Najděte nejlevnejší letenky

Řecko Lesvos

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Lesvos


Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Lesvos v Řecku?
Odpověď: Nejlepšími plážemi na ostrově Lesvos jsou Petra Beach, Molyvos Beach, Vatera Beach, Agios Isidoros Beach a Skala Eressos Beach. Tyto pláže mají krásný bílý písek a turistické zařízení.

Dotaz: Je možné najít levné ubytování na Lesvosu?
Odpověď: Ano, na ostrově Lesvos je možné najít levné ubytování. Existuje řada hotelů, apartmánů a Airbnb nabídek, které budou odpovídat různým cenovým rozpětím.

Dotaz: Jak lze na Lesvosu cestovat?
Odpověď: Na ostrov Lesvos se dá dostat letecky, trajektem nebo autobusem. Z řeckých měst, jako je Atény, Soluň nebo Thessaloniki, létají pravidelné lety do Mytilene a také příměstské autobusové linky do různých měst a vesnic na ostrově Lesvos.

Dotaz: Kde mohu ochutnat tradiční řeckou kuchyni na Lesvosu?
Odpověď: Na ostrově Lesvos je mnoho restaurací, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni, jako jsou řecké saláty, musaka, baklava, hummus a další. Doporučujeme navštívit restaurace v městech Petra, Mytilene a Molyvos.

Dotaz: Které jsou největší atrakce na Lesvosu?
Odpověď: Největšími atrakcemi na ostrově Lesvos jsou zachovalá starověká a byzantská architektura, nejrůznější muzea, pláže a přírodní parky. Doporučujeme navštívit lesvosskou pláž Petra, muzeum Petrified Forest v Sigri a starobylé město Mithymna.


Dovolená Řecko Lesvos


Jste na správné cestě, pokud uvažujete o letní dovolené na řeckém ostrově Lesvos! Tento ostrov je nejen velmi krásným turistickým cílem, ale je také součástí řecké oblasti Lesbos – jedné z nejzajímavějších oblastí v Řecku, která má co nabídnout jak milovníkům historie a kultury, tak i těm, kdo hledají zábavu a oddych.

Lesvos je třetím největším ostrovem v Řecku a nachází se poblíž pobřeží Turecka. Z tohoto důvodu je ostrov také oblíbeným místem pro cestující, kteří chtějí spojit návštěvu Řecka s pobytovým cestováním a prozkoumáváním okolních oblastí.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Lesvosu, můžete se těšit na mnoho různých aktivit a zážitků. Známým historickým místem na ostrově je město Molyvos, které je plné krásných starobylých budov a katedrál. Turisté si zde mohou prohlédnout staré zmučené pevnosti a středověkého královského hradu.

Pro ty, kteří hledají zábavu, jsou k dispozici pláže a mnoho druhů vodních sportů. Ostrov je také ideálním místem pro milovníky přírody a turistiky. Národní park Lesvos, který se rozkládá na celém ostrově, nabízí mnoho stezek a možností pro procházky přírodou.

Jeden z nejlepších způsobů, jak si užít výhled na krásy ostrova, je plavat okolo něj na lodi nebo si pronajmout vodní skútr. Ostrov nabízí také mnoho možností pro místní speciality v restauracích, hospůdkách a kavárnách.

Dovolená na Lesvosu může být velmi atraktivní a zábavná volba pro všechny. Ostrov nabízí mnoho zajímavého a krásného, co se dá objevit. S jeho malými vesnicemi, vesnickými trhy a půvabnými plážemi je Lesvos rozhodně jedním z nejlepších míst pro milovníky dovolené v Řecku. Určitě byste měli zvážit pobyt na tomto ostrově.


Počasí Řecko Lesvos


Řecko a jeho ostrovříše poskytují návštěvníkům neuvěřitelné příležitosti, počínaje fascinující kombinací kultur a historie až po krásy přírody. Ostrov Lesvos je bezpochyby jedním z nejzajímavějších míst řeckého pobřeží. Tento ostrov se nachází v severovýchodní části Egejského moře a nabízí řadu aktivit pro cestovatele, stejně jako úchvatné výhledy na přírodu a moře.

Pokud plánujete návštěvu ostrova Lesvos, je důležité si všimnout, že sezóna zde začíná obvykle v květnu a končí v září. V létě se zde očekává horké počasí s průměrnou teplotou od 28°C do 32°C. V říjnu až listopadu se na ostrově Lesvos může počasí zhoršit a může být deštivé a chladné. Zimní měsíce jsou zde chladné, ale ne tak drsné jako v některých částech Evropy.

Krásné počasí zde však nabízí řadu příležitostí pro aktivní cestování, jako jsou vodní sporty, turistika a cykloturistika. Pláže v Lesvos jsou typické svými klidnými vodami, které jsou ideální pro plavání a potápění. Na ostrově se také nachází mnoho rybářských přístavů, kde si můžete vychutnat nejčerstvější ryby a mořské plody.

Vzhledem k tomu, že ostrov Lesvos má velkou plochu a různorodé klima, počasí může být poměrně různorodé. Pokud přijedete na ostrov o víkendu, můžete zažít spoustu bílé pěny a větru, což jsou ideální podmínky pro kiteboarding, windsurfing a další vodní sporty. I pokud plánujete být na ostrově pouze několik dní, můžete být si jisti, že budete schopni využít spoustu času na venkovní aktivity a objevování krás této oblasti.

Ať už plánujete návštěvu ostrova Lesvos pouze na pár dní nebo týdnů, budete mít vždy možnost užít si ojedinělé kombinace krásného počasí, pevninské přírody, bohaté historie a kultury a malebného středomořského životního stylu.


Letenka Řecko Lesvos


Letenka Řecko Lesvos: proč byste měli navštívit tuto krásnou ostrovní destinaci

Ostrov Lesvos, nacházející se v Egejském moři, je jednou z nejkrásnějších a nejvíce nedotčených destinací v Řecku. Pokud hledáte místo na dovolenou, kde si odpočinete od každodenního shonu a zapomenete na všechny starosti, je Lesvos ideální volbou.

Proč je Lesvos tak krásným místem? Je to díky nádherné krajině, jasně modrému moři, teplému slunci a pohostinnosti místních obyvatel. Navštívit Lesvos znamená ponořit se do kouzelného světa nekonečné zeleně, autentické řecké kuchyně, malebných vesnic a nádherných pláží.

Jak se dostat na Lesvos?

Nejlépe se na Lesvos dostanete letadlem, neboť se jedná o ostrov, který není napojen na pevninskou část Řecka. Existuje mnoho letovisek, ze kterých můžete letět na Lesvos, včetně Athén, Soluně a dalších menších letišť v Evropě.

Letenky na Lesvos se mohou lišit v závislosti na sezoně. Obvykle jsou nejdražší v letních měsících, ale mohou být levnější v jarních a podzimních měsících.

Co dělat na Lesvos?

Přestože je Lesvos méně známým ostrovem než jiné řecké ostrovy, nabízí spoustu aktivit pro turisty.

- Prozkoumejte starověké památky: Lesvos má bohatou historii, kterou můžete objevit v mnoha starověkých památkách a muzeích, včetně starověkého chrámu Apollo v Pyra a archeologického muzea v Mytilene.

- Cestování po ostrově: Lesvos je prostorný ostrov s mnoha krásnými vesnicemi a přírodními scenériemi, které stojí za návštěvu. Můžete například cestovat na pláž Petra, jednu z nejznámějších pláží na Lesvosu, nebo navštívit národní park Olympos.

- Naučte se, jak vařit řecká jídla: Když navštívíte ostrov Lesvos, určitě byste měli ochutnat tradiční řecké jídlo. Mnoho z místních restaurací a kuchyní nabízí kurzy vaření, kde se můžete naučit, jak připravovat typická řecká jídla jako je třeba Moussaka.

- Relaxujte na pláži: Lesvos má některé z nejkrásnějších pláží v Egejském moři. Existuje mnoho malých zátok, jako například pláž Vatera, kde si můžete užít horké slunce a jasné vody. Kromě toho jsou na Lesvosu i pláže, které jsou klidnější a méně rušné, což je ideální pro rodiny s dětmi.

Přestože se Lesvos možná nejmenuje mezi nejznámějšími ostrovy v Řecku, nabízí spoustu zážitků a krásných přírodních scenérií, které stojí za to objevit. Pokud tedy plánujete dovolenou a hledáte místo, které je tradiční, klidné a nabízí velké množství věcí k prozkoumání, měli byste zvážit návštěvu ostrova Lesvos.


Ubytování Řecko Lesvos


Lesbos, též známý jako Lesbos, je největší ostrov v souostroví ostrovů Egejského moře a nachází se na východním pobřeží Řecka. V posledních letech se tento ostrov stal velmi oblíbeným mezi turisty ze všech koutů světa, zejména díky svému jedinečnému kulturnímu dědictví, přírodní kráse a neuvěřitelně přívětivým lidem. Pokud zvažujete návštěvu tohoto ostrova, zde je náš průvodce ubytování v Lesbosu.

Možnosti ubytování:

Pokud hledáte ubytování v Lesbosu, máte na výběr z mnoha možností. Od luxusních hotelů a vil s bazény a výhledy na moře přes stylové apartmány až po tradiční řecké domy nebo chatky v přírodě. Zde jsou čtyři způsoby, jak najít to nejlepší ubytování v závislosti na vašich preferencích.

1. Hotely
Pokud hledáte pohodlné ubytování s plným servisem, na Lesbosu je mnoho luxusních hotelů s moderními pokoji, restauracemi a bary. Tyto hotely jsou ideální pro lidi, kteří očekávají pohodlí a luxus během svých dovolených.

2. Apartmány
Pro ty, kteří hledají více prostoru a soukromí, jsou zde nádherné apartmány, které nabízejí moderní vybavení, jako je kuchyň, obývací pokoj a soukromou terasu nebo balkón. Apartmány jsou ideální pro rodiny a skupiny přátel, kteří chtějí společně trávit čas a užít si pohodlí a autonomii obytného prostoru.

3. Tradiční řecké domy
Pokud chcete ubytování s autentickou řeckou atmosférou, doporučujeme vám ubytování v tradičních řeckých domech, které se nachází v blízkosti malebných obcí na ostrově. Tyto domy byly obnoveny s ohledem na zachování původní architektury a nabízejí příjemný prostor k ubytování. Navíc, tyto domy jsou zpravidla velmi blízko k nádherným plážím a k turistickým atrakcím.

4. Chatky v přírodě
Pokud chcete strávit váš pobyt v Lesbosu v klidu a v tichu, pak vás bude zajímat ubytování v chatkách v přírodě, některé z nich jsou dostupné i díky různým nabídkám od Airbnb. Tyto chatky obklopené krásnou přírodou nabízejí vysoce kvalitní ubytování, kde lze vychutnat krásy okolí a různých přírodních scenérií ostrova.

Lesbos je krásný ostrov v Řecku, který nabízí širokou škálu ubytování. Bez ohledu na vaše preference a požadavky bude určitě ​​nalezena ideální volba pro vás, která naplní vaše očekávání a pobyt na ostrově Lesbos si maximálně užijete. Enjoy Your Stay!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky