Najděte nejlevnejší letenky

Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)

Dovolená Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Dovolená na chorvatských ostrovech je pro mnoho lidí obrovským lákadlem. Ostrov Pag, který se nachází v severní části Chorvatska, je pro ně mnoha z nich první volbou. Jeho největší turistickou atrakcí je městečko Novalja a okolí, které nabízí krásné pláže a mnoho možností pro zábavu.

Novalja je přístavní městečko, které se nachází na severní straně ostrova Pag. V létě se zde schází tisíce lidí, kteří sem přijíždějí za sluncem, mořem a zábavou. Podél pobřeží se nachází mnoho pláží, které nabízejí dokonalé podmínky pro koupání, opalování a vodní sporty.

Nejpopulárnější pláží v Novalji je známá Zrče Beach. Nachází se jen pár kilometrů od města a je oblíbená zejména mezi mladými lidmi. Na pláži se nachází několik klubů a diskoték, které během noci vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Pokud máte rádi tancování a hudbu, Zrče Beach je pro vás tím pravým místem.

Další zajímavou pláží v Novalji je Pláž Babe. Ta se nachází blízko centra města a je vhodná hlavně pro rodiny s dětmi. Pláž je vybavena vodními atrakcemi a animačním programem pro děti. Tady se můžete skvěle odpočinout a načerpat energii pro další dovolenou na Krku.

Novalja má také mnoho historických památek, které stojí za návštěvu. Jednou z nich je kostel sv. Kateřiny. Kostel se nachází v centru města a je postaven v barokním stylu. Kromě toho se v Novalji nachází i mnoho starých domů a uliček, které stojí za procházku.

Novalja a okolí nabízí mnoho možností pro aktivní dovolenou. Pokud máte rádi vodní sporty, můžete se věnovat kitesurfingu, windsurfingu a dalším. Kromě toho jsou zde i možnosti pro sportování na pevnině – cyklistiku, turistiku nebo horolezectví.

Novalja a ostrov Pag jsou skvělým místem pro dovolenou pro všechny, kteří hledají krásné pláže, zábavu a aktivní odpočinek. Pokud přemýšlíte o černohorské dovolené, Novalja je tou správnou volbou. Srovnejte si tedy nabídky a vybírejte podle svého gusta.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


1. Jak se dostat do Novalji?
- Nejlepší možností je cestovat letadlem do Zadaru nebo Splitu a poté pokračovat autobusem nebo taxíkem do Novalje.

2. Kde se nachází nejlepší pláže v Novalji?
- Zončan a Chiro pláže jsou nejpopulárnější pláže v Novalji.

3. Kde najít ubytování v Novalji?
- V Novalji je mnoho hotelů, apartmánů, vil a dalšího ubytování. Nejlepší možnost je rezervovat si ubytování předem přes internet.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Novalji?
- Některé z nejlepších restaurací v Novalji jsou Na burji, Moby Dick a Riva.

5. Jaké aktivity dělat v Novalji?
- Turistické atrakce jako koupání, plážové sporty, potápění, turistika, návštěva historických památek a vycházky podél pobřeží jsou nejoblíbenější aktivity v Novalji.

6. Je v Novalji možné si pronajmout auto?
- Ano, v Novalji a na ostrově Pag lze si pronajmout auto.

7. Jaká je teplota vody v Novalji?
- Teplota vody v létě se pohybuje mezi 24-26 °C.

8. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Novalje?
- Nejlepší čas na návštěvu Novalje je od května do září, kdy je příjemné počasí a pláže jsou otevřené.


Ubytování Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Novalja je malé městečko na ostrově Pag v Chorvatsku, které se v posledních letech stalo velmi oblíbeným turistickým cílem. Toto místo je známé nejen pro svou krásnou přírodu, ale také pro svou zábavu a noční život.

Pokud se chystáte navštívit Novalju a hledáte ubytování, máte na výběr různé možnosti. Nejvíce se zde nabízí hotely, apartmány a kempy.

Hotely v Novalji nabízí velmi komfortní ubytování. Mnoho z nich se nachází přímo u moře a nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu. Většinou jsou vybaveny bazény, restauracemi a wellness centry. Pokud hledáte větší soukromí, můžete zvolit menší hotely nebo rodinné penziony. Ty se často nacházejí ve vzdálenějších částech města, ale nabídnou vám klidné ubytování v příjemném prostředí.

Apartmány jsou další oblíbenou formou ubytování v Novalji. Ty jsou ideální pro rodiny nebo menší skupiny lidí. Většinou jsou vybaveny kuchyní, což vám umožní vařit vlastní jídlo. Mnoho apartmánů se také nachází v blízkosti pláže, což je velké plus pro dovolenou u moře.

Pro ty, kteří milují přírodu a chtějí pobyt na nižší úrovni, jsou k dispozici kempy. V Novalji se nacházejí přímo u pláží, takže můžete vyrážet přímo z vašeho stanu na koupání. K dispozici jsou také elektřina, voda a další základní vybavení.

Záleží pouze na vás, jaké ubytování si zvolíte. Každá z možností nabízí své výhody a vše záleží na vašich preferencích a požadavcích. Příjemnou dovolenou v Novalji!


Počasí Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvatsko Novalja - Ostrov Pag

Chorvatsko Novalja je oblíbený turistický cíl, který se nachází na východní straně ostrova Pag. Tento ostrov je nejen turistickým místem, ale také centrem tradičního chorvatského sýra a pletených koberců.

Počasí v Chorvatsku Novalja

Novalja má středomořské podnebí s velmi příjemnými teplotami v létě a mírně chladnými v zimě. Léta jsou velmi horká a suchá, průměrná teplota vzduchu se pohybuje kolem 28°C a teplota vody se pohybuje od 22°C do 27°C. V zimě může být chladno, ale stále dostatečně teplé na to, aby se turisté mohli věnovat různým outdoorovým aktivitám.

Turismus v Chorvatsku Novalja

Novalja je oblíbenou destinací zvláště mezi mladými lidmi, kteří sem jezdí za krásnými plážemi a intenzivním nočním životem. Novalja nabízí mnoho aktivit, jako jsou vodní sporty, noční kluby a místní gastronomické speciality. Hlavní turistickou atrakcí je nejspíše pláž Zrce, která je jednou z nejznámějších a nejvíce navštěvovaných pláží v Chorvatsku. Zrce je oblíbenou destinací pro party a slavnosti, které se konají po celé léto.

Pokud se chystáte do Novalje, nezapomeňte si s sebou vzít pokrývku hlavy, opalovací krém a dostatečné množství vody. Chcete-li se vyhnout davům turistů, zvažte návštěvu mimo sezónu, když je mnohem klidnější a cenově výhodnější.

Závěr

Pokud hledáte dovolenou s krásným počasím a adrenalinovými aktivitami, je Novalja tou správnou volbou. Když se rozhodnete pro návštěvu této krásné části Chorvatska, nezapomeňte si s sebou vzít opalovací krém, koupací oblečení a energii pro večerní aktivity.


Letenka Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Letenky do Chorvatska jsou v posledních letech stále více a více oblíbené a pro návštěvníky z celého světa je Novalja na ostrově Pagu jedním z nejvyhledávanějších míst, kam chtějí cestovat. A to není nic divného! Město nabízí vše, co si cestovatel může přát – krásné pláže, bohatou historii, nezapomenutelné zážitky a samozřejmě skvělou kuchyni.

Pokud se rozhodnete navštívit Novalju, určitě si nenechte ujít procházku po historické části města s velkým množstvím muzeí, galerií a kostelů. Mezi nejznámější patří kostel sv. Kateřiny, jehož postavení sahá až do 15. století. Pokud máte rádi přírodu, určitě si užijete krásné procházky po národním parku Paklenica. Tento park se nachází asi 20 km od Novalje a je ideálním místem pro turistiku a horolezectví.

Ale největší předností města Novalja jsou jeho pláže a krásná příroda, která se rozkládá i v okolí města. Nejoblíbenější pláží je Zrče, která se nachází jen asi 2 km od centra města. Vedle Zrče jsou tu další pláže, jako například Straško, Babe nebo Caska, které jsou rovněž velmi populární mezi návštěvníky města.

Novalja je skvělým místem pro mladé lidi, kteří hledají zábavu a párty na pláži. Zrče pláž je známá jako „chorvatský Ibiza“ a nabízí nejlepší noční kluby v zemi. V létě se na pláži konají řady hudebních festivalů, jako například Hideout Festival, Fresh Island nebo Sonus Festival, na kterých se scházejí tisíce lidí z celého světa.

Pokud se chystáte letět do Novalje, nejlepší je letět na letiště Zadar, které je asi 85 km od Novalje. Letiště má dobrou dopravní dostupnost a spojuje město s mnoha destinacemi v celé Evropě. Zadar je rovněž skvělým místem pro začátek vaší dovolené, protože město nabízí mnoho kulturních a historických památek, které stojí za návštěvu.

V létě je Chorvatsko velmi oblíbenou turistickou destinací a letenky do Novalje jsou velmi žádané. Pokud plánujete cestu, je lepší si letenky zajistit s předstihem, abyste měli výběr z více letů a levnějších cenových nabídek. A když si zarezervujete letenky s dostatečným předstihem, budete mít více času na přípravu a plánování vaší dovolené v krásném městě Novalja.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky