Najděte nejlevnejší letenky

Austrálie Uluru (Severní teritorium)

Ubytování Austrálie Uluru (Severní teritorium)


Uluru, také známý jako Ayers Rock, je obrovská skála obklopená pouští, nacházející se v Austrálii v Severním teritoriu. Je to jedno z nejvýznamnějších míst pro původní obyvatele země, je také domovem mnoha druhů zvířat a rostlin. Pokud se chystáte na cestu do této oblasti, je důležité přemýšlet o ubytování, které zajistí nejen pohodlný pobyt, ale také výhled na jednu z nejkrásnějších přírodních atrakcí v Austrálii.

Jedním z nejpopulárnějších míst k pobytu v oblasti Uluru je Ayers Rock Resort. Je to velký komplex, který se skládá z několika různých hotelů a kempů, které nabízejí různé možnosti ubytování. Ty podle Vaší pohody a finančních možností.

Pro ty náročnější na ubytování Ayers Rock Resort nabízí luxusní hotely jako jsou Sails in the Desert nebo Desert Garden Hotel. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby a vybavení jako jsou nejrůznější gastronomické zážitky, wellness a bazény. Tuto možnost si však musíte zasloužit podle cen.

Pro ty, kteří hledají trochu cenově dostupnější ubytování, může být dobrou volbou kemp Uluru. Tento kemp nabízí stanová a karavanová místa se všemi potřebnými vybaveními jako například sprchy, WC a grily pro vaření. Kromě toho má kemp také víceúčelovou budovu s kuchyní a obchodem, kde naleznete potraviny, lehké občerstvení a suvenýry.

Na výběr máte také nabídky jako jsou Woodland tent nebo Outback Pioneer, kde se postavíte přímo do typických ubikací a užijete si tak tradiční zážitek z pobytu v australském Outbacku.

V každém případě je důležité si předem vybrat tu pravou variantu pro vás, ať už máte rádi více luxusu a pohodlí nebo se uchylujete k letitým opuštěným obydlím. Nicméně, jakýkoli typ ubytování si vyberete, budete mít nádherný výhled na Ayers Rock a všechny ostatní krásy, které v této oblasti nabízí.


Počasí Austrálie Uluru (Severní teritorium)


Uluru, také známý jako Ayers Rock, je ikonickým znamením Austrálie. Nachází se v srdci australského Severního teritoria a je považován za svaté místo pro domorodé obyvatele této oblasti.

Počasí v Uluru je z geografických důvodů velmi extrémní. V létě, které trvá od prosince do února, jsou teploty mimořádně vysoké, průměrná denní teplota se obvykle pohybuje kolem 35 °C. Je to čas, kdy cestování do Uluru může být nebezpečné kvůli horku a dehydratace, a proto se doporučuje pít hodně vody a vyhýbat se pobytu na slunci příliš dlouho.

V zimě, od května do srpna, jsou teploty v Uluru mnohem příjemnější a pohybují se kolem 20 °C během dne. Teploty v noci se však mohou snadno dostat pod bod mrazu. Proto by měli cestovatelé být připraveni na náhlé změny počasí a zabalení teplých vrstev.

Na jaře od září do listopadu a na podzim od března do května může být klima v Uluru velmi příjemné. Denní teploty se pohybují kolem 25 °C s příjemnými nočními teplotami.

O vlhkosti může být řečeno, že přestože je to druhý nejteplejší kontinent na světě, vlhkost je většinou velmi nízká a oblast severního teritoria není výjimkou. Vlhkost je obvykle mnohem vyšší během období dešťů, které se konají v prosinci a v lednu.

Kromě extrémních teplot může být pro cestovatele v Uluru nebezpečné i slunce. Je třeba používat dostatečné množství krému s vysokým UV filtrem a nosit ochranné klobouky a šály. Pobyt na slunci by měl být omezen na minimum.

Pokud cestovatelé plánují navštívit Uluru, doporučuje se si zkontrolovat předpověď počasí a zabalit si teplé vrstvy, i když je plánován návštěva v létě, nebo předpovědět slunečné počasí. Zároveň bychom měli mít na paměti, že návštěva Ayers Rocku je velmi omezena, a aby byla povolena, musí se získat svolení od domorodých obyvatel této oblasti.


Dovolená Austrálie Uluru (Severní teritorium)


Pokud hledáte unikátní zážitek z dovolené, dbejte na to, že váš seznam míst navštívených při cestování zahrnuje alespoň jedno exotické místo. V tomto ohledu vám Austrálie může nabídnout řadu různých možností, přičemž jedním z nejvýznamnějších míst, které stojí za návštěvu, je Urulu - hora, která se nachází v Severním teritoriu Austrálie.

Urulu, nebo také Ayers Rock, patří mezi nejvýznamnější australské turistické atrakce a je známá pro svou zvláštní geologickou povahu. Tento masivní monolit s výškou téměř 350 metrů je ze zchudobělého místního pískovce, který se v průběhu věků začal tvarovat pod vlivem eroze a klimatických podmínek. Navzdory své husté konzistenci a velké hmotě se však zdá, že hora Urulu je vlastně univerzálního a tajemného ducha, který vládne lokalitě a celému okolí.

Pro turisty a návštěvníky je výlet k Urulu skutečně něčím zvláštním a nezapomenutelným. Působivý pohled na tuto úchvatnou geologickou formaci v obrovské kráse vám ukradne dech. Navštívit Urulu však není jen o tom pamatovat si opravdu velký kus přírody, ale také o tom, jak odkrýt a pochopit historii australských domorodců a velitelské kultury, která přetrvává na tomto místě tisíce let.

Turisté, kteří sem přijedou, mohou podniknout jednodenní výlet do Uluru-Kata Tjuta národního parku, který se nachází přímo v okolí Urulu. Tento národní park návštěvníkům nabízí řadu možností, jak seznámit se s místní kulturou, historií a tradicemi zajímavým způsobem. Například návštěva Aboriginského kulturního centra přináší spoustu užitečných informací o tradičním způsobu života a kultuře místních obyvatel. Mezi další atrakce, které lze navštívit v národním parku, patří útesy z Kata Tjuta a přehlídka slunečního západu nad Uluru.

Kromě výše uvedených aktivit se turisté mohou rozhodnout také pro procházku kolem základny hory Urulu, což je kromě toho, že je to často vidět na fotografii, nevyvratitelně působivá zkušenost. Pokud si dovedete představit kráčení po písku pár minut od největší kamenné hory na světě, bude to nepochybně k úplné dokonalosti vaší Australské dovolené. Celkově je výlet k Urulu jedinečným zážitkem, který byste si nikdy neměli nechat ujít, pokud se chystáte do Austrálie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Uluru (Severní teritorium)


1) Jak se dostat k Uluru?
Z Uluru se dá dostat letadlem, autobusem nebo autem. Nejbližší letiště je letiště Uluru (Yulara), které je vzdálené pouhých 10 minut od samotného Uluru.

2) Je možné navštívit Uluru během celého roku?
Ano, Uluru je otevřený pro návštěvy po celý rok. Nicméně, nejlepší období pro návštěvu je v jarním a podzimním období, kdy jsou příjemnější teploty. V letních měsících bývá opravdu velmi horko a v zimě mohou být noční teploty velmi nízké.

3) Je třeba platit vstupné do Uluru-Kata Tjuty národního parku?
Ano, pro vstup do Uluru-Kata Tjuty národního parku je nutno platit. Cena se liší v závislosti na délce pobytu a věku návštěvníka.

4) Jak dlouho trvá výstup na Uluru?
Výstup na Uluru není povinný a můžete se rozhodnout, zda na něj vylezete či nikoliv. Výstup na vrchol trvá zhruba 1,5 až 2,5 hodiny a je fyzicky náročný.

5) Je možné se k Uluru přiblížit autem?
Ano, je možné se k Uluru přiblížit autem. Nicméně, v oblasti jsou stanoveny speciální pravidla ohledně odpočívání a parkování, aby se minimalizoval vliv člověka na přírodní prostředí a životní prostředí Aboridžinců.

6) Jaká je správná etiketa při návštěvě Uluru a Kata Tjuty?
Respektovat zvyky místních Aboridžinců je zásadní, stejně jako dodržovat pravidla parku. Zakázáno je například fotografování nebo lézt na některých částech Uluru.

7) Jaké jsou možnosti ubytování v oblasti Uluru?
V oblasti Uluru jsou k dispozici různé druhy ubytování, jako jsou hotely, kempy a stany nebo karavany. Největší koncentrací ubytování je v Yulaře, což je nejbližší město k Uluru.

8) Je možné navštívit Kata Tjutu společně s Uluru?
Ano, Uluru a Kata Tjuta jsou součástí stejného národního parku a je možné je navštívit během jedné cesty. Vstupné do národního parku platí pro oba výlety.

9) Co si vzít s sebou na výlet k Uluru?
Důležité je být připraven na extrémní klimatické podmínky, jako jsou vysoké teploty a silné slunce, a vzít s sebou dostatek pitné vody, opalovacího krému, pokrývky hlavy a ochranných brýlí.

10) Jaké jsou další zajímavosti v okolí Uluru?
V okolí Uluru kromě Kata Tjuty můžete navštívit například Cedar Creek Falls, Kings Canyon nebo Alice Springs, historické a kulturní centrum oblasti.


Letenka Austrálie Uluru (Severní teritorium)


Austrálie je země plná přírodních krás a zvláštností, které se jinde na světě jen tak nevidí. Patří k nim například kameny vysoké několik desítek metrů a většinou s kulatým tvarem. Tyto kameny se nazývají monolity a jeden z nejznámějších z nich najdete v Severním teritoriu Austrálie - Uluru.

Z Uluru se stal nejen symbolem Austrálie, ale také velkým turistickým lákadlem. Mnoho cestovatelů se utápí v pohledu na tuto ohromnou skálu, která se v průběhu dne mění v různé barvy. V noci zase díky mnoha hvězdám může být pohled na Uluru nezapomenutelný.

Aby jste si Uluru mohli užít na vlastní oči, musíte se do Austrálie a Severního teritoria dostat. Nejlepší cestou jak k tomu přijít, jsou letenky. Existuje několik letovisek v blízkosti Uluru, jedním z nich je Yulara, kde máte možnost ubytování až v pěti hvězdičkových hotelech. Nejbližší město je Alice Springs, které je od Uluru vzdálené asi 450 km.

Letenky do Austrálie nejsou nejlevnější, proto je důležité se o ně dobře postarat. Doporučujeme sledovat ceny letenek s delším předstihem, a to přibližně tři až pět měsíců před plánovaným odletem. Cena letenky závisí také na ročním období, protože v některých obdobích může být ceny vyšší vlivem sezóny.

Kromě Uluru je v Severním teritoriu mnoho dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Patří sem například národní park Kakadu, Nitmiluk, nebo Kings Canyon. Všechny tyto lokality vás ohromí svoji krásou a neuvěřitelností.

Uluru je tedy jeden z nejznámějších monolitů na světě a přitahuje každý rok mnoho turistů. Pokud se rozhodnete navštívit Severní teritorium, připravte se na úžasné výhledy a zážitky, které si budete pamatovat na celý život. Jestliže hledáte příležitost vidět něco, co jinde na světě nemáte možnost spatřit, pak stačí rezervovat letenky do Austrálie a vyrazit na cestu!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky