Najděte nejlevnejší letenky

Francie Saint-Malo

Letenka Francie Saint-Malo


Saint-Malo, ležící na pobřeží Bretaňského poloostrova v severozápadní Francii, je jedno z nejkrásnějších měst v této oblasti. S okouzlujícím historickým centrem opevněným hradbami, krásnými plážemi a malebnými uličkami, je to ideální destinace pro ty, kteří chtějí zažít autentický francouzský zážitek.

Pokud hledáte levné letenky do Saint-Malo, můžete zvažovat několik možností. Nejbližší letiště je letiště Dinard-Pleurtuit, které se nachází pouze 10 km od centra Saint-Malo. Mezinárodní letiště Rennes Saint-Jacques je vzdáleno asi 70 km a nabízí větší výběr letů do celého světa.

Při plánování cesty do Saint-Malo je dobré si uvědomit, že nejlepší čas pro návštěvu města je v létě, když počasí je vhodné pro koupání a slunění na plážích. V zimě může být ve městě poměrně chladno a deštivo, ale pokud milujete romantické atmosféry, Saint-Malo nabízí celou řadu kulturních akcí a festivalů, které vás určitě zaujmou.

Pokud si chcete užít atmosféru historického centra, můžete projít hradbami a ochutnat místní speciality v jedné z mnoha kaváren a restaurací v okolí. Na výlet do okolí mohou turisté navštívit blízké pláže, vesničky a města nebo se v závislosti na počasí věnovat vodním sportům jako například jachtingu, surfování nebo kajakářství.

Zkrátka Saint-Malo nabízí nepřeberné množství aktivit a zážitků pro turisty všech věkových kategorií. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, která vás zavede do srdce Francie a jejího bohatého kulturního dědictví, vyzkoušejte letenku do Saint-Malo a nechte se unést kouzlem tohoto nádherného města.


Ubytování Francie Saint-Malo


Saint-Malo je město na severozápadě Francie, které nabízí mnoho zajímavých aktivit a atrakcí pro turisty. Jednou z těchto aktivit je ubytování, které v této oblasti nabízí širokou škálu možností.

V centru města najdete mnoho hotelů, hostinců a bed&breakfast, které jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají pohodlné a přístupné ubytování. Pokud máte rádi pocit luxusu, můžete vyzkoušet některý z 5hvězdičkových hotelů v centru, jako je například hotel Grand Hôtel des Thermes.

Pokud ale hledáte trochu více klidu a soukromí, doporučujeme se ubytovat v některé z okolních vesnic nebo malých městech. Tyto destinace nabízejí tradiční francouzskou atmosféru, ale s možností být v blízkosti Saint-Malo a jeho aktivit.

Pro ty, kteří chtějí poznat francouzskou kulturu z první linie, mohou vyzkoušet pobyt v některém z místních Airbnb. Tyto byty a domky jsou velmi oblíbeny v Saint-Malo a nabízejí útulné ubytování s možností si sami vařit a prozkoumat místní kuchyni.

Pokud ale hledáte ubytování s nádherou přírodou, pak se zaměřte na lázeňské hotely u pobřeží. Tyto hotely poskytují krásný výhled na oceán a nabízejí spa a wellness služby, které jsou ideální pro ty, kteří hledají relaxaci.

Nakonec bychom rádi doporučili místní kempy, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí být v těsné blízkosti přírody až do poslední chvíle výletu. Tyto kempy nabízejí komfortní ubytování pod širým nebem, ale s možností využití sprch a toalet.

Celkově vzato, Saint-Malo nabízí širokou škálu ubytování pro každého, od malých rodinných hotelů až po luxusní hotely a kempy. Při plánování vaší cesty do Saint-Malo je tedy důležité uvážit, co chcete zažít a jaký typ ubytování by nejlépe vyhovoval vašim potřebám.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Saint-Malo


1. Kam se v Saint-Malo podívat?
- Nejznámější atrakcí v Saint-Malo je hrad ze 14. století, který stojí uprostřed města. Dále je zde muzeum Jacquesa Cartiera a kostel svatého Vincenta.

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Saint-Malo?
- Nejlepší období na návštěvu Saint-Malo jsou letní měsíce, zejména červenec a srpen, kdy jsou teploty nejvyšší a zdejší pláže nejkrásnější.

3. Jak se do Saint-Malo dostat?
- Saint-Malo má vlastní letiště a přístav, takže lze do města přijet letadlem nebo trajektem. Také je možné dojet vlakem nebo autobusem.

4. Jaké jsou ceny v Saint-Malo?
- Saint-Malo není příliš levné město, zejména v turistické sezóně. Ceny se pohybují podobně jako v jiných francouzských turistických destinacích.

5. Mluví se v Saint-Malo anglicky?
- Ve většině turistických míst se angličtina ovládá. Avšak pokud se chystáte mimo hlavní turistické trasy, můžete narazit na lidi, kteří nemají anglické jazykové znalosti.

6. Může se v Saint-Malo koupat?
- Ano, Saint-Malo má několik krásných pláží, na kterých si lze koupání užít. Je však nutné sledovat příliv a odliv.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Saint-Malo?
- Saint-Malo nabízí mnoho skvělých restaurací s tradiční francouzskou kuchyní. Některé z nejlepších jsou O Saveurs, La Table d'Henri, La Maison Jaune a La Closerie.


Počasí Francie Saint-Malo


Saint-Malo je starobylé přístavní město na severovýchodě Bretaně na západě Francie. Leží na útesu, který se vypíná přímo do Atlantského oceánu. Toto krásné město chrání věže hradů a mohutné hradby, které mu dávají středověký ráz. Saint-Malo má poměrně mírné klima, se sklonem k oceánskému počasí. V tomto článku se podíváme na počasí v Saint-Malo po celý rok.

Zima (prosinec až únor)
Zima v Saint-Malo je chladná a vlhká. Průměrné teploty v této době jsou okolo 7 °C a nocní teploty klesají na 2 °C. Prší v průměru o 2 až 3 dny měsíčně a v zimních měsících můžete očekávat silné vlny na pobřeží.

Jaro (březen až květen)
Jaro v Saint-Malo je poměrně vlhké s průměrnými teplotami kolem 11 °C. Nocné teploty stoupají na 6°C. Prší často, ale zpravidla ne na delší dobu než jeden den. Během jara začne být vítr silnější a vlny na pobřeží silnější.

Léto (červenec až srpen)
Léto v Saint-Malo přináší mírné, slunečné počasí s průměrnou denní teplotou okolo 21 °C. Nocní teploty jsou kolem 15°C, takže není třeba obavy z vysokých teplot. V létě prší jen zřídka a silné vlny jsou typické pro celé období.

Podzim (září až listopad)
Podzim v Saint-Malo je vlhký a mírně chladný, s průměrnou teplotou kolem 14 °C a nočními teplotami, které klesají na 9 °C. Stejně jako na jaře se průměrně jednou týdně objeví déšť.

Vzhledem k jeho poloze na Atlantiku má Saint-Malo oceánské klima, které se vyznačuje poměrně stabilními teplotami po celý rok. Město je obvykle chráněno před většinou silných větrů, ale když foukají, mohou být velmi silné. Pokud se chystáte do Saint-Malo, nezapomeňte si sbalit nepromokavé oblečení, protože příliv vody může být v závislosti na podmínkách velmi vysoký. S ohledem na roční období si dejte pozor na vlny na pobřeží a dodržujte varování a omezení, které uvedou místní úřady. Pokud se dostane počasí v Saint-Malo do nepříznivých podmínek, město vám v každém případě nabídne spoustu příjemných restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality.


Dovolená Francie Saint-Malo


Saint-Malo je krásné město a turistický magnet na severozápadě Francie. Město a jeho okolí jsou plné kulturních památek, úchvatné přírody a pláží, což z něj činí ideální cíl pro dovolenou.

Hlavní atrakcí města je krásná katedrála Saint-Vincent, která se vypíná nad městem. Katedrála byla postavena v 12. století a je jednou z nejvýznamnějších staveb ve městě, s elegantními oblouky a vysokými věžemi.

Další památky, které stojí za návštěvu jsou náměstí Place Chateaubriand se slavným hradem, pláž Bon Secours a malý a útulný přístav. Saint-Malo má také mnoho historických a architektonických krás, jako jsou například dveře Porte Saint-Vincent nebo věž Tour Solidor.

Pro milovníky pláží nabízí Saint-Malo mnoho možností. Oblé pláže s jemným pískem jako například Plage du Sillon nebo Plage de Bon Secours jsou ideální pro odpočinek nebo pro aktivitu na slunci.

Saint-Malo má také mnoho skvělých restaurací, kaváren a barů, kde si můžete vychutnat tradiční bretonskou kuchyni nebo jiné chutné místní speciality.

Další tipy na výlety zahrnují blízký přírodní park Mont-Saint-Michel nebo malebnou pláž Dinard, která je populární pro své elegantní villas a nádherný výhled na pobřeží.

Celkově je Saint-Malo skvělý cíl pro dovolenou, kde můžete objevovat krásy francouzského severozápadu. Ať už milujete kulturu, historii, pláže nebo výborné jídlo, Saint-Malo má všechno, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky