Najděte nejlevnejší letenky

Japonsko Kurashiki

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Kurashiki


1. Jak se dostat do Kurashiki?

Kurashiki se nachází přibližně hodinu jízdy vlakem z Hirošimy. Z kyótského hlavního nádraží můžete dojet přibližně za 2 a půl hodiny.

2. Jaká jsou hlavní turistická lákadla Kurashiki?

Mezi hlavní turistická lákadla města patří historická oblast Bikan, zahrnující starobylé budovy, chrámy a kanály. Dále je zde i Kurashiki Ivy Square, které je známé pro svůj zelený háj a Umeyama škola, kde se můžete dozvědět více o historii města.

3. Kde se dají najít nejlepší restaurace v Kurashiki?

V historické části města Bikan najdete mnoho tradičních japonských restaurací s místními specialitami. Dále by měly být doporučené "Yokan Nagoya", které nabízí tradiční japonskou sladkost a "Kurashiki Ivy Square Café", což je kavárna s venkovní terasou, kde si můžete vychutnat kávu a snídaně.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v Kurashiki pro rodiny s dětmi?

V Kurashiki se nachází mnoho parků a venkovních prostor, kde můžete najít hřiště a další zábavné aktivity pro děti. Pro rodiny s menšími dětmi by mohla být zábavná návštěva hradu Kurashiki Tsurugata nebo Science Museum Kurashiki.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Kurashiki?

Nejlepší čas na návštěvu Kurashiki by měl být v jarních a podzimních měsících, kdy jsou teploty příjemné a kvete zde mnoho květin. V létě může být velmi horko a vlhké a v zimě poměrně chladno.

6. Kolik dní bych měl Kurashiki navštívit?

Dostatečný počet dnů pro návštěvu Kurashiki by byly dva až tři dny, abyste mohli prozkoumat historickou oblast Bikan a navštívit několik památek a restaurací.

7. Jaká jsou doporučení na ubytování v Kurashiki?

V Kurashiki najdete mnoho tradičních hotelů a ryokanů, které nabízejí pohodlné ubytování s tradiční japonskou atmosférou. Doporučení by mohly být "Kurashiki Ivy Square" a "Kurashiki Royal Art Hotel".

8. Jak se dá spojit návštěva Kurashiki s dalšími městy v Japonsku?

Kurashiki se nachází v blízkosti několika významných měst v Japonsku, jako je Hirošima a Okayama. Z Hirošimy a Okayamy se dá snadno dojet vlakem nebo autobusem.

9. Kolik přibližně stojí návštěva Kurashiki?

Náklady na návštěvu Kurashiki se budou lišit v závislosti na vaší volbě ubytování, dopravy a jídla. Můžete si ale počítat s průměrnými denními náklady kolem 7 000 - 10 000 jenů (57 - 81 USD).

10. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat kolem Kurashiki?

Nejlepší způsob, jak se dostat kolem Kurashiki, je pěší procházka po historické části města Bikan. K dispozici jsou také taxi nebo místní autobusy, které se dají využít pro delší vzdálenosti.


Ubytování Japonsko Kurashiki


Kurashiki je malebné město v regionu Chūgoku v Japonsku. Je známé svými historickými čtvrtěmi, kde najdete mnoho tradičních japonských domů, které byly přeměněny na obchody a kavárny. Je to také oblíbená turistická destinace pro své muzea, jako je muzeum Ohara a muzeum folklóru Kurashiki. Pokud se plánujete navštívit Kurashiki, je důležité věnovat pozornost volbě správného ubytování.

V Kurashiki je k dispozici celá řada možností ubytování, od hotelů po tradiční japonské hostely. Zde jsou tři dobrá ubytování, která vám mohou nabídnout skvělý zážitek z vaší návštěvy tohoto fantastického města.

1. Hotel Laforet Kurashiki

Hotel Laforet Kurashiki se nachází v blízkosti historické části Kurashiki, což vám umožní snadný přístup k hlavním turistickým atrakcím. Hotel se skládá z moderně zařízených pokojů, každý s vlastní koupelnou a toaletou. Mezi vybavením patří TV, klimatizace a Wi-Fi. Hostům jsou k dispozici různé služby včetně prádelny a bezplatného parkoviště.

2. Guesthouse CocoMama

Pokud hledáte tradiční japonské ubytování, Guesthouse CocoMama nabízí pokoje s futony (tradiční matrace), společné sociální zařízení a koupelnu. Hosté se zde mohou těšit na kavárnu a dvorek, kde se mohou setkat s ostatními hosty. Guesthouse je vzdálené pouhých 10 minut chůze od Kurashiki Bikan Historical Quarter, což je historická oblast se spoustou tradicních domů, obchodů a muzeí.

3. Kurashiki Station Hotel

Pokud přijíždíte do Kurashiki vlakem, Kurashiki Station Hotel je ideální volbou. Hotel je přímo před hlavním nádražím a k dispozici jsou zde standardní pokoje s vlastní koupelnou. Hosté zde mohou využít restauraci a kavárnu, stejně jako nabízejí prádelnu a zasedací místnosti. Díky své poloze je hotel ideální pro cestování do okolí, jako jsou například města Okayama a Takamatsu, jež jsou k dispozici přímo vlakem.

V Kurashiki najdete mnoho dalších možností ubytování, ale tyto tři nabízejí nejlépe umístěné hotely a ubytování s nejlepší hodnotou za peníze. Ať už se rozhodnete pro hotel, hostely nebo japonský ryokan, Kurashiki vás nadchne, co se týče krásy i pravých japonských zážitků.


Počasí Japonsko Kurashiki


Japonsko Kurashiki je městem v prefektuře Okayama na japonském ostrově Honšú. Toto město je známé svým historickým centrem a kanály, které ho protínají. Pokud uvažujete o návštěvě Kurashiki, je důležité věnovat pozornost počasí v této oblasti.

Kurashiki má vlhké subtropické podnebí s horkými léty a mírnými zimami. Léto zde začíná v květnu a končí v září. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje v rozmezí 25 až 30 stupňů Celsia. Nejteplejším měsícem je srpen s průměrnou teplotou 30 stupňů Celsia. V létě může být poměrně vlhké, což znamená, že pocitová teplota může být vyšší, než je skutečná teplota. Může být také deštivé, takže se připravte na to, že budete potřebovat deštník.

Podzim v Kurashiki začíná v říjnu a trvá až do listopadu. Teploty se pohybují v rozmezí 20 až 25 stupňů Celsia. Toto období je vhodné pro procházky v městě, když teploty jsou příjemné a okolí nabízí nádherné výhledy na podzimní barvy.

Zima v Kurashiki trvá od prosince do února. Průměrná teplota v těchto měsících je kolem 10 stupňů Celsia, což však nemusí být pro turisty příliš příjemné. V těchto měsících může sněžit, ale obvykle se jedná pouze o mrazivé počasí s malými srážkami. Pokud plánujete návštěvu v zimě, nezapomeňte si vzít teplé oblečení.

Jaro v Kurashiki začíná v březnu a trvá až do května. Průměrné teploty jsou v této době kolem 15 až 20 stupňů Celsia. Toto období je ideální pro návštěvu zahrady Kōrakuen, která se nachází v blízkosti města.

Celkově lze říci, že nejlepší období pro návštěvu Kurashiki jsou jaro a podzim, kdy jsou teploty příjemné a okolí nabízí krásné výhledy na zrání rýže, květenství sakur a podzimní barvy. V létě a zimě byste mohli narazit na nepříjemné počasí, ale město stále nabízí spoustu zajímavých míst k návštěvě. Pokud si chcete být jisti, že počasí v Kurashiki bude příjemné, doporučujeme sledovat předpovědi počasí před návštěvou.


Dovolená Japonsko Kurashiki


Kurashiki je krásné město v japonské prefektuře Okayama, které se nachází přibližně 10 km na západ od města Okayama. Kurashiki je známý svým zachovaným starým městem s mnoha tradičními japonskými domy, mosty a kanály, které tvoří velmi malebnou scenérii. Tento kousek Japonska je výborným místem pro ty, kteří si chtějí užít klidné a příjemné dovolené v Japonsku.

Chcete-li se dostat do Kurashiki, nejlepší cestou je vlakem nebo autobusem z města Okayama. Cesta trvá přibližně 15 minut a autobusová nebo vlaková zastávka se nachází jen několik minut od centra města.

Jakmile dorazíte do Kurashiki, rázem se ocitnete v příjemném malebném prostředí. Staré město Kurashiki se nachází u řeky Takahashi a vyznačuje se tradičními japonskými domy, kamennými mosty, říčními kanály a krásně upravenými zahradami. Turisté se zde často procházejí po úzkých uličkách a obdivují krásné výhledy na různé historické budovy.

Zejména kuriózní je fakt, že budovy v Kurashiki jsou omezené hloubkou a šířkou. Důvodem pro tyto neobvyklé domy bylo, aby se v nich mohl snadno skladovat obilí a další zemědělské produkty. Domy mají velmi malé vchody o velikosti pouze jednoho člověka, což umožňuje jednoduchou kontrolu vstupů a výstupů v okolí starého města.

V Kurashiki najdete také mnoho tradičních japonských obchodů a restaurací, kde si můžete vychutnat jídla jako jsou ramen, soba nebo sushi. Kromě toho nabízejí tyto obchody také stovky různých suvenýrů a třeba i tradiční zastřešené lodě, kterými můžete projet po kanálech.

Pokud cestujete do Kurashiki v létě, nevynechejte tradiční festival vyrobených kukuricových obalů, který se koná na konci srpna. Během této slavnosti se všichni účastníci pokoušejí co nejrychleji a co nejvíce obalů vyrobit a zhodnotit.

Kurashiki je krásným městem, které nabízí mnoho zajímavých míst ke shlédnutí. Zanechte svou hektickou rutinu tisíce kilometrů dalekého Česka za sebou a dejte si oddych v malebném japonském městečku Kurashiki.


Letenka Japonsko Kurashiki


Kurashiki je malé město v japonské prefektuře Okayama, které je známé svým historickým jádrem. Pokud se chystáte na dovolenou do Japonska, určitě nezapomeňte navštívit tento malebný koutek ostrovního státu. Pokud si chcete ušetřit čas a zpříjemnit si cestu, zvažte zakoupení letenky Japonsko Kurashiki.

Letenky na tuto trasu jsou dostupné z mnoha evropských letišť a zajišťují rychlé a pohodlné spojení s Japonskem. Cena letenek se může lišit podle sezóny a zvoleného dopravce, ale většinou se pohybuje v rozmezí od 500 do 700 eur za zpáteční letenku.

Po příletu do Japonska se můžete vydat na cestu do Kurashiki, která trvá přibližně 3 hodiny vlakem. Toto malebné město je plné historických památek a archeologických nalezišť. Zde můžete navštívit například bývalou obchodní čtvrť Bikan, kde se nachází mnoho zachovalých tradičních japonských domů a muzeí. Dále byste si neměli nechat ujít hrad Kurashiki, který je v současné době přístupný jako muzeum.

Navíc můžete zavítat do místních zahrad a užít si tak proslulou japonskou zahradní architekturu. V blízkosti města se nachází také národní park Seto Inland Sea, kde můžete prozkoumávat ostrovy a vychutnat si výhled na moře.

Kurashiki je také známé svou gastronomií, kde můžete ochutnat místní speciality jako jsou udon nudle, tempura nebo japonské lívance. V mnoha místních restauracích si můžete vychutnat tyto pokrmy za přijatelné ceny.

Letenka Japonsko Kurashiki je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentickou atmosféru Japonska, ale současně se vyhnout turistickým houfům. Kurashiki je ideálním místem pro tichou a klidnou dovolenou, plnou krásných historických míst a lahodného jídla.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky