, ale většinou je počasí mírnější. Mezi dubnem a zářím se obvykle vyskytuje větší množství deště.

Můžete si tedy představit, že při cestování do Blue Mountains se doporučuje balit vhodné oblečení pro všechny roční období. V létě se doporučuje lehké oblečení, klobouky a opalovací krémy. V zimě by měli být cestovatelé připraveni na chladnější teploty a sníh, takže by měli mít teplejší oblečení a obuv.

Navíc bychom také měli zmínit, že počasí v horských oblastech může být velmi nepředvídatelné. Důležité je proto být připraven na náhlé změny počasí, jako jsou bouřky nebo silný vítr. Pokud se návštěvníci rozhodnou pro turistiku, měli by mít s sebou vždy dostatek pitné vody, potravin a také mapu turistických tras.

Navzdory nevyzpytatelnému počasí v Blue Mountains je to krásné místo, které stojí za návštěvu. Pokud cestujete do Austrálie, nezapomeňte se zastavit v tomto národním parku, abyste si užili krásu a jedinečnou atmosféru Blue Mountains a přilákaly jejich krásou vlastní pozornost.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Blue Mountains (New South Wales)


1. Co jsou Blue Mountains?
Blue Mountains jsou pohořím v Austrálii, které se nachází zhruba 50 kilometrů západně od Sydney. Toto území je známé pro svou divokou přírodu, vodopády, jeskyně, zvířata, horské stezky a mnoho dalšího.

2. Jak se dostanu do Blue Mountains?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Blue Mountains, je vlakem z Sydney na některou z mnoha stanic v pohoří. Mezi nejznámější a nejvíce využívané stanice patří Katoomba, Leura a Blackheath. Z tohoto místa již můžete pokračovat pěšky, autobusem či autem.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Blue Mountains?
Nejlepší čas na návštěvu Blue Mountains je jaro (září-listopad) a podzim (březen-květen), kdy se zdejší krajina mění na různorodé odstíny oranžové a červené. V létě jsou zde velmi vysoké teploty a v zimě zase může být zima až příliš intenzivní.

4. Jak dlouho bych si měl/a naplánovat návštěvu Blue Mountains?
Doporučujeme naplánovat si minimálně jeden celý den na návštěvu Blue Mountains. Pokud se chcete věnovat pěší turistice nebo jiným aktivitám, může být nutné počítat s několika dny. Většina návštěvníků si zde ráda užívá volného času a nechává se unášet krásou pohoří.

5. Co si mohu zde dělat?
V Blue Mountains si můžete užít pěší turistiku, lyžování, delší okružní trasy, cyklistiku, horolezectví, obdivování zdejších přírodních parků, nádvoří, nádherných výhledů a mnoho dalšího. Zdejší krajina plná vodopádů a traviních plání je působivá a jedinečná.

6. Jaká jsou nejznámější místa v Blue Mountains?
Mezi nejznámější místa v Blue Mountains patří Katoomba, Echo Point, Three Sisters, Jenolan Caves, Scenic World a Wentworth Falls, kde naleznete mnoho zajímavých a úchvatných míst.

7. Kolik stojí vstupenka na atrakce v Blue Mountains?
Cena vstupenky se může lišit podle atrakcí. Největší atrakce, jako je například Scenic World, stojí okolo 40-50 AUD na osobu. Některé menší lokality nevybírají vstupné.

8. Co si mám vzít s sebou na návštěvu Blue Mountains?
Vzít si s sebou byste měli voděodolné boty, výkonnou outdoorovou obuv, nepromokavý kabát, sluneční brýle, sluneční krém, kvalitní batoh a dostatek jídla a pití. V létě si nezapomeňte vzít dostatek vody a plážovou výbavu, protože i tady najdete spoustu úžasných pláží.

9. Je v Blue Mountains bezpečno cestovat?
Ano, cestování v Blue Mountains je v zásadě bezpečné. Však jako v každém pohoří, je nutné být obezřetný a respektovat značky a pravidla, abyste se udrželi na bezpečné trase.

10. Které jsou oblíbené gastronomické speciality na Blue Mountains?
Mezi nejpopulárnější gastronomické speciality z Blue Mountains patří Bowelowe Pastures Kozí sýr, Lilianfels afternoon tea, Pecan Pie, Craft Brews, Queensland ribeye steak, Hargraves Lookout Restaurant a mnoho dalších.


Ubytování Austrálie Blue Mountains (New South Wales)


Blue Mountains jsou nádherná oblast nacházející se v New South Wales v Austrálii. Tento klenot leží pouhých 90 minut od Sydney a nabízí svým návštěvníkům nejenom neuvěřitelné výhledy, ale také spoustu možností, jak si tento region užít naplno. Pokud tedy plánujete cestu do Austrálie a nevíte, kde se ubytovat, v Blue Mountains máte rozhodně z čeho vybírat.

Jedním z nejlepších ubytování v této oblasti je bezesporu Parklands Country Gardens & Lodges. Tento resort se nachází v oblasti Blackheath, což je ideální místo pro ty, kteří hledají klid a přírodu. Resort Parklands Country Gardens & Lodges nabízí ubytování v jedné z 28 pokojů nebo vil, každý z nich je prostorný a pohodlný. Většina z nich má také balkón nebo terasu, odkud můžete obdivovat krásný výhled na zelené kopce.

Další možností ubytování v Blue Mountains je Echoes Boutique Hotel & Restaurant, který se nachází v oblasti Katoomba. Tento elegantní hotel nabízí krásné pokoje s balkónem nebo terasou, odkud můžete vychutnat krásné výhledy na horu Jamison. Kromě toho nabízí tento hotel také wellness centrum, kde si můžete dopřát masáže, saunu nebo dokonce meditaci.

Pro ty, kteří hledají něco jednoduššího a cenově dostupnějšího, můžeme doporučit Katoomba YHA. Toto ubytování nabízí několik druhů pokojů, včetně dormitory pokojů pro ty, kteří chtějí ušetřit peníze. Kromě toho tento hostel má společnou kuchyň a společenskou místnost, takže zde můžete poznat spoustu zajímavých lidí z celého světa.

Poslední možností ubytování, kterou bychom vám chtěli doporučit, je Spicers Sangoma Retreat. Tento luxusní resort se nachází v oblasti Bowen Mountain a nabízí ubytování v pouhých pěti vilách s privátním bazénem. Každá vila je prostorná a má krásné interiéry, které jsou inspirované africkou kulturou. Kromě toho zde můžete navštívit také wellness centrum, kde si můžete užít masáže, pedikúru nebo dokonce i lekce jógy.

Jak vidíte, v Blue Mountains máte rozhodně z čeho vybírat, ať už hledáte luxusní ubytování nebo spíše levnější variantu. Toto místo je naprosto jedinečné a určitě stojí za návštěvu, tak neváhejte a rezervujte si ubytování hned teď!


Dovolená Austrálie Blue Mountains (New South Wales)


Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek na dovolené, navštivte australské Blue Mountains. Tento přírodní ráj, nacházející se v New South Wales, je ideálním místem pro ty, kteří se chtějí vyhnout rušnému ruchu města a zároveň si užít nádhernou přírodu.

Blue Mountains jsou oblastí s mnoha přírodními krásami. Vtáhne vás do sebe relaxující atmosférou a skýtá k nahlédnutí chráněné přírodní útvary, horské vrcholy a velké lesy plné dračích stromů a eukalyptů. Kromě toho se zde nachází i mnoho výhledových bodů, odkud můžete pozorovat kochající se okolní krajinou. Vydejte se na místo zvané Echo Point, odkud se vám naskytne překrásný výhled na nejslavnější z hrdel přírodního ráje v podobě tří hornin označovaných jako Tři sestry.

V Blue Mountains se nachází množství malebných vesnic, jejichž půvab je zachovaný až dodnes. Pamatujete si na časy, kdy se obce skládaly z roztroušených chaloupek a stavení? V tomto kraji na vás čekají právě takové kamenické rodinné domky a osady, kde se zdá, že se zastavil čas. Jednou z těchto vesnic je například Leura, kterou si nenechte ujít, pokud přijedete v období kvetení. Přijdete si jako v pohádce, když budete obklopeni kvetoucími rododendrony a azalkami.

Pro milovníky turistiky a pěší turistiky je to rovněž ideální místo. Zdejší krajina je jako stvořená pro pěší turistiku. Populárními trasami jsou Katoomba a Wentworth Falls, přičemž Katoomba je vynikající startovní bod k průzkumu oblasti. Pro ty trochu odvážnější je dobrou volbou stezka udánící Great Blue Mountains, která začíná v Blackheath a končí v Jenolan Caves. Aby vaše cesta po pěšinách nebyla náročná, v Blue Mountains najdete i netradiční způsoby dopravy, jako třeba lanovka Katoomba Scenic Railway či horskou dráhu Scenic Skyway, která vás přenese nad hlubokým údolím ovlivněným řekou Jamieson Creek.

Dovolená v Blue Mountains není jen o přírodě, ale také o kulturních akcích. Pokud přijedete na jaře, můžete se těšit na festival rostlin, který se koná ve vesnici Leura. V období podzimu si nenechte ujít Jazz Festival v Katoomba nebo uměleckou událost Sculpture at Scenic World.

Pokud hledáte klidné a odpočinkové místo na dovolenou, pak není nic lepšího než návštěva Blue Mountains. Zdejší příroda, vesnice a kulturní akce vás nezklamou a zanechají vám překrásné vzpomínky na tuto oblast navždy.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky