Najděte nejlevnejší letenky

Kostarika Nosara

Ubytování Kostarika Nosara


Kostarika je krásná země, kterou mnoho lidí považuje za plážový ráj. Mezi mnoha zajímavými místy v této zemi se nachází i oblast Nosara, která může být skvělou destinací pro dovolenou. Jestliže plánujete cestu do této části Kostariky, zde je návod, jak si najít ubytování v Nosara.

Nosara je uznávané písečné pláže a je také nejlepším místem pro surfování. Pokud hledáte klidné a odlehlé místo, Nosara může být tou správnou volbou pro vás. Toto místo je oblíbené hlavně mezi surfery, ale také mezi odvážnými cestovateli, kteří hledají unikátní dovolenou v tropickém prostředí.

Předtím, než začnete hledat ubytování v Nosara, rozhodně byste měli zhotovit seznam priorit. To znamená stanovit si limit vašich financí a určit, jaký typ ubytování potřebujete.

Ceny ubytování v Nosara se pohybují od 20 do 200 dolarů za noc, podle toho, jaký typ ubytování si vyberete. Pokud chcete být blízko pláže, budete muset zaplatit trochu více, ale pokud jste ochotni trávit nějaký čas cestou dolů na pláž, můžete najít levnější hotel.

Dalšími faktory při výběru ubytování jsou zařízení v místnosti. Pokud hledáte luxusnější ubytování, hledejte poskytovatele s klimatizací a sprchou. Pokud vám stačí levnější hotel, pak většinou najdete společné koupelny a ventilátory.

Zvažte také, jestli máte zájem o hotel nebo pronájem. Mnohé hotely v Nosara vám nabídnou celou řadu zařízení, jako jsou bazény, sauny, fitness centra a restaurace. Pokud cestujete s rodinou nebo s širší skupinou, pro vás může být výhodnější najít si pronájem vila. Takovéto vily nabízejí plně zařízené domy, ideální pro rodiny nebo ty, kteří chtějí nezávislost.

Nosara nabízí řadu úžasných hotelů i vil. Pokud zkoumáte možnosti, můžete začít s prohlídkou hotelů v okolí pláže, ať už se jedná o surferský ráj Guiones nebo Playa Pelada. Pokud se rozhodnete pro radikálnější volbu, můžete najít ubytování blíže k městu Nosara.

Každopádně, pokud plánujete cestu do Kostariky, Nosara může být skvělým cestovatelským cílem s řadou atrakcí a čeká vás mnoho úžasných zážitků. Hledejte perfektní ubytování v Nosara již dnes a užijte si nádhernou dovolenou v tomto tropickém ráji.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Nosara


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Nosara?

Nosara má mnoho nádherných pláží, které si turisté mohou užít. Mezi nejoblíbenější patří Playa Guiones, Playa Pelada a Ostional Beach.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Nosary?

Nejlepší období k návštěvě Nosary je od prosince do dubna, kdy je sucho a slunečno. Během května až listopadu se do Nosary dostává více dešťových srážek, což může ovlivnit plány na aktivity v přírodě.

3. Jak se dostat do Nosary?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Nosary, je přes letiště v městě Liberia, ke kterému létá většina mezinárodních letů. Odtud se můžete dostat do Nosary taxíkem nebo najmout automobil.

4. Můžeme se v Nosarě bez problémů pohybovat autem?

Ano, pohybovat se v Nosarě autem není žádný problém, ale je třeba být opatrný, protože silnice mohou být drsné a plné výmolů. Je lepší si pronajmout terénní vozidlo, aby bylo pohodlné a bezpečné.

5. Co dělat v Nosarě?

Nosara nabízí mnoho aktivit, jako jsou surfování, jízda na koni, projížďka na zip line, plavání s delfíny a mnoho dalšího. Kromě toho si můžete užít relaxaci na pláži, prozkoumat národní parky nebo navštívit místní trhy s potravinami a řemesly.

6. Jaká je místní měna a jak ji používat?

Místní měnou v Nosarě je kostarický colón (CRC), ale většina hotelů a obchodů přijímá také americké dolary. Pokud se rozhodnete platit colóny, je třeba si být vědom aktuálního směnného kurzu a měnit peníze v oficiální směnárně nebo v nejlepším případě v bance.

7. Kde si můžeme koupit suvenýry?

Nosara nabízí mnoho míst, kde si můžete koupit suvenýry, jako jsou místní trhy s potravinami a řemesly nebo specializované obchody s uměleckými díly a keramikou. Pokud hledáte turistické dárky, můžete se vydat do nákupních centrů, které nabízí širokou škálu suvenýrů a zboží pro turisty.


Letenka Kostarika Nosara


Kostarika, obvykle nazývaná "švýcarským nožem" Střední Ameriky, je jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších zemí světa. Tato fascinující země nabízí návštěvníkům úchvatné pláže, křišťálově čisté vody a úchvatnou přírodu a kulturu. Mezi nejpopulárnější turistické oblasti Kostariky patří Nosara, malebná obec na pobřeží Tichomoří, která je ideální pro aktivní rodinnou dovolenou nebo relaxační útěk pro páry.

Nosara je pro návštěvníky velmi atraktivním místem, protože nabízí mnoho aktivit, včetně surfování, paddleboardingu, jízdy na koni, golfu a mnoha dalších. Oblast Nosara je také populární mezi turisty díky velkému počtu pozoruhodných přírodních parků a přírodních rezervací. Turisté mohou navštívit přírodní rezervaci Ostional, která je chráněným územím pro karety obrovské, nebo národní park Barra Honda, který je známý svými krásnými jeskyněmi.

Letenky do Nosary jsou snadno k dispozici a návštěvníci mohou vybírat z letů přímými i nepřímými trasami. Mezinárodní letiště Liberia Guanacaste (LIR) se nachází cca 2 a půl hodiny jízdy od Nosary, zatímco San José (SJO) je vzdálený přibližně 4 hodiny jízdy.

Při plánování dovolené v Nosara je důležité zohlednit období dešťů, které obvykle trvá od května do listopadu. Během tohoto období mohou být některé aktivity omezené a pláže mohou být hůře dostupné. Nicméně, v období od prosince do dubna jsou počasí a klima extrémně příznivé a turisté mohou těžit z toho, co Nosara nabízí, včetně krásného počasí a klidného oceánu.

Při hledání letenek do Nosary by se návštěvníci měli poradit s různými letovými společnostmi a porovnat různé možnosti. Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezónnosti, velikosti letadla, počtu cestujících a dalších faktorech. Pokud si však návštěvníci dokonale naplánují svou cestu, jsou schopni získat letenky do Nosary za velmi přijatelnou cenu v závislosti na termínu cestování a délce pobytu.

Konečným důvodem, proč zvolit Nosaru jako cíl cesty do Kostariky, je úchvatná příroda a krásné pláže. Nosara je klidné a nevšední místo, kde si návštěvníci mohou vychutnat krásné západy slunce, prozkoumat mnoho atrakcí a zažít nezapomenutelné zážitky. Jestliže hledáte dovolenou, která nabízí klid a současně neuvěřitelnou atmosféru, pak je Nosara to pravé místo pro vás a vaši rodinu. Příjemnou cestu!


Dovolená Kostarika Nosara


Dovolená v Kostarice se stává stále populárnější a jedním z nejoblíbenějších míst navštěvovaných turisty je Nosara. Tento malebný pobřežní výběžek se nachází na západním pobřeží Kostariky a jeho návštěva může být úchvatná pro milovníky přírody, surfování a pro ty, kteří hledají klid a relaxaci.

Nosara nabízí mnoho aktivit pro příznivce surfování. Pláže jsou perfektní pro začínající surfaře, ale i pro ty zkušenější. Playa Guiones je nejznámější pláž pro surfaře a má jednu z nejdelších vln v zemi. Díky tomu se sem sjíždějí mnozí lidé z celého světa. Můžete se také vydat na projížďku na prkně, pokud není dostatek vln. Pro ty, kteří nehledají adrenalinovou zábavu, jsou zde klidné pláže, u kterých můžete relaxovat a pozorovat západ slunce.

Přírodní krása Kostariky je fascinující a v Nosare si ji můžete vychutnat naplno. Návštěva fincy Barra Honda je skvělou příležitostí k prozkoumání jeskyní, které jsou dosud skryty ve stále vegetaci. Zde se nacházejí nejen chodby a kaverny plné nádherných stalaktitů a stalagmitů, ale také mnoho fauny, jako například netopýrů a jiných živočichů. Turisté se také často rozhodnou pro prohlídku rezervace Ostional Wildlife Refuge, kde můžete pozorovat hnízdění karet nosatých na klíčové pláži.

Nosara je také místem, kde najdete mnoho wellness středisek. Wellness oázy a jóga jsou nedílnou součástí života v Nosare. Některé z hotelů nabízejí cvičení jógy a meditaci a umožňují tak hostům relaxaci a odpočinek. Můžete si také dopřát masáže a další wellness procedury, které vám pomohou vyčistit mysl a uvolnit tělo.

V Nosare není mnoho možností nakupovat a nakupování jako takové zde není příliš populární. Zato je zde mnoho skvělých restaurací, které nabízejí tradiční kostarické jídlo i jiná mezinárodní menu. Můžete ochutnat čerstvé ryby, uzené maso či plody moře, které jsou čerstvé a vynikající chuti.

Nosara je bezpochyby jedním z nejkrásnějších míst Kostariky a nabízí všechny ingredience pro nezapomenutelnou dovolenou. Pokud máte v plánu navštívit Kostariku, určitě neváhejte Nosaru zařadit do vašeho itineráře. Udělejte si čas na surfování, podívejte se na přírodní krásu, nechte se rozmazlovat v wellness střediscích a užívejte si dovolenou plnou relaxace.


Počasí Kostarika Nosara


Nosara je malé město na pobřeží Pacifiku v Kostarice, které je obklopeno tropickými lesy a má jedny z nejkrásnějších pláží v zemi. Klienti z celého světa se sem vydávají za slunečními paprsky, vodními sporty a relaxací v jednom s nejkrásnějších přírodních rájů.

Počasí v Nosara je typické tropické počasí, což znamená, že se zde nachází polo-tropická zóna. To v praxi znamená, že teploty jsou celkově vysoké a zimy jsou teplé. Minimální teploty se pohybují kolem 22 ° C na noc, zatímco maximální denní teploty se pohybují kolem 32 až 34 ° C denně. Vzhledem ke své poloze na pobřeží Pacifiku je Nosara dosti vlhké. Vzduch je tedy vlhký a během deště může být velmi silný.

Období sucha se v Nosara vyskytuje od prosince do dubna. V tuto dobu je to ideální čas pro milovníky vodních sportů, jako jsou surfování, windsurfing a kiteboarding. Pláže jsou čisté a slunce září na obloze denně. Během období sucha se teploty mohou dostat až do 38 ° C, takže je důležité dodržovat opatření proti slunci a hydrataci. Období dešťů nastává od května do listopadu. V tuto dobu mohou návštěvníci očekávat zcela odlišný zážitek. V deštivém období, kdy se příroda stává neuvěřitelně zelenou, se teploty snižují, což znamená, že návštěvníci mohou využít procházky po městě a výlety do přilehlého tropického lesa.

Vzhledem k tomu, že toto období je mimo hlavní sezónu turismu v Nosara, můžete tady strávit klidnou dovolenou bez davů turistů. Deštivé období může být však velmi intenzivní, takže je důležité dodržovat pokyny místních odborníků na pokud jde o bezpečnost. Během období dešťů se zvýší objem a síla řek v přilehlých oblastech, což může znamenat, že v některých lokalitách existuje riziko záplav.

Celkově lze říci, že počasí v Nosara je příznivé celoročně. Každé období je však odlišné, a tak je důležité se na pobyt připravit a vybrat příslušné oblečení a výbavu. Bez ohledu na to, zda se vydáte do Nosary v období sucha nebo dešťů, budete si užívat tropického klimatu, krásných pláží a nezapomenutelné přírodní scenérie.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky