Najděte nejlevnejší letenky

Salamonovy ostrovy Santa Cruz Island

Dovolená Salamonovy ostrovy Santa Cruz Island


Salamonovy ostrovy jsou skupinou tichomořských ostrovů patřících do státu Papua-Nová Guinea. Největším z těchto ostrovů je Santa Cruz Island, který nabízí návštěvníkům nezapomenutelnou dovolenou.

Santa Cruz Island je především velkolepou přírodní krásou, nabízející úžasné pláže s tyrkysově modrou vodou a úchvatné panorama pralesa, který se rozkládá po celém ostrově. V tomto tropickém ráji se můžete v klidu opalovat, šnorchlovat, potápět nebo jenom relaxovat a užít si klidné atmosféry.

Kromě toho však Santa Cruz Island nabízí i mnoho kulturních zážitků. Místní obyvatelé jsou skvělí řemeslníci a na ostrově můžete zakoupit tradiční místní výrobky, jako jsou například řetězy z korálů nebo dekorativní koše ze sukulentů. Vydat se můžete také na prohlídku místních vesnic, kde se budete moci seznámit s neobyčejným životem těchto původních obyvatel ostrova.

Pokud jste fanoušci dobrodružství, má Santa Cruz Island také mnoho co nabídnout. Můžete se například vydat na prohlídkový výlet do divokého pralesa jižního Santa Cruz Islandu, kde můžete pozorovat různé druhy exotických rostlin a zvířat. Další možností je navštívit ostrov Malaita, na kterém se nachází jedna z nejvíce zachovalých tradičních vesnic na celých Salamonových ostrovech.

Kvůli svým korálovým útesům a neuvěřitelnému podmořskému světu jsou Salamonovy ostrovy také známé jako jedno z nejlepších míst na světě pro potápění. Můžete se podívat na úžasné korálové útesy a vidět škrábavé rejnoky, žraloky nebo ryby tropických barev.

Co se týče ubytování a stravování, Santa Cruz Island nabízí mnoho možností pro různé druhy turistů. Od luxusních resortů až po levná hostela, která nabízejí jednoduchý ale příjemný pobyt.

V závěru lze říct, že Santa Cruz Island je ideálním místem pro všechny, kteří hledají únik od hektického života. Ostrov nabízí úžasnou přírodu, kulturní zážitky a dobrodružné aktivity, což ho činí dokonalým místem pro dovolenou, kterou jistě nezapomenete.


Ubytování Salamonovy ostrovy Santa Cruz Island


Salamonovy ostrovy leží v jižním Pacifiku a jsou součástí státu Papua Nová Guinea. Santa Cruz Island je největší z těchto ostrovů a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavostí a možností k relaxaci. Kromě toho, že si můžete užít krásné bílé pláže a tyrkysovou vodu, můžete také vyrazit na průzkum okolí a objevovat přírodu všude kolem vás.

Co se týče ubytování, existuje zde několik možností. Některé hotely se nacházejí přímo na pláži a nabízejí pohodlné a moderně vybavené pokoje s vynikajícími službami a restaurací. Jediným problémem může být cena – tyto hotely jsou obvykle dražší než ostatní možnosti.

Pokud hledáte alternativu, můžete si pronajmout chatu nebo apartmán. Tato možnost je méně nákladná a často také nabízí více prostoru pro relaxaci a soukromí. Některé chaty a apartmány se nacházejí na břehu moře, takže si můžete užít krásné výhledy a klid.

Další možností jsou turistické kempy, které jsou ideální pro ty, kteří hledají dobrodružství a chtějí se co nejblíže dostat k přírodě. Tyto kempy nabízejí základní vybavení a jsou často umístěny v krásných přírodních oblastech. Pokud máte radi přirodní zvuky a rádi byste si vychutnali noční oblohu a výhled na hvězdy, mohou být kempy tou správnou volbou pro vás.

V každém případě je důležité, abyste si pečlivě zvážili, kterou možnost zvolíte, abyste si mohli co nejvíce užít svého pobytu na Santa Cruz Island. Díky širokým možnostem vyberte to, co je vám nejbližší a budete mít skvělý čas při objevování krásných Salamonových ostrovů.


Počasí Salamonovy ostrovy Santa Cruz Island


Salamonovy ostrovy se nacházejí v Tichomoří, konkrétně v Melanésii, a tvoří jich celkem šest hlavních a mnoho menších ostrovů. Jedním z největších ostrovů tohoto souostroví je Santa Cruz Island, který má rozlohu přes 225 km² a žije na něm přibližně 12 000 obyvatel.

Santa Cruz Island se nachází v oblasti, kde se střetávají teplé vody Pacifiku s chladnými vodami Pacifiku. Díky této kombinaci dochází na ostrově k tropickému podnebí s vysokou vlhkostí vzduchu. Průměrná roční teplota se pohybuje mezi 25 a 28 stupni Celsia a tato teplota se v průběhu roku příliš nemění.

Na Santa Cruz Island vládne období sucha a období dešťů. Suché období nastává v měsících od dubna do září, kdy je možné zažít velmi horká léta s minimem srážek. Během tohoto období jsou noci chladnější, ale i tak se teploty pohybují okolo 20 stupňů Celsia.

Deštivé období začíná v říjnu a trvá do března. Během tohoto období především v listopadu a prosinci prší nejvíce, a to přibližně 15 až 20 dní v měsíci. Průměrná roční srážková úhrn na ostrově dosahuje kolem 3500 mm, přičemž v některých částech ostrova může být úhrn i více než 5000 mm.

Během deštivého období se teploty pohybují mezi 23 a 26 stupni Celsia. Toto období může být na Santa Cruz Island doprovázeno silnými větry a bouřemi, což může způsobit přerušení dopravy lodí nebo trhliny v silnicích. Velké množství srážek zároveň způsobuje, že mnohé oblasti ostrova jsou zarostlé tropickým lesem a vegetací.

Vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu a teplotám, které jsou téměř po celý rok tropické, je na Santa Cruz Island nutné mít při pobytu vždy dostatek pitné vody a vhodné oblečení. Zároveň se doporučuje během deštivého období být opatrný na sesuvy půdy a řeky, které mohou být značně náročné a nebezpečné při přecházení.

V každém případě však díky svému exotickému prostředí a rozmanité přírodě nabízí Santa Cruz Island mnoho zážitků pro turisty, kteří se sem rozhodnou sjet.


Nejčastější dotazy a odpovědi Salamonovy ostrovy Santa Cruz Island


1) Jak se dostanu na Salamonovy ostrovy Santa Cruz Island?
Odpověď: Nejbližším místem, kde lze vstoupit na Salamonovy ostrovy, je letiště v Honiara na hlavním ostrově Guadalcanal. Odtud jsou pravidelné lodě do Gizo, který se nachází na ostrově New Georgia, a odtud je možné si najmout loď do Santa Cruz Island.

2) Co je nejlepší období pro návštěvu Salamonových ostrovů Santa Cruz Island?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Salamonových ostrovů je od června do srpna, kdy jsou teploty příjemné a mírné a je malé riziko výskytu hurikánů nebo tropických bouří.

3) Jaké jsou nejlepší aktivity na Salamonových ostrovech Santa Cruz Island?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity na Salamonových ostrovech patří potápění, šnorchlování, surfování, plavby, rybaření a turistika. Na Santa Cruz Island je také možné navštívit místní vesnice a poznat místní kulturu a tradice.

4) Dá se přespávat na Salamonových ostrovech Santa Cruz Island?
Odpověď: Ano, na Santa Cruz Island je několik ubytovacích zařízení, jako jsou hotely, bungalovy a kempy. Je však třeba si ubytování rezervovat předem, protože kapacita je omezena.

5) Jsou Salamonovy ostrovy Santa Cruz Island bezpečné pro cestování?
Odpověď: Salamonovy ostrovy jsou v současné době bezpečné pro cestování, ale vzhledem k politické nestabilitě v oblasti je třeba být obezřetný a vyhýbat se riskantním činnostem. Také je důležité si ověřit aktuální bezpečnostní potřebné informace před cestou na Salamonovy ostrovy.


Letenka Salamonovy ostrovy Santa Cruz Island


Salamonovy ostrovy, též nazývané Salomonské ostrovy, jsou naše nejbližší sousedy oceánu. Rozkládají se v jižním Pacifiku a sestávají z více než 900 ostrovů a atolů. Tyto ostrovy nabízejí návštěvníkům neuvěřitelnou krásu tropické přírody a kulturního bohatství.

Jedním z významných ostrovů Salamonových je Santa Cruz Island, který patří do souostroví Santa Cruz Islands. Tento ostrov má rozlohu asi 243 km2 a zhruba 12 000 obyvatel. Santa Cruz Island je důležitým centrem pro turistiku a zemědělství. Je to také jedno z historicky významných míst v regionu.

Pro turisty, kteří chtějí navštívit Santa Cruz Island, existuje několik způsobů, jak se tam dostat. Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob je letadlem ze Salamonových hlavních měst - Honiary nebo Gizo. Na ostrově se také nachází přístav Noro, kde připlouvají lodě s turisty.

V Santa Cruz Island se nachází několik turistických atrakcí. Nejvýznamnější z nich je národní park Marovo Lagoon. Tento park pokrývá rozsáhlou oblast korálového útesu a mangrovových bažin. Jsou zde také bráni ohrožené druhy zvířat jako je prase nosorožčí nebo kroka obrovská.

Další zajímavé místo k navštívení na Santa Cruz Island jsou hory Henderson. Tyto hory jsou nejvyššími vrcholy na ostrově s maximální výškou 413 m n. m. Poskytují úchvatné výhledy na celý ostrov i okolní oblasti moře.

Pro dobrodružné turisty jsou k dispozici také potápěčské kurzy a výlety. Na jednom z nejlepších potápěčských míst na světě, Marovo Lagoon, si můžete užít podvodní krásy a nevšední pohledy na živočichy, které obývají korálové útesy a řasy.

Není pochyb o tom, že Santa Cruz Island, zdobený krásnými plážemi a tropickou vegetací, je ideální místem pro odpočinek a relaxaci. Pro ty, kteří si chtějí užít pobytu na ostrově na plno, je možné si pronajmout ubytování v jednom z mnoha luxusních letovisek.

Celkově se Salamonovy ostrovy a Santa Cruz Island nachází na seznamu nejkrásnějších a atraktivních turistických destinací na světě. Návštěva tohoto místa je jedinečný zážitek a zároveň přispěje k podpoře tradičního způsobu života obyvatel ostrova.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky