Najděte nejlevnejší letenky

Maroko Royal Palace of Casablanca

Letenka Maroko Royal Palace of Casablanca


Marocký královský palác v Casablance je jedním z největších a nejkrásnějších paláců v Maroku. Tento krásný palác je sídlem marockého krále Mohammeda VI a jeho rodiny. Marocký královský palác je v centru Casablanky a zahrnuje rozsáhlý areál s mnoha budovami a zahradami.

Vzhledem k tomu, že palác slouží jako oficiální sídlo krále i významnému symbolu národní identity, není možné navštívit všechny jeho části. Avšak turisté mohou navštívit vstupní bránu k paláci, kterou tvoří impozantní zábradlí a stráže v tradičním marockém oblečení.

Celý palác je navržen v tradičním marockém stylu s mnoha zdobnými prvky. Vstup do paláce je uzavřen, ale turisté se mohou projít kolem paláce, kde si užijí krásný výhled na budovy a zahrady. Dále si mohou prohlédnout nádhernou výzdobu včetně kamenných zdí, bílých waker a orientálních balkónů.

Marocký královský palác v Casablance je ukázkou toho, jak se historická a tradiční architektura může prolínat s moderním stylem a vytvořit úchvatné místo. Pokud chcete dokonale poznat marockou kulturu, palác by měl být na vašem seznamu míst k návštěvě.

Navštivte Maroko a objevte krásy tradiční kultury a moderního životního stylu, které se zde prolínají. Své dobrodružství můžete začít hned po zakoupení letenky do Maroka. V Maroku vás čekají úchvatné památky, skvělé jídlo, a nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maroko Royal Palace of Casablanca


1. Kdy je Royal Palace of Casablanca otevřen?
- Royal Palace of Casablanca je otevřen pouze pro oficiální návštěvy a turisté dovnitř nejsou povoleni.

2. Kolik stojí vstupné do Royal Palace of Casablanca?
- Turisté dovnitř nejsou povoleni a tudíž není třeba zaplatit žádné vstupné.

3. Jak se dostat do Royal Palace of Casablanca?
- Jak již bylo zmíněno, turisté dovnitř nejsou povoleni, takže není třeba se snažit se dostat tam.

4. Co se děje uvnitř Royal Palace of Casablanca?
- Royal Palace of Casablanca slouží jako oficiální sídlo marockého krále a jeho rodiny, jak se zde odehrávají oficiální státní ceremonie a zasedání.

5. Jak se mohu dostat na nejlepší výhled na Royal Palace of Casablanca?
- Nejlepší výhled na Royal Palace of Casablanca lze získat z městského parku jménem Parc de la Ligue Arabe, který se nachází přímo naproti královskému paláci.


Dovolená Maroko Royal Palace of Casablanca


Maroko Royal Palace of Casablanca – krásné historické místo

Maroko Royal Palace of Casablanca je velmi zajímavé a krásné místo na návštěvu. Nachází se v hlavním městě Maroka – Casablance a je to sídlo krále Maroka. Když se ponoříte do jeho okolí, můžete se těšit na množství krásných budov a malebných zahrad, které vás přenesou do zlaté éry marockého panování.

Královský palác v Casablance byl přestavěn v roce 1865 Mahmúdem IV. a je komplex budov postavený na místě, kde stál původní palác. Dnes zahrnuje několik budov v různých architektonických stylech, včetně andaluského a neo-mauristického stylu. Jeho dominantu tvoří vysoká zdobená brána, která včetně věže dosahuje výšky 12 metrů.

Po vstupu do paláce se dostanete na překrásné prostranství obklopené množstvím vysokých stromů a zeleně. Za ním pak najdete několik dalších budov, které slouží kancelářím královského dvora, stejně jako pro výstavbu a údržbu paláce.

Přední část komplexu paláce je otevřená veřejnosti a zahrnuje krásný park, který je dobrou cestou, jak se dostat dovnitř a vidět množství místností, kde býval král a jeho rodina, například chodby, salóny, jídelny a mnoho dalších.

Návštěva Maroko Royal Palace of Casablanca je nejen úchvatná a exotická, ale i velmi inspirující a dává návštěvníkovi příležitost vidět něco trochu jiného. Pro turisty, kteří se zajímají o historii a architektonickou krásu, je návštěva královského paláce naprosto nepostradatelná.

Pokud plánujete návštěvu Maroka, určitě nevynechejte návštěvu královského paláce v Casablance. Bude to nezapomenutelný zážitek, který vás přenese do světa z minulosti, kdy králové vládli nad Marokem a bylo to plné bohatství a krásy.

Vstup na kouzelné místo Maroko Royal Palace of Casablanca je povolen pouze na krátkou dobu, takže si připravte svůj apetit na nezapomenutelný zážitek, který si užije každý turista.


Počasí Maroko Royal Palace of Casablanca


Maroko, země nekonečných plání, rozlehlých pouští a neprobádaných hor. Navzdory faktu, že se nachází hned vedle Evropy, je to stále země, kde se můžeš cítit jako v klenotnici tisíce a jedné noci. A neexistuje lepší místo na poznání této fascinující země, než nádherný Royal Palace v Casablance.

Tento impozantní regál byl postaven v roce 1929 francouzským architektem Marcellem Collierem a byl využíván k různým ceremoniím a oficiálním hostinám. Dnes je však využíván jako sídlo marockého krále a hlavní turistická atrakce v Casablance.

Nicméně, když se rozhodneš navštívit tuto neuvěřitelnou budovu, musíš si být vědom počasí v Casablance. Ačkoli jeho klimatické podmínky jsou velmi příznivé pro turisty, návštěvníci by měli být obeznámeni s tím, co se dá očekávat před návštěvou.

Většinou jsou zde mírná a vlhká léta a mírné a suché zimy. Teploty se pohybují od 20-25°C během zimy a 25-30°C během léta, což znamená, že když se rozhodneš navštívit tento krásný královský palác, ideálním časem bude období od března do května nebo podzim.

V září a říjnu se ale vyskytuje sezónní naděje na větší množství srážek, takže by měli turisté být připraveni na příležitostné deštivé dny. Poučené turisty to ovšem neodradí, protože toto období nabízí nádhernou zeleň a krásné květiny.

Kromě počasí by měli turisté vzít v úvahu také své oblečení pro návštěvu královského paláce. Pokud je plánováno setkání s králem, je nutné mít na sobě oficiální oblečení, ideálně dlouhé kalhoty, košili s límečkem a uzavřené boty. Pokud takové setkání není naplánované, můžeš být oblečený v pohodlném a lehkém modelu, který ti umožní prozkoumat celý palác bez jakýchkoliv omezení.

Jedinou výjimkou v období návštěvy Royal Palace jsou měsíce Ramadánu, kdy je zahraničním turistům zakázáno vstoupit do paláce během náboženských slavností.

Celkově vzato, návštěva královského paláce v Casablance je dokonalou příležitostí pro turisty strávit den v krásném paláci s úžasnou atmosférou Maroka. Pokud si budeš pamatovat na klimatické podmínky a návštěvní hodiny, budeš mít ten nejlepší zážitek. A určitě se nudit nebudeš!


Ubytování Maroko Royal Palace of Casablanca


Maroko je země plná krás a fascinujících památek a historie. Jednou z nejvíce ikonických památek v zemi je Royal Palace of Casablanca. Tento palác se nachází v srdci Casablancy, hlavního města Maroka, a je jedním z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí.

Royal Palace of Casablanca byl postaven v roce 1929 králem Mohammedem V. Sloužil jako jeho oficiální sídlo a rezidence. V roce 2014 byl palác otevřen pro veřejnost, aby se mohli podívat na jeho velkolepou krásu.

Palác je obklopen krásnou zahradou a vypadá naprosto úchvatně jak z venčí, tak i zevnitř. Je to nejen místo, kde král a jeho rodina pobývali, ale je to také místo, které připomíná historii země a zároveň ukazuje směr, kterým se Maroko jako země ubírá.

V paláci najdeme spoustu míst, které stojí za návštěvu. Kromě krásných zahrad najdeme i mnoho místností, které ukrývají mnoho tajemství a historických artefaktů. Mnoho místností je velmi velkých a má nádherné dekorace, tradiční nábytek a umělecká díla.

Palác je přístupný pouze s průvodcem a návštěvníci by měli být připraveni na nutnost prokázat se svým průkazem totožnosti a projít bezpečnostní kontrolou. Ale i přesto, že je palác poměrně navštěvovaný, průvodci se snaží zajistit, aby se všechny návštěvníci cítili jako jsou vítaní a aby si co nejvíce užili svou návštěvu.

V okolí paláce najdeme mnoho kaváren, restaurací a obchodů, kde si návštěvníci mohou po prohlídce užít dobré jídlo, zábavu a nakupování. Je to skvělé místo pro všechny, kteří chtějí poznat více o marocké kultuře, dějinách země a kteří chtějí zažít neuvěřitelnou atmosféru města.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Royal Palace of Casablanca, je možné si vybrat z mnoha možností. Okolí paláce je plné hotelů a hostelů, které nabízejí různé typy ubytování pro každou cestovatelskou duši.

Celkově lze říci, že návštěva Royal Palace of Casablanca je jedinečný zážitek, který potěší každého, kdo má rád historii, architekturu a kulturu. Maroko je země plná krás a Royal Palace of Casablanca bezpochyby patří mezi největší a nejkrásnější perly této fascinující země.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky