Najděte nejlevnejší letenky

Rumunsko Sighișoara

Dovolená Rumunsko Sighișoara


Sighișoara je jedno z nejkrásnějších historických měst v Rumunsku, které se rozprostírá v oblasti Transylvánie. Město je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí návštěvníkům nejen historickou a kulturní atmosféru, ale také úchvatné výhledy na okolní krajinu.

V Sighișoaře se nachází mnoho historických památek, jako například věž s hodinami, Chrámový chrám a brána Târgu Mureș. Mezi další turistické atrakce patří Muzeum vesnice Sigyșoara, kde si můžete prohlédnout tradiční rumunskou kulturu a historii, a Muzeum strašidel, které se nachází v bývalém kostele Dominikánů.

Pro méně kulturně orientované návštěvníky nabízí město také mnoho aktivit na volném vzduchu. Kromě procházek po malebných uličkách a návštěv památek si zde můžete pronajmout kola a projet se po cyklostezkách v okolí města. Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, je k dispozici bungee jumping z věže s hodinami.

Co se týče ubytování, v Sighișoaře najdete mnoho možností od luxusních hotelů po levné hostely a penziony. Ceny jsou většinou přijatelné a lze si najít vhodné ubytování i pro menší rozpočet.

Jídlo v Sighișoaře je velmi chutné a hojné. Místní kuchyně je založena hlavně na masu, ale najdete zde také tradiční rumunské pokrmy jako sarmale (zavinutá zelí plněná mletým masem nebo rýží), ciorbă (kyselá polévka s masem) a mămăligă (kukuřičná kaše podávaná s masem a sýrem).

Pokud hledáte dovolenou, která nabízí historickou a kulturní atmosféru, úchvatné krajinářské výhledy a možnosti výletů na volném vzduchu, nemůžete si nevybrat Sighișoaru v Rumunsku. Toto malebné město vám zaručeně zajistí nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Rumunsko Sighișoara


Rumunsko je země plná krásných historických měst a městeček. Jedno z nejzajímavějších měst je bezpochyby Sighișoara, které se nachází v regionu Transylvánie. Sighișoara je známá hlavně svým dobře zachovaným historickým centrem, které je zapsáno na seznamu UNESCO.

Pokud plánujete návštěvu Sighișoary, může se stát, že se budete ptát na doporučení ohledně ubytování. Zde je náš průvodce nejlepšími ubytovacími možnostmi v Sighișoaře.

1) Casa Wagner

Casa Wagner je jedním z nejznámějších hotelů v Sighișoaře. Nachází se v historické části města a nabízí elegantní a prostorné pokoje. Hotel má také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční rumunskou kuchyni.

2) Pension Casa Saseasca

Pension Casa Saseasca se nachází v klidné části města, asi 10 minut chůze od historického centra. Nabízí pokoje s výhledem na zahradu a je vzdálený pouhých 5 minut od vlakového nádraží.

3) DoubleTree by Hilton

DoubleTree by Hilton je nový hotel v Sighișoaře a nachází se jen kousek od historického centra. Hotel má moderní pokoje a vybavení. Hosté mohou také využít wellness centrum a fitness centrum.

4) Casa Sighișoara

Casa Sighișoara je rodinný pension s pěti pokoji. Nachází se v historické části města a nabízí tradiční rumunskou atmosféru. Hosté mohou také využít společnou terasu a zahradu.

5) Hotel Safrano Palace

Hotel Safrano Palace je umístěn v budově z 16. století v historické části města. Hotel nabízí luxusní pokoje a apartmány s vlastní koupelnou. K dispozici je také malý wellness a lázeňský areál.

Sighișoara má spoustu ubytování, ale tyto jsou naší volbou. Ať už hledáte luxusní hotel nebo útulný pension, tento seznam vám pomůže najít nejlepší možnost pro vás. Navštivte Sighișoaru a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších historických měst v Rumunsku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rumunsko Sighișoara


1. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Sighișoary z Bukurešti?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Sighișoary z Bukurešti, je jet autobusem nebo vlakem. Cesta trvá asi 5 hodin.

2. Kde si mohu pronajmout auto v Sighișoaře?
V Sighișoaře jsou k dispozici některé pronájmy vozů, jako je RentalCars nebo Europcar.

3. Jaké jsou nejlepší místa k navštívení v Sighișoaře?
Nejlepšími místy k návštěvě v Sighișoaře jsou pevnost, staré město a kostel na Vrchu.

4. Je snadné najít místo na ubytování v Sighișoaře?
Ano, v Sighișoaře je k dispozici řada hotelů a apartmánů, které lze snadno najít pomocí online rezervačních portálů nebo prostřednictvím cestovních agentur.

5. Co je nejlepší čas na návštěvu Sighișoaře?
Nejlepší dobou pro návštěvu Sighișoaře je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a turistická sezóna je v plném proudu.

6. Jaké jsou tradiční jídla v Sighișoaře?
Tradičními jídly v Sighișoaře jsou sarmale (zelné závitky s mletým masem a rýží), mici (grilované čevabčiči), chorba (tradiční polévka) a placinte (tradiční kouzelnický mazanec).

7. Může se v Sighișoaře platit kreditní kartou?
V některých obchodech a restauracích v Sighișoaře je možné platit kreditní kartou, ale je lepší mít při sobě hotovost, protože některé provozy tento způsob platby nepodporují.

8. Jaké jsou nejbližší letiště k Sighișoaře?
Nejbližší mezinárodní letiště ke Sighișoaře se nachází v Bukurešti (Henri Coandă International Airport), které je přibližně 300 km vzdálené.


Letenka Rumunsko Sighișoara


Rumunsko je neúsporně pomalovaným krajem, kde si historici, nadšenci do starých měst a hluboké tradice najdou své místo. Jedním z nejvíce ikonických měst tohoto krásného evropského státu je Sighișoara (zvané také Schäßburg v němčině, Segesvár v maďarštině nebo Segesvar v rumunštině) - středověké opevnění, které leží na bouřlivých vlnách zamrzlé řeky Târnava Mare. Pokud byste chtěli prozkoumat tento kousek historie, hledáte letenky do Rumunska, pak vás pozoruhodné město, které je zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO, nezklame.

Sighișoara je typicky středověké město svými úzkými uličkami, kamennými domky s červenými střechami a historickými věžemi. Je to jedno z nejzachovalejších středověkých měst v Rumunsku a při procházce po městských zdech budou návštěvníci fascinováni krásným výhledem na každou z těchto věží a budov.

Hlavním lákadlem v Sighișoaře je Muzeum středověké historie, které je umístěno v Komplexu křesťanských podzemních hrobek. Toto muzeum je skvělým způsobem, jak se dozvědět více o historii, legendách a kultuře města.

Dalším velmi oblíbeným místem je věž s názvem "Torre del Reloj" (česky "Hodinová věž") - věž, kterou nesmíte minout během vaší návštěvy. Tato věž stojí na jihozápadním konci Sighișoary a návštěvníci si mohou vychutnat výhled na město ze špičky její věže.

A co se týká kulturních aktivit, Sighișoara má mnoho nabídnout. V létě se město spontánně promění v oblast s kulturními akcemi, koncerty, divadelními představeními, historickými hrami a dalšími kulturními akcemi.

A poslední, ale ne nejméně důležité, je gastronomie Sighișoaře, která nabízí skvělé rumunské jídla a domácí vína. Mezi nejlepší potraviny patří směs dárců zelí (výborné!), Sarmale (zelné závitky), polenta s bryndzou (kozí sýr), čerstvý chléb a domácí dezerty.

Takže pokud hledáte letenky do Rumunska, určitě byste měli zvážit návštěvu Sighișoary. V každém ročním období nabízí mnoho turistických atrakcí, krásy starověkých památek a kulturních akcí. Pokud jste milovníkem historie a architektury, neváhejte a navštivte toto krásné město v srdci Rumunska.


Počasí Rumunsko Sighișoara


Rumunsko je zemí s různorodým klimatem a počasím v závislosti na oblasti, ve které se nacházíte. Pokud se plánujete vydat do Sighișoary, malebného města v Transylvánii, můžete očekávat chladné zimy a mírně teplé a vlhké letní měsíce.

Zimní měsíce v Sighișoaře jsou typické sněhovými bouřemi a teplotami průměrně okolo -2 stupňů Celsia, s vrcholy až na -10 stupňů. Většinu zimy průměrně sněží a krajina se mění v malebné zimní pohlednice. Pamatujte si, že vzhledem k chladným teplotám a vyššímu výskytu sněhu může přicházet k omezení silniční dopravy.

Na druhé straně, letní měsíce v Sighișoaře jsou mírně teplé a vlhké. Průměrné teploty se pohybují kolem 22 stupňů Celsia, ale během vysokých vrcholů může trvat až na 30 stupňů. Stejně jako u většiny měst v oblasti, letní měsíce mohou být podmíněné výskytem bouřek a krátkodobých srážek.

Na podzim a na jaře se počasí v Sighișoaře mění rychle, přičemž teploty mohou kolísat mezi chladnými a mírně teplými. Srážky jsou v této oblasti poměrně časté, takže je nezbytné připravit se na různé podmínky.

Sighișoara je město, které je návštěvníky oslovuje svými okouzlujícími úzkými uličkami, historickými památkami a tradičními festivaly, jako je například Festival medoviny a cibule. Při plánování cesty se ujistěte, že jste si vybrali správné vrstvení oblečení v závislosti na teplotách a srážkách v období, kdy se v Sighișoaře nacházíte.

Celkově řečeno, počasí v Sighișoaře může být proměnlivé, ale s přiměřenou přípravou a oblékáním můžete vždy vychutnat krásy tohoto malebného města v srdci Transylvánie.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky