Najděte nejlevnejší letenky

Bolívie Santa Cruz de la Sierra

Počasí Bolívie Santa Cruz de la Sierra


Santa Cruz de la Sierra je hlavním městem regionu Santa Cruz, který se nachází v jihovýchodní části Bolívie. Město leží ve velké nadmořské výšce 416 m n. m., což má výrazný vliv na klima oblasti.

Počasí v Santa Cruz de la Sierra se vyznačuje tím, že se nachází v oblasti tropického podnebí. Průměrná teplota v měsíci lednu se pohybuje kolem 27°C, zatímco v červenci se snižuje na přibližně 21°C. V létě (září až květen) mohou teploty dosáhnout až 35°C, zatímco v zimě (červenec až srpen) se snižují až k 15°C.

V průběhu roku je v Santa Cruz de la Sierra poměrně vysoká vlhkost, což může být pro mnoho lidí nepříjemné. Průměrné srážky dosahují až 1 500 mm ročně, a to hlavně během období dešťů, které trvá od listopadu do března. Během tohoto období mohou být srážky velmi intenzivní a způsobit povodně.

Vzhledem k vysoké vlhkosti, teplotám a množství srážek, je vhodné, abyste se v Santa Cruz de la Sierra při návštěvě období dešťů dostatečně chránili a měli k dispozici vhodné oblečení a obuv. V zimních měsících si můžete přinést kapesník a lehkou bundu, protože rána a večery jsou chladné.

Všechny roční období jsou vhodné na návštěvu Santa Cruz de la Sierra, ale nejlepší období pro turisty jsou suché měsíce, zejména květen až září. V tomto období bude počasí příjemné a budete moci plánovat venkovní aktivity bez obav z deště nebo vysoké vlhkosti.

Vzhledem k poloze Santa Cruz de la Sierra v tropické oblasti, můžete během návštěvy očekávat řadu zajímavých zážitků. Existuje mnoho specifických druhů fauny a flóry, které se vyskytují pouze v Bolívii a co se týče počasí, je toto město jednou z nejteplejších oblastí v celé Jižní Americe.


Dovolená Bolívie Santa Cruz de la Sierra


Dovolená v Santa Cruz de la Sierra v Bolívii je nezapomenutelný zážitek, protože zde najdete úchvatnou přírodu, tradiční kulturu a gastronomii, která vám dá zabrat. Santa Cruz de la Sierra, také známý jako Santa Cruz, je největším městem Bolívie a leží v centrální části jihoamerické země. Zdejší klima a krajina se mění také podle nadmořské výšky, což vytváří nekonečné možnosti pro turisty.

Při návštěvě města Santa Cruz de la Sierra si nenechte ujít návštěvu katedrály v centru města. Tato katedrála je skvělým ukázkou místní architektury a tradice, která se táhne zpět do koloniální éry. Také si můžete prohlédnout místní kulturu v historickém centru města. Zde naleznete tradiční domy, muzea a umělecké galerie, které vám ukážou bohatství místních tradic.

Další zajímavé místo v Santa Cruz de la Sierra je park "Amboró", který se rozkládá na ploše 4 425 km². Tento park je chráněnou oblastí a nachází se zde mnoho druhů zvířat a rostlin, které jsou endemické pro Bolívii. Milovníci přírody mohou prozkoumat krásy parku pěšky, na koni, nebo prostřednictvím organizovaných výletů.

Chcete-li ochutnat místní jídlo, musíte vyzkoušet tradiční bolivijskou kuchyni v restauracích v Santa Cruz de la Sierra. Mezi nejoblíbenějšími jídly jsou "sopa de mani" (arašídy), "sajta" (vepřové maso a zelenina) a "cuñape" (koláče sýrového typu). Kromě toho se v Santa Cruz de la Sierra rozšířila i kuchyně jiných krajin Bolívie, takže si určitě najdete něco, co se vám bude líbit.

Pokud máte rádi sport a adrenalin, můžete navštívit tamější vodní park a trávit zde s rodinou nebo přáteli celý den. Vodní park má velké bazény, skluzavky a jiné atrakce, které budou bavit nejen děti, ale i dospělé.

Santa Cruz de la Sierra vám nabídne nesčetné možnosti k objevování a odpočinku. Bez ohledu na vaše zájmy a preference budete mít zaručeně nezapomenutelnou dovolenou v Bolívii.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Santa Cruz de la Sierra


Z kterého letiště musím doletět do Santa Cruz de la Sierra?

Je nutné doletět na letiště Viru Viru International Airport, které se nachází asi 15 km západně od centra města Santa Cruz de la Sierra.

Jaká je místní měna a kde ji mohu vyměnit?

Místní měna se nazývá boliviano (BOB). Můžete ji vyměnit v bankách a směnárnách. Zde je však důležité si dobře zkontrolovat kurz, protože některé směnárny nabízejí méně výhodné kurzy než banky. Také je možné platit v některých obchodech a restauracích americkými dolary.

Potřebuji vízum pro návštěvu Bolívie?

Občané EU, USA a některých dalších zemí nepotřebují před návštěvou Bolívie vízum, pokud chtějí zůstat méně než 90 dní. Při vstupu do země však musí být platný pas po dobu nejméně šesti měsíců.

Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy v Santa Cruz de la Sierra?

V Santa Cruz de la Sierra se můžete pohybovat místními autobusy, taxíky a mototaxi. Vyplatí se dále si pronajmout auto, pokud chcete vidět více města a okolí.

Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Santa Cruz de la Sierra?

Mezi nejpopulárnější turistické atrakce v Santa Cruz de la Sierra patří katedrála Basílica Menor de San Lorenzo, náměstí Plaza 24 de Septiembre, botanická zahrada a zoologická zahrada. Navštívit můžete také historickou oblast s místními muzei nebo vyrazit na nezapomenutelnou výpravu do deštných pralesů.


Ubytování Bolívie Santa Cruz de la Sierra


Bolívie je země ležící v Jižní Americe, která je známá svými kulturními a historickými památkami, překrásnou přírodou a množstvím zajímavých míst k návštěvě. Mezi mnoha městy Bolívie zaujímá zvláštní pozici Santa Cruz de la Sierra, druhé největší město země. Jedním z nejdůležitějších faktorů při cestování je vždy ubytování a v tomto ohledu Santa Cruz de la Sierra nezklame.

V Santa Cruz de la Sierra najdete mnoho hotelů a ubytování, které jsou vhodné pro každého cestovatele, bez ohledu na jeho rozpočet. Mezi nejoblíbenější patří základní hostely, které nabízejí dobrý poměr kvality a ceny, ale také luxusní hotely, které poskytují kompletní servis a nejmodernější vybavení. Výběr závisí čistě na preferencích a potřebách každého hosta.

Jeden z nejvíce cenově dostupných typů ubytování v Bolívii jsou hostely. Hostely v Santa Cruz de la Sierra nabízejí levný a společenský způsob ubytování, zvláště pro ty, kteří cestují s omezeným rozpočtem nebo chtějí poznat místní kulturu a lidi. V této kategorii naleznete mnoho možností po celém městě.

Chcete-li si užít luxus a komfort během Vašeho pobytu v Santa Cruz de la Sierra, můžete zvolit luxusní hotely. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, jako jsou bary, restaurace, bazény, fitness centra a další vybavení. Mezi nejznámější se můžete těšit na hotel Camino Real, Hotel Caparuch, Hotel Toborochi a další. Pokud preferujete síťové hotely, nebudete zklamáni - v Santa Cruz de la Sierra najdete všechny známé značky.

Hostely a hotely nejsou jedinými volbami, jak se ubytovat během Vašeho pobytu v Santa Cruz de la Sierra. Pokud máte rádi přírodu a chcete si užít jedinečnou zkušenost, můžete si zarezervovat místo v jednom z mnoha kempů, které se nacházejí v okolí města. Tyto kempy nabízejí překrásné výhledy na okolní krajinu a okolí města. Pokud nemáte vlastní stan, v Santa Cruz de la Sierra naleznete i ubytování v domcích, které jsou k dispozici k pronájmu.

Všechny typy ubytování v Santa Cruz de la Sierra budou mít společné, že Vám zajistí pohodlí a komfort, který potřebujete během Vašeho pobytu. Pokud jste na cestách, a hledáte útulné a levné ubytování, hostely jsou tou správnou volbou. Pokud si chcete dopřát něco luxusnějšího, můžete si zarezervovat některý z luxusních hotelů. Pokud máte rádi výlety, a chtěli byste prozkoumat okolí Santa Cruz de la Sierra, můžete zkusit ubytování v kempu, které vám nabídne nejlepší zážitek s přírodou.

Konečně, pokud plánujete cestovat do Bolívie, Santa Cruz de la Sierra je během Vašeho putování nedílnou částí, a město nabízí všem turistům mnoho možností ubytování. Čisté a útulné hostely, luxusní hotely a nádherné kempy jsou pouze některé z možností, které vám Santa Cruz de la Sierra nabízí. Ať už jste na cestě s rodinou, přáteli nebo sami, Santa Cruz de la Sierra Vám nabízí mnoho možností a zážitků, které si užijete po dlouhé roky.


Letenka Bolívie Santa Cruz de la Sierra


Bolívie je neuvěřitelně krásnou zemí, plnou přírodních krás a fascinující kultury. Santa Cruz de la Sierra je jejím druhým největším městem a je ideálním výchozím bodem pro objevování těchto pozoruhodných míst.

Letenky do Santa Cruz de la Sierra jsou snadno dostupné z celého světa, ať už hledáte levnou letenku nebo dražší luxusní možnosti. Několik společností nabízí přímé lety do Santa Cruz de la Sierra, včetně společnosti Boliviana de Aviación, Avianca a Latam Airlines.

Jakmile dorazíte do Santa Cruz de la Sierra, budete překvapeni krásou města. Jeho bohatá historie a kultura se odráží v mnoha památkách, které můžete navštívit. Pokud máte rádi umění, rozhodně navštivte Muzeum umění v Santa Cruz de la Sierra, které poskytuje skvělý přehled o bolivijském umění a historii.

Pro milovníky přírody je Santa Cruz de la Sierra výborným výchozím bodem pro výlety do Amazonie. Užijete si nezapomenutelné zážitky jako například pozorování ptáků, procházky džunglí a setkání s původním obyvatelstvem.

Další výbornou možností je navštívit Samaipatu, což je malebné město poblíž Santa Cruz de la Sierra s neuvěřitelným výhledem na okolní krajiny a koloniální architekturou.

V Santa Cruz de la Sierra nezapomeňte také ochutnat místní jídlo. Bolívie má bohatou kuchyni, která se skládá z nejrůznějších pokrmů s vlivy z celého světa. Doporučujeme ochutnat plněné papriky a salteñas, které jsou typickým bolivijským jídlem.

Celkově lze říct, že Santa Cruz de la Sierra je místem bohatým na kulturu, přírodu a krásné památky. Zvažte tuto destinaci pro svůj další výlet a nebudete zklamáni.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky