Najděte nejlevnejší letenky

Nepál Phewa Lake

Počasí Nepál Phewa Lake


Nepál je neuvěřitelně krásná země, která nabízí nejen nádherná pohoří a historické památky, ale také úchvatnou vodní krajinu. Phewa Lake se nachází v městečku Pokhara, které je druhým největším městem Nepálu. Je to krásné místo, které láká turisty nejen svým velkolepým výhledem na Annapurna Range, ale také řadou vodních aktivit.

Phewa Lake je jedním z největších jezer v Nepálu, které měří asi 4,4 kilometrů na délku a 1,4 kilometrů na šířku. Voda v jezeře je průzračná a čistá, a proto se zde dá snadno vidět pestré podmořské životy. Místní obyvatelé se starají o chrání jezero a proto zde nenajdete motorová čluny, které by mohly narušovat jeho klid.

Mnoho lidí se cestou do Pokhary zastavuje právě u Phewa Lake a užívá si jeho krásné okolí. V okolí jezera se nacházejí horské stezky, kde si turisté mohou projít pěšky a obdivovat krásnou přírodu. Z této oblasti také lze vyrazit do hor, kde se nacházejí některé z nejvyšších vrcholů světa. Pro ty, kteří chtějí být blíže jezeru, je k dispozici loďkování, kajak a paddleboarding.

Phewa Lake má na celý rok různá klimata. V létě je zde horko a slunečno, kdy teploty mohou dosáhnout až 30 °C. Někdy se mohou objevit deště, ale v této oblasti se jedná jen o přechodné přeháňky. V zimě je zde chladno až velmi chladno, kdy teploty klesají až k nule nebo dokonce zmrznou.

Je důležité si uvědomit, že v Nepálu mohou být někdy velké výkyvy počasí a proto je vždy nutné být připraven na nejrůznější situace. Nicméně, Pokhara a Phewa Lake jsou jedny z nejlepších míst, kde si užít přírodu a pokochat se krásami Nepálu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nepál Phewa Lake


1. Jak dostanu do Nepálu Phewa Lake?
- Nejlepší způsob, jak dostat se do Nepálu Phewa Lake, je letadlem do Kathmandu, a pak autobusem nebo taxíkem do Pokhary. Pokhara je nejblíže město k jezeru Phewa.

2. Existuje možnost ubytování poblíž Nepálu Phewa Lake?
- Ano, v Pokhaře je mnoho hotelů a ubytování poblíž jezera Phewa.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Nepálu Phewa Lake?
- Nejlepší doba na návštěvu Nepálu Phewa Lake je v období od října do května, kdy je počasí nejlepší.

4. Jaké jsou aktivitní možnosti na Nepálu Phewa Lake?
- Na jezeře Phewa lze podniknout lodní výlety, plavání nebo rybaření. Okolní hory také nabízejí možnosti turistiky a trekkingu.

5. Kde se mohu najíst v Nepálu Phewa Lake?
- V Pokhaře, poblíž jezera Phewa, jsou mnoho restaurací a stánků s tradičním nepálským jídlem a také s mezinárodní kuchyní.

6. Je možné se na Nepálu Phewa Lake koupat?
- Ano, je možné se na jezeře Phewa koupat, avšak s opatrností, nejen kvůli stávajícímu proudu, ale také kvůli kvalitě vody.

7. Existuje oblast s výhledem na Nepálu Phewa Lake?
- V okolí jezera Phewa jsou několik vyhlídek a turistických cest, které nabízejí krásné výhledy na okolní hory a jezero. Nejznámější z nich je například výstup na vrchol Sarangkot.

8. Jsou v Nepálu Phewa Lake turistické atrakce?
- Ano, v Nepálu Phewa Lake jsou mnoho turistických atrakcí, jako je například návštěva buddhistického kláštera Tal Barahi nebo historického města Tansen.

9. Existuje možnost si pronajmout loď na Nepálu Phewa Lake?
- Ano, lze si pronajmout motorovou loď, ale také tradiční dřevěné čluny, aby mohli turisté skutečně vychutnat krásu jezera Phewa.

10. Je možný trekking v Nepálu Phewa Lake?
- Ano, v okolí jezera Phewa je mnoho trekkingových tras, které vedou po okolních horách, a nabízejí nádherné výhledy na jezero. Jedním z nejpopulárnějších treků z Pokhary je trek na Poon Hill.


Ubytování Nepál Phewa Lake


Ubytování na Nepálu může být spojené s velkými přírodními krásami a kulturním zážitkem. Jedno z nejznámějších míst, kde si můžete užít obojí, je Phewa Lake v Pokhare.

Pokhara je druhé největší město v Nepálu a je známo pro své nádherné jezero Phewa. To se rozprostírá na ploše 5,23 km² a má průměrnou hloubku 8,6 metrů. Na jezeře máte možnost si najmout loď a projet se na ní. Můžete se také vydat na břeh a užít si výhled na okolní hory, mezi které patří Annapurna a Machhapuchchre.

U jezera Phewa najdete mnoho různých možností ubytování. Od levných hostelů až po luxusní hotely, které nabízejí dokonalý pohled na jezero a hory. V centru Pokhary, nedaleko od jezera, se nachází většina hotelů a hostelů. Nejlevnější hostely vám nabídnou pokoj s koupelnou za cenu okolo 100-200 kč za noc. Pokud hledáte něco luxusnějšího a téměř přímo na břehu jezera, musíte počítat s cenou okolo 2000-5000 kč za noc.

Pokračující přírodní ráz okolí a samotného jezera Phewa činí nocování na kterémkoliv z mnoha ostrůvků nad hladinou jezera ještě vzrušujícím. Především těm, kteří by si chtěli vychutnat klid a relaxaci, či jsou dobrodružnějšího ducha. Tyto ostrůvky nabízejí poněkud netradiční a nekonvenční ubytování. Od jednoduchých přístřešků, až po zdobné domečky z bambusu. Volba je na vás!

V neposlední řadě pokud chcete mít přilákat pozornost turistům, umožňuje vám zážitek s celkovým dobrodružstvím – přespání v místnosti z igelitu. Domorodci tuto možnost nabízejí, ač by se vám to na první pohled nezdálo nejpříjemnější, ale o to více zážitků vám dostanou.

Výběr ubytování na Nepálu Phewa Lake závisí na tom, co chcete zažít a jaký druh zážitku očekáváte. Na výběr máte z hostelu, hotelu, ubytování v bambusových domečcích, na ostrůvcích nebo neobvyklých a odvážných zážitkůzaložených například na přespání v igelitu. Nechte se unést krásou jezera a vyrazte na nezapomenutelnou cestu.


Dovolená Nepál Phewa Lake


Pokud je vaším snem objevit nepopsaná území Asie, měli byste zvážit výlet do Nepálu, jednoho z nejkrásnějších území na naší planetě. Nepál prostě nikdy nezklame své návštěvníky s jeho krásnou přírodou, kulturními památkami a nevšedními dobrodružstvími. Pokud však toužíte po klidné dovolené bez neustálého pohybu, doporučujeme zaměřit své kroky k jezeru Phewa Lake.

Phewa Lake se nachází v městečku Pokhara, považovaném za turistické centrum Nepálu. Toto jezero je jedním z největších v Nepálu a rozhodně byste ho neměli minout. Pokud toužíte po klidu a relaxaci, najdete zde to, co hledáte.

Jezero Phewa Lake bylo vytvořeno před tisíci lety oddělením skály v oblasti Pokhara. Jezero má délku 4 km a šířku 1,5 km, takže je sotva vidět na jeho konci. Voda jezera je čistá a průzračná a díky okolním horám a zeleni je velmi malá pravděpodobnost, že by vás něco rušilo.

Pokud se rozhodnete navštívit Phewa Lake, určitě byste neměli nechat ujít výlet lodí. Je mnoho lodí od plachetnic po malé motorové čluny. Cena za výlet lodí se pohybuje kolem 700 rupii (5 eur) za hodinu. Výlet lodí vás přivede na nejhezčí místa jezera, kde se můžete kochat okolní krásou.

Můžete také navštívit ostrov Barahi Temple, který se nachází na jezeře. Tento malý ostrov je domovem pro jednu z nejznámějších hinduistických svatyní. Aby byl ostrov turistům přístupný, vybudován zde byl most. Oblíbený okruh pro turisty je také cesta na vrchol hory Prvala, která nabízí dobrodružství a nádherný výhled na jezero a celé město Pokhara.

Pokud chcete zůstat poblíž jezera, najdete v okolí mnoho ubytování. Přejděte do blízkého města Pokhara pro skvělou restauraci a další zážitky. Pokhara nabízí širokou nabídku na vše, co si během dovolené přejete.

Celkově je Phewa Lake dokonalým místem pro ty, kteří hledají bezproblémovou dovolenou v srdci Nepálu. Jezero nabízí klidné okolní scenérie, adrenalinové zážitky a stále má ještě prázdné pozemky, které se stanou vaší výhodou. Nebojte se jít ven ze své komfortní zóny a odvážně se vypravit do Nepálu. Vrátíte se s krásnými zážitky pro četné roky.


Letenka Nepál Phewa Lake


Pokud hledáte zážitkovou dovolenou plnou dobrodružství, může letenka do Nepálu být naprosto ideální volbou. Tuto zemi ve střední Asii byste měli rozhodně navštívit alespoň jednou v životě. Nepál je zemí úchvatných hor, poutavých chrámů a zajímavých kultur, které vás zcela pohltí. A když si k tomu přičtete proslulé jezero Phewa Lake, je to výlet, který dle mnohých, nelze minout.

Letenky do Nepálu se v dnešní době dají objednat prakticky od každé letecké společnosti, avšak nejlepší nabídka vás čeká během letní sezóny, která trvá od června do září. V této době jsou letenky cenově dostupnější a méně náchylné k přepravnímu chaosu způsobenému sněhem a nepříznivým atmosférickým podmínkám. Mějte však na paměti, že pokud toužíte navštívit krásné jezero Phewa Lake, turistická sezóna trvající od října do dubna je ideálním obdobím pro vychutnání si jeho krás.

Lokalizováno na úpatí Annapurna Range, Phewa Lake je známý svým velkolepým výhledem na obklopující kopce a vrcholky Himalájí. Voda jezera je zářivě modrá, zatímco na březích najdete množství nedotčené přírody a zřícenin pomníků z historie země. Též jsou dostupné různé druhy vodních sportů, jako například windsurfing, jízda na kajaku a vodních skútrech. Večer můžete nasát atmosféru a připojit se k místním obyvatelům plážových barů, které nabízejí skvělé pití, jídlo a západy slunce.

Pokud přemýšlíte o víc exotických zážitcích, není třeba se bát. Návštěva nepálské kuchyně a dalších kulinářských pochoutek bude jistě zážitkem, který si budete pamatovat navždy. Navštívit klasický buddhistický klášter, trekovat po Himalájském pohoří a navštívit slavnou Pražskou Prostitutku - skálu podobnou buddhistickému podstavci, která se nachází na okraji jezera, vám ukáže pravou atmosféru Nepálu.

Nepál a jeho krásný Phewa Lake patří k exotickým končinám, což z něj dělá ideální místo pro odpočinek a oddych daleko od ruchu velkoměsta. Ať už toužíte po dobrodružství nebo si jen chcete užít klidné plavby na jezeře, Nepál a Phewa Lake je skvělá volba pro získání nových zážitků a krásných vzpomínek.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky