Najděte nejlevnejší letenky

Nový Zéland Aoraki/Mount Cook National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Aoraki/Mount Cook National Park


Dotaz: Jak se dostanu do Aoraki/Mount Cook National Park?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Aoraki/Mount Cook National Park, je autem. Pokud nevlastníte auto, doporučujeme si pronajmout auto v nejbližším větším městě jako je Christchurch nebo Queenstown. Další možností je jet autobusem nebo si najmout soukromého řidiče. K nejlepším pohledům na krásné scenérie se dostanete pěší turistikou.

Dotaz: Jakou je nejlepší doba navštívit Aoraki/Mount Cook National Park?

Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Aoraki/Mount Cook National Park je od října do dubna, což je léto a podzim na Novém Zélandu. V této době je nejlepší počasí pro turistiku, ale i tak se mohou vyskytnout náhlé změny počasí, například vysoké deště a silné větry. V zimě je park mnohem méně přístupný a turisticky příznivější, zejména pro lyžování a heliskiing.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší turistické aktivity v Aoraki/Mount Cook National Park?

Odpověď: V Aoraki/Mount Cook National Park naleznete mnoho turistických aktivit. Turistika v horách je nezbytná a nádherná, s mnoha možnostmi pro každého. Můžete si vyzkoušet běžky, lyže nebo heliskiing. Další možnosti jsou: prohlížení muzea Sir Edmund Hillary Alpine Centre, plavba na jezeře Tasman nebo letecký tour v helikoptéře.

Dotaz: Kde se ubytovat v blízkosti Aoraki/Mount Cook National Park?

Odpověď: V blízkosti Aoraki/Mount Cook National Park naleznete mnoho možností ubytování. Můžete si vybrat mezi hotely, motely, nebo hostely. K dispozici jsou i kempy, kde si lze přímo postavit stan a užít si přírodou. Doporučujeme si rezervovat ubytování v předstihu, zejména v době hlavní sezony (listopad až duben). Nejbližší města k parku jsou Tekapo, Twizel a Mt Cook Village.

Dotaz: V jaké nadmořské výšce se nachází Aoraki/Mount Cook National Park?

A: Aoraki/Mount Cook National Park se nachází v nadmořské výšce 1 989 metrů nade dnem Mount Cook Village. Nejvyšší bod je Mount Cook, který se nachází v nadmořské výšce 3 754 metrů vysoko. Park se rozprostírá na území více než 700 kilometrů čtverečních v oblasti jižních Alp, což je nejvyšší horský systém na Novém Zélandu.


Počasí Nový Zéland Aoraki/Mount Cook National Park


Nový Zéland je neuvěřitelně krásná země, která přitahuje návštěvníky z celého světa svým přírodním bohatstvím. Jedním z nejúchvatnějších míst v Novém Zélandu je Aoraki/Mount Cook National Park, který se nachází na Jižním ostrově. Tento park je pojmenován po nejvyšší hoře Nového Zélandu, Mount Cook, která měří 3 724 metrů nad mořem.

Aoraki/Mount Cook National Park se nachází v centrální části Jižního ostrova a kromě nejvyšší hory Nového Zélandu nabízí mnoho dalších atrakcí. Patří sem například Hooker Valley Track, začínající u Visitor Centre, který vede po údolí a přes několik mostů až k ledovci Hooker. Další populární turistickou atrakcí je také Tasman Glacier, největší ledovec Nového Zélandu.

Počasí v Aoraki/Mount Cook National Parku se liší podle ročního období. V létě (prosinec až únor) jsou teploty příjemné a většinou se pohybují mezi 15 až 25 stupni Celsia. V zimě (červen až srpen) je park pokryt sněhem a teploty mohou klesnout až k minus 10 stupňům Celsia. V období jara a podzimu jsou teploty mírné a příjemné, ale mohou se změnit během dne.

V létě je možné v parku využít různé turistické aktivity, jako jsou například horské túry, vodácké výlety nebo jízda na koni. V zimě si návštěvníci mohou užít lyžování, snowboardingu nebo sněžných skútrů.

Vzhledem k vysoké nadmořské výšce parku je důležité si uvědomit, že zde může být silné slunce, náhlé změny počasí a také silný vítr.

V Aoraki/Mount Cook National Parku je několik ubytování, včetně hotelů, horských chat a kempů. Nejlepší možností je však kempování, kde si mohou návštěvníci užít neuvěřitelně krásné výhledy na Mount Cook a okolní hory.

Aoraki/Mount Cook National Park je bezesporu jedním z nejkrásnějších parků Nového Zélandu, který nabízí jedinečnou kombinaci krásné přírody a emocionálních outdoorových aktivit. Bez ohledu na roční období se návštěva tohoto parku bude rozhodně stát nezapomenutelným zážitkem.


Dovolená Nový Zéland Aoraki/Mount Cook National Park


Nový Zéland je jednou z nejkrásnějších zemí světa, která si získává srdce milionů turistů každý rok. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, krásné přírody a nezapomenutelných zážitků, pak je Aoraki/Mount Cook National Park tím pravým místem pro vás.

Aoraki/Mount Cook National Park se nachází na Jižním ostrově Nového Zélandu a je největším národním parkem v této zemi. Park se nachází v blízkosti nejvyšší hory Nového Zélandu, Mount Cook, která vystupuje do výšky 3 724 metrů nad mořem.

Park nabízí nádhernou krajinu, která je tvořena vysokými horami, ledovci a jezery. Tato oblast je zvláště zajímavá pro horolezce, kteří sem přicházejí kvůli náročným výstupům na Mount Cook, ale také pro turisty, kteří zde mohou podniknout krásné túry.

Pro návštěvníky parku je zde k dispozici mnoho různých aktivit. Můžete se vydat na horskou túru, projet se na kole, podívat se na ledovec nebo se věnovat rybaření v některém z jezer. V parku je také mnoho turistických tras, pro ty, kteří chtějí užít si krásné přírody, aniž by se museli vydávat na vysokou horu.

Jednou z nejkrásnějších věcí, kterou si v parku můžete užít, je pozorování hvězd. Díky minimálnímu znečištění světelným zdrojem a vysoké nadmořské výšce nabízí park neuvěřitelně jasnou oblohu. Můžete se vydat na noční túru a obdivovat hvězdy, nebo využít služby místních hvězdářů, kteří s vámi rádi stráví noc na pozorování hvězd.

Aoraki/Mount Cook National Park je také domovem mnoha druhů ptáků, včetně nebezpečně ohroženého Kiwia. Pokud máte zájem o pozorování některých z těchto druhů, můžete se připojit k některé z místních výšlapů.

Lesy parku jsou plné života a neuvěřitelné krásy. Zde můžete spatřit mnoho druhů rostlin a zvířat, včetně vysokých stromů, květin a ptáků.

Aoraki/Mount Cook National Park je tedy skvělým místem pro všechny milovníky krásné přírody. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství a krásných zážitků, pak není lepší volbou než tento nádherný park na Novém Zélandu.


Ubytování Nový Zéland Aoraki/Mount Cook National Park


Nový Zéland je země, která se může pochlubit krásnými národními parky, které nabízejí nejúžasnější přírodní scenérie na světě. Aoraki/Mount Cook National Park není výjimkou. Tento národní park ležící na jihu Nového Zélandu je domovem nejvyšší hory této země a nabízí mnoho možností pro turisty. Pokud plánujete návštěvu tohoto národního parku, je důležité zvážit možnosti ubytování.

V Aoraki/Mount Cook National Park najdeme více než deset možností ubytování různého typu a cenové kategorie, od kempů až po luxusní hotely. Většina z nich se nachází poblíž hlavního náměstí. Vybírejte ale opatrně, protože ne všechny ubytování je vhodné pro všechny typy turistů.

Pro návštěvníky s vlastním stanem nebo karavanem jsou k dispozici kempy s moderními zařízeními. K využití jsou tu elektrické zásuvky, grily, záchody a sprchy, stejně jako pračky a sušičky. Tyto kempy nabízejí překrásné výhledy na alpské vrcholy a návštěvníci si tak mohou vychutnat jeden z nejkrásnějších výhledů, jaké kdy spatřili.

Pro turisty, kteří si chtějí dopřát trochu luxusu, jsou k dispozici exkluzivní hotely s romantickými výhledy na hory. Tyto hotely nabízejí tradiční a moderní ubytování a často zahrnují také vynikající restaurace s chutnými místními pokrmy.

Pro rodinné výlety, nebo pro ty, kteří si chtějí užít trochu soukromí, se nabízejí pohodlné apartmány. Jste-li sportovní nadšenci, budete mít také možnost si pronajmout chatu nebo horský domek se skvělým výhledem na okolní horstvo.

Většina ubytování v Aoraki/Mount Cook National Park nabízí bezplatné Wi-Fi a snídaně. Ačkoliv je tato oblast velmi turisticky oblíbená, ubytování tu není příliš drahé. Ceny se dokáží pohybovat od 20 do 200 USD za noc v závislosti na tom, jaký druh ubytování si zvolíte. Pokud tedy plánujete návštěvu Nového Zélandu a Aoraki/Mount Cook National Park, neváhejte a zarezervujte si ubytování v této malebné oblasti nabízející úžasnou přírodu a fantastické výhledy na okolní hory.


Letenka Nový Zéland Aoraki/Mount Cook National Park


Nový Zéland je země překrásné přírody a fascinujících hor. Pokud toužíte po tomto zážitku, pak Aoraki/Mount Cook National Park je tím nejlepším místem, kam můžete vyrazit. Tento národní park se nachází na jihu Nového Zélandu, u fotogenického masivu hory Aoraki/Mount Cook, která je nejvyšší horou země. Tento krásný národní park určitě stojí za návštěvu a vaše letenka tam bude nezapomenutelným zážitkem.

Svůj výlet do Aoraki/Mount Cook National Park můžete začít v oblasti Wanaka, která se nachází přibližně 200 kilometrů od parku. Na cestě tam si připravte tělo na nádherné výhledy na mnoho vrcholů, které se nacházejí v této části Nového Zélandu. Pokud se rozhodnete cestovat autem, můžete tuto cestu podniknout v klidu a užít si tak jedinečné scenérie. Pokud ovšem nemáte tolik času, nevadí, můžete si samozřejmě pořídit letenku přímo do Aoraki/Mount Cook National Park.

Jakmile dorazíte do parku, připravte se na neuvěřitelné dobrodružství. Máte možnost se vydat do hor a pozorovat tak mnoho jedinečných živočichů a rostlin, které najdete pouze v této oblasti. Tento národní park je domovem mnoha druhů zvířat, jako jsou například lední medvědové, orli a také klokaní vakovci. Pokud se vydáte na náročnou túru a dostanete se až na vrchol hory Aoraki/Mount Cook, určitě se budete divit nad nádhernou krajinou, kterou budete mít před sebou.

V parku najdete také mnoho kempů a ubytování v luxusních hotelech, takže si můžete vybrat, co vám bude nejvíce vyhovovat. Pokud máte pocit, že poslední dobou byl váš život šedý a nudný, rozhodně si pořiďte letenku do Aoraki/Mount Cook National Park a zažijte přírodu v celé její kráse. Tento park vás jistě nezklame a slibuje vám neuvěřitelné zážitky, které zůstanou s vámi navždy.

V neposlední řadě se v této oblasti nacházejí také bílé skládky, kde se dá provozovat sjíždění na snowboardu. Pokud milujete rychlost a adrenalin, neváhejte a navštivte tuto oblast, určitě si užijete nezapomenutelný zážitek.

Aoraki/Mount Cook National Park je něco, co vás jistě nezklame. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, plnou dobrodružství, krásné přírody a třeba i adrenalinu, pak byste si měli určitě pořídit letenku a vyrazit na výlet do této krásné oblasti. Určitě nebudete litovat a odjedete odtud naplněni krásnými vzpomínkami.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky