Najděte nejlevnejší letenky

Řecko Zagori

Ubytování Řecko Zagori


Řecko patří mezi oblíbené evropské turistické destinace, a to nejen díky krásnému moři a písečným plážím, ale také díky své překrásné přírodě s vysokými horami, řekami, soutěskami a malebnými vesničkami. Jednou z takových oblastí je i Zagori, které se nachází v severozápadní části Řecka.

Zagori se rozprostírá v oblasti Pindos a zahrnuje více než 40 tradičních vesnic a panoramatických cest. Oblast je výjimečná svými kamennými mosty, malebnými kostely a úžasnými výhledy na horské údolí, a proto se stala oblíbeným místem pro turisty, kteří hledají přírodní krásy a klidnou atmosféru.

Pro turisty je v Zagori k dispozici řada ubytovacích zařízení, která poskytují dokonalou základnu pro všechny, kteří chtějí objevovat tuto oblast. Ubytování v Zagori zahrnuje různé typy – od tradičních kamenných domů a plně vybavených apartmánů po hotely s luxusním vybavením.

Jeden z nejlepších způsobů, jak objevit kouzlo Zagori, je ubytovat se v tradičním kamenném domě. Tyto domy jsou vystavěny z místního kamene a mají svůj původ v období 18. a 19. století. Tyto domy jsou nádherně rekonstruované a nabízejí turistům ubytování s autentickým řeckým charakterem. Tyto domy jsou obvykle velmi prostorné a nabízejí kompletně vybavené kuchyně a obývací pokoje. Kromě interiéru jsou tyto domy obklopeny krásnými zahradami, které nabízejí ohromující výhledy na okolní krajinu.

Pokud hledáte více moderní a luxusní ubytování, v Zagori jsou k dispozici také hotely s vyšší kvalitou služeb. Tyto hotely nabízejí komfortní pokoje, restaurace, bazény a wellness centra, díky nimž se turisté mohou užít dovolenou na špičkové úrovni.

Další možností jsou samostatně stojící apartmány, které jsou skvělou volbou pro rodiny a skupiny přátel. Tyto apartmány nabízejí prostorné obytné prostory a kuchyně a často mají venkovní terasy umístěné s výhledem na okolní krajiny.

Ubytování v Zagori je ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat tuto nádhernou oblast a odpočinout si od shonu běžného turistického ruchu. Vybavení ubytování v této oblasti je kvalitní a lze najít mnoho příležitostí, jak si užít krásu řecké přírody v okolních kopcích a nechat se svést kouzlem kamenných vesnic.


Dovolená Řecko Zagori


Navštivte nejkrásnější část Řecka, když si dopřejete dovolenou v Zagori. Tento region se nachází v horských oblastech kraje Epirus a nabízí úchvatnou přírodu, historii a tradiční řeckou kulturu.

Zagori je známé pro své malebné horské vesnice, které jsou obklopeny bujnou přírodou. Tyto vesnice jsou propojeny několika pěšími stezkami, které jsou ideální pro pěší turistiku. Na těchto stezkách můžete procházet po strmých kopcovitých cestách přes řeky, vodopády, hory a zelené kopce, což je skutečně úchvatné. Výhledy na okolní krajinu jsou dech beroucí a budete mít pocit, že jste se ocitli v pohádce.

Tuto oblast lze navštívit také na kole nebo autem, kdy je možné prohlédnout si místní památky, zahrnující starobylé mosty- především Arditsos Bridge, historické kostely a kláštery s cennými ikonami, a samozřejmě tradiční řecké vesnice s domy z kamene a kámen stavěné uličky. Jedno z nejznámějších měst regionu se nachází v městečku Ioannina- „metropole Epiru". Ioannina se vyznačuje svým jezerem Pamvotida, hradem Ioannina- původně byl postaven v roce 528 a byl obklopen 5 km dlouhou zdí s 7 branami, dnes již protékajícím řekou a příjemnou podvečerní atmosférou.

Večer se můžete ubytovat v některém z mnoha hotelů, Apartmánů nebo domů k pronájmu, kde se budete cítit jako doma. Každý pokoj a každý apartmán vám poskytne výhled na nádherné a kouzelné krajině, kde jižního Řecka vám ukáže svou krásnou tvář.

Chutná místní kuchyně vás zcela jistě nadchne. Můžete si vychutnat tradiční řecké jídlo, jako jsou baklava a gyros, spolu s místním vínem a ouzou. V oblasti je také mnoho míst, kde budete moci ochutnat místní speciality.

Dovolená v Zagori je tou ideální dovolenou, pokud máte rádi krásnou přírodu a nechtějete se stranit tradiční řecké kultury. Zagori je zkrátka místem, které musí zahrnovat váš seznam pro vaši další dovolenou.


Letenka Řecko Zagori


Letenka Řecko Zagori: Proč byste neměli tento zážitek vynechat

Řecko patří mezi nejkrásnější země na světě a její místa jsou zdrojem nezapomenutelných zážitků. Pokud hledáte místo, které by vás okouzlilo svou nádhernou krajinou, historií a kulturou, zaměřte se na západní Řecko a region Zagori. Ten je tvořen skalnatým horským masívem, klidnými horskými chatami, říčkami a řekami, kde můžete nalézt nejkrásnější vodopády této oblasti.

Proč zvolit letenku Řecko Zagori?

Tento region není příliš známý turisty, takže to zaručuje klidné a tiché okolí pro relaxaci a odpočinek. Navíc, když získáte letenku Řecko Zagori, dostanete se snadno k mnoha turistickým atrakcím, jako jsou Monodendri, Vikos a Dikorfo. Tyto lokality zahrnují nádherné vodopády, dramatické zářící klipové hory a blízké vesnice, kde se můžete seznámit s krásami místní kultury a gastronomie.

Co vás čeká v regionu Zagori?

Jedna z nejoblíbenějších věcí, které můžete dělat v tomto regionu, je pěší turistika. Krajina je plná turistických tras, které vedou k nejkrásnějším místům a také nabízí úchvatný výhled na přírodu. Kromě turistických stezek můžete také navštívit mnoho zachovalých kamených vesnic rozprostřených po celé oblasti. Tyto vesnice zachovaly svůj historický charakter a kulturní zvláštnosti, což je ideální pro ty, kteří chtějí poznat historický vývoj této oblasti.

A protože Řecko je známé pro své lahodné pokrmy, neměli byste vynechat příležitost ochutnat místní jídla v této oblasti. Kromě tradičních řeckých jídel můžete také ochutnat speciality regionu, jako jsou razoumi (uzené klobásy), krasato (ovocné likéry) a bourani (místní sýr).

Jak si zajistit letenku Řecko Zagori?

Zajistit si letenku Řecko Zagori není problém. Existuje mnoho aerolinií, které nabízejí lety z Prahy a dalších evropských měst do letiště Ioannina, které se nachází v těsné blízkosti oblasti Zagori. Je třeba dát si pozor na to, že vysoká sezóna v Řecku bývá v červenci a srpnu, takže je třeba si zarezervovat lety s dostatečným předstihem.

Závěrem

Pokud se rozhodnete pro let do regionu Zagori, připravte se na nezapomenutelnou zkušenost. Tento region nabízí krásy, jaké se těžko najdou jinde a je ideální pro ty, kteří chtějí zažít klidné a tiché okolí. Buďte si jisti, že vaše návštěva v Řecku bude plná nezapomenutelných okamžiků a nádherného odpočinku v srdci kouzelného horského masivu, který nabízí region Zagori.


Počasí Řecko Zagori


Řecko Zagori se nachází v severní části země a je obklopeno pohořím Pindos. Tento region je známý svou krásnou přírodou, kde se setkávají řeky, lesy a hory. Protože se nachází na severu, je zde mnohem chladněji než na jihu, a proto se zde může vyskytnout i sněhová nadílka.

Nejlepší čas na návštěvu Řecka Zagori je od května do září, kdy panují příjemné teploty kolem 25 stupňů Celsia a slunce svítí denně až 14 hodin. V létě se teploty mohou zvýšit i na 30 stupňů Celsia, ale díky horskému prostředí zde není taková dusnost jako na jihu Řecka.

Přestože v létě může být suché období, řeka Voidomatis a další řeky v regionu udržují zeleň a lesy stále svěží. V zimě, která zde trvá od listopadu do března, se zde objevuje častější srážení a průměrná teplota se pohybuje kolem 4 stupňů Celsia. Díky sněhu, který zde napadá, se zde tvoří úchvatné scenérie a příroda vypadá jako z pohádky.

V každém ročním období je zde něco k vidění a prožití. V létě si můžete užít turistiku a ráno podniknout výlety v horách a odpoledne se koupat v řece. V zimě zase můžete využít lyžařské centrum Vasilitsa, které se nachází nedaleko Řecka Zagori a nabízí krásné sjezdovky a terény.

Celkově je počasí v Řecku Zagori poměrně příjemné a vyplatí se sem vyrazit kdykoliv v roce. Díky horskému prostředí a krásné přírodě je toto místo nejen krásné, ale také jedinečné a stojí za to ho navštívit minimálně jednou za život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Zagori


1. Jak se dostat do Zagori?
Nejlepší možností je letět do letiště v Ioannině a odtud si půjčit auto. Alternativně můžete využít autobusovou dopravu z Atén nebo Thessaloniki.

2. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Zagori?
Kromě výletů do přírody a horské turistiky lze navštívit starobylá města, jako jsou Ioannina a Metsovo. Také stojí za to navštívit vodopády Vikos a klášter Moni Agiou Georgiou.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Zagori?
Nejlepší doba je od května do října, kdy jsou teploty příjemné a příroda je plná květů a zeleně.

4. Kde se dá v Zagori ubytovat?
V Zagori najdete různé možnosti ubytování, od luxusních hotelů a penzionů až po jednoduché horské chaty a kempy.

5. Jaké jsou tradiční pokrmy v Zagori?
Mezi tradiční pokrmy patří různé druhy místních specialit, jako jsou sýry, maso, zelenina a víno. Mezi nejznámější pokrmy patří klasická pastitsio, jehněčí s hráškem, rafiolia a mnoho dalších.

6. Jak se dá nejlépe prozkoumat Zagori?
K nejlepším způsobům prozkoumání Zagori patří trekking, cyklistika, rafting a další adrenalinové zážitky. Lze také absolvovat autoturistiku po místních silnicích a navštívit různé vesnice a památky.
7. Kde se dá nakoupit suvenýry v Zagori?
V mnoha místech v Zagori najdete obchody se suvenýry, které nabízejí tradiční řecké produkty a regionální speciality, jako jsou regionální sýry, sušené ovoce a horské byliny.

8. Jak daleko je Zagori od moře?
Zagori se nachází vnitrozemskou části země, a proto je od mořského pobřeží vzdálené asi 2-3 hodiny jízdy autem.

9. Jaká města v okolí jsou k vidění?
V okolí Zagori stojí za návštěvu města jako jsou Ioannina, Metsovo a Konitsa.
10. Je v Zagori možné se stravovat i vegetariánsky?
Ve většině restaurací v Zagori mají vegetariánské pokrmy na svém jídelním lístku. Lze také navštívit některou z vegetariánských restaurací v nejbližším městě Ioannina.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky