Najděte nejlevnejší letenky

Jihoafrická republika Hole in the Wall

Letenka Jihoafrická republika Hole in the Wall


Pokud rádi cestujete a hledáte nový zážitek, možná stojí za to zvažovat letenku do Jihoafrické republiky a navštívit jedno z jejich fenomenálních přírodních divů - Hole in the Wall.

Hole in the Wall je skalní útvar, který se nachází na východním pobřeží Jihoafrické republiky, v provincii Eastern Cape. Tento jedinečný útvar se nachází v blízkosti měst Port St. Johns, Coffee Bay a Hole in the Wall Resort.

Na první pohled tuto skalní formaci uvidíte jako velmi velký oblouk, který se tyčí z moře. Je to opravdu velkolepý pohled. Hole in the Wall je složen z pískovce a během celého milionů let postupně byl setřel mořskými vlnami do současné podoby oblouku.

Pro místní obyvatelstvo je Hole in the Wall posvátným místem a legendami o tomto útvaru se vysvětluje jeho vznik. Podle jedné z legend se k sobě zde údajně setkávají duše lidí, kteří zahynuli v moři.

Kromě úžasných výhledů můžete Hole in the Wall také využít ke vodním sportům, jako je například surfování, rybaření nebo kajakářské výpravy. A pokud si budete chtít užít ještě více přírodních krás okolo, můžete nawštívit nedaleký rezervace Mapuzi, která je domovem mnoha druhů divoké zvěře.

Cestovatelé, kteří se rozhodnou navštívit Hole in the Wall, nebudou muset cestovat do velkých měst, jako je Cape Town nebo Johannesburg, což je další plusovou stránkou této destinace. Když si zajistíte letenku do Durbanu, tak se dostanete na nejbližší letiště a z Durbanu je do Hole in the Wall asi šest hodin jízdy autem.

Celkově řečeno, Hole in the Wall je jednou z těch destinací, které určitě stojí za to navštívit, pokud chcete objevovat nové světy. Pokud patříte do skupiny lidí, kteří milují přírodu, klid a krásné výhledy, Hole in the Wall určitě splní veškerá vaše očekávání.


Počasí Jihoafrická republika Hole in the Wall


Jihoafrická republika je země plná kontrastů a zároveň krásných scenérií. Jednou z nejzajímavějších oblastí této země je východní pobřeží, které lemuje Indický oceán. Na této části pobřeží se nachází mnoho unikátních míst, z nichž jedním je i Hole in the Wall.

Hole in the Wall je přírodní skalní útvar, který se nachází v blízkosti města Coffee Bay. Jedná se o jedinečnou formaci, kterou vytvořil několik set let prudký oceánský vítr a bouřlivé vlny, které zde narazily na mohutné útesy. Na první pohled to vypadá, jako by útesy byly jakoby prolomeny a vznikl tímto způsobem obrovský otvor vysoký několik metrů a široký téměř 10 metrů.

Hole in the Wall se postupně stává stále populárnější turistickou atrakcí. Turisté se sem přijíždějí podívat na jedinečný přírodní útvar, ale i na krásné okolí. Kolem útvaru se nachází nádherné pláže, strmé útesy a zelené kopce pokryté rostlinami. V okolí najdete také mnoho přátelských vesniček s místními obyvateli, kteří jsou ochotni ukázat vám jejich kulturu a tradice.

Hole in the Wall má navíc i svou legendu. Podle místního lidu zde prý žil obrovský had, který měl nadlidskou sílu. Tento had, nazývaný Inxanxashe, mohl spočinout na jednom z okolních vrcholů a podle legendy se mu dokonce podařilo vytvořit přesně takový otvor, jako má Hole in the Wall. Místní obyvatelé si dodnes tuto legendu připomínají a při návštěvě Hole in the Wall vám rádi povědí její podrobnosti.

Pokud hledáte unikátní místo pro svou další dovolenou, Hole in the Wall je zcela jistě tou správnou volbou. Jedná se o přírodní památku, která nabízí nejen krásné scenérie, ale také bohatou historii a fantastickou příležitost poznat místní kulturu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Hole in the Wall


1. Co je to Hole in the Wall v Jihoafrické republice?
Hole in the Wall (díra ve zdi) je skalní útvar v jihozápadní části Jihoafrické republiky, kde voda a vítr vytvořily otvor mezi skalami, který se podobá díře v zdi.

2. Kde se nachází Hole in the Wall?
Hole in the Wall se nachází na východním pobřeží Jihoafrické republiky v provincii Východní Kapsko.

3. Jak se dostat k Hole in the Wall?
Nejlepší způsob, jak se dostat k Hole in the Wall, je půjčit si auto a jet po pobřeží z města East London. Kromě toho lze využít také místní tour.

4. Je možné projít otvorem v Hole in the Wall?
Ano, je možné projít otvorem v Hole in the Wall, ale to může být velmi nebezpečné, zejména pokud jsou vysoké vlny.

5. Jaké aktivity je možné provádět v Hole in the Wall?
Hole in the Wall nabízí mnoho aktivit, jako jsou turistika, rybaření, plavání, šnorchlování a surfování.

6. Kolik stojí vstup do Hole in the Wall?
Vstup do Hole in the Wall je volný, ale musíte zaplatit za parkování.

7. Kdy je nejlepší čas navštívit Hole in the Wall?
Nejlepší čas na návštěvu Hole in the Wall je od března do května, kdy jsou teploty mírné a nedochází k občasnému dešti. Zároveň v tuto dobu voda ještě není příliš studená.

8. Kde je možné přenocovat poblíž Hole in the Wall?
Existuje několik ubytovacích možností poblíž Hole in the Wall, včetně kempů, chat, penzionů a hotelů. Nejlepší ubytování lze najít v blízkém městě Coffee Bay.


Dovolená Jihoafrická republika Hole in the Wall


Hole in the Wall – dovolená v exotické Jihoafrické republice

Představujeme vám nevšední destinaci pro vaší další dovolenou – jihoafrická Hole in the Wall. Toto unikátní místo nabízí nejen krásné pláže, skvělé moře a bohatou přírodu, ale také jedinečné geologické útvary, které přitahují stovky turistů každý rok.

Hole in the Wall se nachází v provincii Eastern Cape v jižní části Jihoafrické republiky. Jeho nejvýraznějším znakem je obrovský oblouk, který připomíná okno v útesu ajdovského chrliče. Tento útvar byl vytvořen v průběhu milionů let erozí vody a větru. Místní Xhosové mu dali název esikhaleni, což znamená „místo, které Bourke v pláče“, protože se údajně tak jmenoval vlastník pozemku, který po vyhloubení tohoto stále většího otvoru v ukryté úzké zátoce, zemřel.

K oknu v útesu se Booty Bay dá dostat po chodníku dlouhém pět kilometrů, který vede podél pobřeží. Cesta nabízí nádherné výhledy na moře, pobřeží, pláže a místní faunu a floru. Kromě toho se můžete těšit na pěší túry v přírodní rezervaci Hole in the Wall, která je plná dravých ptáků, reptilů, plachých kudlanků a velryb.

Pobřeží kolem Hole in the Wall je také ideálním místem pro surfování, rybaření a další vodní sporty. V okolí najdete mnoho malých vesnic a měst, kde se můžete setkat s místními obyvateli a ochutnat tradiční jihoafrickou kuchyni.

Hole in the Wall je sídlem Xhosového národa, což znamená, že turisté mají možnost seznámit se s jejich kulturou a tradicemi. Můžete navštívit místní trhy, obdivovat umění a řemesla nebo se účastnit místních festivalů a oslav.

Pokud se chcete naučit něco nového, můžete navštívit místní muzea, která vám přináší blízko historii a kulturu regionu. K dispozici jsou také prvotřídní golfové hřiště, wellness centra a další zábavní aktivity pro celou rodinu.

Jihoafrická Hole in the Wall nabízí nesčetné možnosti pro aktivní dovolenou v exotickém prostředí. Bez ohledu na to, jestli si chcete užít relaxaci na plážích, prozkoumat místní kulturu nebo se zapojit do vodních sportů, Hole in the Wall je tou správnou volbou pro každého. Navštivte toto unikátní místo a objevte, co všechno může Jihoafrická republika nabídnout.


Ubytování Jihoafrická republika Hole in the Wall


Hole in the Wall je přírodní památka a turistická atrakce na východním pobřeží Jihoafrické republiky. Tuto ikonickou skalní formaci, která vypadá jako díra v horském masívu, si oblíbili nejen turisté, ale také místní obyvatelé.

Hole in the Wall se nachází v blízkosti města Coffee Bay v provincii Eastern Cape. Jedná se o jedno z nejkrásnějších míst v této oblasti, které je bohaté na fascinující geologické útvary a zároveň nabízí mnoho možností pro aktivní dovolenou a relaxaci.

Pokud plánujete navštívit tuto lokalitu, můžete si vybrat z několika možností ubytování v okolí. Zahrnují to například:

1. Hole in the Wall Hotel & Holiday Village - Tento příjemný hotel se nachází přímo u pláže a nabízí ubytování ve formě apartmánů a kabinek. V hotelu je také restaurace, bazén a další zařízení, jako je například trampolína nebo mini golf. Ideální volba pro rodiny s dětmi.

2. The Coffee Shack Backpackers - Tento populární hostel se nachází v blízkosti pláže a je ideální pro cestovatele s menším rozpočtem. Hostel nabízí společné pokoje, soukromé pokoje a možnost kempování. Kromě ubytování můžete využívat také různé aktivity a exkurze organizované hostelovým personálem.

3. White Clay Resort - Tento luxusní resort se nachází v nádherném prostředí uprostřed přírody vzdálenější od pláže. Nabízí ubytování ve vilách, vlastní pláž, bazén, spa centrum a další zařízení. Skvělá volba pro ty, kteří hledají klid a odpočinek.

Nezáleží na tom, kterou variantu ubytování si vyberete, můžete se těšit na krásné scenérie, příjemné prostředí a mnoho aktivit, které vám lokalita Hole in the Wall nabízí. Můžete si zde například užít koupání v moři, pobyt na pláži, procházky do okolních kopců, rybaření nebo surfování.

Kromě toho je také možné využít prozkoumat okolí a navštívit další turistické atrakce, jako jsou například kmeny Xhosa, ledovce v blízkosti města Mthatha nebo zajet do národního parku Národní park Addo Elephant.

Celkově lze říci, že Hole in the Wall je skvělým cílem pro dovolenou, která nabízí krásy přírody, nejrůznější aktivity pro každého, a to v blízkosti mnoha dalších turistických atrakcí. Vyberte si své ubytování podle svých preferencí a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Jihoafrické republice.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky