Najděte nejlevnejší letenky

Madagaskar Ankarana National Park

Letenka Madagaskar Ankarana National Park


Madagaskar je jedinečným místem na planetě, které je známé svou rozmanitostí a exotickou faunou a flórou. Navštívit tento ostrov v Indickém oceánu je přání mnoha cestovatelů, kteří touží zažít něco opravdu nezapomenutelného. Jedním z nejkrásnějších míst Madagaskaru je Ankarana National Park.

Pokud plánujete let na Madagaskar a chcete objevit jeho nejkrásnější přírodní klenoty, pak je návštěva Ankarana National Parku tou pravou volbou. Tento park se nachází v severní části ostrova v oblasti Diana, asi 120 km severně od města Antsiranana. Ankarana National Park je jedinečné místo, kde se setkáte s nejrůznějšími druhy rostlin, zvířat a ještěrů a prozkoumáte jedny z nejkrásnějších krasových jeskyní v zemi.

Park je známý svou obrovskou populace šimpanzů, poskaků, různých druhů lemurů a dalších zvířat. Můžete se zde projít po nekonečných stezkách vedoucích podél útesů, podívat se do zvířecích zálivů a obdivovat ty nejlepší panoramatické výhledy na okolní krajinu a nejvzrušující vyhlídky na slunce z lesních clearingů.

Jedním z nejzajímavějších průzkumných míst v parku jsou jeho krasové jeskyně. Tyto jeskyně byly vytvořeny v dutinách vápence a jejich stěny skrývají nádherné výjevy, včetně vodopádů, řek a mnoha oblastí, které jsou stále nezmapované. Všechny jeskyně ve Ankarana National Parku jsou otevřeny pro návštěvníky, ale cesty k nim jsou často obtížné, takže nezapomeňte na vhodné oblečení a obuv s dobrým gripy.

Pokud navštívíte Ankarana National Park, nezapomeňte si také prohlédnout slavný Baobabový les, kde se nachází největší a nejstarší exempláře těchto stromů. Tento les je úžasným místem pro piknik, odpočinek nebo pro klidné procházky a prozkoumání okolní krajiny.

Celkově lze říci, že návštěva Ankarana National Park je nezapomenutelným zážitkem a určitě stojí za to, když jedete na Madagaskar. Park nabízí neuvěřitelnou spoustu krásných scén, obdivuhodného živočišného světa a přiměřené turistické atrakce. Když se nacházíte v blízkosti tohoto parku, jedno z nejpůsobivějších míst Madagaskaru je jen kousek od vás a čeká na to, až ho objevíte.


Dovolená Madagaskar Ankarana National Park


Madagaskar je vskutku kouzelná země, která ukrývá svět nenapodobitelný a zvláštní. Ankarana National Park je jedním z nejkrásnějších koutů Madagaskaru, který nabízí neuvěřitelně bohatou flóru a faunu.

Park se nachází na severu Madagaskaru a rozkládá se na ploše více než 180 km². Na tomto území můžete najít přes 10 druhů lemura, krokodýly, chameleony, leguány a mnoho dalších endemických druhů, které jsou charakteristické pro Madagaskarskou přírodu.

Ankarana National Park je také znám pro své ohromující krasové jeskyně a podzemní řeky, které jsou obvykle uzavřeny pro veřejnost. Existuje však několik jeskyní, které lidé mohou navštívit. Jednou z nejpopulárnějších jeskyní je Tsingy Rouge, což znamená “červené ostny”. Tento nádherný útvar je tvořen obrovskými, ostrými kameny, které vypadají jako ostny. Jsou to části krasového skalního stěnu, které vylezou až do výšky 40 metrů.

Kromě přírodních krás, můžete také narazit na mnoho malebných vesnic během vaší cesty v Ankarana National Park. Tyto vesnice mohou být dobrým zdrojem místních tradic a hlavně poznání místních zvyklostí a kultury. Zde můžete najít i mnoho zajímavých a jedinečných míst pro nákupy.

Na závěr bych ráda dodala, že návštěva Ankarana National Park je zážitkem, který Vám navždy zůstane v paměti. Toto místo nabízí neuvěřitelnou přírodu, krásné scenérie a nesčetné množství zvířat. Pokud se chystáte na dovolenou na Madagaskar, určitě neváhejte Ankarana National Park zařadit do Vašeho itineráře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Madagaskar Ankarana National Park


1. Jaké zvířata mohu v Ankarana National Park najít?
V parku žijí různé druhy lemuru, krokodýli, gekoni, hadi, krysy a chameleoni.

2. Jak se do parku dostanu?
Nejlepší možností je nájem taxi nebo doprava organizovaná turistickými společnostmi.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Ankarana National Park?
Nejlepší čas k návštěvě parku je během suchého období od září do listopadu.

4. Jak dlouho trvá prohlídka parku?
Prohlídka parku trvá zhruba 2 až 3 hodiny.

5. Kolik stojí vstupenka do parku?
Vstupenka do parku stojí asi 20 USD na osobu.

6. Mohu si v parku tábořit?
Táboření v parku není povoleno.

7. Je nutné mít s sebou průvodce?
Ano, mít průvodce při návštěvě parku je povinné.

8. Jaké oblečení si mám vzít?
Doporučuje se pohodlné, ale krycí oblečení a obuv a nezapomeňte na dostatek pitné vody.

9. Mohu si fotit?
Ano, fotografování je v parku povoleno, ale je třeba přezkoumat předem podmínky pro použití obrazu.

10. Jaké jsou možnosti stravování v parku?
V parku nejsou žádné restaurace ani obchody. Proto je třeba s sebou přinést vlastní jídlo a pití.


Počasí Madagaskar Ankarana National Park


Madagaskar, jedna z nejzajímavějších a nejexotičtějších zemí světa, již získala slávu díky své překrásné přírodě a unikátním druhům zvířat a rostlin. Ankarana National Park, nacházející se na severu Madagaskaru, je jedním z nejkrásnějších a nejrozsáhlejších parků na ostrově. Tento park je domovem mnoha endemických druhů zvířat a rostlin, ale také se vyznačuje neuvěřitelně krásným a pestrobarevným počasím.

Ankarana National Park se nachází na ploše 18 000 hektarů a je charakteristický překrásnými vápencovými skalami, jeskyněmi a krasovými podzemními vodními toky. Z tohoto důvodu je park velmi oblíbeným cílem turistů z celého světa, kteří sem přicházejí, aby se podívali na „čudo madagaskarské přírody“ a také většinou hledají trochu odpočinku a relaxace.

Celý rok se počasí v Ankorana NP mění v závislosti na ročním období. V období od května do října je mnohem suché a stálejší, ale zároveň i velmi chladné. Naopak v období od listopadu do dubna dochází k období dešťů, které však neovlivňuje návštěvnost turistů, kteří si přicházejí užít krásy parku navzdory dešťům a nelítostnému slunci. V tomto období můžete zažít i krásné tropické bouře, které jsou v Madagaskaru stále velmi časté.

V Ankorana NP se nachází mnoho unikátních druhů živočichů, jako jsou například lemuři, chameleoni, ještěrky a mnoho dalších. V parku se nachází i mnoho vodních toků a jezer, které poskytují útočiště mnoha druhům ptáků a ryb. Navštívit park v různých obdobích roku vám umožní pozorovat různé druhy zvířat a rostlin v jejich přirozeném prostředí.

Pokud se rozhodnete navštívit Ankarana National Park, připravte se na několikaměsíční cestu, která vám umožní prozkoumat krásu a unikátnost madagaskarského ostrova. Nezapomeňte si vzít dostatek sluneční ochrany, vodu a obuv vhodnou na skalnaté terény. Před návštěvou parku rovněž zkontrolujte aktuální informace o počasí a stavu cest, abyste se mohli přizpůsobit a užít si cestu naplno. Pokud se rozhodnete pro návštěvu Ankorana National Park, nejspíš pro vás bude úžasným zážitkem plným krásy a exotiky.


Ubytování Madagaskar Ankarana National Park


Madagaskar je jedinečná země, která se může pochlubit svými neuvěřitelnými Madagaskarskými endemitami. Mezi nejoblíbenější místa v zemi patří Ankarana National Park, který se nachází na severu ostrova. Pokud plánujete návštěvu tohoto národního parku, budete potřebovat kvalitní ubytování, které vám pomůže relaxovat a nabrat síly po celodenním putování.

Ankarana National Park zahrnuje rozsáhlou plochu 182 km² a vyznačuje se krásnou krajinou s poloostrovem, krasovými jezírky, horskými vrcholy, řekami a jeskyněmi. Tento park je jedním z nejvýznamnějších stanovišť lemurů v zemi a zahrnuje také mnoho endemických druhů rostlin a živočichů.

Pro turisty, kteří hledají ubytování v Ankarana National Parku, jsou k dispozici různé možnosti. Mohou si vybrat mezi kempy, bungalovy nebo hotely, které se nacházejí poblíž parku.

Jeden z nejpopulárnějších kempů v Ankarana National Parku se nachází na úpatí hory Amber. Tento kemp nabízí turistům velké stanové průmyslové stany a bungalovy s výhledem na krajinu parku. Toto ubytování nabízí hostům spoustu venkovních aktivit jako je horolezectví, plavání, turistiku a další aktivity.

Pro turisty, kteří chtějí připravovat své jídlo sami, nabízí se i kempy s vybavenou kuchyní. Tyto kempy se nacházejí v blízkosti vodopádů, takže návštěvníci mohou užít čerstvé ryby ze sousední řeky.

Další možností pro turisty, kteří hledají ubytování v Ankarana National Parku, jsou hotely, které jsou vybaveny všemi moderními pohodlími. Tyto hotely jsou většinou situovány v blízkosti parku a nabízejí velmi dobré služby v elegantním prostředí.

Co se týče stravy, v Ankarana National Parku nabízejí kempy, restaurace a hotely mnoho možností. Kolikrát je strava v ceně ubytování, takže kromě nákladů na domovní poplatky, zábavu a průvodcovy poplatky, nemusíte mít mnoho dalších výdajů.

Pokud plánujete návštěvu Ankarana National Parku, je důležité rezervovat si ubytování v předstihu, aby se zamezilo problémům s umístěním. Uvolněné volné místa jsou rychle obsazeny zájemci o pobyt v parku, kteří hledají kvalitní ubytování.

Kratší pobyt v Ankarana National Parku může turista prožít na treku po parku s výhledem na divokou přírodu. Na druhou stranu, pokud jstevděčni romantice a chtěli byste prožít báječné návštěvy starobylých jeskyní, pak si zarezervujte pobyt na několik dní. Kvalitní ubytování vám poskytne tu správnou dávku komfortu a luxusu, a zároveň vám umožní sledovat krásnou krajinu Ankarana National Parku po vlastním tempu.

Na závěr lze tedy říci, že Ankarana National Park je jedním z nejkrásnějších národních parků na Madagaskaru a že nabízí mnoho možností pro turisty, kteří hledají kvalitní ubytování v této oblasti. Pokud jste nároční cestovatelé, určitě si najdete to správné ubytování a prožijete nezapomenutelný zážitek v Ankarana National Parku.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky