Najděte nejlevnejší letenky

Kazachstán Medeo Ice Skating Rink

Dovolená Kazachstán Medeo Ice Skating Rink


Kazachstán je země, která se může pochlubit neuvěřitelnou přírodou, zajímavou historií a fascinující kulturou. Pokud hledáte perfektní destinaci pro zimní dovolenou, pak byste neměli minout Medeo Ice Skating Rink, největší a nejznámější kluziště na světě.

Medeo Ice Skating Rink se nachází v pohoří Tian Shan v Kazachstánu a je jedním z nejpopulárnějších míst pro zimní sporty. Kluziště měří 10 500 metrů čtverečních a je vysoko položené v nadmořské výšce 1 691 metrů, což z něj činí jedno z nejvýše položených kluzišť na světě.

Jedinečnost tohoto kluziště spočívá v jeho technických vlastnostech a podmínkách, které nabízí. Kluziště je vystavěno na zmraženém betonovém povrchu, což umožňuje lepší a rychlejší klouzání. Díky speciálnímu systému ochlazování a osvětlení lze na kluzišti klouzat i v noci až do pozdních hodin.

Při návštěvě Medeo Ice Skating Rink si můžete vychutnat nádherný výhled na pohoří Tian Shan a okolní krajinu. Navíc při návštěvě kluziště se můžete nejen klouzat, ale také si užít různé zimní aktivity, jako jsou sáňkování, turistika nebo snowboarding.

Pro návštěvníky kluziště je zde k dispozici také restaurace, kde si mohou po celodenním klouzání odpočinout a vychutnat si tradiční kazachstánská jídla. Navíc na kluzišti často probíhají různé sportovní akce a soutěže, které jsou zajímavé nejen pro místní, ale i pro turisty.

Kazachstán je zemí plnou přírodních a kulturních skvostů a Medeo Ice Skating Rink je jedním z nich. Pokud hledáte skvělou destinaci na zimní dovolenou, pak neváhejte navštívit toto úžasné kluziště a vychutnat si nejen rychlé a kvalitní kluzání, ale také nádhernou přírodu Kazachstánu.


Ubytování Kazachstán Medeo Ice Skating Rink


Kazachstán je zemí plnou krásné přírody a zajímavých aktivit. Jednou z nich je určitě i návštěva Medeo Ice Skating Rink, který se nachází nedaleko Almaty, hlavního města Kazachstánu. Tento ledový stadion patří k největším a nejkrásnějším na světě a je oblíbeným místem pro milovníky bruslení, hokeje a dalších zimních sportů.

Ubytování v blízkosti Medeo Ice Skating Rinku je skvělou volbou pro každého, kdo hledá pohodlné a cenově dostupné ubytování v Kazachstánu. V okolí stadionu se nachází mnoho různých hotelů a apartmánů, které nabízejí ubytování pro celou rodinu nebo skupinu přátel.

Většina ubytování v okolí Medeo Ice Skating Rinku je skvěle vybavená a nabízí vše, co potřebujete pro svůj pobyt v Kazachstánu. Ubytování je vybaveno moderními zařízeními, které poskytují pohodlné a příjemné prostředí pro vaši dovolenou. K dispozici jsou například velké televize, klimatizace, wifi připojení a mnoho dalšího.

Jedním z nejpopulárnějších hotelů v okolí Medeo Ice Skating Rinku je Hotel Kazakhstan. Tento hotel nabízí pohodlné a luxusní ubytování pro návštěvníky, kteří hledají vysokou úroveň služeb. Hotel je vybaven moderními zařízeními, jako jsou například dvě restaurace, možnost využití wellness služeb či venkovního bazénu.

Další vysoce kvalitní ubytování v blízkosti ledového stadionu Medeo zahrnuje například Novotel Almaty City Center a Rixos Almaty Hotel. Tyto hotely nabízejí pohodlné pokoje, skvělou gastronomii a mnoho dalších výhod pro návštěvníky.

Pokud hledáte ubytování, které si můžete rezervovat na internetu a které bude levnější, pak je pro vás ideální volbou apartmánový hotel Saraichik. Tento hotel je vybavena moderními zařízeními a nabízí pohodlné a levné ubytování v blízkosti Medeo Ice Skating Rinku.

Všechny tyto hotely jsou ideální volbou pro návštěvníky, kteří hledají pohodlné a cenově dostupné ubytování v Kazachstánu. Díky své blízkosti k ledovému stadionu Medeo si můžete užít mnoho různých zimních sportů a zároveň si vychutnat pohodlné ubytování ve skvělé lokalitě. Tak neváhejte a zarezervujte si svůj pobyt v Kazachstánu už dnes!


Nejčastější dotazy a odpovědi Kazachstán Medeo Ice Skating Rink


Zde jsou nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Medeo Ice Skating Rink v Kazachstánu:

1. Jak dlouhá je dráha v Medeu?

Medeo Ice Skating Rink je domovem nejdelší umělé kluziště na světě. Dráha je dlouhá 1 770 metrů.

2. Kde se nachází Medeo?

Medeo se nachází v pohoří Trans-Ili Alatau, přibližně 15 kilometrů jihozápadně od Almaty, největšího města v Kazachstánu.

3. Jaké jsou otevírací hodiny v Medeu?

Otevírací doba v Medeu se může lišit v závislosti na ročním období a počasí. Běžně je otevřeno od 10:00 do 22:00 hodin.

4. Jaké jsou ceny vstupenek do Medeu?

Ceny vstupenek se liší v závislosti na dni v týdnu, ročním období a délce pobytu. Například vstupenka na dvě hodiny stojí 2 000 tenge (asi 50 Kč).

5. Kde mohu zaparkovat své vozidlo v Medeu?

V areálu Medeu je k dispozici parkoviště pro automobily s kapacitou až 2000 vozidel.

6. Vybavuje Medeu kluziště pro hokej?

Ano, Medeo Ice Skating Rink má kluziště pro hokej. V minulosti se tam konala některá významná mezinárodní hokejová utkání.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Medeu?

Nejlepší doba na návštěvu Medeu je mezi prosincem a březnem, kdy je kluziště k dispozici a zároveň můžete vidět mnoho dalších atrakcí, které nabízí Almaty a okolí.

8. Jak se dostanu do Medeu?

Návštěvníci mohou do Medeu dorazit taxíky, autobusy nebo vlastními vozidly. Z centra Almaty jsou k dispozici pravidelné autobusové linky, které jezdí na kluziště.


Počasí Kazachstán Medeo Ice Skating Rink


Když se řekne "Kazachstán", pravděpodobně se první věcí, která se vybaví, budou rozsáhlé stepi a pouště. Nicméně v zimě může být počasí v tomto středoasijském státě překvapivě drsné, a když teploty klesnou dostatečně nízko, může být dokonce možné si užít zimní sporty na zdejších ledových plochách.

Jednou z nejpopulárnějších zimních aktivit v Kazachstánu je bruslení na ledě, a Medeo Ice Skating Rink je jednou z nejznámějších ledových ploch v zemi. Tento 10 500 metrů čtverečních velký komplex se nachází v nadmořské výšce 1691 metrů nad mořem, což z něj činí jedno z nejvýše položených sportovních zařízení svého druhu na světě.

Medeo Ice Skating Rink byl otevřen v roce 1972 a od té doby se stal místem častých světových šampionátů a jiných mezinárodních závodů v rychlobruslení. V lednu 2021 se zde dokonce konaly Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích.

Ale Medeo není jen pro profesionální rychlobruslaře. Veřejnost si může zakoupit lístky a pronajmout si brusle, aby si užila tento krásný folksport. Kromě toho jsou zde k dispozici také tradiční kazachstánské džentlmenské hry, jako je "kokpar", což je hra podobná polo, ale s mrtvým kozlem místo míče. Samozřejmě to není pro každého!

Co se týče počasí, to si může být velice nepředvídatelné. V některých zimách může být Medeo uzavřen kvůli příliš vysokým teplotám, zatímco v jiných může být otevřen až do konce dubna. Nicméně většinou se teploty obvykle drží pod nulou, což vytváří ideální podmínky pro ledovou plochu.

Kromě toho se v areálu Medeo nachází také muzeum, které zachycuje historii tohoto sportovního komplexu a rychlobruslení obecně. A když se turisté unaví z bruslení, mohou si odpočinout a občerstvit se v restauraci La Piazzetta, která nabízí širokou škálu tradičních italských jídel.

Celkově lze tedy říci, že Medeo Ice Skating Rink je jedinečné a krásné místo v Kazachstánu, které stojí za to vidět a navštívit. Bez ohledu na to, zda jste fanouškem rychlobruslení nebo jen hledáte novou zimní zábavu, Medeo nabízí fascinující a nezapomenutelný zážitek.


Letenka Kazachstán Medeo Ice Skating Rink


Kazachstán Medeo Ice Skating Rink je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst v Kazachstánu. Je to krásné místo na světě, které je navštěvováno lidmi celého světa, kteří sem přijíždí hlavně z důvodu jízdy na bruslích.

Jde o jeden z největších a nejhlubších kluzišť, které bylo kdy vybudováno. Je umístěno na výšce 1691 m n. m. v Zailijském Alatau, horském řetězci v jižní části země. Kluziště bylo poprvé otevřeno v roce 1972 a od té doby se stalo oblíbeným cílem pro milovníky bruslení, a to nejen z Kazachstánu, ale z celého světa.

Kluziště Medeo Ice Skating Rink nabízí ideální podmínky pro jízdu na bruslích, díky svému hladkému povrchu, který je přímo určen pro rychlostní bruslení. Zároveň je zde také možnost trénování v různých jízdních stylech, jako jsou například volná jízda, párů a synchronní jízda.

Medeo Ice Skating Rink se vyznačuje také vysokou úrovní bezpečnosti, což je velmi důležité pro sportovce i pro turisty. Na kluzišti je k dispozici kvalifikovaný personál, který je schopný poskytnout jakékoli nezbytné první pomocí, a také jsou zde disponibilní kvalitní brusle.

Kromě toho se v okolí nachází několik dalších skvělých aktivit, které lze podniknout. V blízkosti kluziště se nachází například hory, kde je možné lyžovat. V letních měsících si zase turisté mohou užít horskou turistiku, cyklistiku a další outdoorové činnosti.

Celkově lze tedy říci, že Kazachstán Medeo Ice Skating Rink je mistrovským dílem v oblasti bruslení, které nabízí úchvatné prostředí pro milovníky sportů v přírodě i pro všechny ostatní turisty, kteří touží zažít něco nového a nezapomenutelného. Pokud tedy hledáte skvělé místo na dovolenou, není nic lepšího, než navštívit kluziště Medeo Ice Skating Rink v Kazachstánu.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky