Najděte nejlevnejší letenky

Řecko Kréta Koutsouras

Počasí Řecko Kréta Koutsouras


Krásná část Kréty, Koutsouras nabízí svým návštěvníkům nádherné pláže, křišťálově čistou vodu a sluneční paprsky, které zahřívají vzduch až na 35 °C. Toto místo se rázem stane ideálním pro koupání a opalování.

Léto na Krétě je velmi horké a suché. Průměrná teplota během léta je kolem 30 °C. V červenci a srpnu jsou nejteplejší měsíce, takže pokud se vydáte na dovolenou do Koutsourasu právě v této době, obdobně jako v celé jižní Evropě, připravte se na velmi vysoké teploty.

Přestože na Kretě většinou fouká vítr, který zvládne potlačit vysoké teploty, je důležité nosit ochranný faktor proti UV záření, a to zejména při pobytu na slunci během dopoledne konkrétně mezi 11:00 a 15:00 hodinou.

Období sucha trvá od května do září, takže pokud se rozhodnete pro návštěvu Kréty, v tuto dobu bude potřeba se pořádně zásobit vodou.

V zimních měsících se počasí na Krétě nejméně mění. Průměrná zimní teplota je kolem 15 °C, ale během nighta mohou teploty klesnout až na - 4 °C. Tento čas ročního období je vhodný pro turisty, kteří nejsou příliš zvyklí na vedra a hledají klidnou dovolenou.

V jarních měsících se Kréta probouzí k životu a čeká na turisty, aby jim nabídla nejen klidné pláže, ale i rozmanitou flóru a faunu, která se v této roční době probouzí. Během této doby bývá teplota asi 20-25 °C.

Přestože počasí na Krétě může být nepravidelné, nedovolte, abyste se tím nechali odradit. To, co máte na Krétě, je nejkrásnější krajina, úžasné pláže a bohatou historii. Zajímavé turistické aktivity jsou zajištěné a nezapomenutelné zážitky z vaší cesty na Krétu budou zaručené.


Ubytování Řecko Kréta Koutsouras


Řecko je vyhledávanou turistickou destinací již řadu let, a to hlavně díky svému nádhernému pobřeží a neuvěřitelné atmosféře. Mezi nejoblíbenější řecké ostrovy patří Kréta, která dokáže hostům nabídnout vše, co by si přáli - od krásných pláží přes skvělou kuchyni až po kulturní zajímavosti. Pokud se chystáte navštívit tento ostrov a hledáte vhodné ubytování, určitě byste měli zvážit pobyt v Koutsouras.

Koutsouras je malá rybářská vesnice nacházející se na východním pobřeží Kréty. Toto místo je ideální pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, protože turistický ruch tady zatím není příliš velký. Koutsouras se může pochlubit nádhernými plážemi, malebnými zátokami a skvělou infrastrukturou. V obci najdete mnoho restaurací a barů, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni a osvěžující koktejly. K dispozici jsou zde také obchody, kde si můžete nakoupit suvenýry a potřebné věci.

V Koutsouras najdete i množství ubytování, které splní vaše požadavky. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete si vybrat z mnoha hotelů a resortů, které nabízejí veškerý komfort a moderní vybavení. Mezi nejoblíbenější patří například Hotel Koutsouras Beach, který má vlastní pláž a bazény. Pokud preferujete menší a levnější ubytování, můžete si vybrat z nabídky penzionů a rodinných hotelů. Nabízejí útulné pokoje a apartmány s výhledem na moře a prolínající se krajinu.

Co se týče aktivit, Koutsouras nabízí mnoho možností nejen pro plážové dovolené. Můžete si pronajmout vodní skútry, kajaky nebo se projet na banánu, navštívit blízké horské vesnice a vychutnat si tam místní kuchyni, projít se v blízkém okolí a pozorovat zdejší přírodu. Pro milovníky potápění je k dispozici mnoho potápěčských center, kde si můžete vyzkoušet šnorchlování či potápění s lahvi.

Celkově lze říci, že Koutsouras je skvělou volbou pro ty, kteří hledají klidné místo s nádhernými plážemi a kulturními zajímavostmi. Nabízí nespočet krásných zážitků a těší se výborným recenzím od turistů z celého světa. Rozhodně stojí za návštěvu a bude to určitě nezapomenutelná dovolená.


Letenka Řecko Kréta Koutsouras


Letenka na Řecko, přesněji na ostrov Kréta a do městečka Koutsouras, je pro mnoho lidí tou dokonalou volbou cestování. Kréta sice patří mezi největší z řeckých ostrovů, ale letoviska, mezi nimiž se Koutsouras řadí, nabízejí klid, překrásné přímořské scenérie, čisté moře a mnoho zajímavostí k prozkoumání.

Koutsouras je malé a klidné městečko s asi dvěma stovkami obyvatel. Nachází se na východním pobřeží Kréty, což znamená, že se může pyšnit nejen krásnými plážemi s tyrkysovým mořem, ale také nezapomenutelnými východy i západy slunce. Méně turisty obsazené oblasti nabízejí nejen klid, ale také množství možností průzkumu historie a kultury Řecka.

V samotném Koutsourasu se nachází několik malých restaurací a kaváren, kde si turisté mohou vychutnat nejen krásný výhled na moře, ale také tradiční řeckou gastronomii. Pro ty, kdo chtějí poznat okolí, doporučujeme projet se na kole nebo si půjčit auto a vydat se na objevování blízkých pláží, ale také památek. Na Krétě máte mnoho možností, kam se vydat - můžete se projít po nějakém z malebných městeček, vydat se na výlet do města Heraklion nebo prozkoumat starověké památky jako je například Knossos.

Letenky na Řecko a konkrétně Krétu nabízejí mnoho aerolinek jako jsou třeba Ryanair nebo Aegean Airlines. Většinou se nabízejí s přestupem například v Aténách nebo Soluni, nicméně mnoho aerolinek nabízí i přímá spojení.

Na co se nezapomíná, je při cestě do Řecka mít všechny potřebné dokumenty a řádně si prohlédnout aktuální předpisy k omezení, kterými cestující do Řecka musí dodržovat.

Zkrátka, letenka na Řecko, konkrétně na Krétu a do Koutsourasu, je vhodná pro všechny, kteří chtějí poznat nejen kouzlo řeckého pobřeží, ale také trochu z kultury a historie této země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Koutsouras


1. Jaké jsou nejlepší pláže v oblasti Koutsouras?

V oblasti Koutsouras jsou nejoblíbenější pláže Tholos Beach, Psili Ammos a Long Beach.

2. Jaké jsou nejlepší restaurace v Koutsouras?

Mezi nejlepší restaurace v Koutsouras patří Akrogiali Taverna, Taverna Zorbas a Petros Taverna.

3. Kde se nachází nejblíže letiště na Krétě?

Nejblíže Koutsouras je letiště v Heraklionu, které je vzdáleno přibližně 135 km. Další blízká letiště jsou letiště v Chanie a letiště v Sitii.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity v okolí Koutsouras?

V okolí Koutsouras se můžete věnovat různým aktivitám, jako například potápění, objevování zátok a skrytých pláží, pěší turistiku nebo návštěvu historických památek. Také je zde možnost navštívit místní trhy a ochutnat místní kuchyni.

5. Jaké jsou nejlepší ubytovací možnosti v Koutsouras?

V Koutsouras jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, vill a apartmánů. Mezi nejlepší možnosti patří Vasia Ormos, Koutsouras Akti Apartments a Koutsouras Beach Apartments.


Dovolená Řecko Kréta Koutsouras


Krásné mořské pobřeží, azurové vody Egejského moře a úchvatné výhledy na horu Ida – to vše Vám nabízí Kréta. Koutsouras, malá obec na jihovýchodě ostrova, je přímočarým příkladem těchto krás. Pokud hledáte místo pro dovolenou, která Vám nabídne klid, relaxaci a krásné pláže, je Koutsouras tou pravou volbou.

Koutsouras se nachází na východním pobřeží Kréty, asi 15 km jihozápadně od města Ierapetra. Tato obec je známá svou klidnou atmosférou a nedotčenými plážemi, které lákají turisty z celého světa. Přestože je Koutsouras malé město, najdete zde spoustu aktivit, které Vás budou bavit během dovolené.

Pláže v Koutsouras jsou úchvatné a okouzlující, s množstvím slunečního svitu a ideálními podmínkami pro provádění vodních sportů. Nejoblíbenější pláží je pláž Long Beach, jedna z nejdelších pláží na východním pobřeží Kréty. Pokud budete mít dost odvahy, můžete si pronajmout jachtu a prozkoumat okolní pláže a skaliska.

Dále se můžete vydat na procházku do vnitrozemí Kréty a objevit tamní kulturní a historické památky. Západně od Koutsourasu najdete přírodní rezervaci Rouva Gorge, skvělé místo pro horskou turistiku a pikniky s rodinou a přáteli. V opačném směru naleznete starobylé město Ierapetra, které Vás zaujme svými památkami a úzkými uličkami s malebnými kavárnami a restauracemi.

Místní gastronomie patří mezi nejlepší v celé Řecku a nabízí velké množství regionálních specialit a pokrmů. Nezapomeňte ochutnat olivový olej, legendární feta sýr a místní víno.

Pokud máte rádi slunce, úžasné pláže, gastronomii a přírodu, Koutsouras je pro Vás to pravé místo k pobytu na dovolené. Budete si moci užívat turistické aktivity a současně relaxovat na úchvatných plážích s křišťálově čistou vodou Egejského moře. Koutsouras je ideální pro rodinné dovolené, páry a jednotlivce, kteří hledají klid, odpočinek a krásu Kréty.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky