Najděte nejlevnejší letenky

Keňa Great Rift Valley

Ubytování Keňa Great Rift Valley


Keňa Great Rift Valley je úchvatná přírodní oblast ležící v Keni. Toto území je unikátní nejen svým geologickým původem, ale i svou velkou biologickou rozmanitostí a kulturní tradicí. Toto místo je velmi populární u turistů, díky možnostem ubytování v nádherném prostředí.

V této oblasti najdete mnoho uchvacujících přírodních památek, včetně kráterů, sopky, pralesů, jezer a řek. Kromě toho je zde i mnoho zajímavých míst, které mohou být využity k pobytu.

Mezi nejpopulárnější hotely v této oblasti patří Lake Naivasha s výhledem na jezero, hotel Elsamere Lodge ležící v národním parku Hell's Gate a hotel Enashipai Resort & Spa v blízkosti jezera Naivasha. Tyto hotely nabízejí pohodlí a relaxace v neobyčejně krásném a klidném prostředí.

Další možností ubytování jsou kempy, které se nacházejí v národním parku Hell's Gate nebo v parku Lake Nakuru. Tato místa nabízejí skvělou příležitost k přímému kontaktu s přírodou a je to ideální volba pro ty, kdo chtějí strávit noc pod širým nebem.

Velmi zajímavou možností ubytování v této oblasti jsou také rodinné domy, apartmány či bungalovy přímo u jezer Neivasha a Elementaita, které nabízejí neobyčejný výhled a soukromí.

Nejdůležitějším faktorem při výběru ubytování v Keňa Great Rift Valley je určitě jeho umístění. Pokud plánujete navštívit národní parky, měli byste se ubytovat v těsné blízkosti parku. V opačném případě budete cestovat dlouho do parku a zpět, což Vám zabraňuje v maximálním využití Vašeho pobytu.

Výběr správného ubytování je klíčovou součástí každého cestování a v Great Rift Valley Keny Vám poskytne nádhernou zkušenost. Je to nejen místo s krásnou přírodou, ale i s bohatou kulturou a tradicí. Řada turistů nalezne v této oblasti klid a odpočinek od shonu velkoměst. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní ubytování nebo pobyt v jednoduchém kempu, Keňa Great Rift Valley nabízí širokou škálu zajímavých možností.


Dovolená Keňa Great Rift Valley


Keňa je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Africe. Jedním z nejzajímavějších míst v této zemi je oblast Great Rift Valley, která je charakteristická dramatickým reliéfem a bohatstvím divoké zvěře.

Great Rift Valley je jednou z největších geologických prohlubní na světě. Tato oblast, táhnoucí se od Turecka až po Mosambik, je zhruba 6 000 kilometrů dlouhá.

V Keňské části této oblasti se nachází národní parky Masai Mara a Lake Nakuru, které jsou domovem mnoha druhů divokých zvířat. Masai Mara je známý především díky každoroční migraci gazel a zebry, které přitahuje velké množství predátorů, jako jsou lvi a gepardi. V národním parku Lake Nakuru se pak můžete těšit na pozorování různých druhů ptáků, zejména plameňáků.

Dalším zajímavým místem v této oblasti je Hell's Gate National Park, který je jediným národním parkem v Keni, kde je možné pěšky procházet oblastí a pozorovat zvířata. Zde také najdete nádherné kaňony, sopky a gejzíry.

Dalším zajímavým místem v této oblasti je Lake Bogoria, které je známé svými gejzíry a horkými prameny. V této oblasti můžete vidět také mnoho ptáků, jako jsou pelikáni a ibisi.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Keňské části Great Rift Valley, můžete se těšit na řadu nezapomenutelných zážitků, jako jsou safari, poznávání místní kultury a koupání v horkých pramenech. Nezapomeňte si však přinést dostatečné množství slunečního krému a pitné vody, a dodržovat pravidla, která platí při setkání s divokou zvěří.


Letenka Keňa Great Rift Valley


Keňa - země, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít při plánování vašeho dalšího dobrodružství. Tato africká destinace nabízí kromě ohromujících přírodních scenérií také bohaté kulturní zážitky, nezapomenutelné safari a mnoho dalšího. Jednou z nejpopulárnějších atrakcí této země je Great Rift Valley, přírodní úkaz, který je navštěvovaný každým rokem tisíci turisty.

Great Rift Valley je úchvatná říční krajina, která tvoří obrovský systém zlomů v litosféře. Tento systém se táhne až od Sýrie a přes Jordánsko až do Etiopie, Tanzanie a Keňy. Když se podíváte na mapu Keňy, uvidíte, že Great Rift Valley se táhne územím země a rozděluje ji na dvě hlavní části - západ a východ.

Great Rift Valley je místem, kde se stýkají dvě tectonické desky – africká a arabská. Díky tomu je zde vidět mnoho nevysvětlitelných geologických úkazů, jako jsou sopouchy, termální prameny a další sopečné prvky. Díky této geologické aktivitě jsou v oblasti přítomny i minerály, jako jsou sádry, sloučeniny železa, vápníku atd. V této oblasti se také nachází mnoho velkých jezer, jako je Turkana, Naivasha, Elementaita, Nakuru a další.

Pro návštěvníky Great Rift Valley je hlavní zajímavostí především nádherná krajina alespoň jednoho z těchto jezer. Když se projedete kolem jezera Naivasha, uvidíte ohromující divokou zvěř, motýly, akvatické ptáky a další druhy zvířat. Při procházce okolo jezera Elementaita můžete vidět velké hejny plameňáků, zatímco okolo jezera Nakuru se můžete těšit z výhledu na hojnost zvířat, jako jsou levharti, nosorožci, šakalové a mnoho dalších.

Kromě nádherné krajiny a wildlife Keňa nabízí i bohatý kulturní zážitek, a to i díky Masajům, kmeni, který se v této oblasti dlouhodobě usadil. Tito lidé jsou známí svými barevnými kroji, tancem a zvyklostmi. Masajští bojovníci jsou uchovatelé svých tradičních zvyků a pravidelně pořádají pasové slavnosti, které jsou velkou atrakcí pro návštěvníky této oblasti.

Na cestu do Great Rift Valley můžete využít letecké dopravy do Nairobi, kde pak můžete pokračovat do dalších lokalit. Výlet do této oblasti si zaručeně užijete jako skvělé dobrodružství a jako nezapomenutelný zážitek, který vám zůstane v paměti navždy.


Počasí Keňa Great Rift Valley


V Great Rift Valley v Keňa se setkávají různé povětrnostní podmínky, které jsou ovlivněny nadmořskou výškou, geografií a blízkostí k rovníku. Tato oblast se nachází ve středním východě Afriky a je obklopena z větší části vrchovinami a horami. Protože je to rozlehlá oblast, rozlišujeme zde různé klimatické zóny a mikroklimata.

Jižní oblasti jsou vlhké a horké, s tropickými deštnými lesy. Tyto oblasti obvykle zaznamenávají vysokou teplotu kolem 30 ° C během dne a noční teploty se vracejí na zhruba 20 ° C. Kromě silného slunce, které je zde běžné, různé druhy květin a stromů přitahují mnoho zvířat, jako jsou sloni, buvoli a opice.

Severní oblast, kde se nachází Samburu National Reserve, má suchý a vlhký podnebí. Během dne se zde může dostat i na 40 ° C, ale teploty se v noci snižují na asi 25 ° C. V této oblasti lze najít horské masivy, pouště, suché řeky a savany.

Vyšší oblasti jako Naivasha a Nakuru jsou mírné a vlhké, s teplotou asi 20 až 28 ° C během dne. Tyto oblasti jsou producenty drsných horských krajů, rovin a sladkovodních jezer.

Komu by se chtělo navštívit Keňu kvůli počasí, bude muset počítat s náročnými podmínkami. Letní období trvá od prosince do března, s vyššími teplotami a občasnými přeháňkami. Deštivé období trvá od dubna do května a od října do listopadu. Návštěvníci by také měli mít na paměti, že Keňa leží blízko rovníku, a tak se zde denní a noční teploty mohou výrazně měnit v závislosti na nadmořské výšce. Uvnitř parků je kvůli lesům a vegetaci chladněji, naopak mimo ně je teplota často velice vysoká.

Celkově lze tedy říci, že Great Rift Valley v Keňa nabízí velmi různorodé podmínky pro život a volnočasové aktivity. Každý, kdo se chce tuto oblast navštívit, musí být připraven na různé klimatické podmínky a vybavit se správně podle toho, kam se vydá. Potenciálně může každému nabídnout něco zajímavého.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Great Rift Valley


1. Co je Keňa Great Rift Valley?
Keňa Great Rift Valley je geologická krajina nacházející se na východě Afriky, která se vyznačuje řadou rokle, zlomů a sopečných kráterů.

2. Jak dlouhá je Keňa Great Rift Valley?
Keňa Great Rift Valley má délku přibližně 6 000 kilometrů a táhne se od Sýrie až po Mozambik.

3. Jak se dostat do Keňa Great Rift Valley?
Keňa Great Rift Valley je dobře přístupná pomocí silnic, letišť a vlakových tratí. Hlavními městy v oblasti jsou Nairobi a Mombasa.

4. Jaké jsou nejlepší místa ke navštívení v Keňa Great Rift Valley?
Mezi nejpopulárnější turistická místa v Keňa Great Rift Valley patří Národní park Masai Mara, jezero Nakuru, sopečné jezero Turkana a Národní park Amboseli.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Keňa Great Rift Valley?
V Keňa Great Rift Valley můžete podniknout safari, projít se po sopečných kráterech, navštívit sopky, potápět se v jezerech a vodopádech a sledovat pohyby divokých zvířat.

6. Jaké jsou počasí a nejlepší doba k návštěvě Keňa Great Rift Valley?
Většinou je v oblasti teplé a suché počasí, ale v některých oblastech může být vlhko a deštivo. Nejlepší doba k návštěvě oblasti je od června do října.

7. Jaký je rozpočet pro cestu do Keňa Great Rift Valley?
Rozpočet závisí na vašich preferencích a délce cesty. Všeobecně jsou ceny v Keni poměrně levné a cestování může být realizováno i na rozpočet. Nicméně, pokud se rozhodnete pro luxusní zážitek, může být cena značně vyšší.

8. Je Keňa Great Rift Valley bezpečná pro turisty?
Většina oblastí v Keňa Great Rift Valley je bezpečná pro turisty, ale jako v každém jiném turistickém cíli je třeba být obezřetný a vyhnout se rizikovým aktivitám. Měli byste se také informovat o aktuální situaci v zemi před cestou.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky