Najděte nejlevnejší letenky

Singapur Chinese and Japanese Gardens

Dovolená Singapur Chinese and Japanese Gardens


Singapur je městem, které nabízí mnoho turistických zajímavostí a atrakcí. Mezi nimi se nacházejí i Chinese and Japanese Gardens, což jsou krásné zahrady, které zaujmou jak zahraniční turisty, tak i místní obyvatele.

Chinese and Japanese Gardens jsou umístěny na západním pobřeží Singapuru a zabírají plochu více než 13 hektarů. Do zahrady se dostanete pohodlně metrem, konkrétně zastávkou Chinese Garden na trase East-West.

Čínská zahrada je inspirována tradičním čínským stylu a architekturou. Na vstupu vás uvítá sání, což je tradiční čínská brána. Procházející po cestách pak uvidíte mnoho dalších čínských architektonických prvků, jako jsou pavilony, rybničky, zvláštní draky a cestou narazíte i na pagodu a obrovskou sochu Buddhy. K vidění je zde více než 1500 druhů rostlin, které jsou zároveň ilustrací čínské kultury.

Japonská zahrada se nachází hned po boku čínské zahrady. Vstupní branou zde je Torii, tradiční japonská brána. Vstoupíte-li do zahrady, uvidíte úpravy lesů a strmých svahů, jako byste byli v Japonsku. Je zde mnoho vodních prvků, jako jsou potůčky, rybníčky a vodopády. V japonské zahradě máte možnost zakoupit si tradiční čajové sety a ochutnat japonskou kávu.

Celkově jsou Chinese and Japanese Gardens krásným místem pro piknik, procházku nebo pro relaxaci ve stínu mohutných stromů. Zahrady jsou otevřeny vstup pro cizince za méně než dvě eura denně a pro místní je vstup zdarma. Zahrady jsou ideálním místem pro prozkoumání tradičních kultur z Číny a Japonska a užít si krásu přírody uprostřed Singapuru.


Nejčastější dotazy a odpovědi Singapur Chinese and Japanese Gardens


Q: Jak se dostat do Singapur Chinese and Japanese Gardens?
A: Můžete se tam dostat vlakem MRT (Green Line) a vystoupit na stanici Chinese Garden. Také se tam dostanete autobusem č. 154 z tranzitního centra Bukit Batok nebo autobusem č. 335 z tranzitního centra Jurong East.

Q: Je vstup do Singapur Chinese and Japanese Gardens zdarma?
A: Ano, vstup do obou zahrad je zdarma.

Q: Kdy jsou Singapur Chinese a Japanese Gardens otevřeny?
A: Oba zahrady jsou otevřené od 5:30 do 19:00.

Q: Je v Singapur Chinese and Japanese Gardens k dispozici průvodce?
A: Ano, průvodci jsou k dispozici v singapurském a japonském pavilonu.

Q: Jsou v Singapur Chinese and Japanese Gardens povoleny psy?
A: Ne, do zahrad nejsou povoleny žádná zvířata.

Q: Mohu si vzít piknik do Singapur Chinese and Japanese Gardens?
A: Ano, můžete si vzít piknik a užít si ho na piknikových místech, které jsou v obou zahradách k dispozici.

Q: Jsou v Singapur Chinese and Japanese Gardens k dispozici toalety?
A: Ano, toalety jsou k dispozici v obou zahradách.

Q: Mohu fotografovat v Singapur Chinese and Japanese Gardens?
A: Ano, fotografování je povoleno, ale profesionální fotografie a komerční natáčení vyžadují povolení.

Q: Je v Singapur Chinese and Japanese Gardens k dispozici parkoviště?
A: Ano, parkoviště se nachází u vstupu do zahrad a je k dispozici za poplatek.


Ubytování Singapur Chinese and Japanese Gardens


Singapur je země s neuvěřitelným množstvím zajímavostí, což z ní činí velmi oblíbené místo mezi turisty. Mezi nejznámější atrakce patří Singapur Chinese a Japanese Gardens, které jsou součástí zelenějšího městského prostředí zvaného Jurong Lake Gardens.

Objekty Singapur Chinese a Japanese Gardens se rozkládají na ploše více než třiceti hektarů. Tyto dvě zahrady nabízejí svým návštěvníkům možnost procházet se po krásně upravených zahradních prostranstvích, které připomínají architekturu obou zemí.

Singapur Chinese Garden

Chinese Garden je skvělým místem k procházkám a příjemnému odpočinku. Tato zahrada byla otevřena v roce 1975 a její vzhled byl inspirovaný čínskou kulturou. Celý areál je obklopený vodními kanály, mosty a pagodami. Tyto prvky vytváří klidnou a harmonickou atmosféru.

Charles Chen Hu, tvůrce této zahrady, se snažil o to, aby zahrada byla věrným obrazem čínské krajiny. Můžete tu vidět například kopce s ukázkami krasovou plochou. Rovněž tu můžete vidět architekturu z období dynastií a mnoho dalších pamětihodností. Po dokončení prohlídky zahrady tak neuděláte nic špatného, když si dopřejete chuťovou lahůdku a stolování v čínské restauraci orientální kuchyně.

Singapur Japanese Garden

Japonská zahrada byla vybudována o několik let později, v roce 1977. Tato zahrada je zasvěcena japonskému stylu a kultuře. Stejně jako u čínské zahrady, i zde naleznete řadu můstků a mostů, sázek a jezer. Lze tu rovněž obdivovat množství soch, kamenných latern a dalších japonských dekorací.

Proudící voda vystupující z kamenných sošek, vinutých kolejištích a kamenů s různým tvarem a velikostí vytváří naprosto úchvatný efekt. Zahrada vás přivítá také působivou bránou Torii a do čela voota (chrámu) posazené posvátné postavy bósacu.

Ubytování poblíž Singapur Chinese a Japanese Gardens

Naštěstí máte v blízkosti obou zahrad několik možností, kde si můžete zarezervovat ubytování. Singapur má řadu hotelů na úrovni, takže zde nenarazíte na nedostatek kvalitního noclehu. Ubytování naleznou všechny cestovatelské profily - od příměstského bydlení pro rodiny až po hotelské pokoje pro luxusnější typy.

Závěrem

Singapur Chinese a Japanese Gardens jsou skutečně neuvěřitelnou atrakcí, kterou by si neměli nechat ujít. Tato zahrada nabízí čistotu a klid, které dokáží navodit pocit rovnováhy a pohody. Podstata zahrady spočívá v její harmonické symetrii, v úpravě a dekoraci. Singapur Chinese a Japanese Gardens by mohly být odpovědí na veškeré vaše potřeby na útěku od realistického vnímání času. Udělejte si radost a přijďte se podívat na této práci přírody.


Letenka Singapur Chinese and Japanese Gardens


Singapur Chinese and Japanese Gardens: nádherný kontrast dvou kultur v srdci města

Singapur, město bohaté na historii a kulturu, je domovem mnoha impozantních architektonických skvostů a atrakcí, které přitahují tisíce návštěvníků z celého světa. Jednou z hlavních turistických atrakcí v Singapuru je park komplex, který obsahuje Chinese a Japanese Gardens, dvě úchvatné zahrady, postavené výhradně ve stylu svých respektivních zemí.

Chinese Garden, známý také jako Jurong Gardens, byl vystavěn v roce 1975 a má rozlohu téměř 13 hektarů. Tento parkový komplex je celý postaven podle tradiční čínské architektury, a tak návštěvníci okamžitě pocítí atmosféru z tohoto vzdáleného a exotického místa. Zahrada je bohatá na mnoho památek, jako například sedmimetrová pagoda, která je symbolem tradice a vzdělání, ale také mnoho dalších soch, chrámů a lávy.

Japanese Garden, známý také jako Taman Japonis, je postaven na sousedícím pozemku s Chinese Garden. Tento park má rozlohu více než 6 hektarů a byl vystavěn podle tradiční japonské krajinné architektury. Ostatně, je to velmi podobný styl jako výstavba čínské zahrady, ale má určité japonské prvky, jako jsou kočičí cesty, bambusové háje nebo největší Bonsai Garden v Singapuru, což je úctyhodná sbírka kořeněných rostlin.

Návštěva těchto dvou zahrad je skutečným zážitkem, který spojuje krásu přírody a kulturní dědictví. Návštěvníci si mohou zarezervovat celodenní prohlídku, která zahrnuje procházku po obou zahradách, stejně jako navštívení různých muzeí a památek v obou parku. Tyto prohlídky poskytují příležitost k učení se o historii a kultuře obou zemí a také příležitost k prohlídkám za účelem vytvoření úžasných fotografií.

Seriózní turista by neměl váhat navštívit tuto úžasnou atrakci, aby objevil něco obohacujícího a krásného, co spojuje dvě země a dvě kultury ve stejných zahradách. Singapur Chinese a Japanese Gardens jsou navíc velmi snadno dostupné pro turisty, kteří cestují do Singapuru; letenky jsou levné a vynikající prostitutami, které nabízejí nejlepší ceny pro cestovatele všech druhů.


Počasí Singapur Chinese and Japanese Gardens


Singapur je známý svým tropickým klimatem, které vládne na celém území země. V této části asijského kontinentu se však může počasí v průběhu roku výrazně lišit. Singapur Chinese and Japanese Gardens patří k oblíbeným turistickým atrakcím v zemi a právě o jejich specifickém počasí si dnes povíme více.

Singapur Chinese and Japanese Gardens se nachází v západní části města Singapur a jsou jedním z největších zahradních komplexů v zemi. Kamenné pagody, rybníky s plovoucími lekníny a bambusové lesy jsou příkladem harmonického propojení čínské a japonské kultury. Jaké však panují klimatické podmínky v této oblasti?

V oblasti Singapuru panuje celoroční tropické klima s vysokou vlhkostí. Roční průměrná teplota se pohybuje okolo 29 °C, přičemž teploty v průběhu dne v létě mohou dosáhnout až 34 °C. V zimě jsou teploty o něco nižší, ale stále příjemné a nepohybují se pod 24 °C.

Deštivé období v Singapuru přichází v druhé polovině roku. Na konci měsíce května začíná tzv. suché období, které trvá až do září. V tomto období naprší méně než 10 dnů za měsíc a srážky jsou minimální. Říjen a listopad jsou však nejdeštivějšími měsíci v roce, kdy může padat až 290 mm srážek měsíčně. Důležitá informace pro návštěvníky Chinese and Japanese Gardens je, že tyto zahrady jsou otevřeny denně od 5:30 do 23:00 a jsou zdarma.

Pokud tedy plánujete návštěvu Singapur Chinese and Japanese Gardens, můžete si být jisti, že vás čekají příjemné teploty a tropické počasí. Pokud se rozhodnete vyrazit v průběhu deštivého období, nezapomeňte si s sebou přibalit deštník. Vzhledem k vysoké vlhkosti vzduchu rovněž nepohrdnete pitím vody a vyhýbejte se přímému slunci v době nejprudšího slunečního záření mezi 10:00 a 16:00.

V zahradách se také konají různé kulturní akce a festivaly, které nabízejí tradiční japonské a čínské umění. Jejich přibližné termíny jsou uvedeny na internetových stránkách, takže se určitě zajděte podívat!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky