Najděte nejlevnejší letenky

Etiopie Awash National Park

Letenka Etiopie Awash National Park


Etiopie je země s bohatou historií, kulturou a úžasnou přírodou. Awash National Park je jedním z nejvýznamnějších národních parků v Etiopii, nacházející se v regionu Afar, asi 200 kilometrů východně od Addis Abeby. Tento park je jedním z nejhezčích míst v Etiopii, což je důvod, proč se stal populárním turistickým cílem.

Awash National Park je útočištěm pro několik druhů divoké zvěře a rostlin, ale nejvíce se zde vyskytují gazely, antilopy, hroši a sloni. V parku najdeme také řadu ptáků, jako jsou pelikáni, dravci, kormoráni a mnoho dalších. Celkově je v parku zaznamenáno více než 400 druhů ptáků a 46 druhů savců.

Tento park se také pyšní největším vodopádem v Etiopii, který měří zhruba 45 metrů, a kde tok řeky Awash padá do propasti. Tento vodopád je jedním z nejkrásnějších míst v parku a pro turisty je to skvělé místo na piknik a pozorování okolní přírody.

Další dominantou parku jsou hory. Návštěvníci mohou podniknout krásnou procházku po úbočích hor, kde mohou obdivovat mnoho barevných květin a rozmanité vegetace.

Návštěva Awash National Parku není kompletní bez návštěvy termálních pramenů. Ty se nacházejí v údolí řeky Awash a poskytují nejen krásné výhledy, ale také mnoho terapeutických vlastností. Z pramenů pramení velké množství horké vody, která se odklání do bazénů, okolo kterých se turisté mohou procházet a užívat si relaxace.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Awash National Park, je nejlepší způsob, jak se tam dostat, let z Addis Abeby do města Awash, které se nachází v blízkosti parku. Letenky jsou běžně dostupné a většina turistů si letenky rezervuje předem.

Celkově je Awash National Park jedním z nejkrásnějších míst v Etiopii a rozhodně stojí za to, aby se sem turisté vypravili. Čeká zde na něj řada přírodních krás a zážitků, které neopakovatelně propojí dovolenou s poznáním a uvolněním.


Nejčastější dotazy a odpovědi Etiopie Awash National Park


1. Kde se nachází Etiopie Awash National Park?
Etiopie Awash National Park se nachází v Etiopii, asi 200 km východně od Addis Abeby.

2. Jaký je nejlepší čas pro návštěvu parku?
Nejlepší čas pro návštěvu parku je od října do března, kdy je suché období a je možné pozorovat více zvířat.

3. Jak se dostanu do parku?
Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je autem. Z Addis Abeby trvá cesta asi 4 hodiny.

4. Jaká zvířata mohu vidět v parku?
V parku žijí sloni, krokodýli, hyeny, gazely, kočkovité šelmy a mnoho dalších zvířat.

5. Existují v parku ubytovací možnosti?
Ano, v parku jsou k dispozici kempy a chatky k pronájmu.

6. Musím mít v parku průvodce?
Ano, je nutné mít v parku průvodce.

7. Kolik je vstupné do parku?
Vstupné do parku se liší v závislosti na národnosti a věku. Ceny se pohybují kolem 10-20 USD.

8. Můžu v parku provádět safari?
Ano, v parku je možné provádět safari.

9. Jaké jsou nejlepší aktivity v parku?
Nejlepší aktivity v parku jsou safari, procházky, pozorování ptáků a návštěva vodopádů.

10. Je bezpečné cestovat do parku?
Cestování do parku je obecně bezpečné, ale je vždy nutné držet se doporučených bezpečnostních opatření, jako například cestovat s průvodcem a být opatrný při setkání s divokými zvířaty.


Počasí Etiopie Awash National Park


Etiopie je africká země ležící na východě kontinentu, která je známá svým pestrým krajinným charakterem. Mezi mnoha přírodními parky a rezervacemi se v této zemi nachází i Awash National Park. Tento park se nalézá asi 225 km na jihovýchod od města Addis Abeba a je domovem mnoha živočišných druhů a rostlin. Awash National Park je také zajímavý svým klimatem a počasím.

Podnebí v Awash National Park je ovlivněno místní topografií, protože park se nachází v oblasti mezi nízkými pohořími. Teplota se v průběhu roku pohybuje mezi 22 a 38 stupni Celsia. Nejteplejší období jsou měsíce od března do května, přičemž v tomto období mohou být teploty až 48 stupňů Celsia.

Období od června do srpna je období dešťů, kdy průměrné srážky dosahují až 410 mm, a vytvářejí tak vegetaci, kterou je park proslulý. V tomto období se tvoří velká množství vodopádů a potůčků, které jsou plné života.

V období od září do listopadu vykazuje park sušší podnebí, což může mít vliv na zvířata, rostliny a celkové prostředí parku. V zimních měsících od prosince do února je průměrná teplota okolo 28 stupňů Celsia a tato doba je dobou nejlepšího období pro pozorování mnoha druhů rostlin a zvířat.

Awash National Park je známý svou pestrou faunou, mezi kterou patří sloni, lvi, gepardi, antilopy, zebry, krokodýli a mnoho jiných druhů zvířat. Park je také domovem mnoha ptačích druhů, jako jsou pelikáni, ibisové, vydry a mnoho jiných druhů.

V zimním období, kdy jsou podmínky v parku nejlepší, jsou pořádány safari pro turisty, kteří chtějí vidět všechny druhy zvířat a rostlin, které park nabízí. Vstup do parku je placený a potřebujete platnou turistickou vízum.

Awash National Park je krásné místo, které nabízí návštěvníkům unikátní zážitky a nezapomenutelné okamžiky. Pokud plánujete cestu do Etiopie, pak byste si neměli nechat ujít tuto přírodní krásu a její pestré počasí.


Ubytování Etiopie Awash National Park


Etiopie je úchvatnou zemí s mnoha krásnými přírodními oblastmi. Jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších parků je Awash National Park, který se nachází přibližně 200 kilometrů východně od Addis Abeby. Tento park je domovem mnoha zvířat, včetně slonů, paviánů, krokodýlů, gepardů a mnoha druhů ptáků. Pokud plánujete návštěvu Awash National Park, budete potřebovat vhodné ubytování. V tomto článku si prohlédneme několik možností.

Camp Awash

Camp Awash je jedním z nejpopulárnějších ubytování v parku a nachází se v krásné přírodě. Odtud se nabízí úžasný výhled na hory a řeku Awash. V kempu je k dispozici několik různých typů ubytování, včetně stanů a chat, které jsou vybaveny postelemi a vlastním sociálním zařízením. Jídlo se podává ve společné jídelně, kde si můžete vychutnat tradiční etiopskou kuchyni.

Awash Falls Lodge

Awash Falls Lodge se nachází v blízkosti vodopádů Awash a je dobrou volbou pro ty, kteří hledají ubytování s pohodlnými a moderními pokoji. V hotelu je bazén, kde si můžete užít osvěžujícího koupání, a restaurace, kde se podávají jídla z celého světa, včetně italských a etiopských specialit.

Genet Hotel

Genet Hotel se nachází v městečku Awash, nedaleko parku, a nabízí pohodlné pokoje s vlastním sociálním zařízením. V hotelu je k dispozici i restaurace, kde se podávají jídla z etiopské kuchyně. Hotel je vhodnou volbou pro ty, kteří hledají ubytování v blízkosti parku, ale zároveň chtějí být i v blízkosti obchodů a restaurací.

Gambella National Hotel

Gambella National Hotel se nachází v blízkosti Gambella National Parku, který je vzdálen asi 800 kilometrů od Addis Abeby. Hotel nabízí pohodlné pokoje s vlastním sociálním zařízením a klimatizací. V hotelu je také bazén a restaurace, kde se podávají jídla různých kuchyní.

Výběr ubytování v Awash National Parku

Výběr ubytování v Awash National Parku závisí na vaší preferenci a vašem rozpočtu. Pokud hledáte cena-výkon, doporučujeme stanování v Camp Awash. Pokud preferujete pohodlné ubytování s moderními zařízeními, zvažte Awash Falls Lodge nebo Gambella National Hotel. Genet Hotel je vhodný pro ty, kteří hledají ubytování v blízkosti parku, ale zároveň chtějí být i v blízkosti obchodů a restaurací. Bez ohledu na to, který hotel si vyberete, budete mít skvělou základnu pro průzkum a objevování krás Awash National Parku.


Dovolená Etiopie Awash National Park


Etiopie je země s bohatou historií a kulturou, a pro ty, kteří se chtějí vydávat na dobrodružnou dovolenou, nabízí mnoho možností. Jedním z nejpopulárnějších cestovních cílů je národní park Awash.

Národní park Awash se nachází ve východní Etiopii a rozkládá se na ploše téměř 800 kilometrů čtverečních. Park je pojmenován po řece Awash, která protéká jeho územím a je oázou v suché a horké části země.

Hlavním lákadlem národního parku Awash jsou safari. Park se může pochlubit bohatým zvířecím světem, zahrnujícím slony, gazele, antilopy, paviány, šakaly, kočky divoké a různé druhy ptáků. Voda z řeky Awash také přitahuje krokodýly a hrochy.

Pro milovníky přírody a turisty, kteří se chtějí podívat na vulkanická jezera, jsou v parku k dispozici turistické trasy. Tuto oblast Etiopie proslavil i pravěký pozůstatek - lebka Australopithecus afarensis, známá pod jménem Lucy, která je vystavena v etiopském Národním muzeu.

Další zajímavostí jsou termální prameny s horkou vodou, které se nacházejí v parku Awash. Tyto prameny dokážou dosáhnout až teploty 85 stupňů Celsia a nabízejí unikátní zážitek z koupání v této neobvyklé vodě.

Pokud se rozhodnete navštívit národní park Awash, doporučujeme si předem objednat prohlídku s místními průvodci. Ti vám poskytnou nezbytné informace a pomohou vám dostat se do nejlepších míst v parku.

Celkově lze říci, že národní park Awash je ideálním místem pro ty, kteří hledají dobrodružství, krásu a přírodu, jenž vykřesávají na dovolené maximum zážitků. Pokud se rozhodnete navštívit tento národní park, uděláte skvělou volbu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky