Najděte nejlevnejší letenky

Salamonovy ostrovy Savo

Počasí Salamonovy ostrovy Savo


Salamonovy ostrovy jsou souborem tropických ostrovů v jihozápadním Pacifiku. Ostrov Savo, který je jedním z největších ostrovů v této skupině, je známý svým krásným a exotickým počasím. V tomto článku si přiblížíme počasí na tomto ostrově.

Savo leží v těsné blízkosti rovníku, což znamená, že je zde celoročně teplé počasí s vysokou vlhkostí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27 °C a minimální teploty se zde vyskytují pouze zřídka. Nejteplejším měsícem je leden s průměrnou teplotou 28 °C a nejchladnějším měsícem je srpen s průměrnou teplotou 26 °C. I když jsou teploty na ostrově celoročně vysoké, mohou se během dne výrazně měnit. Denní teploty bývají někdy tak vysoké, že se pohybují blízko 35 až 40 °C.

Vysoká vlhkost na ostrově Savo může být někdy obtěžující, zejména v kombinaci s vysokými teplotami. Průměrná relativní vlhkost se zde pohybuje v rozmezí 70 až 80 %. Nejvíce deště na ostrově spadne během období dešťů, které trvají od listopadu do dubna. V této době se může Savo setkat s častými dešti a bouřemi. Nicméně i mimo období dešťů může být zde někdy velmi deštivo.

Co se týče slunečního svitu, tak na ostrově Savo je téměř celoročně slunečno. Zvláště v období sucha, které trvá od června do září, je sluneční svit velmi intenzivní, a proto se doporučuje dodržovat opatření proti přehřátí pokožky.

Savo je také obklopeno korálovými útesy, což se může projevit na místních mořských podmínkách. Východní a jižní pobřeží Savo jsou velmi podobné, s mírným prouděním a klidným mořem. Západní pobřeží Savo však může být náročné, protože tam mohou být silné proudy a moře bývá často v bouři.

Shrnutí:

Savo je ostrov s tropickým a teplým počasím. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27 °C a vysoká vlhkost zde může být někdy obtěžující. Období dešťů trvá od listopadu do dubna a mimo tuto dobu může být také deštivo. Na ostrově je téměř celoročně slunečno, takže je nutné být opatrný při vystavení slunečnímu záření. Pokud hledáte klidné moře, vyhněte se západnímu pobřeží Savo, které může být náročné.


Nejčastější dotazy a odpovědi Salamonovy ostrovy Savo


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o Salamonových ostrovech Savo:

1. Co jsou Salamonovy ostrovy Savo?

Salamonovy ostrovy Savo jsou součástí Šalamounových ostrovů v Tichomoří a nacházejí se v jižním Pacifiku poblíž Papua Nové Guineje.

2. Jak se dostat na Salamonovy ostrovy Savo?

Nejdříve musíte letět do třetího největšího města Papui Nové Guineje, které se nazývá Lae. Odtud můžete vyrazit na loď do Salamonových ostrovů. Cesta trvá asi 24 hodin.

3. Jaké aktivity jsou k dispozici na Salamonových ostrovech Savo?

Na Salamonových ostrovech Savo lze podniknout různé aktivity, jako jsou potápění, šnorchlování, rybaření, procházky po pláži a navštěvování přírodních parků.

4. Kolik stojí pobyt na Salamonových ostrovech Savo?

Ceny se liší v závislosti na délce pobytu, typu ubytování a počtu lidí. Obecně jsou ceny vyšší než v jiných destinacích v Tichomoří.

5. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Salamonových ostrovů Savo?

Nejlepší doba k návštěvě Salamonových ostrovů Savo je od května do října, kdy je suché období. V ostatních měsících může být více deště a povodní.

6. Je bezpečné cestovat na Salamonovy ostrovy Savo?

Bezpečnost je velmi důležitá na Salamonových ostrovech Savo. Doporučujeme, abyste se seznámili s místními zvyky a tradicemi. Podívejte se vždy na oficiální cestovatelské rady pro aktuální informace o bezpečnosti v této oblasti.

7. Co je nejlepší způsob, jak poznat místní kulturu v Salamonových ostrovech Savo?

K poznání místní kultury můžete zkusit návštěvu tradiční vesnice, kde můžete vidět, jak lidé žijí a pracují. Navštivte také místní trhy a nakupte si běžné potřeby i tradiční řemesla. K tomu, abyste si vychutnali místní kuchyni, vyzkoušejte místní speciality a ochutnejte co nejvíce místních jídel.


Dovolená Salamonovy ostrovy Savo


Savo je krásný a malý ostrov nacházející se na východ od Salomonových ostrovů a je vynikajícím místem pro dovolenou. Zdejší krásné pláže, průzračné vody a tropické klima jsou ideální pro ty, kteří hledají únik od stresového života a úplné relaxace. Salomonovy ostrovy jsou známé svými bílými plážemi s palmami, korály a množstvím exotických ryb.

Savo nabízí mnoho možností pro skvělou dovolenou. Můžete si užívat plážové aktivity, jako jsou šnorchlování, rybaření, potápění, loďkování a mnoho dalších. Ostrov je obklopen úžasnými místy skrytými pod vodou, což z něj dělá důležité místo pro vodní aktivity.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat okolní oblast, je zde mnoho zajímavých míst. Můžete navštívit šumivé sopky, pralesy, vodopády a mnoho dalších přírodních divů.

Savo je také skvělým místem pro milovníky zvířat. Můžete se setkat s místními obyvateli - ježci, ještěrkami a mnoha dalšími tropickými zvířaty. Na pláži můžete pozorovat malé želvy a jejich vejce. Navíc jsou zde i ryby, žraloci a malé dravé ryby.

Místní kultura a tradiční zvyky vás rozhodně zaujmou. Většina místních obyvatel jsou lidé z kmene Melanesie, kteří uctívají své předky a tradiční chrámy. Můžete zde ochutnat místní kuchyni, jakou je například kokosový rybí koktejl, a vidět místní tance a rituály.

Savo je také ideálním místem pro fotografy, protože nabízí nádherné panoramatické výhledy a úžasné fotomotivy. Můžete si zde užít krásných západů a východů slunce, což z něj dělá jedno z nejlepších míst pro romantickou dovolenou.

Celkově vzato, Savo na Salomonových ostrovech je skvělým místem pro každého, kdo hledá odpočinek a únik od městského života. Nabízí tolik možností, že nabídne nezapomenutelnou dovolenou. Nezapomeňte tedy vyzkoušet místní kuchyni, tradiční zvyky a aktivní aktivity, které pro vás může nabídnout.


Letenka Salamonovy ostrovy Savo


Salomonovy ostrovy jsou jedním z nejkrásnějších míst na světě, a to zvláště díky svým bílým písečným plážím, turistickým atrakcím a nejlepším podmínkám pro potápění. Mezi nejoblíbenější ostrovy, kam patří i ostrov Savo, se letí z různých koutů světa a lze si vybrat z mnoha leteckých společností, které sem létají.

Savo je malý ostrov s pevninskou plochou, která je bohatá na aktivní vulkanickou činnost. Na ostrově se nachází několik kráterů a půdy jsou velice úrodné, což umožňuje růst mnoha rostlin a stromů. Savo je také domovem mnoha druhů volně žijících zvířat, včetně netopýrů, krokodýlů, ještěrek a vodních želv, které najdete v přilehlých vodách.

Když se rozhodnete navštívit ostrov Savo, můžete si zvolit z mnoha leteckých společností, které sem létají. Mezi nejvýznamnější patří letoviska Brisbane, Sydney a Melbourne v Austrálii, Port Moresby na Papui Nové Guineji, Auckland a Wellington na Novém Zélandu, Singapur nebo Tokio v Japonsku.

Většina společností létá do přístavu Henderson International, který se nachází na Honiara, hlavním městě ostrova Guadalcanalu. Zde budete muset přestoupit na let do Gizo, hlavního města Savo. Tyto lety se obvykle konají denně a trvají asi půl hodiny.

Ceny letenek se samozřejmě mohou lišit podle letecké společnosti, doby cestování a sezóny, v níž se rozhodnete letět. Během sezóny turistického ruchu bývají lety obvykle dražší, takže pokud chcete ušetřit, můžete si letenky rezervovat během mimo sezónu.

Při cestování do Salomonových ostrovů je také důležité si připravit platný pas a vízum. Turisté, kteří se chystají zůstat déle než 30 dnů, potřebují tranzitní vízum.

Jakmile se dostanete na ostrov Savo, můžete si užít to nejlepší z tohoto nádherného místa. Pro ty, kteří chtějí objevovat a poznávat nové věci, jsou k dispozici mnohé turistické atrakce, jako jsou sopky a krátery, národní parky, památky z druhé světové války, zajímavé deštné lesy a mnoho dalšího. Ostrov Savo je také velmi populárním místem pro potápění a koupání, takže pokud milujete tyto sporty, určitě si tuto činnost nenechte ujít.

Celkově lze tedy říci, že letenky na ostrov Savo jsou snadno dostupné a lze si vybrat z mnoha destinací po celém světě. Díky tomuto krásnému místu, které nabízí mnoho turistických atrakcí a sportovních aktivit, je návštěva Savo skvělou volbou pro ty, kteří hledají dobrodružství a relaxaci v ráji.


Ubytování Salamonovy ostrovy Savo


Salamonovy ostrovy jsou malým souostrovím v Tichomoří, které se nachází jihozápadně od ostrova Guadalcanal a tvoří je tři hlavní ostrovy: Savo, Ngelanikua a Matanikau. Největším z nich je Savo, kterého si blíže přiblížíme v tomto článku.

Savo je ostrov, který je především znám pro pozůstatky druhé světové války, ale také pro svoji krásu a turistický potenciál. Přestože se nachází jen necelých 30 km od hlavního města Honiary, je zde velmi málo turistů a infrastruktura je velmi omezená. Pokud plánujete návštěvu Salamonových ostrovů a konkrétně Savo, musíte se připravit na primitivní podmínky a místní kulturu.

V Savu najdete několik možností ubytování, ale všechny jsou velmi jednoduché a základní. Nečekejte žádné luxusní hotely nebo letoviska. Místo toho se můžete ubytovat ve vesnicích, které najdete na pobřeží ostrova. Většinou jsou k dispozici tradiční bungalovy nebo chatky, které jsou vyrobeny z místních materiálů, jako jsou palmové listy a bambusové hůlky. Tyto bungalovy jsou základní, ale čisté a pohodlné a mnohdy nabízejí i výhled na oceán.

Pokud hledáte něco více privátního a komfortního, můžete se rozhodnout pro pronájem soukromého domu. Tyto domy jsou vlastněny místními lidmi a nabízejí větší prostor a soukromí pro vaši rodinu nebo skupinu.

Co se týče jídla, můžete ochutnat místní speciality v místních restauracích nebo koupit čerstvé mořské plody přímo od rybářů. Pokud si chcete uvařit sami, můžete si zakoupit základní potraviny v místních obchodech.

Co se týče aktivit, Savo nabízí množství možností. Můžete se procházet po plážích, potápět se a šnorchlovat v korálových útesech, surfovat a poznávat místní kulturu a zvyky místních obyvatel.

Ačkoli ubytování na Savu může být limitované, navštívení ostrova stojí za to. Můžete si užít jedinečnou atmosféru, krásu přírody a poznávat místní zvyky a tradice. Ať už se rozhodnete pro primitivnější způsob života nebo si pronajmete soukromý dům, zážitek z této návštěvy vám zůstane na celý život.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky