Najděte nejlevnejší letenky

Keňa Nanyuki

Počasí Keňa Nanyuki


Keňa Nanyuki se nachází v jihozápadní Africe, přesněji na rovníku, a navzdory své poloze má několik měsíců, které jsou sušší. Klima v oblasti je tropické s výraznějšími výkyvy teplot v noci a během dne.

Deštivá sezóna v Keni nastává v období března až května a v říjnu a listopadu. Zatímco v období mezi červencem a zářím je většinou relativně suché a teploty se pohybují v rozmezí mezi 20°C a 30°C.

Nejvyšší teploty se v Nanyuki obvykle vyskytují v lednu a únoru a dosahují až 35°C. V noci jsou teploty podstatně nižší s průměrem okolo 10°C. Pokud cestujete do oblasti, je třeba počítat s většími výkyvy teplot a připravit se na chladné noci.

Pokud hledáte ideální období pro návštěvu Nanyuki, doporučuje se vybrat si měsíce červenec a srpen, kdy je nejvíce slunečných dní a teploty jsou více stabilní. Pokud plánujete cestu do Keni na safari, bude pro vás nejlepší volbou měsíce od června do října, kdy oblasti v okolí mají nejvyšší počet zvířat a nejlepší pozorovací podmínky.

Celkově lze říci, že počasí v Nanyuki, a obecněji v Keni, je velmi proměnlivé a je třeba být připraven na různé klimatické podmínky. S dostatečnou přípravou však může být návštěva tohoto krásného a exotického místa nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Nanyuki


Dotaz: Jak se dostanu z Nairobi do Nanyuki?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z Nairobi do Nanyuki, je autobusem nebo matatu (mini-busem). Cesta trvá přibližně 4 hodiny.

Dotaz: Kde se nachází nejlepší místa k ubytování v Nanyuki?
Odpověď: Nanyuki nabízí mnoho možností při výběru ubytování, ale nejlepší jsou hotely a resorty v blízkosti Mount Kenya National parku.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší aktivity v Nanyuki?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity v Nanyuki patří výlety do Mount Kenya National Parku, turistika, rybaření, safari a pozorování zvířat.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Nanyuki?
Odpověď: Nejlepší čas pro návštěvu Nanyuki je od července do října, kdy jsou sucho a slunečné dny. To je také nejlepší doba pro turistiku a safari.

Dotaz: Je v Nanyuki bezpečno?
Odpověď: Ano, Nanyuki je bezpečným městem. Nicméně, jako v kterémkoliv jiném městě, je třeba být obezřetný a mít na paměti základní bezpečnostní opatření.


Ubytování Keňa Nanyuki


Každý, kdo se rozhodne pro cestu do Keňa, si musí být jistý, že zde najde ubytování, které bude splňovat jeho požadavky a potřeby. V oblasti Nanyuki, která se nachází v centrální Keni, se nachází řada různých typů ubytování – od luxusních hotelů až po kempy a ubytovny.

Pokud si přejete strávit nějaký čas v této oblasti a hledáte ubytování, které je vkusné, pohodlné a cenově dostupné, může být pro vás nejlepší volbou hotel Nanyuki Sports Club. Tento hotel je ideální pro ty, kteří hledají kvalitní služby, krásné prostředí a skvělou lokalitu.

Pokud jste ale na cestách s omezeným rozpočtem, můžete zvolit ubytování v jednom z mnoha kempů v okolí. Jedním z nejznámějších kempů v této oblasti je Sweetwaters Serena Camp. Tento kemp nabízí nejen nádherné prostředí a pohodlné pokoje s vlastním sociálním zařízením, ale také skvělé možnosti pozorování zvěře v přírodě.

Další možností je volba ubytování v jednom z mnoha „Guest House“ v této oblasti. Tyto ubytování nabízejí prostorné pokoje a pohodlné postele s vlastním sociálním zařízením. Mezi nejoblíbenější patří Ol Pejeta Bush Camp, Candia House, Olivia's House, Kifaru House a mnoho dalších.

Nakonec, pokud hledáte něco netradičního a romantického, můžete si pronajmout tradiční africkou chatu, tzv. „bandu“, v jednom z mnoha kempů. Tyto chaty nabízejí venkovní kuchyni, sprchu a toalety, ale také neuvěřitelný zážitek z přespání pod otevřeným nebem v divoké Africe.

Jaký typ ubytování si tedy vyberte, záleží jen na vás a na vaší představivosti. Bez ohledu na vaše preference však můžete být jisti, že v oblasti Nanyuki najdete ubytování, které splní vaše požadavky.


Letenka Keňa Nanyuki


Pokud plánujete cestu do Keňy a hledáte místo, kde si můžete užít fantastickou přírodu, můžeme vám doporučit navštívit město Nanyuki. Leží na rovníkové výši 1800 metrů a nachází se asi 200 kilometrů severně od Nairobi. Toto místo je známé svou blízkostí k Mount Kenyi, nejvyšší hory v Keni a druhé nejvyšší hoře v Africe.

Jednou z možností, jak se dostat do Nanyuki, je cestovat letadlem. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky Keňa Nanyuki s různými cenami. Mezi nejpoužívanější letecké společnosti patří Kenya Airways a Fly540.

Letenky mohou být zakoupeny online, přes cestovní kanceláři nebo prostřednictvím letištních kiosků. Cena letenky se může lišit v závislosti na čase nákupu, sezóně a délce předem, ve které si letenku zakoupíte.

Když dorazíte do Nanyuki, uvidíte okolní krajinu, která je plná nedotčené přírody, a to jak savanovitou krajinu, tak i horské hřebeny. Mnoho turistů se vydává na trekking na Mount Kenyi, což je určitě zážitek, který vám na celý život zůstane v paměti.

Nanyuki má také další zajímavosti k vidění, jako je například Ol Pejeta Conservancy, což je národní park s velkými savany a různými druhy zvířat, jako jsou sloni, lvi nebo i nosorožci. V parku můžete také navštívit speciální útočiště pro nosorožce, kde se můžete potkat se chráněnými nosorožci a takto podpořit jejich ochranu před pytláky.

Další zajímavou aktivitou v Nanyuki je také přejezd řeky Equatoru. Tuto hranici můžete vidět na silnici, kde jsou vyznačeny speciální značky a řidiči rádi zastavují a fotí se s tímto speciálním "equator markou".

Pokud hledáte klidné a odpočinkové místo v Keni, Nanyuki je pro vás ideální volba. Můžete si užít nádhernou přírodu a zároveň získat zážitky, které vám zůstanou v paměti na celý život.


Dovolená Keňa Nanyuki


Pokud toužíte po dovolené v Africe, nemůžete minout Keňu. Tato země je plná krásné přírody, fantastických zvířat a culturely bohaté historie. Jestliže toužíte prozkoumat tuto unikátní zemi, neváhejte a zamířete do Nanyuki, krásného města v centrální Keni.

Hlavním lákadlem Nanyuki jsou přilehlá národní parky. Amboseli a Mount Kenya jsou dvě úžasné přírodní rezervace, které určitě stojí za to navštívit. V Amboseli se můžete těšit na nádherné pohledy na sloní stáda a na nejvyšší horu Afriky - Kilimandžáro. Na Mount Kenya se však můžete těšit na nádhernou horskou krajinu a zvířata jako jsou klokani nebo zebry.

Pro milovníky adrenalinu a ekstremních sportů, je tu nabídka paraglidingu, horolezectví či raftingu. V Nanyuki najdete i ranč s koňmi, který je ideální pro ty, kteří se chtějí projíždět krajem na koni.

Kenya má také bohaté kulturní dědictví, které můžete objevovat v místních vesnicích. Setkáte se s tradičními ceremoniemi a tanci, ochutnáte místní speciality a poznáte místní komunitu.

Nepřehlédněte ani navštívění Mount Kenya Safari Club, luxusního resortu, který se nachází mezi horami a džunglí. Ať už se chcete opalovat u bazénu, jet na safari, lyžovat, nebo prostě relaxovat a užívat si klid, tohle místo je ideální pro všechny.

Závěrem musíme říci, že jakýkoliv pobyt v Keňa je jedinečný a nezapomenutelný. Pokud se rozhodnete zarezervovat si dovolenou v Nanyuki, určitě budete překvapeni tím, co Vám tato krásná země a město přináší. Ať už se chcete projíždět na koňském hřbetu po savanách, či si užívat relaxaci v jednom z luxusních hotelů, Kenyjská dovolená je skvělou volbou pro každého.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky