Najděte nejlevnejší letenky

Kostarika Playa Hermosa

Počasí Kostarika Playa Hermosa


Playa Hermosa je jedním z nejkrásnějších míst v Kostarice a nabízí svým návštěvníkům nejen nádherné pláže, ale také jedinečné klimatické podmínky. Tady je náš průvodce počasím v Playa Hermosa.

Kostarika se nachází na jižním okraji mírného pásmu a je tedy vystavena vlivu tropického podnebí. V Playa Hermosa se proto setkáte s teplým a vlhkým počasím celý rok, ovšem jak je to specifikováno v chování počasí v průběhu jednotlivých období se může lišit.

Začátek roku, tedy ledna a února, je obdobím sucha. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 ° C s velmi málo srážek. Toto období je pro návštěvu pláže Hermosa nejvhodnější, protože většina dnů je jasná s modrým nebem a teplé slunce vás dokáže celý den hřát.

Od března do května se klimatické podmínky mění a pokaždé se objevuje více srážek. To znamená, že atmosféra je vlhčí a teploty se pohybují od 27 do 30 ° C. Tento období může nabídnout neustálou příležitost k relaxaci, ale může se také stát, že se setkáte se záhánějícím deštěm, který by vás mohl trápit.

V měsících června až srpna se začíná období dešťů. Srážky jsou častější, silnější a trvají déle. Je očekáváno, že počasí v Playa Hermosa bude velmi mokré, což znamená, že bude důležité se dobře připravit, pokud se chystáte navštívit pláž. Teploty se však drží kolem 27 až 29 ° C, což je stále poměrně teplo.

Od září do listopadu se může stát, že se počasí změní z mokrého na suché a zpátky. To znamená, že můžete zažít různé typy počasí v krátkém časovém období. Nicméně, průměrné teploty se pohybují okolo 28 ° C.

Když se počasí zlepší, pláž Hermosa se stává rájem pro surfaře. Kostarika je proslulá svými světově známými surferskými lokalitami a pláž Hermosa není výjimkou. Tady můžete rozvinout své dovednosti v boji s vlnami.

Pokud se chystáte navštívit Kostariku v období sucha, leden a únor jsou nejlepší měsíce, kdy se počasí chová ideálně. Pokud plánujete návštěvu během mokrého období, nejlepší měsíce jsou od listopadu do prosince. Mějte však na paměti, že na pláži Hermosa se dá koupat v jakémkoli ročním období a že co se týče výskytu lidožravých piraní, máte v této oblasti naštěstí klid.


Ubytování Kostarika Playa Hermosa


Kostarika je země, která si uchovala svou přírodu a divokost a zároveň nabízí komfort a luxus. Playa Hermosa je jedním z nejkrásnějších míst Kostariky, které nabízí nezapomenutelný pobyt.

Nachází se na severozápadě Kostariky na pobřeží Tichomoří v provincii Guanacaste. Tento malebný pobřežní městečko má jednu z nejlepších pláží v regionu, která je méně přeplněná turisty. Playa Hermosa má dlouhou pláž s jemným pískem, která je naprosto ideální pro surfování, potápění a rybaření.

Abychom si však užili příjemnou dovolenou, musíme si vybrat také vhodné ubytování. Pobyt v Playa Hermosa nabízí spoustu možností a otevírá se nám celá řada ubytovacích zařízení. K dispozici jsou především luxusní hotely, ale i menší penziony a apartmány. Výhodou pobytu v tomto městečku je, že je zde klidněji než v jiných částech země, takže přístup je více soukromý a intimní.

Pokud hledáte exkluzivní prostředí, pak by pro vás byla ideální volba Four Seasons Resort Costa Rica. Tento luxusní komplex nabízí návštěvníkům prvotřídní služby, elegantní pokoje, soukromou pláž s báječným výhledem a spoustou možností pro sportovní aktivity. Pokud se chcete odpojit od šumu města a relaxovat v idylickém prostředí, tak je Four Seasons Resort tou pravou volbou.

Další možností je také Andaz Costa Rica Resort at Peninsula Papagayo. Tohoto resortu se těší oblibě především mezi rodinami s dětmi, které si mohou užít playroom, dětský bazén a hřiště. Andaz Costa Rica nabízí relaxace a wellness v kombinaci s exkluzivní atmosférou resortu, stejně jako vynikající zážitek z kulinaristiky.

Pro návštěvníky s nižším rozpočtem a mladší cestovatele může být vhodná nabídka hotelů, které jsou více v souladu s budgetem a nabízejí vyšší sociální interakci. Mezi tyto hotely patří např. Hotel Pura Vida, kde nabízejí středomořskou kuchyni a krásné zahrady, a další.

Město Hermosa nabízí i další ubytovací možnosti jako jsou penziony, které jsou otevřené po celý rok a pokoje mohou být pronajaty na měsíční nebo týdenní základě.

Na závěr by bylo dobré zmínit, že v Playa Hermosa je velký důraz na ochranu přírody a životního prostředí, takže se budete nacházet v oblasti obklopené přírodou a nezapomenutelný pocit z pobytu v této oblasti se vám zůstane v paměti navždy.


Letenka Kostarika Playa Hermosa


Kostarika je země plná přírodních krás a zážitků, které si vyzkoušíte pouze těžko jinde. Patří sem neuvěřitelné národní parky, krásné pláže, dlouhé písečné dno, divoká příroda a vysoké hory. Mnoho turistů si vybere Kostariku jako své oblíbené cíl svých dovolených a právem. Pokud si chcete do této nádherné země také odletět, můžete zvolit letenku do Kostariky do místa nazvaného Playa Hermosa, což je malé městečko ležící v Santa Cruz, Costa Rica.

Playa Hermosa leží na Tichomořském pobřeží, přímo na pobřeží Guanacaste. Jedná se o klidné a malebné městečko, které je ideálně situováno blízko města Liberia, což je největší město v regionu. Toto místo se může pochlubit jednou z nejkrásnějších pláží v celé Kostarice - Playa Hermosa. Pláž se táhne na několika kilometrech a řadí se k nejoblíbenějším plážím v celé zemi. Toto bílé a jemné písku doplňuje průzračná voda a zelené kopce za pláží.

Playa Hermosa je skutečným rájem pro milovníky surfování i pro ty, kteří si chtějí jen tak užít atmosféry pláže a zpomalit. Vzhledem k tomu, že pláž se skládá z několika různých sekcí, lze si vybrat, zda chcete surfovat, koupat se v klidnější části, nebo si užívat nádherné krajiny.

Mimo samotné pláže nabízí Playa Hermosa také několik aktivit, jako jsou projížďky na koni, vodopády, kajak, a mnoho dalších. Město je také dobře situováno pro výlety do národních parků, jako jsou například Parque Nacional Rincon de la Vieja a Parque Nacional Santa Rosa.

Z letiště Juan Santamaria International Airport v San Jose se létá do města Liberia, které je vzdáleno asi 30 kilometrů od Playa Hermosa. Let trvá kolem 1 hodiny a 15 minut a lze si ho objednat přes různé letecké společnosti, jako je například United Airlines, Delta, nebo jetBlue Airways.

Playa Hermosa je jedním z nejkrásnějších míst v Kostarice, což je mnoho turistů již odhalilo. Pokud hledáte klidné, ale malebné místo pro Vaší další dovolenou, určitě byste měli zvážit letenku do Kostariky a navštívit Playa Hermosa.


Dovolená Kostarika Playa Hermosa


Kostarika je jedno z nejkrásnějších a nejexotičtějších míst na světě. Není se čemu divit, je tady všechno – od tropických pláží po zelené pralesy, divokou faunu a flóru, nejkrásnější vodopády, vulkány, lávové pole a mnoho dalšího. V této krásné zemi najdete také jednu z nejhezčích pláží, Playa Hermosu.

Playa Hermosa leží asi pouhých 25 minut od letiště v Límbě a je součástí plážové oblasti Guanacaste na severozápadě Kostariky. Je to kolébka nejlepších surfařů na světě a zároveň také místo, kde se můžete vypravit na dovolenou plnou odpočinku, zábavy a skvělého jídla.

Obklopená tropickou zelení, čistými vodami a měkkým pískem, Playa Hermosa nabízí pro každého něco. Voda je zde perfektní na surfování, plavání i potápění a pozorování sousedních korálových útesů, kde se skrývá mnoho druhů ryb a žraloků. Pláž je dostatečně velká, aby poskytla dostatek soukromí a klidu. Můžete si sem tedy odnést piknik nebo si užít den na slunci s rodinou a přáteli.

Okolí Playa Hermosy nabízí široké spektrum možností na výlety a aktivity. Můžete se vypravit k posvátnému kostarickému vulkánu Rincón de la Vieja, který nabízí mnoho zajímavých stezek s výhledy na krajiny naplněné vřídlem, gejzery či horou Arenal, která patří mezi nejaktivnější místa na světě. Zmínit nelze také překrásný Národní park Palo Verde, který má jedinečnou faunu a flóru, kde se můžete projít s průvodcem.

Pokud vás baví zvířata, určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu krokodýlí farmy nebo velrybí pozorování na jihu Kostariky. Pokud vás naopak zajímá kultura, vypravte se na prohlídku města San Jose, kde se můžete seznámit s místním životem.

Neměli byste si také nechat ujít tradiční kostarickou kuchyni, která je plná čerstvých ryb, ovoce a zeleniny. Místní trhy nabízí široké množství exotických plodů a zeleniny. At least but not last, na oblíbené surfařské pláži si můžete vychutnat skvělou místní kávu a po celodenním pobytu dostat masáž na pláži nebo si jízdu na koních.

Zkrátka, Kostarika a Playa Hermosa jsou ideální místo pro vaši dovolenou plnou relaxace, zábavy a adrenalinových zážitků. Pokud hledáte exotiku, krásné zážitky a nezapomenutelné zážitky, Kostarika je určitě tou správnou volbou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kostarika Playa Hermosa


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně pobytu na pláži Hermosa na Kostarice:

1) Jaké je počasí v oblasti Playa Hermosas?
Oblast Playa Hermosas má tropické podnebí s vysokou vlhkostí a teploty kolem 27-30 stupňů Celsia po celý rok.

2) Jaké aktivity jsou k dispozici v Playa Hermosas?
Pláž nabízí širokou škálu aktivit, včetně surfování, potápění, rybaření, jízdy na koni, pěší turistiky a dalších outdoorových aktivit.

3) Kde se dá ubytovat v Playa Hermosas?
Existuje mnoho různých hotelů a apartmánů v okolí, které nabízí různé úrovně pohodlí a ceny. Můžete najít něco od jednoduchých chat až po luxusní plážové rezorty.

4) Je Playa Hermosas dobrá pro surfování?
Ano, tato oblast je mezi surfaři velmi oblíbená. Je zde několik míst, kde můžete surfovat, včetně světoznámého bodu, kde se koná Mezinárodní mistrovství v surfování.

5) Jaká je cena jídla a pití v Playa Hermosas?
Ceny se mohou lišit v závislosti na tom, kam jdete. V oblasti najdete mnoho různých typů restaurací, od tradičních kuchyní až po fast foody. Ceny se v průměru pohybují kolem 10-20 dolarů za hlavní chod a 2-5 dolarů za jedno pivo.

6) Jak se dostat do Playa Hermosas?
Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Juan Santamaría v San José. Odtud můžete pronajmout auto nebo využít přepravní služby, které vás doveze do destinace. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky