Najděte nejlevnejší letenky

Řecko Meteora

Dovolená Řecko Meteora


Připravte se na neuvěřitelné dobrodružství a objevte krásy Řecka na jednom z nejvíce obdivovaných míst v zemi - Meteora. Tyčící se nad pláními Tesálie v centrální Řecké pevninské oblasti, kdy skály Meteora nabízejí úžasné panoramatické výhledy a rozmanitou přírodu, kterou jinde jen stěží najdete.

Meteora se nachází ve vzdálenosti asi tří a půl hodiny od Atén, jedná se o skupinu 24 obrovských vrcholů, na nichž stojí duchovní kláštery. Tyto kláštery, které byly postaveny v 14. století, jsou nyní jednou z největších turistických atrakcí v Řecku. Navštívit Meteora je jako navštívit zázrak přírody a architektury.

Abychom vás posunuli dobně do této oblasti, tak uzříte samé těžké skály, které znají například turisté ze Západních Karpat. Kláštery, které stojí na vrcholech skalních stěn, jsou ohromující, a stejně tak i roviny, které se tyčí pod nimi. V průběhu 16. století byly postaveny další čtyři kláštera, ale z nich dnes už jsou jen ruiny.

Návštěva kláštera není pro slabší povahy. Turisté musí zdolat strmé schody až na vrchol hluboko pod zemí, a čelí výškám a pozorování na okraji útesů. Přesto však návštěva těchto klášterů stojí za to, protože nabízejí unikátní pohled na krajiny Tesálie.

Pokud si budete chtít během vaší dovolené u Meteora odpočinout, můžete si zajít na osvěžující koupání do nedalekých termálních lázní. Koupání v teplé vodě přináší zklidnění a uvolnění svalstva. V posledních letech je Meteora také stále více navštěvována cyklisty a turisty, kteří chtějí poznat krásu této oblasti.

Pokud si chcete objednat dovolenou na Meteora, můžete si ji objednat prostřednictvím cestovní kanceláře, která vyhledá za vás nejlevnější letenky a ubytování. Tato oblast je velmi oblíbená mezi turisty a nabízí množství vybavení včetně kvalitních hotelů, restaurací a obchodů. Navštivte toto kouzelné místo a užijte si nezapomenutelnou dovolenou, která vám zanechá nepopsatelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Meteora


1. Co jsou Meteora?

Meteora jsou skupina monumentálních skalních útvarů, na nichž jsou postaveny kláštery, nacházející se na severozápadě Řecka.

2. Jak se dostanu do Meteora?

Nejlepší cesta je letecky do Soluně a pak pokračovat autobusem nebo vlakem do Kalambaky, nejblíže položeného města k Meteoře.

3. Kolik stojí vstup do jednotlivých klášterů?

V roce 2021 stojí vstup do jednotlivých klášterů 3 € na osobu. Děti do 18 let mají vstup zdarma.

4. Jaká je nejlepší doba návštěvy Meteora?

Nejlepší doba je jaro a podzim, kdy je počasí mírné a můžete si užít krásu přírody. V létě bývá horko a zima může být velmi drsná.

5. Kolik času bych měl/a vyčlenit na návštěvu Meteora?

Ideální doba návštěvy je 2–3 dny, aby bylo možné navštívit více klášterů a mít čas na prohlídky okolí.

6. Je v Meteoře možné ubytování?

Ano, je možné si najít ubytování v nejbližším městě Kalambaka, které je vzdáleno pouze pár kilometrů od klášterů.

7. Jaké jsou nejlepší vyhlídkové body v Meteoře?

Nejlepšími vyhlídkovými body jsou kláštery, kde naleznete neuvěřitelné výhledy na skalní útvary a okolní krajinu.

8. Je v Meteoře možné se sjet na lanovkou?

Ne, lanovka v Meteoře neexistuje. Většina klášterů je přístupná pouze pěšky.

9. Je v Meteoře možné se najíst či něco koupit?

Ano, v nejbližších městech a v okolí klášterů najdete různé restaurace a obchody s tradičními produkty.

10. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Meteoře?

Nejlepšími trasami jsou cesty k jednotlivým klášterům, kudy se dostanete k nejlepším vyhlídkám na krajinu. Dále jsou zde různé turistické stezky, které jsou vhodné pro pěší turistiku a cyklistiku.


Ubytování Řecko Meteora


Meteora – neuvěřitelně působivý a malebný region v Řecku – se může pochlubit nejen kouzelnými skalními útesy a kláštery, ale také širokou škálou nabídky ubytování pro turisty a návštěvníky. Meteora je oblíbeným cílem turistů, fascinujícím místem pro milovníky přírodních krás a historických památek, a proto se zde nachází i velké množství možností ubytování.

Mezi nejoblíbenější a nejluxusnější volby v Meteoře patří určitě netradiční ubytování v klášterech, které se díky svému půvabu a historické hodnotě stávají jedinečnou atrakcí pro turisty. Například Meteora Hotel vám nabízí možnost ubytování přímo v klášterním komplexu a zároveň vám poskytuje pohodlné a moderní vybavení, které potřebujete pro skvělou dovolenou. Ostatní kláštery, jako je například Great Meteoron, St. Stephen a Varlaam, také nabízejí luxusní ubytování a zážitek z pobytu v klášterních stěnách.

Pokud vás klášter jako ubytování neláká, je zde také velký výběr hotelů a apartmánů, které se nacházejí ve městech a obcích v okolí. Nejvýhodnější a nejlevnější možností pro ubytování v Meteoře jsou bezesporu penziony a rodinné hotely, které se nacházejí hlavně v oblastech, jako jsou Kastraki a Kalambaka. Mají mnoho nabídek na cenově dostupné pokoje a apartmány, a nikdy neváhejte vyhodnocovat hostinské na základě jejich hodnocení a recenzí.

Další možností pro ubytování v Meteoře jsou moderní a známé hotelové řetězce, jako je například Divani Hotel, který nabízí pohodlné a luxusní pokoje s výhledem na útesy a kláštery. Hotelu Meteora v Kalambaka nabízí velké množství služeb a zařízení, jako jsou restaurace, kavárny, bazény a fitness centra.

Z krátkodobých ubytování nabízí Meteora také velký výběr Airbnb bytů, apartmánů a ložnic, kde se můžete ubytovat u svých hostitelů. Tyto typy ubytování nabízejí fantastickou příležitost potkat místní obyvatele, poznat místní kuchyni a tradice a prozkoumat skryté perly této krásné oblasti.

Meteora se může pochlubit velkým výběrem ubytování, ať už hledáte luxus nebo cestujete s menším rozpočtem. I přes celkovou nabídku, však stále platí několik zásad, při výběru správného ubytování – sledujte hostinské recenze, zohledňujte rozpočet a zvažujte, co je pro vás důležité. S množstvím možností si můžete být jisti, že si vyberete to nejlepší a užijete si svůj pobyt v této kouzelné oblasti Řecka.


Počasí Řecko Meteora


Pokud se chystáte navštívit Řecko a zajímáte se o počasí, je důležité vědět, jaké klimatické podmínky zde panují. Jedním z nejoblíbenějších cílů turistů je Meteora, oblast proslulá úchvatnými skalními útvary a kláštery. Jaká je ale tady klima a jak se na to připravit?

Meteora se nachází v oblasti středomořského podnebí a je ovlivněna kontinentálními vlivy z vnitrozemí Řecka. Jaro a podzim, které se pohybují od března do června a od září do listopadu, jsou poměrně mírné s teplotami kolem 20 stupňů Celsia během dne a kolem 10 stupňů Celsia v noci.

Léto, které trvá od června do srpna, je horké a suché, s teplotami často přes 30 stupňů Celsia. V noci se sice teploty snižují, ale stále zůstávají celkem vysoké, průměrně kolem 20 stupňů Celsia. Proto je důležité si přivézt lehké oblečení, aby se člověk v horku nenadýchal.

Začátek podzimu, od září, bývá ideálním obdobím pro návštěvu Meteory, největší turistické sezóny zdejiž totiž skončila a teploty jsou stále příjemné a vhodné pro turistiku. V zimě, zejména na začátku roku, je oblast vystavena silnému větru a těžkým dešťům. Teploty se stabilizují kolem 10 stupňů Celsia, ale zima může být velmi drsná a zima, takže se připravte na chladno.

Pokud se chystáte na výlet do Meteory, je dobré zajistit si adekvátní oblečení, které bude vhodné pro danou dobu v roce, v které se chystáte. Zajistěte si také možnost ubytování, abyste mohli být v klidu a pohodlí, když bude potřeba. Ať už se chystáte na dovolenou nebo na výlet, počasí v Meteoře může být velmi krásné a nezapomenutelné. Stačí se jen připravit a vychutnat si krásy této nádherné oblasti.


Letenka Řecko Meteora


Pokud plánujete cestovat do Řecka, neměli byste si nechat ujít jedno z nejkrásnějších míst této země - Meteora. Znamená to "vznášející se kameny" a nachází se v centrální Řecku. Je to skutečné požehnání pro horolezce, ale také pro ty, kteří si užívají krásné přírody, pohodového života a ducha Řecka.

Existují různé způsoby, jak se dostat do Meteory, ale nejtěžší a nejzábavnější způsob je přeletět tam letecky. Letenky do Řecka jsou velmi populární pro turisty, kteří si chtějí užít krásy této země a poklady této oblasti. Mezi nejpopulárnější letecké společnosti, které létají do Řecka, patří Aegean Airlines, Ryanair a Easyjet.

Letecká doprava je nejen rychlá, ale také efektivní a pohodlná z hlediska přepravy turistů po celé zemi. Většina letů do Řecka přistává v hlavním městě Athénách, kde se budete moci navíc potěšit historickými památkami, jako je Akropolis a Plaka. Následně se vám nabízí několik dopravních služeb, jako například dálniční autobus, který vás doveze přímo do Meteory.

Termín, kdy se rozhodnete cestovat do Meteory, závisí na vaší osobní preferenci. V létě jsou letenky často dražší, ale slunce a nádherné prostředí stojí za to, zatímco cestování v zimě vám umožní užít si klidnou a malebnou atmosféru této části Řecka.

Pamatujte, že bez ohledu na to, jaký způsob si zvolíte, aby se dostali do Meteory, budete obklopeni úžasnou scenérií, krásnou přírodou a pohodovou atmosférou Řecka. Proto nestrácejte čas, a pojďte si užít jedno z nejkrásnějších míst této země.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky