Najděte nejlevnejší letenky

Portugalsko Nazaré

Ubytování Portugalsko Nazaré


Nazaré je nejen rybářské město v Portugalsku, ale také oblíbené turistické místo pro surfaře i nesurfaře. Pokud plánujete svoji dovolenou v Nazaré, najít si ubytování bude jedním z hlavních faktorů, které ovlivní vaše celkové zkušenosti. V tomto článku se podíváme na několik možností ubytování v Nazaré.

Hotel Praia

Pokud hledáte luxusní ubytování, Hotel Praia je jedním z nejlepších míst k pobytu v Nazaré. Nachází se přímo na pláži, což znamená, že se můžete probudit s výhledem na oceán. Hotel také nabízí nástupní molo přímo na pláži, takže pokud se chcete vydat na surfování, nemusíte ani na chvíli opustit areál hotelu. Kromě toho, nabízí hotel Praia prostorné pokoje s vlastní koupelnou a balkónem s výhledem na oceán, vybavenou klimatizací a Wi-Fi připojením.

Aparthotel Mar Bravo

Pokud hledáte cenově dostupnější možnost, ale stále si chcete užít pobyt přímo na pláži, Aparthotel Mar Bravo je dobrá volba. Nachází se jen několik kroků od pláže, takže můžete strávit většinu svého času surfováním, opalováním, nebo promenádou po pláži. Pokoje jsou prostorné a vybavené vším, co potřebujete pro pohodlný pobyt. Hotel také má prostornou terasu s výhledem na oceán, kde můžete relaxovat.

Hostel 7

Pokud jste na cestě s menším rozpočtem a hledáte ubytování, které není příliš drahé, Hostel 7 je dobrá volba. Nachází se jen pár kroků od pláže a nabízí prostorné společné místnosti a terasu, kde můžete trávit čas s ostatními hosty. Pokoje jsou jednoduše zařízené, ale stále nabízejí pohodlí a soukromí. Hostel 7 také nabízí snídaně zdarma, takže se můžete dobře najíst před tím, než se vydáte na pláž.

V Nazaré najdete mnoho dalších možností ubytování, včetně apartmánů, které jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel. Ubytování je jedním z nejdůležitějších faktorů pro pohodlnou dovolenou, takže si vyberte to nejvhodnější, aby vaše cesta do Nazaré byla co nejpříjemnější.


Letenka Portugalsko Nazaré


Portugalsko je země plná krásných pláží a fascinující kultury. Tento kousek země v jižní Evropě se nachází na atlantickém pobřeží a nabízí všechno, co turista může přát – kulinářskou kulturu, historické památky, krásnou přírodu a samozřejmě pláže na surfování.

A pokud se vydáte do Portugalska, v žádném případě nezapomeňte navštívit báječné město Nazaré. Nazaré je rybářské městečko v centrální oblasti Portugalska a je proslulé tím, že zde máte možnost vidět velké vlny, které mohou dosáhnout výšky až 30 metrů.

Jak se dostat do Nazaré?

Pokud plánujete let do Portugalska a regionu Nazaré, na výběr máte několik možností, jak se tam dostat. Nejlepší cestou je samozřejmě leteckou dopravou. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do hlavního města Lisabonu, a poté z Lisabonu se můžete dostat do Nazaré autobusem, taxíkem nebo vlakem.

Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Nazaré?

Nazaré nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě, přičemž hlavně turistům se líbí následující:

1. Pláž Praia do Norte

Praia do Norte je významné místo pro vášnivé surfaře. Tato diverzní a nebezpečná oblast přilákala do Nazaré některé z nejlepších surfařů na světě. Velké vlny ve výšce až 30 metrů vytvářejí nezapomenutelný zážitek.

2. Sítě pláží Nazaré

Město Nazaré se rozkládá jako síť pláží a každá z nich je jedinečná a má něco speciálního. Pláž São Martinho do Porto a pláž de Salgados jsou dva z nejpopulárnějších míst mezi turisty.

3. Kostel Nossa Senhora da Nazaré

Kostel Nossa Senhora da Nazaré je klíčové místo v historii města a je jedním z největších kostelů v regionu. Je zde k vidění mnoho krásných soch a fresky a samozřejmě také krásný výhled na město.

4. Poblíž ležící město Óbidos

Město Óbidos, které leží asi 30 kilometrů od Nazaré, je jedním z nejkrásnějších měst na severu Portugalska. Můžete zde obdivovat původní, středověkou architekturu, procházet se po křivolakých uličkách a mít možnost ochutnat typická portugalská jídla.

5. Zkouška místní kuchyně

Kromě turistických atrakcí a krásného pobřeží si v Nazaré rozhodně nenechte ujít místní kulinářskou kulturu. Můžete ochutnat portugalské delikatesy, jako jsou ryby, mořské plody a sladkosti, jako je např. typická těstovina s okurkou.

Krásy tohoto regionu je potřeba vidět na vlastní oči a sami rozhodnout, co toto báječné město nabízí. Nyní ale, pohodlně si objednejte letenku Portugalsko Nazaré a zažijte zážitky, které vás zcela pohltí.


Počasí Portugalsko Nazaré


Nazaré je oblíbený turistický cíl, který se nachází na pobřeží Portugalska. Kromě historických památek a více než 3 kilometrů dlouhých pláží je známý také pro své vlny, které jsou mezi surfaři velmi populární. V tomto článku se zaměříme právě na počasí v Nazaré a na to, kdy je nejlepší navštívit tento krásný kraj.

Nazaré má teplé mediteránní klima, s mírnou zimou a teplým létem. Léto bývá extrémně horké, teploty dosahují až 30°C, zatímco v zimě neklesnou pod 10°C. Průměrná teplota v létě se pohybuje od 20-25°C, s minimem srážek. Tento roční období je nejvhodnější pro koupání a opalování na plážích. Na druhou stranu v zimě teploty klesají pod 15°C, déšť se stává běžnější, ale i v zimě je zde mnoho dní se slunečným počasím.

Pokud jste fanoušci surfování, nejlepší čas na návštěvu Nazaré je od října do dubna, kdy dosahují vlny vysokosti až 30 metrů. Zimní měsíce jsou zde velmi chladné a voda může být velmi studená, až 14°C. Pokud přijedete na podzim, budete mít šanci vidět některé z největších vln na světě.

Celkově řečeno, pokud chcete užít koupání a opalování na slunci, nejlepší období je od června do září. Pokud se přijedete podívat na surfování, nejlepší čas je od října do dubna. Portál Meteoguru odhaduje, že v letních měsících zde dá průměrně 10 - 12 slunečných dní měsíčně. Nejde tedy o extrémně slunečné místo, ale určitě se zde nebudete nudit.

Jen nezapomeňte, že počasí vždy může být nepředvídatelné a může to přinést překvapení jak v létě, tak v zimě. Proto byste měli být vždy připraveni na každý možný scénář. Ale bez ohledu na počasí, Nazaré je vždy skvělým místem pro dovolenou plnou památek, slunce, surfingu a nezapomenutelných zážitků.


Dovolená Portugalsko Nazaré


Portugalsko je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy, plnou malebných měst, skvělých pláží a nádherné přírody. Pokud hledáte místo pro svou příští dovolenou, určitě zvažte navštívení Nazaré, malého rybářského městečka na pobřeží Atlantského oceánu.

Nazaré se nachází na západním pobřeží Portugalska, asi 120 km od Lisabonu. Městečko je plné krásných bílých domů s červenými střechami, které lemují úzké uličky a náměstí. Jedním z hlavních lákadel pro turisty jsou jeho velké pláže a nádherné výhledy na oceán.

Pláže v Nazaré jsou proslulé svými vlnami, které jsou velkou atrakcí pro surfaře a další vodní sporty. V zimních měsících se zde mohou objevit i obrovské vlny vysoké až 30 metrů, které jsou pro mnoho surfařů snem. Pokud však preferujete klidnější vody, můžete se vydat na krásné písečné pláže, které se na pobřeží rozkládají. Nejznámější z nich je výletní pláž Praia da Nazaré, kterou si oblíbí každý.

Nazaré také nabízí mnoho památek a aktivit, které stojí za návštěvu. Vydejte se třeba na historické náměstí Praça Manuel Marques, na kterém se nachází kostel Nossa Senhora da Nazaré. Kostel byl postaven v 18. století na místě, kde bylo nalezeno malé modré sošky Panny Marie. Místní věří, že soška má neuvěřitelné uzdravivé účinky, takže se sem často sjíždějí poutníci.

Další zajímavou atrakcí v Nazaré je stará pevnost, která se nachází na výšině nad městem. Pevnost byla postavena v 16. století Portugalskem, aby chránila před nájezdy ze západního pobřeží. Z pevnosti je úžasný výhled na městečko a oceán.

Pokud rádi nakupujete, určitě navštivte místní tržiště, na kterém najdete plnou různorodých potravin a suvenýrů. Jako turista si můžete odnést například domácí olivový olej nebo lahve místního vína.

Zkrátka, Nazaré nabízí návštěvníkům plno možností, jak si užít dovolenou v příjemném prostředí. Krásné pláže, památky a skvělá atmosféra udělají z vaší dovolené nezapomenutelný zážitek. Doporučujeme si ale uvědomit, že v létě bývá v Nazaré velice rušno, proto je výhodné zajistit si ubytování již s dostatečným předstihem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Nazaré


1. Je Nazaré dobrým místem pro surfování?
Ano, Nazaré je jedním z nejlepších míst na světě pro surfování velkých vln. Každý rok sem přijíždějí profesionální surfaři, aby se utkali s velkými vlnami.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Nazaré?
Některé z nejlepších pláží v Nazaré zahrnují Praia do Norte, Praia da Nazaré a Praia da Vila.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Nazaré?
Nejlepší čas na návštěvu Nazaré je od června do září, kdy jsou teploty příjemné a pláže jsou nejhezčí.

4. Kde se dají najít nejlepší restaurace v Nazaré?
Mnoho z nejlepších restaurací v Nazaré se nachází v historickém centru města. Doporučujeme vyzkoušet restaurace Restaurante A Tasquinha, Marisqueria Oceano nebo Restaurante Típico O Vicente.

5. Jak se dostat do Nazaré z Lisabonu?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Nazaré z Lisabonu, je vlakem. Cesta trvá asi 2 hodiny a vlaková stanice se nachází v centru města. Alternativně lze také jet autobusem, což trvá asi 2,5 hodiny.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky