Najděte nejlevnejší letenky

Japonsko Nara

Počasí Japonsko Nara


Japonsko je země kontrastů, a to platí i pro počasí. Nara, historické město ležící v prefektuře Nara na ostrově Honshū, je výborným příkladem toho, jak různorodé počasí se zde může v průběhu roku vyskytnout.

Nara má podobné klima jako většina Japonska, tedy subtropické monzunové klima. V létě je tedy horko a vlhko, zimy jsou suché a chladné. Rozdíly v teplotách mezi ročními obdobími jsou tu však menší než na většině území Japonska, a to díky poloze města v kotlině, obklopené horami.

Léto v Naru je velmi teplé a vlhké, s průměrnými teplotami kolem 30 °C. Zvláště v červenci a srpnu je pro turisty obtížné se zde pohybovat a být většinu času na slunci. V tuto dobu roku je v Nara také velké množství srážek, z toho důvodu jsou turisté ochotnější navštívit město na podzim.

Podzim je obdobím, které se v Japonsku těší velké oblibě. Po horkém a vlhkém létě přicházejí mírné teploty a mírné srážky. Podzimní barvy procházejí celým městem v období září a října. Město sám o sobě je velmi hezké a procházka jeho středem během této sezóny jistě stojí za to.

Na jaře se v Nara otevírají botanické zahrady. Tato část Japonska je bohatá na květiny a návštěvníci si užijí fantastickou přírodu při kopání sakury. Jarní klima je podobné podzimnímu, přichází laskavé teploty a mírné dávky srážek.

Zima v Naru je přímý opak léta. Na rozdíl od vlhkého leta s častými dešti, zima je suchá a mrazivá s průměrnou teplotou kolem 5 °C. V tomto období v roce se však v městě koná mnoho zábavy. Nejpopulárnější akcí je mezinárodní maraton v Nara. Město se také pyšní oslavou zimního slunovratu, který se koná 21. prosince.

Celkově lze tedy říci, že nejlepší dobou pro návštěvu Naru jsou podzim a jaro. Tytéž sezóny na výskyt turistů ovlivňují tudíž i ceny, proto se doporučujeme poptat více turistických kanceláří, ať už pro zajištění ubytování, výletů či dopravy. Město Nara nabízí turistům fascinující historii, kulturní skvosty, a pro ty, kteří hledají něco nového, nabídne přístřeší od běžné, celodenní reality.


Dovolená Japonsko Nara


Japonsko je zemí, která svými kontrasty a pestrostí láká miliony turistů ze všech koutů světa. Mezi atraktivní místa patří i město Nara, které se může pochlubit jedinečnou historií, harmonickými kláštery a úchvatnou přírodou.

Město Nara, ležící na jihovýchodě Japonska, je jedním z nejatraktivnějších turistických míst nejen v zemi samotné, ale i po celém světě. Dlouho předtím, než se stalo hlavním městem Japonska v období 710 až 784, bylo již Nara vírou, kulturou a přírodou inspirováno mnohými umělci, básníky a dynastiemi. Dnes je toto město plné různorodých památek, podob jako třeba Asakusa v Tokiu.

Pokud hledáte klid a harmonii, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu nejkrásnějšího buddhistického chrámu Nara, či Kasuga Taisha, což je jeden z nejstarších šintoistických chrámů v Japonsku. Kromě toho můžete navštívit i mnoho dalších zajímavostí, jako například Daibutsuden - velkou halu s Buddha stojícím vysokým až 18 metrů nebo Nandaimon - brána s dvojicí obrovských kovových bojových psů.

V okolí Nary se nachází řada nádherných parků a přírodních rezervací, například můžeme jmenovat Horai, který je známý svou nádhernou horskou scenérií a návštěvníci si mohou vychutnat krásy přírody při procházkách, turistice nebo i pěších výstupech na známé hory.

A co záleží na místní kuchyni? Nara vám nabídne mnoho tradičních japonských pokrmů, jako například "Ten-zaru udon", což jsou domácí nudle servírované s mořskými plody a zeleninou. Dalšími z populárních jídel jsou "Kaki no Ha-zushi" (rybí maso smíchané s nudlemi) a "Kudzu mochi" (kukuričný puding).

Nara je tedy místem pro návštěvníky, kteří hledají klid, harmonii, kulturu a přírodu. Zároveň nabízí mnoho zajímavých památek, a návštěvníci si mohou vychutnat nejen krásy samotného města, ale také okolní krajinu. Takže pokud se chystáte na dovolenou do Japonska, nezapomeňte navštívit této krásné město plné tradice, kultury a harmonie.


Ubytování Japonsko Nara


Japonsko je známé svými krásnými městy, pamětihodnostmi a komplexní kulturou. Nara je jedno z těchto měst, které si svou historii uchovalo v plném lesku. Nachází se zde opravdu mnoho památek, jako například chrámy a parky, které byste měli při své návštěvě rozhodně navštívit. Pokud plánujete cestovat do Nary, přinášíme Vám zde několik tipů ohledně možností ubytování.

K dispozici jsou zde dvě hlavní oblasti, kde můžete najít ubytování v Nara. První z nich je oblast města Nara, kde se nachází městské centrum a většina památek. Druhou možností je oblast mezi Narou a městem Kyoto, což je oblast s menším množstvím hotelů, ale zase s klidnějším prostředím a krásným výhledem na horu Wakakusayama.

Většina ubytování v Nara se nachází v oblasti města Nara. Pokud plánujete navštívit město pouze na pár dní a chcete se ubytovat v blízkosti památek, bude pro Vás nejlepší volbou ubytování v těsné blízkosti vlakového nádraží. Zde se nachází celá řada hotelů pro turisty, které nabízejí jak standardní pokoje, tak i luxusní apartmány.

Další možností je ubytování v tradičních japonských hostelech. Tyto hostely nabízejí ubytování v pokojích společného typu, kdy se hosté dělí o prostor a sdílí společné sociální zařízení. Pokud hledáte způsob, jak strávit nějaký čas s místními Japonci a poznat jejich zvyky, bude pro Vás hostel tou nejlepší volbou.

Pokud se cítíte jako cestovatel a chcete se opravdu ponořit do kultury Nary, můžete zvolit ubytování v tradičních japonských domech. Tyto domy se nazývají Ryokan a jsou vybaveny tatami koberci a futony. Kromě toho, většina Ryokanů nabízí i večerní ceremonie jako například čajové obřady pro své hosty.

Jakýkoliv druh ubytování si zvolíte, bude Vám z něj vždy krásný výhled na město Nara a okolní krajiny. Pokud chcete zažít nezapomenutelnou dovolenou v Japonsku, plánovaná návštěva města Nara by Vám jistě neměla uniknout.


Letenka Japonsko Nara


Pokud toužíte po exotické dovolené na východě, jste na správném místě. Letenka do Japonska na místo, které se jmenuje Nara, vás přenese do úchvatného města, které je plné historie, kulturou naplněných památek a vyhlášené gastronomie.

Nara se nachází jen 30 km jihozápadně od Kjóta a je domovem mnoha klášterů, chrámů a posvátných stromů. Z tohoto důvodu je považována za důležité kulturní a náboženské centrum Japonska. Město bylo kdysi dávnou hlavní město Japonska a přesto si stále zachovává krásu své tradice.

Jedním z nejvýznamnějších míst v Nara je buddhistický chrám Todai-ji, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Chrám může být rozpoznán díky obrovské bráně, kterou obvykle zdobí vzor zlaté hvězdy a obklopují ji dvě obrovské zeďe sestávající z kamenných sloupů a býčích hlav. Uvnitř chrámu můžete najít největší bronzovou sochu Buddha na světě, která je vysoká více než 15 metrů.

Mezi další kulturní zajímavosti Nary patří Horyu-ji, starobylý chrám z 7. století, kde můžete najít artefakty, které byly uloženy způsobem, který uchovává jejich křehké materiály. Dále můžete navštívit historický park Nara, kde jsou magestetičtí jeleni chránění zákony, a naleznete tu také Kascuga-taisha, nejstarší dřevěný chrám v Japonsku.

Nara není jen o kultuře, ale také o gastronomii. Město je vyhlášeno pro svoji tradiční kuchyni, včetně "kaki-no-hazushi", sardinek se salámem z rýžoviny, a "meoto-maki", speciální závitky seleru do rýže

Pokud uvažujete o návštěvě Nary, neváhejte a vydejte se na výlet, na který nezapomenete! Určitě si odveďte nějaké památky a výzdoby na památku této kouzelné cesty. Letenka do Japonska Nara vám zaručí nezapomenutelnou dovolenou, která zanechá trvalý dojem v srdci, a to jak z kultury, tak z krajiny této země, která je pro svou historii a mýtusy známá již po celá staletí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Nara


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z Tokia do Naray?

Nejlepší způsob, jak se dostat z Tokia do Nary, je vlakem. Existují rychlíky, které do Nary jedou přímo a trvají přibližně 2,5 hodin.

2. Jaké jsou nejlepší památky v Nare?

Nejlepší památky v Nare jsou chrámy Todai-ji a Kasuga-taisha, Nara park s jeleny, Nara National Museum a pagoda Kofuku-ji.

3. Je nutné mít v Nare hotovost nebo lze používat kreditní karty?

Většina obchodů a restaurací v Nare akceptují kreditní karty, ale obvykle jsou preferovány hotovostní platby.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Nary?

Nejlepší čas na návštěvu Nary je na jaře (březen a duben) a na podzim (říjen a listopad), kdy jsou teploty příjemnější. Během těchto období jsou také k vidění kvetoucí sakury a jiné rostliny.

5. Jaké jsou tradiční jídla v Nare?

Tradiční jídla v Nare zahrnují Hiryū-zen (grilované maso servírované na ohni), Kakinoha-zushi (lososové sushiny obaleny v kaki listech), a kudzu-kinoko (sójové nudle s houbami).

6. Jak dlouho by měla trvat návštěva Nary?

Ideální délka návštěvy Nary je dvě až tři noci, aby bylo možné vidět všechny hlavní atrakce a užít si klidné tempo města.

7. Mluví se v Nare plynně anglicky?

Mnoho turistických atrakcí v Nare má anglické informační tabule a někteří místní obyvatelé umí mluvit alespoň trochu anglicky. Nicméně, obecně platí, že mnohem více Japonců mluví anglicky v Tokiu než v menších městech, jako je Nara.

8. Je třeba přinést nějaké specifické oblečení na návštěvu Nary?

Není třeba přinést žádné specifické oblečení na návštěvu Nary, ale doporučuje se obléct se pohodlně. Pokud plánujete navštívit chrámy a svatyně, budete muset si svléknout boty, takže doporučujeme nosit snadno sundatelné boty.

9. Jsou hory v Nare vhodné pro turistiku?

Ano, Nara má některé z nejlepších hor v Japonsku a jsou vhodné pro turistiku během jarních a podzimních měsíců.

10. Je v Nare bezpečno cestovat?

Ano, Nara je bezpečné místo pro turisty a má nízkou míru kriminality. Nicméně, stejně jako v jiných městech, byste měli být obezřetní a chránit svůj majetek.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky