Najděte nejlevnejší letenky

Jordánsko Al Rabad Castle

Ubytování Jordánsko Al Rabad Castle


Jordánsko je zemí s bohatou historií a kulturou. Jedním z nejdůležitějších historických památek v zemi je hrad Al Rabad Castle, který se nachází nedaleko hlavního města Ammánu. Tento hrad, který se často nazývá také Qala'at al-Rabad, byl postaven v roce 1115 a sloužil jako obranné místo během křížových výprav.

V současnosti lze v hradě najít moderní a pohodlné ubytování. Hosté, kteří si zvolí Al Rabad Castle jako své místo k pobytu, si užijí nejen pohodlné spaní, ale také překrásný výhled na okolní krajinu.

Pokoje jsou moderně zařízené a vybavené veškerým komfortem. Hosté si zde užijí pohodlné postele, klimatizaci, televizi a vlastní koupelnu se sprchou. Součástí ubytování je také restaurace, kde si hosté mohou vychutnat tradiční jordánskou kuchyni a další speciality.

Hrad Al Rabad Castle je ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat historické památky Jordánska. V blízkosti Al Rabad Castle se nachází například také antické město Jerash, které je jednou z nejvýznamnějších archeologických lokalit v zemi.

Pokud cestujete do Jordánska a hledáte unikátní a historické místo k pobytu, určitě byste si měli zvolit ubytování v hradě Al Rabad Castle. Zde si budete moci užít nejen pohodlný pobyt, ale také kouzlo starověké historie a architektury.


Počasí Jordánsko Al Rabad Castle


Jordánsko se může pochlubit širokým spektrem počasí v průběhu roku. Krajina se skládá z velmi rozmanitých terénů, od pouští po horské hřebeny a zalesněné oblasti. Jednou z nejnavštěvovanějších památek v Jordánsku je Al Rabad Castle, která se nachází v hlavním městě Ammánu. Jaké je zde počasí?

V létě, od června do srpna, je počasí velmi horké a suché, s teplotami okolo 35-40°C. Pokud navštívíte Ammán během tohoto období, je třeba se připravit na horká klima. Protože Al Rabad Castle se nachází na kopci, může být zde o něco příjemnější, protože zde není tolik prašnosti a může foukat vítr. Nicméně, pokud se rozhodnete k návštěvě v létě, nezapomeňte na opalovací krém, klobouk a dostatek tekutin.

Podzim a jaro (září-listopad a březen-duben) jsou nejvhodnější období pro návštěvu Jordánska a Al Rabad Castle. Teploty jsou mírné, průměrně kolem 22°C, a vzduch je čistější, což umožňuje lepší výhled na okolní krajinu. Často bývá i méně turistů, takže si můžete užít prohlídku hradu v klidu.

Zima (prosinec až únor) je období dešťů v Jordánsku, i když ne na suché oblasti s Ammánem. Teploty se pohybují okolo 10-15°C a mohou se vyskytnout bouřky. Pokud se rozhodnete návštěvu hradu v zimě, buďte připraveni na dešťové oblečení a vyhýbejte se dnům s dešťovými předpověďmi.

Celkově lze říci, že Al Rabad Castle a Jordánsko jako celek nabízí v průběhu roku velmi rozmanité počasí. Pokud plánujete návštěvu, určitě využijte období podzimu a jara, kdy jsou teploty nejpříjemnější. Pokud se rozhodnete navštívit v létě, buďte připraveni na horké počasí a pokud přijedete v zimě, nezapomeňte na dešťové oblečení. Každopádně si užijete nezapomenutelnou prohlídku jedné z nejvýznamnějších historických památek Jordánska.


Dovolená Jordánsko Al Rabad Castle


Jordánsko je plné fascinujících míst, která stojí za návštěvu. Jedno z nejzajímavějších míst, které byste měli přidat na svůj seznam dovolené v této zemi, je hrad Al Rabad. Tento hrad se nachází ve městě Ajloun v severní části Jordánska a je jedním z nejznámějších historických památek tohoto města. Pokud chcete během své dovolené v Jordánsku vidět něco opravdu zvláštního, navštivte hrad Al Rabad.

Historie hradu Al Rabad

Hrad Al Rabad byl postaven v roce 1184 Balianem, královským stavitelem Saladina. Hrad měl sloužit jako obranná pevnost proti křižákům. V průběhu let byl hrad několikrát přestavován a rozšířen. Byl to strategicky umístěný hrad, který kontroloval obchodní cestu mezi Sýrií a Jordánskem. Během křížových výprav byl hrad mnohokrát obléhán, ale nikdy nebyl dobyt. Po křížových výpravách hrad sloužil místním vládcům, až do doby, kdy byl opuštěn a zpustl.

Co na hradě Al Rabad uvidíte

Hrad Al Rabad vás nadchne svým starobylým vzhledem. Je postaven na vrcholu kopce a nabízí kromě skvělého výhledu také úžasnou možnost prozkoumat jeho vnitřek. Hrad Al Rabad je samotný téměř celý postavený z kamene. Během prohlídky si prohlédnete celý hrad s jeho hlavními částmi, jako jsou věž, kde jsou umístěny zbraně a střelecká rampa. Pro ty, kteří jsou velmi zvídaví, je možné vyjít na nejvyšší terasu hradu, kde jsou umístěny pulzní střely a můžete si také užít krásný výhled. Možná zde narazíte i na koňské stáje, kde můžete si prohlédnout staré kočáry a kůňské příslušenství.

Jak se dostat na hrad

Pokud se chcete dostat na hrad, musíte nejprve dojet do města Ajloun. Z Ammánu, hlavního města Jordánska, můžete cestovat autobusem nebo si pronajmout auto. Doprava z Ammánu trvá přibližně hodinu a půl. Cesta k hradu může být trochu náročná, protože hrad se nachází na kopci a na vstup do hradu musíte vystoupat po strmých schodech. Ale když se dostanete nahoru, výhled je úžasný.

Závěr

Pokud se chystáte na dovolenou do Jordánska, určitě nezapomeňte navštívit hrad Al Rabad. Je to kus historie, který vás zaujme svým původem a impozantním vzhledem. Tento místo vás určitě nezklame a nabídne vám příležitost prozkoumat jedno z nejkrásnějších míst v Jordánsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Al Rabad Castle


Q: Kolik stojí vstupné do Al Rabad Castle?
A: Vstupné do Al Rabad Castle je 3 JOD (asi 90 Kč).

Q: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Al Rabad Castle?
A: Nejlepší čas na návštěvu je během jarního a podzimního období, kdy jsou teploty mírnější.

Q: Jak se dostat do Al Rabad Castle?
A: Nejlépe je využít taxi nebo si pronajmout auto.

Q: Jak dlouho trvá návštěva Al Rabad Castle?
A: Návštěva trvá obvykle 1-2 hodiny.

Q: Je nutné si přinést vodu?
A: Doporučuje se si přinést vodu, protože na místě není k dispozici.

Q: Je nutné si přinést jídlo?
A: V okolí hradu jsou k dispozici restaurace, ale mohou být poměrně drahé. Proto se doporučuje si přinést vlastní jídlo.

Q: Mohou se do Al Rabad Castle dostat osoby s omezenou pohyblivostí?
A: Bohužel, ne. Hrad je postaven na vrcholu kopce a není přístupný pro osoby s omezenou pohyblivostí.


Letenka Jordánsko Al Rabad Castle


Jordánsko je země plná neuvěřitelných kulturních a historických památek. Jednou z nejznámějších je hrad Al Rabad, který se nachází v provincii Ajlun. Pokud hledáte nevšední zážitek, může vám letenka do Jordánska otevřít bránu k poznávání této úchvatné památky.

Hrad Al Rabad byl postaven na přelomu 12. a 13. století a sloužil jako obrana proti křižáckým armádám. Je to dokonalý příklad středověké vojenské architektury a jedna z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Jordánsku.

Hrad se nachází na vrcholu kopce, který se tyčí nad okolní krajinou. Jeho úkolem bylo kontrolovat všechny cesty v okolí, což z něj dělalo velmi strategické místo. Al Rabad byl navržen tak, aby byl co nejvíce odolný vůči nepřátelským útokům. Jeho hned několik obranných linii, z nichž každá měla vlastní brány a bašty.

Návštěvníci mohou prozkoumat mnoho míst v rámci hradu, jako například řetězovou lávku, která spojuje dvě věže. Stejně jako mnoho dalších míst v Jordánsku, i Al Rabad je plný fascinující historie a legend. Památníky této historie si po celou dobu prohlídky můžete poslechnout v rámci prohlídky v mateřštině.

Pro cestující, kteří se rozhodnou, letenka do Jordánska otevírá nejen cestu na hrad Al Rabad, ale také mnoho dalších míst v Jordánsku, jako je historické město Petra, které je na seznamu světového dědictví UNESCO. Jordánsko tak není jen zemí kamenných památek, ale také zemí nádherných panoramat, romantických oáz a pískových dun.

Pokud chcete svou návštěvu Jordánska opravdu vyzdvihnout, můžete si nechat vytvořit předplatné na vstupné do mnoha památek v zemi, a to včetně hradu Al Rabad a mnoha dalších. Na co tedy ještě čekáte? Chyťte svého kamaráda a vydejte se na návštěvu tohoto úchvatného místa!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky