Najděte nejlevnejší letenky

Nepál Bardiya National Park

Dovolená Nepál Bardiya National Park


Nepál je zemí extrémů, a to platí i pro její přírodní krásy. Pokud hledáte dovolenou, která vás dostane zpět do přírody a umožní vám zažít něco úplně jiného, pak byste měli uvažovat o Bardiya National Parku. Tento národní park se nachází na západním konci Nepálu a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat. Zdejší příroda nabízí úžasné výhledy a je také vhodná pro relaxaci, odpočinek a meditaci.

Bardiya National Park je jedním z největších národních parků v Nepálu a je domovem několika ohrožených druhů jako třeba bengálské tygry, slony, nosorožce, krokodýly, jižanské jeleny a další. Národní park se rozprostírá na ploše více než 968 kilometrů čtverečních, což znamená, že budete mít mnoho možností ke sledování volně žijících zvířat v přirozeném prostředí. Výhledy na zelené krajiny, řeky, lesy a horizont jsou zcela dechberoucí.

V Bardiya National Parku se nabízí mnoho aktivit jako například procházky v lese, birdwatching nebo safari na slonech. Také se zde můžete projet po řece Karnali na lodi, čímž si můžete užít pohled na úžasnou flóru a faunu. Dále můžete využít aktivit jako rybaření, kempování nebo jízda na koni. Pokud si chcete odpočinout, můžete si naplánovat piknik pod cizokrajným sluncem a nechat přírodu působit na svou mysl a tělo.

Jednou z největších atrakcí Bardiya National Parku je bengálský tygr. Tito ohrožení a majestátní šelmy mohou být pozorovány v přirozeném prostředí tohoto národního parku. Projděte se po cestách a sledujte tyto tygry v jednom z největších přirozených lesních prostředích, ve kterých se mohou bengálské tygry vyskytovat. Tyto zvířata jsou však velmi plachá, a tak je důležité zachovat klid a sváteční atmosféru, abyste mohli být úspěšní.

Dalším ohroženým druhem, který se zde nachází, je nosorožec indický. Tito krásní zvířata jsou předmětem mnoha ochranných opatření, ale stále jsou v ohrožení. Bardiya National Park je jedním z nejlepších míst v Nepálu, kde je možné pozorovat tyto vzácné zvířecí druhy.

Existuje mnoho možností, jak si naplánovat dovolenou v Bardiya National Parku. Můžete se rozhodnout pro exkluzivní safari na slonech zažehlující ranní na řece Karnali, nebo si můžete udělat dovolenou na kempování chráněném v parku. Tato dovolená vás navede k důležitému pohledu na mnoho nejednoduššími způsoby, jaké by jste kdy mohli zažít.

Pokud toužíte po dovolené, která vám umožní hlouběji proniknout do nepálské přírody, pak vám Bardiya National Park nabízí mnoho možností. Tento národní park je domovem mnoha zvířat, která jsou ohrožena a chráněna, a zároveň nabízí jedinečné zážitky v přírodním prostředí s úžasnými výhledy na krajinu. Také se můžete učit o přírodě a jejích úskalích a zároveň ocenit mnoho nejlepších přírodních prostředí, které Nepál nabízí.


Letenka Nepál Bardiya National Park


Jestliže hledáte dobrodružství, spojené s návštěvou krás Nepálu, určitě byste měli zvážit cestu do Bardiya National Park. Tento park, označovaný také jako Bardiya Wildlife Reserve, se nachází v západní části Nepálu a je druhým největším chráněným územím v zemi.

Chcete-li se dostat do této oblasti, můžete využít přímé lety z Kathmandu do letiště Nepalgunj, které se nachází asi 90 kilometrů od Bardiya National Park. Letenky z Kathmandu do Nepalgunj se dají sehnat za přibližně 100-150 USD za osobu v závislosti na sezóně a dostupnosti.

Po příletu do Nepalgunj si můžete najmout místní dopravu nebo využít služeb cestovní kanceláře, která vám zajistí transfer do Bardiya National Park. Cesta trvá přibližně tři hodiny a překonává se během ní několik průsmyků a řek.

Samotný Bardiya National Park je ideálním místem pro milovníky přírody, kteří si chtějí vychutnat krásy nepálské fauny a flóry. V parku žijí například sloni, krokodýli, tygři, medvědi, kočky pustinné, laně, nosorožci a mnoho dalších druhů zvířat.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, doporučuje se, abyste si sebou vzali kvalitní, pohodlné a odolné boty na turistiku, stejně jako lehké oblečení a dostatečné množství vody. Důležité je také mít s sebou dostatek komáří repelentu, aby se předešlo možnému napadení tímto hmyzem.

Celkově vzato, letenky do Bardiya National Park jsou spojeny s mnoha dobrodružstvími a zážitky. Pokud máte rádi přírodu, pokoj a klid, dobrodružství a unikátní zážitky, Bardiya National Park by měl být na vrcholu vašeho seznamu cestování po Nepálu.


Počasí Nepál Bardiya National Park


Nepál Bardiya National Park se nachází v západní části země a je známý nejen díky své rozmanité fauně a flóře, ale také kvůli svému specifickému klimatu. Počasí v této oblasti se silně ovlivňuje příchodem monzunového období.

Bardiya National Park se pyšní tropickým podnebím s vysokou vlhkostí a teplotami, které se pohybují průměrně okolo 30°C během letních měsíců. Zimní měsíce (od listopadu do února) jsou mnohem chladnější s průměrnými teplotami kolem 15°C.

Nejvhodnější období pro návštěvu tohoto parku jsou období od října do dubna, kdy teploty nejsou příliš vysoké a deště se vyskytují v menším množství. Monzunové období (od května do září) přináší na druhou stranu velké množství srážek, což může být významnou překážkou pro turisty, kteří si chtějí užít krásy parku. Během monzunového období dochází k povodním, které mohou být pro turisty nebezpečné.

V zimních měsících se naopak teploty mohou snížit na 5-6°C a noční mrazy způsobují velkou nepříjemnost. Během této doby se obvykle nevyskytuje mnoho turistů a park nabízí klidnější prostředí pro pozorování zvířat.

Celkově lze říci, že počasí v Bardiya National Parku je velmi specifické a ovlivňuje ho hlavně monzunové období. Proto pokud si chcete být jisti, že si park užijete v suchém a příjemném počasí, navštivte ho v období od října do dubna. Přesto si ale vždy zkontrolujte počasí před cestou a nezapomeňte se vhodně obléct a vybavit si sebou dostatečnou ochranu proti slunci či dešti.


Ubytování Nepál Bardiya National Park


Nepál Bardiya National Park je jedním z největších chráněných oblastí v Nepálu a je domovem mnoha ohrožených druhů živočichů, jako jsou tygři, sloni, nosorožci a krokodýli. Pokud plánujete návštěvu tohoto parku, budete potřebovat ubytování a v tomto článku vám přinášíme přehled nejlepších možností.

1. Bardiya Jungle Cottage

Bardiya Jungle Cottage se nachází v blízkosti vstupu do parku a nabízí pohodlné ubytování s klimatizací a vlastní koupelnou. Mezi další výhody patří bazén, zahrada, restaurace a 24hodinová recepce. Zde můžete objednat různé aktivity, jako jsou safari, pěší túry a rafting.

2. Tiger Tops Karnali Lodge

Tiger Tops Karnali Lodge je luxusní ubytování, které se nachází v nejsevernější části parku. Tento lodge nabízí širokou škálu aktivit, jako jsou safari, rybaření, pěší túry a setkání s tradičními komunitami. Kromě toho zde najdete vybavení jako je bazén, restaurace, bar, obchod se suvenýry a knihovna.

3. Bardia Jungle Resort

Bardia Jungle Resort nabízí široké spektrum možností, jako je různorodá kuchyně, pěší túry, safari a nocování v přírodě. Tento resort se nachází v blízkosti řeky Karnali a poskytuje vám prostředí, kde si můžete užívat přírodní krásy parku.

4. Nepal Tiger Camp

Nepal Tiger Camp je ubytování, které je navrženo pro ty, kteří chtějí prožít nezaměnitelnou zážitek ve volné přírodě. Jako hosté můžete spát pod širým nebem v malých dřevěných domečcích, které se nacházejí v nejsevernější části parku. Mezi aktivity, které jsou zde k dispozici, patří safari, rybaření, pěší túry a noční výpravy do divočiny.

5. Karnali Lodge

Karnali Lodge je luxusní ubytování, které se nachází v srdci Bardiya National Park v zalesněné oblasti při řece Karnali. Zde si můžete užívat aktivity jako jsou safari, pěší túry, noční výlety a plavání ve řece. Kromě toho zde můžete relaxovat v zahradě nebo v restauraci, která nabízí místní speciality.

Ať už hledáte luxusní či skromnější ubytování, Nepál Bardiya National Park nabízí něco pro každého. Vyberte si svůj oblíbený způsob prožití této úžasné přírodní krásy a užijte si nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Bardiya National Park


Q: Jak se dostat do Bardiya National Park?
A: Bardiya National Park se nachází v jihozápadním Nepálu. K nejbližším letištím patří letiště Nepalgunj a Dhangadhi, odkud můžete jet autem nebo autobusem do Thakurbaba nebo Ambasa, které jsou nejblíže Bardiya.

Q: Kdy je nejlepší čas navštívit Bardiya National Park?
A: Nejlepší čas na návštěvu Bardiya National Parku je od listopadu do března, kdy jsou teploty mírné a více ptáků a zvířat se vydává do parku, aby hledaly vodu.

Q: Jaký typ zvířat mohu vidět v Bardiya National Park?
A: V Bardiya National Park žijí různé druhy savců, jako jsou tygři, sloni, nosorožci, medvědi, vepři, jeleni, antilopy a opice. Park je také domovem mnoha druhů ptáků, jako jsou ledňáčci, holubi, jeřábi a sokolové.

Q: Jak dlouho trvá safari v Bardiya National Park?
A: Safari v Bardiya National Parku může trvat několik hodin až celý den. Existují různé druhy safari, jako jsou pěší, sloní a jeepové.

Q: Potřebuji pro safari v parku průvodce?
A: Ano, pro safari v Bardiya National Parku je nutné mít průvodce. Průvodci jsou zkušení a znají park a mohou vás vést na bezpečná místa a ukázat vám zvířata a ptáky.

Q: Je možné v parku přenocovat?
A: Ano, v Bardiya National Parku jsou k dispozici různé druhy ubytování, jako jsou kempy, chatky a hotely. Vybrat si můžete v závislosti na vaší cenové kategorii.

Q: Je nutné vakcinovat se před návštěvou parku?
A: Neexistuje žádná nutnost vakcinovat se před návštěvou parku, ale doporučuje se konzultovat se s ošetřujícím lékařem o očkování proti určitým chorobám přenášeným hmyzem a o přijímání základních opatření k prevenci infekcí.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky