Najděte nejlevnejší letenky

Libye Ghadames

Nejčastější dotazy a odpovědi Libye Ghadames


O jakých tématech byste si představoval nejčastější dotazy a odpovědi o Ghadames v Libyi? Potřeboval bych nějaké podrobnosti, abych mohl poskytnout relevantní informace.


Letenka Libye Ghadames


Libye Ghadames – Tajemné město v poušti

Když se řekne Libye, řada lidí si okamžitě představí občanskou válku a neustálé boje, ale do této země se dá vydat i pro poznání krás jejího nejslavnějšího historického památky – Ghadames. Toto opevněné tajemné město se nachází v pouštní krajině a leží v oáze na západě Libye.

Pro cestovatele, kteří se chtějí podívat do této části Afriky, je nejlepším řešením zakoupit si letenku na letiště v Tripolisu a poté pokračovat po silnici do Ghadames. Je to poměrně dlouhá cesta, ale compensuje ji zážitek z návštěvy tohoto fantastického města.

Ghadames bylo založeno pravděpodobně již v 6. století, ale jeho největší rozvoj proběhl až ve 12. a 13. století. Tento fakt dokládají mnohé architektonické památky, které se v Ghadames nacházejí a mohou nás uchvátit svou krásou a jedinečností.

Jednou z působivých věcí, které návštěvník vidí, je mohutný hrad tvořený mohutnými obrácenými kyvadly, vysoké až 70 metrů. Dále je zde mnoho opevněných domů s vysokými valbovými střechami, které sloužily jako ochrana před letním žárem a zimním chladem.

Jednou z nejbledějších architekturálních památek, která k návštěvě Ghadames rozhodně patří, je gotická katedrála, tzv. „cathedral“, která se nachází v centru města. Tento mohutný kámen byl vybudován asi před 700 lety a stojí dodnes.

Kromě toho, že je Ghadames nevšedním zážitkem pro cestovatele, má pro mnoho lidí i praktický význam. Zvláště pokud jste se rozhodli prozkoumat hlouběji libyjskou Oázu, ideálním místem k pobytu budou právě opevněné domy, které tvoří Ghadames. V létě zde bývá až příliš horko a v zimě drsná zima, ale tyto domy dokážou udržet vysokou teplotu, díky čemuž je pobyt příjemný po celý rok.

Pokud hledáte netradiční zážitek v Afrika, tak právě navštívení Ghadames může být tím, co hledáte. Tady se celá historie schází na pár čtverečních kilometrech, což je skvělý důvod, proč si zvolit letenku na Libyi Ghadames.


Počasí Libye Ghadames


Libye Ghadames se nachází v západní části Libye, nedaleko hranic s Alžírskem a Tuniskem. Je to město, které se nachází uprostřed pouště, což ovlivňuje i jeho klima.

V Ghadames panuje extrémní horko, zejména v letních měsících. Místní zdroje tvrdí, že teploty bývají často přes 40 stupňů Celsia a to i v noci. Naopak zimy bývají poměrně chladné, teploty sahají zhruba k 10 stupňům Celsia. V zimě bývají i občasné deště a bývá větrno.

Ghadames je ale známé i díky svému unikátnímu stavitelství, které bylo přizpůsobeno místnímu klimatu. Domy jsou postaveny ze sutí a jsou vybaveny malými a úzkými okny, aby udržovaly chlad a zamezily tak přehřívání interiéru. Vnitřní nádvoří jsou většinou zastíněné a plní se vodou, aby bylo možné zchladit vzduch.

Turisté, kteří se rozhodnou Ghadames navštívit, by si měli přinést dostatek pitné vody a další potřebné vybavení na přežití v poušti. Město je ale známé i díky svému kulturnímu a historickému dědictví. Mezi nejzajímavější kulturní památky patří skanzen s tradičními domy a také Muzeum Ghadames, které ukazuje historii města.

Celkově bychom mohli říct, že Ghadames má velmi specifické klima, které s sebou přináší vysoké teploty a pro turisty bývá náročné. Nicméně, pro ty, kteří se rozhodnou město navštívit, je to nádherné místo s bohatou historií a neobvyklými tradičními domy.


Dovolená Libye Ghadames


Libye je zemí, která je pro turisty stále ještě velkou neznámou, a přesto nabízí mnoho krásných a exotických míst k návštěvě. Mezi nejzajímavější z nich patří Ghadames, oáza a město v západní části země.

Ghadames se nachází v poušti Sahara a je poměrně izolovaným místem, což z něj dělá jedno z nejvíce autentických měst v Libyi. Jeho malebné historické centrum, obklopené vysokými zdmi, si udrželo svou tradicionální architekturu a až do nedávné doby zde žili pouze obyvatelé města. Dnes se však Ghadames stává stále více populárním turistickým cílem.

Nejlepší dobou k návštěvě Ghadames je od října do dubna, kdy je zde mírnější klima a teploty se pohybují kolem 20 stupňů Celsia. V létě zde mohou být teploty až 50 stupňů, což je velmi náročné pro turisty.

V Ghadames se nachází mnoho zajímavostí, jako jsou kruhové domy vyrobené z vápna a písku, tradiční suky, dnes sloužící jako obchodní centrum s mnoha trhovci nabízejícími místní zboží a řemesla, jako jsou košikářství a tkalcovství.

Další zajímavou atrakcí je Ghadamské muzeum, které vystavuje mnoho artefaktů a předmětů, které ukazují historii města a obyvatelé zdejší oblasti.

Pro milovníky dobrodružství je v Ghadames také mnoho možností pro výlety do pouště, kde se můžete projet na velbloudovi nebo kamele, pozorovat hvězdy na nebi nebo se naučit tradičním způsobům lovu a přežití v poušti.

Je třeba si však také uvědomit, že Libye stále prochází politickou nestabilitou a bezpečnostní situace se může rychle změnit. Proto byste měli mít na paměti, že i když Ghadames je relativně bezpečným místem, je vždy důležité sledovat zprávy a upozornění.

Pokud se rozhodnete navštívit Ghadames, určitě nebudete litovat. Navštěvování těchto míst je totiž jedinečným způsobem, jak prozkoumat méně známé kouty světa a poznat místní kulturu a tradice.


Ubytování Libye Ghadames


Ghadames je město v Libyi, které se nachází v oáze v Saharě. Je to jedno z nejzachovalejších měst z dob Karavánové stezky a je jednou z nejkrásnějších atrakcí Sahary.

Ghadames má bohatou historii, a těžko můžeme najít jiné místo, kde se tak dokonale snoubí tradice a modernita. V centru města se nachází historická část, která je obklopena mohutnými zdmi, a využívá se zde tradiční architektura. Tyto budovy jsou celé obložené bílým vápnem a jsou zbarveny v nejrůznějších odstínech od růžové až po oranžovou. Tyto budovy pochází z 19. století a jsou vynikajícím příkladem tradiční architektury z období Karavánové stezky.

Pro turisty, kteří se chtějí zde ubytovat, nabízí Ghadames řadu možností. Jednou z nich je hotel Zentrum, který se nachází v centru města a jezdí zde speciální autobusové linky. Tento hotel nabízí komfortní ubytování, s klimatizovanými pokoji, topení a teplou vodou. Hotel Zentrum má stanoviště pro parkování aut, restauraci a bar.

Další možností je hotel Albergo Milia, který se nachází v centru města a také nabízí komfortní ubytování. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, topení a teplou vodou, a také vám nabízí výhled na centrum města a jeho historické budovy. Hotel Albergo Milia má rovněž parkování a restauraci, a to vše jen pár minut pěšky od souků a tržišť.

Další možností pro ubytování v Ghadames je hotel Berber, který se nachází na okraji města a nabízí nádherný výhled na okolní Saharu. Tento hotel má klimatizované pokoje s topením a teplou vodou, ale hlavním lákadlem tohoto hotelu je bazén a terasa, která nabízí nádherný výhled na západ slunce nad Saharou. Hotel Berber má také restauraci, která nabízí tradicionální libyjskou kuchyni.

Ubytování v Ghadames je velmi pohodlné a bezpečné. Město je velmi bezpečné a má příjemné klima. Pobyt v Ghadames může být velmi příjemný a zklidňující, a protože se jedná o jedno z nejkrásnějších míst Sahary, určitě nebudete litovat, že jste se sem vydali na dovolenou.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky