Najděte nejlevnejší letenky

Katar Katarský národní umělecký muzeum

Nejčastější dotazy a odpovědi Katar Katarský národní umělecký muzeum


1. Jaké jsou otevírací hodiny Katar Katarského muzea?
Otevírací hodiny jsou od neděle do čtvrtka od 9:00 do 19:00 a v pátek od 13:30 do 19:00.

2. Kolik stojí vstupenka do Katar Katarského muzea?
Cena vstupenky se liší v závislosti na typu zájmu a věku návštěvníka. Dospělí platí 50 QAR, studenti a děti do 16 let platí 25 QAR.

3. Je nutné si vstupenku na Katar Katarské národní umělecké muzeum předem rezervovat?
Rezervace není nutná, ale doporučuje se, aby návštěvníci si své vstupenky zakoupili předem on-line.

4. Můžeme fotografovat nebo natáčet v Katar Katarském muzeu?
Fotografování je povoleno v určených oblastech muzea, ale pouze bez blesku a pro osobní použití. Natáčení a použití profesionálních fotoaparátů nebo videokamer není dovoleno bez předchozího souhlasu muzea.

5. Má Katar Katarské muzeum restauraci nebo kavárnu?
Ano, muzeum má několik možností stravování pro návštěvníky, včetně restaurace a kavárny.

6. Kde se nachází Katar Katarské národní umělecké muzeum?
Muzeum se nachází na břehu východního pobřeží Kataru v hlavním městě Dauhá.

7. Jsou v muzeu nabízeny prohlídky nebo průvodcovské služby?
Ano, návštěvníci si mohou objednat průvodcovskou službu a prohlídky v angličtině jsou každou sobotu k dispozici zdarma.

8. Jaké druhy sbírek jsou v Katar Katarském muzeu?
Muzeum obsahuje rozsáhlou sbírku tradičního i moderního qatarského umění, stejně jako sbírky z celého světa, včetně islámských uměleckých předmětů a evropského umění.

9. Existují speciální aktivity pro děti v Katar Katarském muzeu?
Ano, pro děti jsou v muzeu pořádány speciální workshopy a aktivity, včetně prohlídek pro rodiny a edukačních programů.

10. Má Katar Katarské muzeum obchod se suvenýry?
Ano, muzeum má obchod se suvenýry, kde lze zakoupit dárky, knihy, umělecké díla a další předměty související s muzeem a katarskou kulturou.


Letenka Katar Katarský národní umělecký muzeum


Katar je jednou z nejbohatších zemí světa a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých turistických atrakcí. Jednou z nich je i Katarské národní umělecké muzeum, které je jedním z nejvýznamnějších kulturních zařízení nejen v Kataru, ale i v celém arabském světě.

Muzeum, které se nachází v hlavním městě Dauhá, bylo otevřeno v roce 2008 a svým návštěvníkům nabízí mnoho unikátních exponátů a uměleckých děl. Je umístěno v moderní budově s futuristickou architekturou, která se pyšní jedinečnou fasádou pokrytou tisíci kvádří ve tvaru různých pravoúhlých trojúhelníků – s podobným motivem lze v Kataru nalézt i v jiných budovách.

V muzeu najdete rozsáhlé sbírky arabského a islámského umění, ale i díla z dalších částí světa. Je zde mnoho starověkých soch, koberců, keramiky, ale také moderních děl – například fotografie, videa či instalace. Jednou z nejvýznamnějších a nejobdivovanějších exponátů je Královská loď, kterou kdysi vlastnila katarská královská rodina. Tento historický artefakt byl restaurován a nyní je zde vystaven v celé své nádheře.

V budově muzea se nachází také knihovna, kavárna a obchod se suvenýry. Vstupné na prohlídku muzea je zdarma a muzeum je otevřeno denně od pondělí do soboty (v neděli je zavřeno) od 9 do 19 hodin.

Katarské národní umělecké muzeum je tedy skvělou volbou pro všechny, kteří mají zájem o umění a kulturu. Navštivte ho a nechte se unést krásou a bohatstvím arabské a islámské kultury.


Dovolená Katar Katarský národní umělecký muzeum


Katar je malá země nacházející se na Arabském poloostrově, která má spoustu turistických atrakcí, jednou z nich je také Národní umělecký muzeum. Muzeum nabízí návštěvníkům fascinující pohled na katarskou kulturu a umění.

Muzeum vzniklo v roce 2006 a nachází se v elegantním a moderním budově, kterou navrhli francouzští architekti Jean-Francois Bodin a Emmanuel Nebout. Budova je ze tří stran obklopena zahradou, na čtvrté straně se však nachází v desseném místě zdi odélce 100 metrů.

V muzeu je více než 14 000 artefaktů, které zahrnují obrazy, sochy, koberce, šperky, nábytek a keramiku. Všechny tyto artefakty byly shromážděny z různých koutů světa, včetně Indie, Íránu a dalších oblastí v Asii.

Samotné expozice jsou prokázáním kvality a detailního zpracování. Navštívení muzea je opravdovou podmanivou záležitostí, kdy si můžete prohlédnout krásné obrazy, sochy a další umělecké předměty po řadě nástěnných panelech. Expozice vám umožní uvědomit si, jaký vliv měla katarská kultura na umění a jaké měla vazby na odlišné země.

V muzeu se nacházejí také četné galerie, kde jsou k vidění digitální animace a další interaktivní displaye, které návštěvníky vtáhnou do fascinujícího světa katarské historie a kultury.

Muzeum je velmi interaktivní, s možností navštívit některé expozice po vlastní ose, nebo se skupinou lidí a využít také průvodce. Návštěvníci mají také možnost prohlédnout si různé fotografické výstavy, které mohou pozorovat, když projdou muzeem.

Pokud si chcete prohlédnout opravdový klenot katarské kultury a skutečnou perlu Asie, pak navštivte toto úžasné muzeum a zároveň si užijte krásnou dovolenou v Kataru!


Ubytování Katar Katarský národní umělecký muzeum


Katar je zemí, která se nachází na Arabském poloostrově. Jedná se o zeměpisně malou zemi, avšak z hlediska ekonomiky patří mezi nejbohatší země světa. Katar je velmi oblíbeným turistickým cílem, zejména díky svým historickým památkám a turistickým atrakcím.

Pokud hledáte perfektní ubytování v Kataru, neváhejte vyrazit do Katarského národního uměleckého muzea. Tento hotel nabízí luxusní ubytování, které si oblíbí každý návštěvník.

Hotel Katar Katarský národní umělecký muzeum se nachází v samém srdci Kataru, což z něj dělá ideální místo pro turisty, kteří chtějí objevovat tuto úchvatnou zemi. Hotel se nachází v přístavu, což zajišťuje turistům naprosto dokonalý výhled na moře a na město.

V tomto luxusním hotelu najdete různé druhy pokojů, včetně standardních pokojů, luxusních apartmánů a rodinných apartmánů. Všechny pokoje jsou prostorné a nabízejí krásný výhled na moře.

Hotel Katar Katarský národní umělecký muzeum také nabízí různé příležitosti pro návštěvníky, kteří se chtějí relaxovat. K dispozici je například bazén a fitness centrum. Pokud se chcete projít, můžete navštívit nedaleký park, který je ideální pro relaxaci a procházky.

Když se dostanete do hotelu, nezapomeňte si vychutnat jeho kulinářské speciality. Hotel má několik restaurací a kaváren, které nabízí vynikající jídlo a nápoje z celého světa. Vychutnejte si místní speciality nebo si dát něco ze světové kuchyně.

Katarské národní umělecké muzeum je naprosto dokonalým místem pro ty, kteří chtějí prožít luxusní pobyt v Kataru. Hotel nabízí mnoho mezinárodních standardů, které zaručí komfort a pohodlí všem návštěvníkům. Pokud se chystáte do Kataru, určitě zvažte pobyt v tomto luxusním hotelu.


Počasí Katar Katarský národní umělecký muzeum


Počasí v Kataru je charakteristické vysokými teplotami a nízkou vlhkostí po většinu roku. Katar leží v subtropické suché oblasti, a roční průměrná teplota se pohybuje kolem 27°C. Nejteplejší období jsou letní měsíce od června do srpna, kdy teploty mohou dosáhnout až 50°C. Proto je doporučeno se v tomto období vyhýbat venkovním aktivitám a držet se v klimatizovaných prostorech.

Naopak nejchladnější měsíce jsou prosinec a leden, kdy teploty klesají na příjemných 20°C. V těchto měsících se teploty v noci mohou dostat až k 10°C, což může být pro některé lidi nepříjemné. Nicméně, díky nízké vlhkosti vzduchu, se tato zimní období stávají oblíbeným turistickým časem.

Katarské národní umělecké muzeum se nachází v hlavním městě Dauhá a patří mezi největší a nejdůležitější muzea v celé oblasti Blízkého východu. Muzeum se nachází v moderní budově, která je architektonicky velice zajímavá. Muzeum nabízí širokou škálu uměleckých děl, jako jsou starověké sochy a kamenné náhrobní kameny, ale také moderní umění a fotografie.

Muzeum je otevřeno po celý týden, s výjimkou pátků, kdy je zavřené. Vstupné je zdarma a návštěvníci se mohou těšit na průvodce, kteří nabízejí přesné a fascinující informace o historii Qataru a jeho uměleckých tradicích. Muzeum je velkým lákadlem pro turisty, kteří navštíví Katar a chtějí se seznámit s místní kulturou a dědictvím.

V Kataru tedy můžeme očekávat vysoké teploty po většinu roku, ale pokud se rozhodnete pro návštěvu v zimním období, budete mít příjemnější podmínky. A jak se říká, není čas ztracení. Navštivte Katar a jeho národní umělecké muzeum a zažijte nádhernou kulturu a historii, kterou tato země nabízí.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky