Najděte nejlevnejší letenky

Cyprus Troodoské hory

Nejčastější dotazy a odpovědi Cyprus Troodoské hory


1. Jaké jsou nejlepší aktivity v Troodoských horách na Kypru?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější aktivity patří turistika, horská kola, lyžování v zimě, návštěva klášterů a koupání v přírodních bazénech.

2. Jaké jsou nejlepší horské stezky v Troodoských horách?
Odpověď: Nejlepšími stezkami jsou Artemis Trail, Atalanti Trail a Caledonia Waterfalls Trail.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Troodoských hor?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je během jara a podzimu, kdy jsou teploty mírné a počasí stabilní.

4. Kde se nacházejí nejlepší ubytovací zařízení v Troodoských horách?
Odpověď: Nejlepší ubytování se nachází v horských vesnicích jako Kalopanayiotis, Platres, kakopetria a Pedoulas.

5. Kde se nachází nejlepší přírodní bazény v Troodoských horách?
Odpověď: Nejlepší přírodní bazény se nalézají u vesnic Platres a Tzelefos Bridge.

6. Jaké jsou ceny lyžařských skipasů v Troodoských horách?
Odpověď: Cena lyžařských skipasů se pohybuje od 10 do 25 eur za den v závislosti na věku a délce pobytu.

7. Kde se nachází nejlepší kláštery v Troodoských horách?
Odpověď: Mezi nejlepší kláštery patří Kykkos Monastery, Machairas Monastery a Agios Ioannis Lambadistis Monastery.

8. Kde se dají nejlépe koupit suvenýry v Troodoských horách?
Odpověď: Nejlepší místa pro nákup suvenýrů jsou horské vesnice jako Kakopetria, Omodos a Lefkara.


Ubytování Cyprus Troodoské hory


Cyprus je krásný ostrov jihovýchodní Evropy, který nabízí nejen nádherné pláže, ale také malebné horské oblasti. Jednou z nejpopulárnějších oblastí pro rekreační aktivity na ostrově jsou Troodoské hory. Tyto hory se nacházejí na západním pobřeží ostrova a jsou oblíbeným místem pro turisty, kteří se chtějí vyhnout přeplněným letoviskům a užít si pobyt v klidnějším prostředí.

Pokud hledáte ubytování v Troodoských horách, máte na výběr z mnoha možností. Můžete si vybrat z luxusních hotelů s krásným výhledem na hory, nebo z menších rodinných penzionů. Mnoho turistů si také vybírá ubytování v horských chatách a apartmánech, aby si užili pocit pobytu v horách.

Jedním z oblíbených hotelů v Troodoských horách je Troodos Hotel, který se nachází na nejvyšším bodě Troodoských hor. Tento historický hotel byl postaven v roce 1929 a nabízí pohodlné pokoje s výhledem na hory a lesy. Hotel má také vlastní restauraci, která nabízí tradiční kyperskou kuchyni.

Další populární možností je hotel Forest Park, který se nachází v klidném prostředí v blízkosti lesa. Hotel nabízí moderní a prostorné pokoje s výhledem na okolní lesy a hory. Hosté se mohou těšit na bazén, saunu a fitness centrum, stejně jako na výborné jídlo v restauraci.

Pro turisty, kteří preferují menší ubytování, je ideální možností horská chata. Mnoho z těchto chat nabízí tradiční kyperskou atmosféru a výhled na malebné okolí. Mezi oblíbené chaty patří například chata Platres, která se nachází v krásné horské vesnici. Tato chata nabízí prostorný obývací pokoj s krbem, dvě ložnice a kuchyňský kout.

Jinou možností je pronájem apartmánu. V Troodoských horách najdete mnoho moderních a prostorných apartmánů s balkóny a ohromujícím výhledem na hory. Jedním z nejlepších apartmánů v oblasti je Moniatis Mountain House, který se nachází v malebné horské vesnici. Tento apartmán nabízí moderní vybavení a působivý výhled na okolní krajiny.

Nakonec nezapomeňte, že Tyroodoské hory nabízí řadu outdoorových aktivit, jako jsou turistika, horská kola, jízda na koni a golfová hřiště. Ať už preferujete luxusní hotelový pobyt nebo uklidňující pobyt v horské chatě, určitě najdete ubytování v Troodoských horách, které splní vaše požadavky.


Dovolená Cyprus Troodoské hory


Cyprus jsou nejen slunné pláže a azurové moře, ale také kouzelné Troodoské hory. Tyto hory tvoří největší pohoří na Kypru a jsou pro turisty oblíbenou destinací nejen v létě, ale také během zimy. Pokud se při své dovolené na Kypru rozhodnete navštívit Troodos, určitě se nebudete nudit.

V Troodoských horách se nachází řada horských vesnic, historických památek a turistických tras. Mezi nejvýznamnější obce patří východoněmecká šachová vesnice Omodos, která je známá svým klášterem a krojovanými obyvateli. Dalšími tipy na výlet jsou vesnice Platres se svým malebným parkem Troodos, nebo Kykkos s největším klášterem na Kypru.

Troodoské hory jsou také ideálním místem pro milovníky turistiky a outdoorových aktivit. Zhruba 50 značených turistických stezek vám umožní procházet se krásnou přírodou, která je plná horských potoků, vodopádů a zelených pastvin. Pro ty odvážnější jsou k dispozici i extrémnější aktivity jako paragliding a horolezectví.

V zimě se Troodos promění v malinké lyžařské středisko. I když většina cest na Kypru není na zimní podmínky vybavena, lyžování v Troodos je skvělou alternativou k pobytu u moře. Středisko se nachází ve vysokých horách, kde je sněhová nadílka dostatečně silná na to, aby si zde mohli užít zimní sporty.

Ať už budete chtít prozkoumat památky a vesnice, nebo užít si horské turistiky a sportů, Troodoské hory jsou místem, které určitě stojí za návštěvu. Nedaleko od pobřeží se můžete dostat do úplně jiného světa. Vydejte se na výlet a získáte nezapomenutelné zážitky, které vám budou dlouho v paměti.


Letenka Cyprus Troodoské hory


Cyprus Troodoské hory: Vysoké hory a relaxace v jednom

Cyprus je krásná země plná památek a turistických atrakcí, ale také přírodních krás. Jednou z největších přírodních atrakcí na ostrově jsou Troodoské hory, které svou krásou a klidem přitahují celou řadu turistů.

Troodos jsou nejvyšší pohoří Kypru. Nachází se hlavně v centrální části ostrova, a to v nadmořské výšce až 1951 metrů. Na vrcholu hory Vouni znajdete dokonce sněžné pokrývky, což je poměrně nevšední zážitek v zemi, která je proslulá především teplem a sluncem.

V Troodoských horách najdete také mnoho klášterů a kostelů. Například klášter Kykkos, který je v současné době nejvýznamnějším pravoslavným klášterem na Kypru. Klášter byl postaven v roce 1092 a dodnes je obklopen krásným přírodním prostředím.

Pro turisty jsou Troodoské hory ideálním místem pro relaxaci a odpočinek od každodenního shonu. Najdete zde mnoho hotelů a apartmánů, které nabízejí ubytování v těsné blízkosti přírody. V letních měsících je zde také mnoho turistů, kteří sem přijíždějí kvůli horským stezkám a turistickým trasám.

Pokud se rozhodnete navštívit Troodoské hory, nezapomeňte na svačinu a pití, protože v některých částech pohoří nejsou žádné obchody. Vstup do národního parku je zdarma, ale pokud se rozhodnete jet do výšin až na vrchol hory, musíte zaplatit poplatek za vjezd.

Pokud chcete navštívit Cyprus a Troodoské hory, doporučujeme se podívat po levných letenkách. Ty vám umožní ušetřit peníze na cestování a více si užít krásy této země. Letenky na Cyprus najdete u mnoha leteckých společností.

Troodoské hory jsou krásným místem, které nabízí něco pro každého. Turisté si zde mohou odpočinout, vychutnat si přírodní krásy a objevovat nová místa. Navštivte Cyprus a dostaňte se až na vrchol hory Vouni, abyste si užili neuvěřitelný výhled na celý ostrov.


Počasí Cyprus Troodoské hory


Cyprus Troodoské hory jsou jednou z nejkrásnějších a nejzajímavějších oblastí na Kypru. Toto neuvěřitelně krásné a přírodní území se nachází na centrálním pohoří Kypru, ve výšce asi 2 000 metrů nad mořem, což z něj činí jedno z nejchladnějších míst na ostrově.

Kvůli své nadmořské výšce a poloze na ostrově má Troodoské hory celoročně poměrně suché a mírné podnebí. Letní měsíce jsou zde teplé a suché, s průměrnou teplotou kolem 28°C a minimálními srážkami. Léto je tak ideálním obdobím pro procházky, turistiku, cykloturistiku a další venkovní aktivity.

Zimní měsíce na druhou stranu jsou studené a vlhké, s teplotami klesajícími na nulu a pod nulu. Zimní srážky jsou také poměrně hojné, což znamená, že nadcházející zimní období je ideálním časem pro lyžování a další zimní sporty.

Vzhledem k tomu, že se Troodoské hory nacházejí vysoko nad mořem, jsou v oblasti mnohé pěkné a malebné vesnice, jako je Platres, Kakopetria, a další, které poskytují úžasný výhled na okolní krajinu a příjemné pobytové možnosti v období návštěv nebo turistiky. Menší sídla jsou ideálním místem pro tradiční kyperské krovy, zemědělské festivaly, degustace vín a další kulturní aktivity a zážitky.

Jelikož je Troodoské pohoří turistickou destinací, bude pro turisty zajímavé vědět o místě a počasí. Měli by si vzít dostatek oblečení a vhodnou obuv, připravenou jak na letní výlety, tak zimní sporty nebo na procházky v chladnějším a vlhčím počasí. Ve vyšších nadmořských výškách se doporučuje vhodná výbava a příprava na moučky a zasněžené podmínky.

Obecně lze říci, že Troodoské hory na Kypru jsou místem pro turisty, kteří hledají krásné přírodní scenérie, kulturní dědictví, ale i adrenalinové zážitky a poklidné prostředí, kde se mohou zapojit do romatických procházek a dobrodružné turistiky stejně jako do rodinného sportu, výletu se psy nebo do dýchání čistého horského zraku.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky