Najděte nejlevnejší letenky

Bolívie Cueva del Diablo

Ubytování Bolívie Cueva del Diablo


Bolívie je zemí, kde se lidská kultura prolíná s divokou přírodou, a proto není překvapením, že existují místa, kde si můžete užít oba prvky dohromady. Jedním z takových míst je Cueva del Diablo, což je jeskyně v Bolívii, která dnes slouží jako turistické ubytování.

Cueva del Diablo, neboli "Ďáblův doupě", se nachází v národním parku Toro Toro, což je údolí nacházející se v departmentu Potosí asi dvě hodiny jízdy od města Cochabamba. Toto údolí je známé svou pestrou faunou a flórou, skalními útesy a hlubokými kaňony. Jeskyně Cueva del Diablo se nachází na okraji tohoto údolí a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Toto ubytování pro turisty je vytvořeno v jednom z komplexních tunelech jeskyně a má kapacitu pro přibližně 8 lidí. Pokud hledáte opravdové připojení k přírodě, Cueva del Diablo je ideálním místem. Nemusíte se bát všudypřítomného světla, protože v jeskyni není žádné elektrické osvětlení a vše se odráží pouze od svíček.

Zařízení ubytování je minimální, ale dostatečné pro příjemný pobyt. K odpočinku máte k dispozici pohodlné matrace, spací pytle a polštáře. Stejně tak zvířecí kůže vám mohou posloužit jako koberce a drátěný stolek na vaše věci. Samozřejmostí je klasická záchodová mísa, která je však umístěna mimo ubytování.

Jeskyňové ubytování v Bolívii neznamená, že se budete muset obejít bez jídla. Pro vaše stravování lze využít společnou kuchyň, která je vybavena potřebnými nádobami, příbory a kamny na vaření. Při vaření si můžete sednout na terasu s výhledem na okolní krajinu.

Pokud hledáte jedinečnou zážitkovou zahraniční destinaci, kde si opravdu užijete neopakovatelný pobyt v kontaktu s přírodou, Cueva del Diablo je váš tip. A to nejen díky působivému interiéru, ale také díky okolním sceneriím, které lákají na turistické výlety a pěší túry. Navštivte Cueva del Diablo a přeneste se do jiného světa, který je plný klidu a krásné přírody.


Dovolená Bolívie Cueva del Diablo


Bolívie je známá svými nádhernými pohořími a fascinujícími jeskynními systémy. Jednou z nejpopulárnějších jeskyní k návštěvě je Cueva del Diablo, která se nachází na území města Tupiza v jihozápadní části Bolívie.

Cueva del Diablo, neboli "Ďáblův doupě", je známá svou krásnou krajinnou scenérií a neobvyklými útvary v jeskyni. Návštěvníci se mohou těšit na úchvatné skalnaté klenby, kamenná jezírka a podivně tvarované skály, které se nacházejí uvnitř jeskyně.

Při návštěvě Cueva del Diablo si můžete vychutnat pohledy na rozmanitou faunu a floru, které obývají jeskyni. Mezi nejznámější zvířata patří netopýři, kteří jsou často viděni, jak se prohánějí podél stropů jeskyně. Pokud se máte čas, údolím poblíž jeskyně se dostanete až na vyhlídku z vrcholku hory Tupiza, kde můžete spatřit úchvatné pohledy na krajinu a jezero.

Při vstupu do Cueva del Diablo se návštěvnící stanou svědky velmi uceleného průvodce. Vzhledem k přechodu úzkých a křivolakých chodeb musí mít návštěvníci vhodné oblečení a dostatek odvahy, aby se vydali do jeskyně. Kvůli zdravotnímu riziku není návštěva jeskyně vhodná pro malé děti a osoby s omezenou pohyblivostí.

Pro mnoho návštěvníků je Cueva del Diablo vrcholem jejich návštěvy Bolívie. Jeskyně nabízí opravdu jedinečné zážitky, které kombinují nádhernou přírodu s dobrodružným duchem. Pokud plánujete návštěvu tohoto kouzelného místa, nenechte si ujít příležitost prozkoumat Cueva del Diablo a objevit krásy, které tato jeskyně nabízí.


Letenka Bolívie Cueva del Diablo


Bolívie je zemí, kterou nelze ignorovat, když se hovoří o nejúchvatnějších místech Jižní Ameriky. A jedním z těchto úchvatných míst je Cueva del Diablo, neuvěřitelná jeskyně, která se nachází v největším městě Bolívie, La Paz.

Cueva del Diablo je jednou z nejvtipnějších jeskyní Bolívie, jejíž začátek leží za hlavní silniční trasou, a přesto se jedná o fascinující přírodní úkaz, který stojí za to vidět. Jeskyně je také známá jako "Ďáblova jáma" a je obklopena překrásným krajem v divočině, kde se stalaktity a stalagmity seskupují společně v těsné blízkosti jednoho druhého.

Návštěva této jeskyně není pro každého, protože když se dovnitř vstoupí, musí člověk jít velmi pomalu a s opatrností. Cesta je kamenitá, úzká a tmavá, a jediný způsob, jak vidět okolí, je s pomocí svíček a malých světel.

Přestože to může být náročné a znepokojující, stojí za to se podívat, jak jsou stěny zvláštními útvary vytesanými v sedimentárních horninách. Ty jsou stovky tisíc let staré. Navíc, zvuky, které lze slyšet uvnitř, jsou také neuvěřitelné. Slyšíte neustálé drnčení, bubnování vody a zdá se, že se pod vámi země třese.

Pokud hledáte nezapomenutelnou cestu v Latinské Americe, je Cueva del Diablo zcela jistě tím pravým místem pro vás. A nejen to, vstup není příliš drahý a může být proveden levnou letenkou do Bolívie.

Důvod, proč cesta k Ďáblově jámě není snadná pro každého, je také důvod návštěvy. Pokud jste horolezci a skalolezci, tato jeskyně je skvělou příležitostí ke zkoumání a objevování. Pokud to není vaše věc, Cueva del Diablo je také krásné místo pro vycházky a prozkoumání. Zdaleka nevstupujete do "pekel", jak by se mohlo zdát z názvu, ale do neuvěřitelně krásné jeskyně v srdci Latinské Ameriky.

Takže pokud hledáte něco nevídaného a nezapomenutelného, Bolívie je tou správnou volbou. A především, Cueva del Diablo je tou správnou volbou, pokud chcete zažít něco mimořádného v samém srdci Jižní Ameriky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Cueva del Diablo


1. Co je Cueva del Diablo?
Cueva del Diablo je přírodní jeskynní komplex v Bolívii, který se nachází v departementu Santa Cruz.

2. Jaké jsou otevírací doby Cueva del Diablo?
Jeskyně jsou otevřené každý den od 8:00 do 17:00 hodin.

3. Kolik stojí vstupenka do jeskynního komplexu?
Cena vstupenky do jeskynního komplexu se pohybuje kolem 15-20 bolivianos.

4. Jak dlouhá je prohlídka jeskyně?
Prohlídka trvá asi hodinu a půl a vede po 1500 metrech chodeb a hal.

5. Jaké jsou požadavky pro návštěvu jeskyně?
Důležité je mít dostačující fyzickou kondici, protože vede převážně po schodech a nerovném terénu. Také si s sebou vezměte pohodlnou obuv a baterku, protože v jeskyni není elektrické osvětlení.

6. Je nutné mít průvodce při návštěvě jeskyně?
Ano, prohlídka jeskyně je povinně s průvodcem.

7. Jak se dostat do Cueva del Diablo?
Jeskyně se nachází asi 30 km od města Santa Cruz de la Sierra. Nejlepší je dostat se do města La Guardia a pokračovat na východ po silnici 4 km.

8. Je třeba si rezervovat místo na prohlídku předem?
Rezervace místa na prohlídku předem nejsou povinné, ale pro předejití případného zdržení se doporučuje alespoň telefonická rezervace.

9. Existují v jeskyni nějaká omezení?
V jeskyni platí zákaz kouření a zvířata nejsou povolena.

10. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu jeskyně?
Nejlepšími obdobími pro návštěvu jeskyně jsou suchá období, tj. od května do října.


Počasí Bolívie Cueva del Diablo


Bolívie je země, která se nachází v jižní Americe. Její klima je velmi různorodé a může se lišit v závislosti na nadmořské výšce, která se pohybuje od 90 metrů nade mořem po 6 542 metrů. Jeden z nejzajímavějších meteorologických jevů v Bolívii lze najít v oblasti Cueva del Diablo, která se nachází v blízkosti města Machacamarca, v departementu Oruro.

Cueva del Diablo je jeskyně, která je jedním z turistických cílů Bolívie. Místní obyvatelé věří, že jeskyně byla sídlem ďábla, díky čemuž získala své jméno – "Jeskyně ďábla". Toto místo je také neobvyklé díky svému klimatu, které se liší od okolního prostředí. Odbočuje zde silnice vedoucí k jeskyni z cesty vysoko na svahu And. Silnice končí u vstupu do jeskyně a turisté musí pokračovat pěšky.

Ve většině Bolívie se průměrná teplota pohybuje od 25 do 30 stupňů Celsia, ale v oblasti Cueva del Diablo je klima mnohem chladnější. Průměrná teplota v oblasti jeskyně se pohybuje mezi 0 a 5 stupni Celsia, což je dáno vysokým nadmořským výškou a geografickou polohou. Obvykle je zde velmi silný vítr a roční srážky se pohybují mezi 200 a 500 milimetry. V létě, od listopadu do února, kdy jsou dnem teploty nejvyšší, může spadnout i sníh.

Klima v Cueva del Diablo je tedy mnohem chladnější a vlhčí než většina Bolívie, což z tohoto místa dělá jedinečné turistické a klimatologické místo. Pokud vás zajímá cestování a razíte-li neokoukané cesty, podívejte se na Bolívii z jiného úhlu pohledu, a s pozoruhodnym a tajemným oblastem Cueva del Diablo, která vás jistě zaujme svým mrazivým klimatem a krásami přírody.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky