Najděte nejlevnejší letenky

Dominikánská republika Punta Ruce

Počasí Dominikánská republika Punta Ruce


Dominikánská republika se nachází na karibském pobřeží a jeho největším turistickým centrem je město Punta Cana. Toto místo je oblíbené pro své nádherné pláže, turistické aktivity a teplé, slunečné počasí po celý rok.

Punta Cana má tropické podnebí, což znamená horké a vlhké léto a mírnou zimu. Teploty v létě se pohybují v průměru kolem 30-32°C a v zimě kolem 26-28°C. Nejteplejší měsíce jsou srpen a září, kdy teploty mohou stoupat až na 35°C. Mírné zimní měsíce jsou od listopadu do března.

V období od května do listopadu, což je tzv. orkánová sezóna, může dojít k relativně častému výskytu silných dešťových bouří a hurikánů. Tyto bouře mohou být nebezpečné, ale obvykle se vyskytují mimo turistické sezóny a zásahy hurikánů do průběhu dovolené jsou spíše výjimkou.

Pro turisty, kteří usilují o slunečné a suché počasí, jsou nejlepší červenec a srpen. V těchto měsících prší nejméně a teploty jsou nejteplejší.

V průběhu jednoho dne se může počasí měnit rychle. Slunce vychází zhruba ve 5:30 ráno a zapadá kolem 18:30 večer. Během dne se může měnit od slunečního počasí, přes bouře až po upršený den. Většinou se však bouřky objevují pozdě odpoledne a rychle prochází většinou do několika minut.

V Punta Cana lze tedy očekávat vysoké teploty, vlhkost a občasné dešťové bouře, ale přesto je Dominikánská republika velmi populárním místem pro dovolenou s krásnými plážemi a dobrodružnými aktivitami pro turisty.


Dovolená Dominikánská republika Punta Ruce


Dominikánská republika patří mezi nejvyhledávanější turistické destinace v Karibiku a to z dobrého důvodu. Dominikánská republika nabízí nádherné pláže, tropické klima a bohatou kulturu. Jednou z nejznámějších oblastí v Dominikánské republice je Punta Cana a nedaleko Punta Cana se nachází krásné město Punta Ruce.

Punta Ruce je téměř nejjižnějším bodem ostrova Dominikánské republiky. Tento malebný přímořský městečko se nachází na poloostrově Samaná, kde se setkáváte s impozantním mořským pobřežím a nezapomenutelnou horskou krajinou.

Jaké jsou zeměpisné podmínky?

Punta Ruce se nachází na poloostrově Samaná, východně od největšího města v této oblasti - Santa Barbara de Samaná. Zde se setkává Atlantický oceán s Karibikem, což vytváří skvělé podmínky pro koupání, potápění, surfování nebo jen pro relaxaci na pláži.

Punta Ruce se nachází v časovém pásu, který je stejný jako východní pobřeží USA, takže netrpíte žádnými problémy s časovým posunem, což je ideální pro turisty z USA nebo Kanady.

Jaké jsou pro tuhle oblast typické pláže?

Nejpopulárnější pláže v okolí Punta Ruce jsou Ceiba Pláž a Playa El Valle. Většina turistů sem přijede, aby si užila klidné pobřeží, jemný písek a čisté mořské vody. Kromě klasických pláží si v okolí můžete pronajmout katamarán a vyrazit kousek od břehu, kde se můžete potápět a sledovat úžasnou podmořskou faunu.

Okolí Punta Ruce je také známé pro své fantastické možnosti rybaření. Rybáři se mohou těšit na lov exotických ryb jako například mahimahi, marlínů nebo tuňáků.

Co turistům doporučujete?

Punta Ruce se mohou turisté kromě koupání a slunění na pláži také těšit na návštěvu národního parku Los Haitises, který se nachází nedaleko a je domovem mnoha druhů ptáků a dalších zvířat. Národní park Los Haitises je také domovem nádherných jeskyní a vodopádů, které rozhodně stojí za návštěvu.

Oblíbenou aktivitou turistů je také projížďka na koni po horských stezkách v okolí Punta Ruce.

Celkově Punta Ruce představuje skvělé místo pro ty, kteří hledají klid a harmonii, kterou nabízí méně turisticky navštěvovaná oblast Dominikánské republiky. Díky spojení překrásné přírody, zajímavých aktivit a pohostinnosti místních obyvatel je toto místo ideálním cílem pro milovníky Karibiku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Dominikánská republika Punta Ruce


Zde jsou nejčastější dotazy týkající se Dominikánské republiky a Punta Cany:

1. Jaké jsou požadavky na víza pro vstup do Dominikánské republiky?
- Občané České republiky nepotřebují víza pro krátkodobý pobyt v zemi. V případě, že plánujete pobyt delší než 90 dnů, je třeba získat vízum přímo v konzulárním oddělení Dominikánské republiky v Praze.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Punta Cany?
- Nejlepší doba pro návštěvu Punta Cany je od prosince do dubna, kdy jsou nejlepší podmínky pro koupání a slunění. Od května do listopadu může být více deštivých dnů.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Punta Cany?
- Mezi nejlepší pláže v Punta Cany patří Bávaro Beach, Macao Beach, Playa Blanca, Cabeza de Toro, Playa Juanillo a Uvero Alto.

4. Jaké jsou nejpopulárnější turistické aktivity v Punta Cany?
- Mezi nejpopulárnější turistické aktivity v Punta Cany patří potápění, šnorchlování, surfování, plavba na katamaránu, půjčování skútrů, jízda na koni a návštěva místních památek.

5. Jaké jsou doporučené očkování pro návštěvu Dominikánské republiky?
- Doporučuje se očkování proti hepatitidě A, žluté zimnici a tetanu. Při delším pobytu nebo pobytu v horských oblastech se doporučuje očkování proti hepatitidě B a břišnímu tyfu.


Letenka Dominikánská republika Punta Ruce


Dominikánská republika je země plná překrásných pláží, křišťálově čistého moře, palmových hájů a hor. Živou atmosféru a výborné jídlo navíc. Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou, Dominikánská republika a přenosné město Punta Cana by mohly být vašim snem.

Punta Cana je jedním z nejlepších míst v Dominikánské republice, které může nabídnout mnoho různých zážitků a aktivit. Zahrnuje pláže s bílým pískem, třpytící se moře a tichá voda, která je ideální pro potápění a další vodní sporty, jako je windsurfing, kitesurfing, kanoistika a paddleboarding. Dále jsou zde také říční safari a návštěva zátoky Delfinů.

Světová sláva Punta Cana jako turistické oblastí začala v 70. letech. Tehdy sem byla první letadla s turisty. Díky turistice se Punta Cana stala jedním z nejbohatších měst v zemi a také v jedni z nejpopulárnějších turistických destinací ve světě. Zůstává však bezpečným a klidným městem, které nabízí být hlavním centrem pro vaši dovolenou.

Jak se dostat do Punta Cana?

Nejlepším způsobem jak se dostat do Punty Cana z jiné země, je přímý letecký spoj. Existuje mnoho leteckých společností, které vám nabízejí letenky do Punta Cana a tyto letenky mají různou cenu v závislosti na sezóně a vašem předstihu.

Punta Ruce je mezinárodní letiště v Punta Cana, které přijímá mnoho leteckých společností od různých míst v Evropě a Americe, např. z Madridu, Paříže, New Yorku, Miami, Toronta a mnoho dalších měst. Mezi ty nejvýznamnější patří Air Canada, American Airlines, Delta Airlines, Iberia nebo JetBlue.

Letenky do Punta Cana se zpravidla pohybují kolem čtyř tisíc korun v závislosti na sezoně. Hledáte-li tedy ideální místo pro svou dovolenou, které nabízí krásné pláže, živou atmosféru, výborné jídlo a spoustu dalších zážitků, Dominikánská republika a Punta Cana jsou pro vás tou správnou volbou. A my hledáme toho nejlepšího partnera, který vám s cenou za letenku dokáže pomoci.


Ubytování Dominikánská republika Punta Ruce


Dominikánská republika je krásná a exotická destinace, ideální pro dovolenou plnou slunce, pláží a dobrodružství. Pokud hledáte ubytování v Dominikánské republice, může se vám hodit náš článek o Punta Caně.

Punta Cana je oblíbená destinace pro turisty z celého světa, zejména díky svým krásným plážím, aktivitám jako jsou potápění, surfování a rybaření, a také díky množství luxusních hotelů, resortů a vil.

Jedním z těchto luxusních resortů, který stojí za zmínku, je Punta Rucia Lodge. Nachází se na severu Dominikánské republiky, v malé vískové oblasti Punta Rucia. Resort nabízí krásné ubytování v přepychových vilách a apartmánech, které jsou prostorné, moderně vybavené a mají krásný výhled.

Zdejší restaurace nabízí širokou nabídku zdravých jídel, které jsou připravovány z čerstvých místních ingrediencí. Kromě toho můžete navštívit i bar a degustovat regionální alkoholy a koktejly.

Pro aktivní lidi je v Resortu Punta Rucia Lodge připravena řada možností – můžete například využít vybavení k vodním sportům, nebo si pronajmout kola a vydávat se po okolí na objevování krásných pláží a horských štítů. Za pozornost stojí také potápění a šnorchlování v oblasti, kde se můžete potkat s různými druhy korálů a ryb.

V Resortu Punta Rucia Lodge se určitě nebudete nudit, a když budete chtít relaxovat a užít si klidné chvíle, můžete se věnovat třeba józe a meditaci na pláži, nebo si dopřát masáž a wellness procedury, které nabízí luxusní Spa centrum.

Vhodným ubytováním jsou i vila Casa Colonial Beach & Spa, nebo nikde jinde nedostupná louže ve vodopádech Damajagua. Dominikánská republika je opravdu bohatá na památky, překrásné pláže a dobrodružství. Užijte si léto pod palmami a nezapomeňte na sluníčko a koupačku v Atlantiku.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky