Najděte nejlevnejší letenky

Rakousko Großglockner High Alpine Road

Ubytování Rakousko Großglockner High Alpine Road


Großglockner High Alpine Road je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických cílů Rakouska. Tato silnice je jedinečná díky svému horskému terénu a krásnému výhledu na alpské vrcholky.

Pokud se rozhodnete navštívit Großglockner High Alpine Road, nebojte se, že byste zde měli problém s ubytováním. Rakousko je známé svým pohostinným a kvalitním ubytováním a v okolí silnice také množstvím možností ubytování.

Nabízené ubytování se liší typem, kvalitou a cenou. Pokud hledáte luxusní pobyt s vynikajícím servisem, můžete si vybrat mezi mnoha přepychovými hotely, kde budete mít k dispozici nejen pohodlné a prostorné pokoje, ale rovněž wellness a fitness centra, vyhlášené restaurace a barové salónky.

Pro lidi hledající levnější variantu, jsou k dispozici penziony a apartmány, které se nacházejí v okolních městech a vesničkách. Tyto ubytovací příležitosti nabízejí útulnost, rodinnou atmosféru a možnost pronájmu pokojů s výhledem na alpské pohoří.

Není ale třeba si dělat starosti ani v případě, že jste na road tripu a preferujete spaní v autě. Na trase silnice jsou k dispozici campingy a parkoviště, kde se můžete ubytovat, relaxovat a načerpat energii pro další výlety.

Je třeba mít na paměti, že pobyt v blízkosti Großglockner High Alpine Road bývá velmi vyhledávaný a tudíž je vhodné si ubytování zarezervovat včas. Pokud hledáte necenově těživější varianty, můžete hledat několik měsíců dopředu. Protože Rakousko bývá vyhledávanou destinací i v letních měsících, bývá ubytování v okolí silnice velmi rychle obsazené.

Celkově je ubytování v Rakousku velmi kvalitní, pohodlné a nabízí prvotřídní servis. Pokud se rozhodnete navštívit Großglockner High Alpine Road, jistě si najdete ubytování, které splní vaše nároky a bude příjemným zázemím pro vaše dobrodružství v rakouských Alpách.


Počasí Rakousko Großglockner High Alpine Road


Rakouská silnice Großglockner High Alpine Road se nachází v pohoří Hohe Tauern a patří mezi jedny z nejkrásnějších silničních tras v Evropě. Tato horská silnice se vinoucí se krajinou nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na okolní vrcholy, ledovce a vodopády. Nicméně, počasí v této oblasti může být poměrně nepředvídatelné, což může mít na jízdu po této silnici dopad.

V létě se dá očekávat slunečné počasí se střídajícími se obdobími dešťů a bouří. Teploty se pohybují kolem 20-25°C, ve vyšších nadmořských výškách mohou být však nižší. Kromě deště a bouřek se mohou vyskytovat také silné větry, což může být nebezpečné zejména pro řidiče motorek a cyklisty.

V zimě je tato silnice uzavřena, neboť se jedná o oblast s vysokými sněhovými srážkami. Silnice se obvykle otevírá v polovině května a uzavírá se v průběhu října, nicméně data se mohou lišit v závislosti na počasí. V průběhu letních měsíců mohou být na silnici stále vidět i zbytky sněhu a ledovců.

Pro řidiče je důležité dobře se připravit na jízdu po této silnici, zvláště pokud se vydávají na cestu přes hory. Během cesty je důležité sledovat počasí a být připraven na překvapení. Přestože se jedná o krásnou turistickou atrakci, neměli by turisté nikdy podceňovat rizika spojená s počasím.

Kromě toho, že byste měli zahrnout do své výbavy vhodné oblečení a obuv, zvláště pokud se vydáváte na túry. Je také dobré mít s sebou jídlo, vodu a dostatečnou zásobu paliva, protože jsou zde mnohdy dlouhé úseky silnice bez zastávek s občerstvením a čerpacími stanicemi.

Celkově lze říct, že počasí v Rakousku na Großglockner High Alpine Road je proměnlivá v průběhu celého roku a turisté by měli být připraveni na jízdu jak v létě, tak v zimě. Nicméně, navzdory nepředvídatelnosti počasí, tato silnice nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek a pohled na velkolepou krajinu Rakouska.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Großglockner High Alpine Road


Q: Kdy je Großglockner High Alpine Road otevřena?
A: Großglockner High Alpine Road je obvykle otevřena od začátku května do konce října, v závislosti na počasí.

Q: Musím platit za vstup na Großglockner High Alpine Road?
A: Ano, existuje poplatek za vjezd na silnici. Cena se liší v závislosti na sezoně a typu vozidla.

Q: Jaká je maximální povolená rychlost na Großglockner High Alpine Road?
A: Maximální rychlost je omezena na 60 km/h.

Q: Je nutné mít řetězy na pneumatikách v zimě?
A: Ano, v zimních měsících jsou řetězy na pneumatikách povinné.

Q: Můžu na Großglockner High Alpine Road jet na kole?
A: Ano, je to možné. Existuje cyklistická trasa, ale je to náročné a vyžaduje silnou kondici a dobré vybavení.

Q: Jsou na Großglockner High Alpine Road občerstvení?
A: Ano, existuje několik restaurací, kaváren a občerstvení po celé silnici.

Q: Je potřeba si rezervovat místo pro parkování?
A: Parkování není nutné si rezervovat, ale v sezoně je parkování často velmi omezené, takže je lepší přijet brzy.

Q: Mohu Großglockner High Alpine Road projet s karavanem?
A: Ano, je povoleno jet s karavanem, ale je to náročné kvůli strmým svahům a omezenému manévrování prostoru.


Letenka Rakousko Großglockner High Alpine Road


Rakousko je známé svými nádhernými a malebnými krajinami. Pokud hledáte dokonalý zážitek, který vám umožní objevovat krásu této země, nemůžete minout Großglockner High Alpine Road. Jedná se o horskou silnici, která se táhne z obce Bruck nad Großglocknerem na jihu Rakouska a končí u nejvyššího vrcholu Rakouska, hory Grossglockner.

Celá trasa měří přibližně 48 km a nabízí vám možnost prozkoumat úchvatné horské krajiny, louky pokryté květinami a úžasné vodopády. Zároveň si můžete užít nejlepší výhledy na rakouské Alpy. Cesta se vinoucí se po horských serpentýnách vám umožní postupně stoupnout až na výšku téměř 2300 metrů.

Celkově se jedná o nejvyšší silnici Rakouska, která je v provozu celoročně. V létě se na ni vydávají cyklisté, motorkáři i automobilové nadšenci. V zimě se naopak promění v lyžařský ráj. Celá oblast je velmi oblíbená mezi turisty a každoročně ji navštíví tisíce lidí z celého světa.

Jednou z největších turistických atrakcí, která se nachází v blízkosti silnice, je okouzlující horská vesnice Heiligenblut. Tato oblast je známá svou gotickou farností a také pro krásné výhledy na hory Národního parku Hohe Tauern.

Další zastávkou, kterou nelze minout, je vodopád Gölles Gorge. Tento vodopád se táhne napříč úzkým kaňonem a nabízí neuvěřitelný pohled na vodu, která se neúnavně řítí dolů. Pro ty, kteří hledají odreagování, je zde také malá vinotéka, kde si můžete vychutnat prostředí a ochutnat lokální vína.

Großglockner High Alpine Road je přeci jenom silnice, takže zde platí normální pravidla silničního provozu. Nicméně, vzhledem k extrémně strmým svahům a prudkým zatáčkám, musí řidiči být velmi opatrní a zpravidla se drží doporučených rychlostí.

Jestli máte v plánu navštívit Rakousko, nedopusťte, aby vám Großglockner High Alpine Road unikla. Tato horská silnice vám nabídne nádherné okolí a možnosti prozkoumat jedno z nejkrásnějších míst v Rakousku.


Dovolená Rakousko Großglockner High Alpine Road


Großglockner High Alpine Road nabízí nádhernou dovolenou v Rakousku, která patří mezi nejkrásnější v Alpách. Tato silnice vede z oblasti Salcbursko až do Korutan a je známá svojí nádhernou krajinou, úchvatnými výhledy a stoupáním až do výšky přes 2500 metrů.

Výlet po Großglockner High Alpine Road patří mezi nezapomenutelné zážitky, které si turisté připomenou po celý život. Cesta vede přes nádherné horské kraje a údolí, kde se na vás snoubí horské jezírka, horské stoky, horské prameny a kapličky.

Jedním z nejvýznamnějších vrcholů, které na Großglockner High Alpine Road potkáte, je nejvyšší hora Rakouska – Grossglockner. Tato hora je známá svojí velkolepostí a krásou, což je důvod, proč je jedním z nejvyhledávanějších turistických míst v Rakousku.

Cesta po Großglockner High Alpine Road je téměř 50 kilometrů dlouhá a nabízí nádherné výhledy na vrcholky hor, středověké hrady a krásné horské vesnice. Cesta vede přes horské hřebeny, horské průsmyky a horské silnice, což přináší turistům neuvěřitelný zážitek.

Kromě nádherné krajiny nabízí Großglockner High Alpine Road i mnoho aktivit, které lze zažít na dovolené v Rakousku. Milovníci adrenalinu se mohou vydat na lanové dráhy, horolezectví, zimní sporty a mnoho dalších aktivit. Pro ty, kteří se chtějí uvolnit a odpočinout si, jsou k dispozici nádherné termální koupaliště, kde si mohou nechat rozmazlovat svá těla.

Celkově lze říci, že dovolená na Großglockner High Alpine Road patří mezi nejlepší dovolené v Rakousku. Svoji krásou, zajímavými aktivitami a nádhernou krajinou nesporně uspokojí potřeby každého turisty, který se touží podívat na mimořádné krásy rakouských Alp.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky