Najděte nejlevnejší letenky

Grenada Grenville

Dovolená Grenada Grenville


Grenada Grenville je krásné karibské město na ostrově Grenada. Nachází se v severovýchodní části ostrova, jen několik kilometrů od města St. George's. Toto malé město je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou na pláži.

Grenville je domovem krásných pláží, které nabízejí bílý písek a azurovou vodu. Jednou z nejpopulárnějších pláží je Grand Anse Beach, která se nachází jen pár minut jízdy od města. Tato pláž je ideální pro milovníky vodních sportů, jako je například potápění a windsurfing. Kromě Grand Anse Beach jsou tu také další pláže, jako je například Sauteurs Beach a Levera Beach, které jsou skvělé pro klidnější a odpočinkovou dovolenou.

V Grenville se nachází také řada historických památek, jako například Fort Frederick a Belmont Estate. Fort Frederick je třetí největší pevnost na ostrově a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. Belmont Estate je pak historická dovčína, kde se můžete dozvědět více o historii ostrova a ochutnat některé z produkovaných potravin, jako jsou například koření a čokoláda.

Kromě pláží a památek je samozřejmě také výborné jídlo. V Grenville je mnoho trhů a restaurací, kde si můžete vychutnat místní kuchyni. Mezi oblíbená jídla patří například kari a ryby, ale také místní nápoje jako rum a džus z místních plodů.

Pokud hledáte klidnou a odpočinkovou dovolenou na pláži s možností prozkoumat historické památky a ochutnat místní kuchyni, pak je Grenada Grenville skvělou volbou. Tento malebný karibský klenot nabízí všechno, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Grenada Grenville


Grenada Grenville není specifická osoba nebo entita, takže nevím, jaký typ otázek bych měl očekávat. Nicméně, zde jsou některé z nejčastějších otázek a odpovědí o Grenadě:

1. Kde se nachází Grenada?

Grenada je ostrovní země v Karibiku, nacházející se na jihovýchodě od Portorika.

2. Jaký je jazyk používaný v Grenadě?

Oficiálním jazykem Grenady je angličtina, ale veřejnost používá také kreolštinu.

3. Jaké jsou nejlepší pláže na Grenadě?

Grenada je známá svými nádhernými plážemi. Některé z nejlepších jsou Grand Anse, Morne Rouge a La Sagesse.

4. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Grenady?

Nejlepší doba pro návštěvu Grenady je od prosince do dubna, kdy jsou méně srážek a teploty jsou příjemnější. Nicméně, Grenada je krásná po celý rok.

5. Co je typické Grenadské jídlo?

Doporučují se ryby a dení objevuje na mnoha menu rybí pokrmy tolik proslulé West Indian kuchyně. Kromě toho je na Grenadě široká škála místních plodin, jako jsou banány, plantainy, kukuřice a mnoho dalších.

6. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě na Grenadě?

Grenada nabízí řadu atrakcí pro turisty, včetně Grand Etang National Park, Fort George, muzea nařízení a historická vsi Gouyave.

7. Jaký je místní měnový kurz na Grenadě?

Místní měna na Grenadě je východokaribský dolar (XCD). Kurz se pohybuje kolem 2,7 XCD za 1 USD (k únoru 2021).

8. Jaká je průměrná teplota na Grenadě?

Průměrná teplota na Grenadě se pohybuje od 24 - 30 ° C, v závislosti na období rok. Většinu času ale bývá velmi teplé a vlhké počasí.


Letenka Grenada Grenville


Letenka na Grenadu z Grenvillova letiště

Grenada je souostroví tvořené třemi hlavními ostrovy a několika menšími ostrůvky v Karibiku. Ostrov Grenada je největší a nejjižnější z ostrovů. Je to zelená země plná přírodních krás, jako jsou horská jezera a deštné pralesy, které jsou obklopeny plážemi a korálovými útesy.

Grenada je oblíbenou turistickou destinací díky svým bělostným plážím a čistému modrému oceánu. Tyto pláže nabízejí mnoho vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, surfování, plachtění a mnoho dalšího. Ostrov je také známý pro svou krásnou přírodu, což přitahuje milovníky přírody a turisty.

Grenville je město na severovýchodě ostrova Grenada. Leží asi hodinu jízdy od hlavního města St. George's a je druhým největším městem na ostrově. Je to důležitý obchodní a přístavní středisko s velkým trhem a řadou obchodů. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní pomoci turistům poznat místní kulturu a zvyky.

Cestování do Grenady z Grenvillova letiště je velmi snadné a lze to udělat prostřednictvím mnoha zahraničních aerolinek. Hlavní přistávací letiště se nachází na jihu ostrova v blízkosti hlavního města St. George's, ale existují také menší regionální letiště jako je letiště Maurice Bishop International Airport a letiště Point Salines International Airport.

Letecká společnost nízkorozpočtového segmentu jako EasyJet nabízí přímé lety z Grenvillova letiště na Grenadu čtyřikrát týdně. Tyto lety jsou velmi pohodlné a cenově dostupné. Ceny se pohybují kolem 150-200 USD za jednu letenku, takže dovolená v Grenadě je skvělou volbou pro turisty, kteří hledají kvalitní dovolenou za rozumnou cenu.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Grenadu z jiných míst Karibiku, jsou k dispozici také příležitostné lety z různých míst. Tyto lety dávají turistům možnost spojit dovolenou v Grenadě s dalšími atraktivními místy na Karibiku.

V zimních měsících je Grenada populární destinací pro turisty ze severní polokoule. Během těchto měsíců se ceny letenek mohou mírně zvýšit, ale stále jsou cenově dostupné. V létě je Grenada méně navštěvovaným místem, takže ceny letenek mohou být levnější.

Letenka ze Grenvillova letiště na Grenadu je skvělou volbou pro každého, kdo hledá kvalitní dovolenou na Karibiku za rozumnou cenu. Grenada má mnoho věcí nabídnout a je to místem, které stojí za to navštívit.


Ubytování Grenada Grenville


Grenada Grenville je jedním z nejkrásnějších míst na Karibiku. Jeho různorodý terén a překrásné pláže lákají návštěvníky ze všech koutů světa. Pokud plánujete návštěvu tohoto ostrova, je třeba zajistit si vhodné ubytování. V článku si představíme několik oblíbených možností ubytování v Grenada Grenville.

Hotel Mount Edgecombe

Hotel Mount Edgecombe je pravděpodobně nejluxusnějším hotelem v Grenada Grenville. Nachází se v exkluzivní čtvrti, kde se setkávají příroda a luxus. Hotel nabízí elegantní a prostorné pokoje s krásným výhledem na záliv. Kromě toho zde najdete vynikající restauraci a kavárnu. Pokud hledáte ubytování, které spojuje luxus a přírodní krásy, hotel Mount Edgecombe je tím pravým místem.

Klein’s Guesthouse

Klein's Guesthouse nabízí pohodlné a cenově dostupné ubytování Blízko centra města Grenville. Vybavené klimatizací, Wi-Fi, TV a parkovacím místem. Hosté zde ocení i krásnou terasu s posezením, kde si mohou vychutnat snídani. Toto ubytování je ideální pro ty, kteří hledají pohodlné a přitom cenově dostupné možnosti ubytování.

Athena Rooms and Restaurant

Athena Rooms and Restaurant je dalším kvalitním ubytováním v Grenada Grenville. Klidné a pohodlné pokoje jsou ideální pro ty, kdo hledají relaxaci v atmosféře klidu a ticha. Restaurace nabízí domácí kuchyni a speciální nápoje, které na Vašem pobytu nejenom zlepší zážitek z ostrova, ale také Váš chuťový zážitek. Když přidáme oslňující výhled na záliv, ubytování v Atheně Rooms and Restaurant je nejlepší volbou pro ty, kdo preferují soukromí a osobní vztah s místními hostiteli.

Grenada Grenville nabízí mnoho možností ubytování, které odpovídají různým preferencím cestovatelů. Hotel Mount Edgecombe, Klein’s Guesthouse a Athena Rooms and Restaurant jsou jenom některé z možností, které stojí za zvážení. Zvolte si to pravé ubytování a těšte se na svůj pobyt v tomto překrásném zálivu Karibiku.


Počasí Grenada Grenville


Grenada, kterou charakterizuje blokáda četami hořečnatých sopek, které ji obklopují, nabízí svým návštěvníkům skvělé počasí po celý rok. Grenada se může pochlubit rovnou dvaatřicetistupňovou teplotou vody, a to po celý rok. Díky teplému karibskému podnebí a jemným větrům většinu roku, je Grenada ideální destinací pro ty, kteří hledají ideální podmínky pro dovolenou v tropickém ráji.

Grenville, hlavní město a jedno z největších měst na ostrově Grenada, se nachází na východním pobřeží. Počasí zde bývá většinou slunečné a teplo se tu drží při téměř dokonalé konstantě. Díky neustálému větru z moře se ale teplo nikdy nejeví příliš dusivě.

V Grenville bývají deště poměrně časté, ale krátkodobé. Většinou se vyskytují koncem odpoledne nebo v noci a jsou záviděníhodně osvěžující po celodenním slunění u moře. V období hurikánů v září a říjnu mohou být déšť a bouřky silnější, nicméně Grenada se nachází v takzvané jihovýchodní části Karibiku, kde je to s bouřkami oproti západním ostrovům podstatně lepší.

Nejlepší období pro dovolenou v Grenville je od prosince do května, kdy teplota je nejstabilnější a deště nejsou tak běžné. Toto období také přináší moderátorym výbornou příležitost, jak využít dokonalých podmínek pro potápění, plavání, šnorchlování a další vodní aktivity.

Celkově lze tedy říci, že Grenville nabízí návštěvníkům skvělé počasí s teplými, slunečnými dny, mírnými větry a krátkými rozmarnými dešti, což je ideální recept pro dokonalou dovolenou na tropickém ostrově.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky