Najděte nejlevnejší letenky

Indonésie Pura Gunung Kawi

Dovolená Indonésie Pura Gunung Kawi


Indonésie, země tisíců ostrovů a nekonečných možností pro dovolenou. Pokud se chystáte na návštěvu této nádherné země, neměli byste vynechat návštěvu jednoho z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na Bali - Pura Gunung Kawi.

Pura Gunung Kawi je hinduistický chrám, který se nachází v klidné vesnici Tampaksiring, asi 15 km severně od Ubudu. Chrám je snadno dostupný z větších měst a plážových letovisek na ostrově. Přestože Bali nabízí mnoho chrámů a svatyní, Pura Gunung Kawi je jedinečným místem, které při návštěvě zanechá nezapomenutelný dojem.

Celý chrám je situován do malebného údolí, které kromě nádherné přírody nabízí také velkolepé skalní reliéfy a řadu malých chrámů. Při vstupu do areálu se návštěvníci nejprve setkají s obrovským bazénem, který je plněn svatou vodou ze zdejších pramenů. Pokud si chcete pročistit mysl a tělo, stačí se ponořit do této vody a nechat se unést klidem a harmonií.

Pak vás zavede cesta po mnoha schodech a úzkých stezkách mimo hlavní turistické trasy, které vás dovedou k počátku skalního údolí. Zde narazíte na božskou atmosféru a přítomnost nesčetných soch bohů a démonů, které zdobí každý roh chrámu. Při procházení se na vás budou obracejí mnozí místní lidé, kteří vám rádi vysvětlí význam jednotlivých soch a pomohou vám porozumět bohaté historii chrámu.

Při průchodu celým areálem chrámu se dozvíte mnoho zajímavých informací o životě a náboženství na Bali. Kromě toho si můžete dopřát nádherné výhledy na okolní horstvo a vesnice. Pura Gunung Kawi je skutečným duchovním místem a nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka Bali.

Celou tuto krásnou oblast si můžete prohlédnout buď sami, nebo s průvodcem, který vás provede historií chrámu a pomůže vám objevit jeho tajemství. Pro návštěvu chrámu se doporučuje pohodlné oblečení a obuv, protože vstup do chrámu v košili a sarongu je povinný.

Pokud se chystáte na Bali, Pura Gunung Kawi je místem, které byste neměli vynechat. Nabízí nevšední zážitek při procházení se překrásným údolím, vynikající architekturou, skvělými výhledy a nablýskanou historií. Pura Gunung Kawi je ideálním místem k uvolnění a odpočinku v této krásné části světa.


Počasí Indonésie Pura Gunung Kawi


Indonésie je země, která se nachází na mnoha ostrovech a její klima se může výrazně lišit v závislosti na konkrétní lokalitě. Pura Gunung Kawi je jedno z mnoha míst v Indonésii, a tak nelze očekávat, že by bylo počasí zcela stejné jako v jiných částech země.

Pura Gunung Kawi leží v oblasti Bali, která se těší po celém světě velké popularitě. Toto místo nabízí nádherné hinduistické chrámy a umístění na úpatí krásného kopce, který slouží jako vynikající místo pro turistické výlety. Pokud se chystáte navštívit Pura Gunung Kawi, budete si muset vyjasnit, jaké počasí můžete očekávat.

V Bali se nachází tropické monzunové klima, a tak se zde počasí může výrazně lišit od měsíce k měsíci. Kromě toho, Bali leží na pomezí dvou monzunových větrných systémů, které se každý rok mění. V období listopad až duben vanou na ostrově suché větry a v období května až října sem přicházejí tropické deště.

V období května až října bude na Bali celkem vysoká vlhkost vzduchu, proto se turisté obvykle snaží vyhnout se této doby, pokud nejsou zvyklí na vlhké podnebí. Deštivé období je oproti tomu často nazýváno jako "moussonové" období a jedná se o několik měsíců s velkým množstvím srážek.

Kromě toho se na Bali mohou občas vyskytnout i silné větry a tornáda. Tyto přírodní jevy se především vyskytují v období monzunů, ale někdy se mohou objevit i v jiných částech roku.

Pokud plánujete návštěvu Pura Gunung Kawi, nezapomeňte si přibalit do kufru to nejdůležitější - ochranné sluneční brýle, krém na opalování, ale i pláštěnku na deštivé dny. Výlet kolem chrámů vám nabídne neopakovatelnou zkušenost, ale je dobré být připraven na jakékoliv nepříznivé počasí.

Každopádně, nezávisle na počasí, Bali a Pura Gunung Kawi nabízí turistům jedinečné zážitky. Ať už se vám podaří navštívit tyto místa v období sucha nebo již v období monzunů, vždy vás čeká úžasná zkušenost a nádherné památky, které si budete pamatovat celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Pura Gunung Kawi


Dotaz: Kde se nachází Pura Gunung Kawi?
Odpověď: Pura Gunung Kawi se nachází v provincii Bali, v Indonésii.

Dotaz: Jaká je historie Pura Gunung Kawi?
Odpověď: Pura Gunung Kawi byla postavena v 11. století jako posvátné místo pro královskou rodinu Ubudu. Sloužila jako místo pro modlitby, meditaci a rituály.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Pura Gunung Kawi?
Odpověď: Otevírací hodiny Pura Gunung Kawi jsou každý den od 7:00 do 17:00 hodin.

Dotaz: Kolik stojí vstup na Pura Gunung Kawi?
Odpověď: Vstup na Pura Gunung Kawi stojí 15 000 indonéských rupií (přibližně 86 Kč).

Dotaz: Jaké oblečení je vhodné na návštěvu Pura Gunung Kawi?
Odpověď: Na návštěvu Pura Gunung Kawi je vhodné nosit oblečení, které zakrývá ramena a kolena.

Dotaz: Jak se dostat na Pura Gunung Kawi?
Odpověď: Na Pura Gunung Kawi se dá dostat prostřednictvím taxi nebo motorky. Ze západních částí Bali lze také dojet autobusem.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Pura Gunung Kawi?
Odpověď: Prohlídka Pura Gunung Kawi trvá zhruba 1 až 2 hodiny, v závislosti na tom, jak dlouho si turisté budou prohlížet památku a fotit si.


Ubytování Indonésie Pura Gunung Kawi


Pura Gunung Kawi je jeden z nejvýznamnějších chrámů na Bali v Indonésii. Nachází se v podzemním údolí, které je obklopené malebnými rýžovými poli, exotickými květinami a tropickými stromy. Chrám je velmi oblíbeným turistickým místem díky svému nevšednímu vzhledu - vynikajícímu pojetí architektury a originálním prvkům chrámového rituálu.

Pura Gunung Kawi je přístupný skrze záhadnou úzkou cestu, která vede kolem rýžových polí, pastvin a palmových hájů. Uvítá vás vstupní brána, která je okrášlená kameny a květinami a chrání vstup do chrámu před zlými duchy a démony. Uvnitř chrámu jsou nádherné, detailně vypracované sochy hinduistických bohů, které spojují návštěvníka s božským vesmírem a odhalují mystérium života. Okolní prostor je vybaven širokou nabídkou společenských zařízení, jako je např. kavárna, kde se můžete posilnit, nebo úschovna pro vaše věci.

Pura Gunung Kawi je známý také pro své ubytování, které se pyšní prvotřídní kvalitou služeb a luxusním vybavením. V blízkém okolí chrámu najdete různé hotely, které se speciálně zaměřují na turisty, kteří chtějí zažít nevšední zážitky a odpočinout si v klidném prostředí po celodenním putování. Většina hotelů nabízí široké spektrum služeb, jako jsou např. bazény, wellness centra, fitness centra, masáže nebo restaurace.

Pokud se tedy chystáte na Bali a hledáte neobvyklé místo k pobytu, Pura Gunung Kawi je pro vás tím pravým místem. Toto místo oplývá jedinečnou atmosférou a nenadálým kouzlem, které vás naprosto pohltí. Pokud byste se chtěli zbavit stresu a chcete strávit nějakou dobu poblíž místa, kde se potkávají spirituality a příroda, neváhejte a zarezervujte si ubytování v tomto nezapomenutelném místě na Bali.


Letenka Indonésie Pura Gunung Kawi


Indonésie je známa svými krásnými plážemi a kouzelnými chrámy, které přitahují miliony turistů každý rok. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří Pura Gunung Kawi - chrámový komplex na ostrově Bali.

Pura Gunung Kawi se nachází v oblasti Tampaksiring, asi 30 kilometrů východně od hlavního města Bali - Denpasaru. Chrám je situován v údolí obklopeném zelenými rýžovými poli a vysokými útesy, což mu dodává tajemnou a kouzelnou atmosféru.

Komplex je tvořen řadou meditačních jeskyní, které jsou vytesány vysoko do skály. Tyto jeskyně slouží jako místo úcty a oddanosti ke Guénu, hinduistickému bohu. V jejich nitru se nacházejí sochy, jež představují královskou rodinu z doby 11. století.

Při vstupu do Pura Gunung Kawi se nabízí nádherný výhled na údolí, kde můžete pozorovat život rybářů a zemědělců jako v minulosti. Samotný chrám je otočený směrem k řece Pakerisan, což zajišťuje klid a ticho daleko od rušného města.

Kromě nádherných jeskyní, které samy o sobě stojí za návštěvu, si můžete užít i vycházky podél rýžových polí nebo pauzu na místní kavárničce, kde si můžete vychutnat kávu a tradiční čaje.

Pura Gunung Kawi je otevřený pro návštěvníky denně od 7:00 do 18:00 hodin. Vstupné činí cca 15 000 IDR (asi 45 Kč) a zahrnuje i základní průvodce po chrámu.

Pokud hledáte místo, kde si můžete užít klid a pohodu a zároveň poznat tradiční indonéskou kulturu, Pura Gunung Kawi je tou správnou volbou. Pro milovníky historie a krásné přírody je to jistě jeden z nejkrásnějších chrámových komplexů v Indonésii.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky