Najděte nejlevnejší letenky

Laos Pha That Luang Stupa

Dovolená Laos Pha That Luang Stupa


Dovolená v Laosu je nádherný zážitek pro ty, kteří hledají klid, krásnou přírodu a zároveň chtějí poznat novou kulturu. Jedním z nejvýznamnějších míst, které by si turista neměl nechat ujít, je Pha That Luang Stupa.

Pha That Luang se nachází v hlavním městě Laosu, Vientiane, a je to jeden z nejposvátnějších buddhistických chrámů v zemi. Stupa je vybudována z mědi a má výšku 45 metrů. Je obklopena dalšími menšími stupami a krásnou zahradou.

Legendy říkají, že Pha That Luang byla původně postavena v 3. století před naším letopočtem jako pohřebiště a později jako buddhistický chrám. Během let byla stupa několikrát přestavěna a rozšířena.

Pokud se rozhodnete navštívit Pha That Luang, neměli byste zapomenout na to, že se jedná o chrám a měli byste dodržovat vhodné chování a oblékat se slušně. Na stupa se můžete dostat autem nebo taxíkem. Vstup je zdarma, nicméně pokud chcete navštívit vnitřek stupy, musíte si zakoupit lístek.

Jeden z nejlepších okamžiků na návštěvu Pha That Luang je během buddhistického svátku Boun That Luang, který se koná jednou za rok v listopadu. Během tohoto svátku, Buddhovi věřící z celého Laosu a okolních zemí putují do Vientiane, aby se zúčastnili slavnosti a věnovali úctu Pha That Luang.

Kromě návštěvy Pha That Luang, můžete si v Laosu užít mnoho dalších zajímavých míst. Například můžete navštívit Královský palác v Luang Prabang, kde se nachází mnoho historických artefaktů nebo se vydat na túru v Národním parku Phou Hin Poun, kde se nachází nádherná příroda.

K cestě do Laosu potřebujete vízum, které můžete získat buď předem nebo na letišti. V zemi můžete platit laoskými kipy nebo americkými dolary.

Celkově je dovolená v Laosu naléhavě doporučena pro ty, kteří hledají klid a krásu v exotické zemi. Pha That Luang Stupa je zároveň nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo má zájem o buddhismus a jeho kulturu.


Letenka Laos Pha That Luang Stupa


Laos je asijská země, která mnohé překvapí svou krásou. Pokud řešíte otázku, kam vyrazit na dovolenou, zvažte letenky do Laosu. Zde si můžete užít nádhernou přírodu, ochutnat tradiční laoskou kuchyni a prohlédnout si mnoho památek a historických objektů. Jednou z nejzajímavějších atrakcí v Laosu je bezpochyby Pha That Luang Stupa.

Pha That Luang Stupa je budhistický chrám, který se nachází ve Vientiane, což je hlavní město Laosu. Jeho historie sahá až do století za Kristovým, kdy byl postaven králem Ashoka. Tento chrám je ostudou Buddhova učení a je považován za nejdůležitější budhistickou svatyni v Laosu.

Pha That Luang Stupa je vysoká 45 metrů a je obalena zlatou barvou, což mu dává velmi majestátní vzhled. Okolo středu chrámu se nachází nejrůznější sochy a další stavby, které zapečetily Pha That Luang Stupu jako jeden z nejvýznamnějších turistických cílů v Laosu.

Pokud si chcete prohlédnout tento historický chrám, musíte si zajistit vstupenku, protože prohlídka podnikají pouze v určených hodinách. Při návštěvě chrámu se budete moci těšit z nádherných výhledů na okolní krajinu a okolní budovy. Kromě toho vás nejspíš překvapí to, jak pěkně se v chrámu dráždí zvoněním zvonů a zpěvem mnichů.

Pokud již rozhodnete pro letenku do Laosu, zvažte návštěvu Pha That Luang Stupy. Tento nádherný chrám vám zkrátka nesmí uniknout, a slibujeme vám, že nebudete litovat, když si ho prohlédnete. Zlatý chrám je jedním z nejpůsobivějších objektů v Laosu a poskytne vám skutečně nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Laos Pha That Luang Stupa


Dotazy:

1. Kde se nachází Laos Pha That Luang Stupa?
2. Jaké jsou otevírací hodiny Laos Pha That Luang Stupa?
3. Kolik stojí vstupné do Laos Pha That Luang Stupa?
4. Jaká je historie Laos Pha That Luang Stupa?
5. Jak se k Laos Pha That Luang Stupa dostanu?

Odpovědi:

1. Laos Pha That Luang Stupa se nachází v hlavním městě Vientiane v Laosu.
2. Otevírací hodiny Laos Pha That Luang Stupa jsou od úterý do neděle od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00.
3. Vstupné do Laos Pha That Luang Stupa se pohybuje okolo 5000 kipů (asi 50 centů).
4. Historie Laos Pha That Luang Stupa sahá až do 3. století, kdy zde stával chrám, který byl později zničen nájezdy z okolních zemí. V 16. století byla stupa obnovena a v dalších staletích procházela různými úpravami.
5. K Laos Pha That Luang Stupa se dá dostat například taxíkem, nebo místním dopravním prostředkem tuktukem. Místo je vzdálené asi 5 km od centra města Vientiane.


Ubytování Laos Pha That Luang Stupa


Pha That Luang Stupa - kolébka laoské kultury a spirituality

Laos je zemi, která se může pochlubit mnohými krásami a unikátními místy, která zaujmou každého návštěvníka. Jedním z turistických magnetů je Pha That Luang Stupa, což je budhistický chrám a jedno z nejposvátnějších míst v zemi.

Stupa se nachází v hlavním městě Laosu, Vientiane, a je zcela obklopena zdmi a parky. Je to impozantní stavba, která se tyčí do výšky 45 metrů a je obložena zlatem. Pha That Luang je považován za národní symbol Laosu a je symbolem budhismu, který ovlivnil mnoho laoské kultury a společnosti.

Historie Pha That Luang

Historie Pha That Luang se datuje až do 3. století, kdy byla postavena původní stupa, která byla však několikrát zničena, přestavěna a navíc poškozena během války v 19. století. Největší rekonstrukce proběhla v roce 1930 po vyhlášení nezávislosti země. Pha That Luang byl znovu vysvěcen a přestavěn do podoby, jakou má dnes.

Co Pha That Luang nabízí

Pha That Luang nabízí návštěvníkům nejen nevšední architekturu, ale také nádhernou zahradu a pěkné mozaiky na zdech. Uvnitř stupy se nachází menší meditační místnost, kterou mohou využít návštěvníci k meditaci a relaxaci.

Dalšími atrakcemi Pha That Luang jsou obřady, které se zde konají. Tyto obřady se vykonávají věřícími a zahrnují slavnosti, modlitby, zpěvy a tance. Tyto slavnosti vám umožní vidět víru a zápal, který Laotiané projevují vůči budhismu, a zároveň vám umožní poznat laoskou kulturu víc zevnitř.

Ubytování v okolí Pha That Luang

Pokud plánujete návštěvu Pha That Luang, určitě hledáte též vhodné ubytování. V městě Vientiane si můžete vybrat z řady hotelů, hostinců a penzionů. Nejluxusnějším ubytováním v okolí Pha That Luang je Green Park Boutique Hotel, který nabízí luxusní pokoje, bazén a vynikající kuchyni. Pro ti, kdo hledají něco s nižším rozpočtem, můžeme doporučit HOTEL KHAMVONGSA nebo Champa Garden Hotel.

V okolí Pha That Luang se také nachází několik turistických atrakcí a památek, jako například Wat Si Saket, Buddha Park a Lao National Museum. Všechny tyto destinace byste měli zařadit do svého seznamu aktivit pro výlet do Laosu.

Závěr

Pha That Luang je jedním z nejvýznamnějších chrámů v Laosu a navštěvuje ho mnoho turistů z celého světa. Pro milovníky architektury, historie a budhismu je to skutečně „must-see“ místo. Během své návštěvy Laossu si určitě nezapomeňte zahrnout Pha That Luang do svého itineráře.


Počasí Laos Pha That Luang Stupa


Laos je krásná země plná překvapení a krásné kultury. Jednou z nejvýznamnějších památek v zemi je Pha That Luang Stupa, což je budhistický chrám v hlavním městě Vientiane. Pha That Luang je jednou z nejvýznamnějších a nejstarších staveb v Laosu, která se stala národním symbolem země.

Pha That Luang Stupa byla postavena před 500 lety a je považována za nejposvátnější místo v Laosu. Je to obrovská zlatá stupa, kterou lemují čtyři menší stupové věže a je obklopena pečlivě udržovanými zahradami a budhistickými chatrčemi. Pha That Luang Stupa je zvláštní tím, že nese jedinečné symboly a znamení, které připomínají významné události v historii Laosu.

Počasí v Laosu se liší podle sezóny. Nejlepší čas pro návštěvu Pha That Luang Stupa je od listopadu do února, kdy je chladněji a sušší. To je perfektní čas pro turisty, kteří touží vidět nádherné zlaté střechy, které se odráží v slunečním světle. V období dešťů, které trvá od června do září, může být přístup k chrámu obtížný, kvůli velkému množství bahna a bouřím.

Pha That Luang Stupa již dlouho přitahuje návštěvníky z celého světa a je velmi cenným kulturním a historickým prvkem v celém regionu. Pokud se rozhodnete navštívit Laos, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu Pha That Luang Stupa. Bez ohledu na počasí je to místo, kde se můžete ponořit do krásné historie a kultury a získat mnoho zážitků a nezapomenutelných zážitků.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky