Najděte nejlevnejší letenky

Jezero Fierza Albánie

Nejčastější dotazy a odpovědi Jezero Fierza Albánie


1. Kde se nachází Jezero Fierza?
Jezero Fierza se nachází v Albánii v blízkosti hranice s Černou Horou.

2. Jak se dostat k jezeru Fierza?
Nejlepší způsob, jak se dostat k jezeru Fierza, je autem z města Shkodra, které se nachází asi 50 km severně od jezera.

3. Jaká je hloubka jezera Fierza?
Jezero Fierza je hluboké až 138 metrů.

4. Může se na jezeře Fierza plavat?
Ano, na jezeře Fierza se dá plavat a také se zde nabízejí různé vodní sporty.

5. Existuje na jezeře Fierza pláž?
Ano, na jezeře Fierza se nachází několik pláží, které jsou oblíbené u turistů.

6. Kde se dá ubytovat u jezera Fierza?
V blízkosti jezera Fierza se nachází několik ubytovacích možností, jako jsou hotely, apartmány či kempy.

7. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu jezera Fierza?
Nejlepším obdobím pro návštěvu jezera Fierza je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a jezera jsou vhodná pro koupání a vodní sporty.

8. Je okolí jezera Fierza vhodné k turistickým výletům?
Ano, okolí jezera Fierza nabízí mnoho turistických atrakcí, jako jsou pohledy na hory, návštěva historických památek a tradiční albánské vesnice.


Dovolená Jezero Fierza Albánie


Jezero Fierza je krásné jezero v Albánii, které se nachází v jižní části země, nedaleko od města Fierza. Je to skvělé místo pro dovolenou, jak pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, tak pro ty, kteří chtějí objevovat krásy alpské krajiny. Vodní nádrž Fierza byla vytvořena v roce 1978 a je jednou z největších nádrží v Albánii.

Pro amatérské nebo zkušené rybáře nabízí jezero množství druhů ryb, včetně plotic, karasů, lína a amura. Doporučuje se ale, abyste si přinesli vlastní nezbytné rybářské vybavení. Pro ty, kteří hledají adrenalin, nabízí množství venkovních sportovních aktivit, jako jsou pěší túry nebo horské kolo.

Jezero Fierza také nabízí krásné pláže a čistou vodu pro koupání. Voda je však v průměru 17-18 stupňů Celsia, takže pro většinu návštěvníků je jen pro opravdové odvážlivce. Proto se doporučuje, aby si lidé, kteří se chtějí koupat v jezeře, přinesli teplejší oblečení a obuv.

Pokud jde o ubytování, existuje několik penzionů v okolí, kde si můžete zarezervovat pokoj pro vaši dovolenou. Většina z těchto penzionů nabízí pohodlné pokoje a koupelny a některé nabízejí i snídaně. Nezapomeňte si ale zarezervovat své ubytování předem, než přijedete na jezero.

Jezero Fierza je také výchozím bodem pro návštěvu národního parku Valbona, který je proslulý svou krásnou přírodou a alpskou krajinnou. Tento národní park je ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat krásy horské krajiny a zažít adrenalinové sportovní aktivity.

Pokud hledáte krásné a klidné místo, kde si můžete užít dovolenou s rodinou, přáteli nebo sami, je Jezero Fierza v Albánii skvělou volbou. Krása tohoto místa a jeho okolí vás jistě okouzlí a nabídne neopakovatelný zážitek z dovolené v Albánii.


Letenka Jezero Fierza Albánie


Letenka do krásného albánského města Jezero Fierza patří mezi ty vzácné, avšak stále více hledané. Tento skvostný klenot Albánie láká turisty ze všech koutů světa, kteří chtějí zažít jedno z nejkrásnějších míst naší planety.

Jezero Fierza se nachází v oblasti malých Karpat, v těsném sousedství Národního parku Shebenik-Jabllanica. Je to vodní nádrž, která vznikla v 70. letech minulého století vysvěcováním řeky Vjosa pro potřeby výroby elektřiny. Voda, která nyní způsobuje rozklad města, vytvořila krásné útesy a zátoky, kde se v létě rádi koupou a opalují místní obyvatelé.

Letenka do Jezero Fierza Albánie je dostupná přes několik společností, nabízejících nízkoodbavové lety do této oblasti. K dispozici jsou také pravidelné spoje z hlavního města Tirany, které vás ve velice krátkém čase doveze do všech skvostů Albánie.

V regionu Jezero Fierza lze najít mnoho překrásných míst plných přírodních krás. Můžete se procházet úžasnou coucí krajinou s hlubokými kaňony a lesy, nebo se věnovat zážitkovým aktivitám jako rafting či horská túra.

Jezero Fierza také nabízí nádherné výhledy na okolní vrchy, z nichž nejznámější jsou Korab a Tomorri. Tyto masivy tvoří součást horstva národního parku a jsou velmi oblíbené mezi horolezci.

Návštěva Jezero Fierza vám umožní poznat místní kulturu, tradiční kuchyni a skvělou atmosféru. Místní obyvatelé se rádi podělí o své znalosti a zkušenosti a pomohou vám objevit všechny skryté poklady této oblasti.

Celkově je letenka do Jezero Fierza Albánie skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zapomenout na shon velkých měst a setkat se s přírodou v její nejpůsobivější kráse. Pokud hledáte klidné a romantické místo s úchvatnými rozhledy, abyste se mohli zcela zrelaxovat, pak neváhejte a navštivte tento perlu Albánie!


Počasí Jezero Fierza Albánie


Jezero Fierza v Albánii je jedním z nejkrásnějších přírodních scén v zemi. Nachází se na jihu země, nedaleko od hranice s Řeckem. Toto jezero se vyznačuje svým klidem a čistotou a nabízí návštěvníkům nádherné výhledy na okolní krajinu.

Jezero Fierza je umělé jezero, které bylo vybudováno v roce 1978 jako součást velké vodní elektrárny na řece Vjosa. Voda z řeky byla přehrazena a vytvořila se obrovská nádrž, která zásobuje elektřinou celou oblast. V dnešní době produkují vodní elektrárny přibližně 90% veškeré elektřiny, kterou Albánie spotřebuje.

Důležitou součástí jezera Fierza jsou také turistické atrakce, které je podporují. Okolní krajina je překrásná s četnými horami a jezery, které zaujmou nejednoho návštěvníka. Turisté si mohou užít kanoistiku, vodní lyžování, rybolov, plachtění, ale také pozorování živočichů v jejich přirozeném prostředí. Na břehu jezera jsou vybudovány kempy, penziony a hotely, kde se návštěvníci mohou ubytovat a užít si příjemnou dovolenou.

Co se týče počasí, jezero Fierza se nachází v mírném klimatickém pásu. Léta jsou teplá a suchá, zatímco zimy jsou mírné s nízkými srážkami. Ideální období pro návštěvu jezera je v létě, kdy můžete užít nádherných slunečných dní a teplého koupání v jezeře.

Celkově je jezero Fierza jedním z nejkrásnějších míst v Albánii, které bezpochyby stojí za návštěvu. Nabízí nádhernou krajinu, klid a osobitý charakter, který návštěvníky uchvátí. Pokud chcete zažít krásy této krásné přírodní scenérie, plánujte svou návštěvu jezera Fierza Albánie na své příští dovolené.


Ubytování Jezero Fierza Albánie


Jezero Fierza se nachází v jižní Albánii, poblíž města Fierza. Je obklopeno nádhernou přírodou a jeskyněmi, což z něj činí oblíbené místo pro kempování a outdoorové aktivity.

V okolí jezera se nachází několik ubytovacích možností pro ty, kteří chtějí zůstat déle a užít si krásné scenérie.

První možností je kemp Fierza, který nabízí levné ubytování ve stanech. Kemp je vybaven společnými sociálními zařízeními a kuchyní. Cena se pohybuje okolo 5 EUR za osobu za noc.

Další možností je hotel Agimi, který se nachází přímo u jezera. Nabízí pokoj s výhledem na jezero, vlastní koupelnu a klimatizaci. Cena za pokoj se pohybuje od 35 EUR za noc.

Pro milovníky soukromí a klidu je ideální volbou apartmán s vlastní kuchyní a terasou, například u apartmánů Poros, které se nacházejí asi 20 minut jízdy od jezera. Cena za apartmán se pohybuje od 30 EUR za noc.

Kdo hledá luxusní pobyt, může zvolit hotel Livia, který se nachází na kopci nad jezerem. Nabízí více druhů pokojů, bazén, restauraci a wellness centrum. Ceny za pokoj se pohybují od 70 EUR za noc.

Jezero Fierza je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v nádherné přírodě Albánie. A s různými ubytovacími možnostmi si každý může najít to pravé pro své potřeby a rozpočet.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky