Najděte nejlevnejší letenky

Keňa Tsavo East National Park

Dovolená Keňa Tsavo East National Park


Keňa je země, kterou mnoho turistů navštěvuje kvůli svým národním parkům a divočinám. Jedním z nejpopulárnějších parků v zemi je Tsavo East National Park, který nabízí neuvěřitelnou přírodu a zvířata, která jsou jen těžko viditelná jinde. Pokud tedy hledáte dovolenou, která vám poskytne dávku adrenalinu a přitom vám umožní relaxaci na krásné pláži, je Tsavo East National Park místem, kde byste měli být.

Tsavo East National Park je rozdělen na dvě části: východní a západní. Východní část parku je ta, která je otevřená veřejnosti a nabízí neuvěřitelnou zvířecí faunu. Park leží v jihovýchodní části Keňy a má rozlohu přibližně 11 747 km². Tsavo East je rozlehlý park s velkým množstvím divočiny a zvířat.

Nejlepší období k návštěvě Tsavo East National Parku je od listopadu do května, kdy je suché období. Během deštivých měsíců, od června do října, může být cesta v parku značně náročnější, protože má stinné a bažinaté oblasti.

V parku najdete spoustu zvířat, jako jsou sloni, levharti, gepardi, hroši, žirafy a další. Také zde žijí řada ptáků a je to dokonce jeden z nejlepších míst v zemi, kde můžete pozorovat vzácné druhy.

Tsavo East National Park je také domovem pro slavný Mzima Springs, což je skupina ostrůvků, které jsou obklopeny palmami a mangovými stromy. Zde se nachází krásné vodopády a také krokodýli a hroši, což jsou zvířata, která najdete pouze v Africe.

Mnoho návštěvníků Tsavo East National Parku si také rádo užije jízdu na koni. Díky koním můžete prozkoumat park a pozorovat zvířata ze vzdálenosti, která jim neulekne. Jízda na koni je zároveň velmi relaxační.

Pokud hledáte odpočinek, Tsavo East National Park má co nabídnout. Nachází se v blízkosti neuvěřitelně krásných pláží, což z návštěvy parku dělá perfektní romantickou dovolenou. Navštivte pláž Diani Beach, která je považovaná za jednu z nejkrásnějších pláží světa.

Celkově je Tsavo East National Park skvělým místem pro dobrodružství, pozorování divokých zvířat a odpočinek na krásné pláži. Lizněte si to a užijte si neuvěřitelných zážitků.


Letenka Keňa Tsavo East National Park


Keňa je jednou z nejkrásnějších afrických zemí, která je známá svou úžasnou přírodou a neuvěřitelnou divočinou. V Keňe se nachází mnoho národních parků, které jsou plné divokých zvířat a fascinujících rostlinných druhů. Jedním z nejznámějších parků je Tsavo East National Park, který je domovem pro mnoho jedinečných druhů zvířat a nabízí nezapomenutelné zážitky.

Pokud tedy plánujete cestu do Keňy, měli byste zvážit návštěvu Tsavo East National Park. Tento park se nachází východně od Nairobi a je jedním z největších východoafrických parků. Je zde možné vidět mnoho různých druhů zvířat jako jsou sloni, lvové, gepardi, hroši, nosorožci, zebry, gazely a mnoho dalších. Kromě toho se v parku nachází i mnoho krásných rostlin a stromů.

Nejlepší dobou na návštěvu Tsavo East National Park je v období sucha, které trvá od června do října. V tomto období je snadnější zvířata pozorovat, protože se shromažďují u vodních zdrojů. V ostatních obdobích roku je možné park navštívit také, ale pravděpodobnost spatření zvířat je menší.

Pro návštěvu Tsavo East National Park je nutné mít platný pas a vízum do Keňy. Letenky do Nairobi lze zakoupit většinou u cestovních kanceláří nebo prostřednictvím internetu. Cesta z Nairobi do parku trvá přibližně 4 hodiny, avšak je možné využít i letovisko Tsavo East Airstrip, které se nachází uvnitř parku.

Pokud plánujete návštěvu Tsavo East National Park, můžete se ubytovat v jednom z mnoha kempů a lodží, které se v parku nachází. Tyto ubytovací možnosti poskytují skvělé pohodlí a umožňují návštěvníkům trávit více času v parku.

V Tsavo East National Park se nachází mnoho různých oblastí s rozdílnými klimatickými podmínkami, které přinášejí různorodé zážitky. Jeden z nejvíce fascinujících je Mzima vodopád, kde lze vidět krokodýly a hrochy zblízka. Další zajímavou oblastí je Aruba Dam, která je domovem mnoha druhů ptáků a dalších zvířat.

Celkově tedy návštěva Tsavo East National Park nabízí nezapomenutelné zážitky a zážitky. Pokud se rozhodnete pro tuto cestu, nezapomeňte si přinést dobré boty pro procházky, kamera a dostatek pitné vody. Tento park je určitě návštěvníkům hodný a plný krásných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Tsavo East National Park


1. Jak dlouho trvá cesta do Tsavo East National Park?

Cesta z Mombasy do Tsavo East National Park trvá přibližně 4 hodiny, z Nairobi trvá cesta déle, přibližně 6 hodin.

2. Jaké druhy zvířat se mohou v Tsavo East National Park spatřit?

V Tsavo East National Park se mohou spatřit sloni, levharti, gepardi, hyeny, dravci, protože je džunglový park, občas i buvoly, antilopy a jaky.

3. Je třeba mít pro vstup do parku předem vstupenku?

Ano, pro vstup do parku je třeba mít předem zakoupenou vstupenku, kterou si lze koupit online, v administrativní budově parku nebo u některých cestovních kanceláří.

4. Jaké jsou možnosti ubytování v Tsavo East National Park?

V parku jsou k dispozici různé formy ubytování, od luxusních lodží až po kempování. Výběr záleží na preferencích návštěvníka.

5. Lze se v parku vzdělávat o ochraně přírody?

Ano, v Tsavo East National Park je k dispozici řada edukačních programů a informačních tabulí, které informují návštěvníky o ochraně přírody a významu zachování biologické rozmanitosti.


Počasí Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park je největší národní park v Keňa, který pokrývá plochu 11 747 kilometrů čtverečních. Leží v prostoru mezi městy Nairobi a Mombasa, v regionu vrásnění Great Rift Valley. Tento park je znám pro neuvěřitelnou faunu a floru, ale také pro jedinečné počasí.

V Tsavo East National Park je celoročně horko, a to díky tomu, že se nachází v tropické savaně. Průměrná teplota v parku je kolem 28 stupňů Celsia, přičemž nejvyšší teploty se objevují v období ledna a února, kdy mohou přesáhnout i 32 stupňů. Nejnižší teploty se pak objevují v období června a července, kdy se teploty mohou snížit na 22 stupňů.

Během deštivých měsíců, od března do května, park žije svým druhem a je příjemné ho navštívit v této době. Díky dešťům se okolní krajina zelená a je plná zdrojů vody. Výhodou návštěvy parku v období dešťů je méně prachu a prachových bouří.

Nicméně, pokud hledáte safari plné zvířat, nejlepší období je v suchu, od června do října. V této době je krajina suchá a zvířata se shromažďují kolem řek a vodních zdrojů, aby mohla pít. To také znamená, že jsou zvířata snadno pozorovatelná a mohou se přiblížit ke středu parku, kde se nachází vodní díla.

Kromě toho, musíte být připraveni na občasné výskyty prachu, protože park leží na savaně, kde je vítr obvyklý a může způsobit prachové bouře. V létě jsou tyto bouře mnohem častější, takže je důležité být připraveni na krajinné podmínky.

Celkově lze říci, že pro návštěvu Tsavo East National Park je nejlepší obdobím od června do října, protože v této době je nejmenší množství dešťů a zvířata se shromažďují kolem vodních zdrojů. Nicméně, pokud chcete zažít krásu a zeleň krajiny po deštích, pak se vydejte do parku od března do května. Ať se rozhodnete pro kterékoliv období, Tsavo East National Park určitě nepřestane překvapovat svou návštěvníky krásou a neuvěřitelnou faunou a flórou.


Ubytování Keňa Tsavo East National Park


Tsavo East National Park is the largest national park in Kenya and is home to a wide variety of wildlife, including elephants, lions, leopards, zebras, and giraffes. If you're planning a trip to Tsavo East National Park, you'll need to find suitable accommodation. Here are some options to consider:

1. Voi Safari Lodge - This lodge is located on a hill overlooking the Tsavo East plains and is known for its stunning views and excellent wildlife sightings. The lodge has 52 rooms, all with private balconies and en-suite bathrooms. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

2. Ashnil Aruba Lodge - This lodge is located on the banks of the Aruba Dam, which attracts a wide variety of wildlife. The lodge has 46 rooms, all with en-suite bathrooms and private balconies. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

3. Sentrim Tsavo East - This camp is located in a natural acacia forest and offers guests an authentic bush experience. The camp has 25 tents, all with en-suite bathrooms and private balconies. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

4. Galdessa Camp - This camp is located on the banks of the river Galana and is known for its excellent birdwatching opportunities. The camp has 12 eco-tents, all with en-suite bathrooms and private patios. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

5. Satao Camp - This camp is located in a private wildlife sanctuary within the larger Tsavo East National Park. The camp has 20 tents, all with en-suite bathrooms and private patios. There is also a swimming pool, a bar, and a restaurant on site.

No matter which accommodation option you choose, you'll be sure to have an unforgettable experience in Tsavo East National Park. Make sure to bring your camera and plenty of water as the park can get very hot during the day.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky