Najděte nejlevnejší letenky

Španělsko Asturie

Letenka Španělsko Asturie


Letenky do Asturie: Cesta do tajuplných hor, divočiny a krásného severního pobřeží

Asturie - poslední zelená útočiště na pobřeží Španělska, obklopená horskými vrcholy a úchvatnými plážemi. Pokud hledáte únik od turistické dráhy a máte rádi přírodu a dobrodružství, Asturie se hodí přesně pro vás. A jak se tam nejrychleji dostat? S pomocí letenky!

Odlet z Prahy do Asturie trvá pouhé dvě hodiny a návratná letenka může být zakoupena již za několik set eur. Jedná se o skvělou cenu za let do jednoho z nejkrásnějších regionů Španělska. A co si můžete užít?

Nejprve ochutnáte plné chute asturských specialit, jako je slavný cider z jablka, chorizu, ryby a mořské plody. Následující den začíná dobrodružství - walking, horolezectví, kanoistika a potápění jsou jen některé z aktivit, které si můžete užít.

Asturie je také domovem mnoha krásných středověkých měst a vesniček, které stojí za návštěvu. Oviedo, Gijón a Avilés jsou vynikající příklady. Také je zde mnoho historických památek, jako je Gotický palác a katedrála v Oviedu.

Dále nezapomeňte na pobřeží - v Asturii naleznete některé z nejkrásnějších pláží na světě. Zde najdete přizpůsobená místa pro surfování, kitesurfing a windsurfing. Díky leteckému spojení se můžete snadno přemístit z pláže do hor a užít si nezapomenutelný pobyt.

Vytvořte si svou vlastní cestu do Asturie, která okouzlí každého, ať už jste dobrodruh, milovník kultury nebo ochutnávač gastronomie. S cestovní kanceláří na palubě letadla můžete si přizpůsobit cestu podle svých představ. Nebo si ji naplánujte sami a objevte toto skvostné místo na vlastní pěst.

Vyzkoušejte letenku do Asturie a zažijte nezapomenutelné dobrodružství, které vám představí to nejlepší, co Španělsko má nabídnout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Španělsko Asturie


1. Jaké jsou nejznámější památky v Asturii?
V Asturii je mnoho památek, mezi nejznámější patří Oviedo s katedrálou svatého Salvátora a královským palácem, Gijón s římskou pojizerskou promenádou a pláží San Lorenzo a San Juan de la Arena s centrem pro návštěvníky Linares.

2. Jaké jsou hlavní turistické destinace Asturie?
Mezi hlavní turistické destinace Asturie patří horské oblasti Picos de Europa, rybářská vesnice Cudillero, prales Monte Cerrao a pláže La Concha de Artedo a Gulpiyuri.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Asturii?
Nejlepší čas na návštěvu Asturie jsou měsíce od dubna do září, kdy jsou teploty příjemné a méně srážek. Nicméně, Picos de Europa je známý svými prudkými změnami počasí, takže je třeba být připraven na špatné počasí kdykoliv v roce.

4. Jaká je místní kuchyně v Asturii?
Místní kuchyně v Asturii je velmi bohatá, ale je známá především pro své ryby a mořské plody, jako jsou arroz con marisco (pilaf se školky), xarda (sleď) a berberechos (duté třenice). Dále se v Asturii podávají národní pokrmy jako cachopo (plněný a obalený řízek), fabada asturiana (fazole s klobásou a uzenými masy) a casadielles (sladký koláč s mandlemi).

5. Jaké jsou nejlepší pláže v Asturii?
V Asturii je mnoho krásných pláží, ale mezi nejlepší patří Playa de Barro, Playa de Gulpiyuri, Playa de Torimbia a Playa de Vega. Tyto pláže jsou idealní pro surfování a koupání v příjemném moři.

6. Jak se dostanu do Asturie?
Letecky se lze do Asturie dostat přes letiště Asturie, které leží asi 40 km od Ovieda. Dále je možné cestovat autobusem nebo vlakem z Madridu, Barcelony nebo Bilbaa. Pokud cestujete vlastním vozem, je nutné počítat s průjezdním povolením pro oblast Picos de Europa.

7. Kde si mohu koupit místní suvenýry v Asturii?
Místní suvenýry v Asturii se zaměřují na řemesla jako je keramika, kovářství a tkaní. Nejlepší místa pro nákup suvenýrů jsou tradiční trhy a obchody v Oviedu a Gijónu a také stánky na místech turistického zájmu, jako jsou Pamukkale a Covadonga.


Počasí Španělsko Asturie


Asturie je autonomní region na severu Španělska, kde se počasí liší podle ročního období. Letní měsíce jsou obecně mírné a vlhké, zatímco zimy jsou chladné a deštivé. V období od června do září jsou průměrné teploty v Asturii kolem 20 °C, avšak mohou být také nižší nebo vyšší.

V létě se v Asturii můžeme těšit na krásné slunné dny s příjemnými teplotami, které však v noci mohou klesnout až k 12 °C. V této době se také mohou vyskytnout bouřky a déšť často doprovází silné větry, které můžou být pro turisty nepříjemné.

Jesen je také krásným obdobím v Asturii, s mírnými teplotami a pestrobarevným podzimním listím. Během této doby se ale také můžou vyskytnout deštivé dny, takže si s sebou na výlety raději vezměte nepromokavou bundu. Průměrná teplota v tomto období činí kolem 15 °C.

Zima a jaro jsou v Asturii obdobím mrazivých a deštivých dnů. Teploty se obvykle pohybují kolem 10 °C a během zimy může sněžit. Navštívíte-li Asturii tuto dobu, připravte se na chladné počasí a nezapomeňte si s sebou vzít teplé oblečení a nepromokavé boty.

Celkově vzato, počasí v Asturii je ovlivněno Atlantickým oceánem a hory na západě. Turisté, kteří navštíví tuto oblast, by měli být připraveni na různorodé počasí. Ať už se rozhodnete navštívit Asturii v jakoukoli část roku, vždy si s sebou vezměte nepromokavé oblečení a připravte se na překvapení od matky přírody.


Dovolená Španělsko Asturie


Asturie, jedna z 17 autonomních oblastí ve Španělsku, je překrásným místem pro dovolenou. Nachází se na severu Španělska a nabízí pohádkovou krajinu, fascinující kulturu a skvělé pláže.

Asturie je proslulá svými krásnými horami a úchvatnými vyhlídkami. Nachází se zde národní parky, vodopády a hory, což poskytuje skvělou příležitost pro výlety a turistiku. Národní park Covadonga je například nádherným zeleným rájem a poskytuje nádherné scenérie.

Kromě turistiky jsou Asturie také domovem k mnoha tradicím a památkám. Oviedo, hlavní město Asturie, je bohaté na kulturu a historii. Můžete navštívit katedrálu San Salvador nebo Asturské muzeum, kde se můžete dozvědět víc o historii regionu.

Dalšími zajímavými místy jsou například přístav Gijón, hrad v Cudillero nebo Trubice Órgano v Santa María del Naranco. Pro milovníky historie a architektury jsou to zcela nenahraditelné zastávky.

Asturie má také spoustu nádherných pláží s jemným pískem a azurovým mořem, jako například pláže Rodiles nebo Cuevas del Mar. Toto pobřeží je ideální pro milovníky sportů jako surfování, windsurfing nebo vodní lyžování.

Pokud jde o jídlo, Asturie je také velmi známá svými specialitami. Asturský sidr je místní alkoholický nápoj vyráběný z jablek a je velmi populární. Region je také proslulý svými sýry a masem, jako je domácí chorizo a cárnico, velmi tradiční jídlo v Asturie. Přírodní krajina Asturie také umožňuje dovoz mnoha ryb a mořských plodů.

V Asturii se také konají různé festivaly a oslavy během roku, například svátek svatého Jakuba, který se koná v červenci v Oviedu. To je příležitost pro místní obyvatele představit své tradice, hudbu a jídlo, což dělá z této dovolené velmi zvláštní a nezapomenutelnou.

Pokud hledáte dovolenou plnou přírodní krásy, kultury a dobrého jídla, Asturie je pro vás tou pravou volbou. Tato oblast nabízí nádherné výhledy, zážitky a mnoho možností pro zábavu. Rozhodně na ni budete vzpomínat dlouho po návratu domů.


Ubytování Španělsko Asturie


Asturie je jeden z regionů Španělska, který je známý svým neuvěřitelně krásným pobřežím Atlantského oceánu a horami v nitru země. Turisté z celého světa přijíždějí do Asturie, aby si vychutnali její zvlněné krajiny, zelené údolí a tradiční vesnice v horách. Pokud plánujete návštěvu této oblasti, budete potřebovat ubytování, ale nevíte, co všechno si můžete vybrat. V tomto článku se podíváme na několik možností ubytování, které můžete v Asturii najít.

Horské chaty

Pokud máte rádi dobrodružství a chcete se setkat s přírodou Asturie z blízka, měli byste zvážit ubytování v horských chatách. Tyto útulné chaty se nacházejí v nejkrásnějších koutech hor a nabízejí vám nezapomenutelný zážitek. Pro ty, kdo chtějí užít si turistiku a horské túry, je to ideální volba. Tyto chaty jsou obvykle vybaveny kuchyní a více než dostatečným množstvím paliva na topení, takže se budete cítit jako doma. Je však třeba upozornit na to, že k tradičním horským chatám se dostanete pouze pěšky, takže vás čeká pěkný výšlap po okolních kopcích.

Hotele

Asturii nabízí také mnoho luxusních a příjemných hotelů, které si můžete zamluvit. Tyto hotely nabízejí pohodlné a plně vybavené pokoje, restauraci s regionálními specialitami, bazén a wellness centrum. Pokud hledáte luxusní pobyt v Asturii, pak je tato volba pro vás tou správnou.

Hostely

Pokud hledáte cenově dostupnější možnost, můžete se rozhodnout pro ubytování v hostelech. Tyto hostely jsou perfektní pro cestovatele, kteří zůstanou v Asturii jen několik dní a hledají cenově dostupné ubytování. Většinou nabízejí dvoulůžkové pokoje se sdílenou koupelnou a společnou kuchyní nebo jídelnou. Některé hostely také nabízejí bezplatné snídaně a turistické informace pro své hosty.

Apartmány

Pokud hledáte něco mezi hotelem a hostelem, můžete se rozhodnout pro pronájem apartmánu. Tyto apartmány jsou ideální pro větší skupiny nebo rodiny, kteří hledají větší soukromí a nezávislost. Většinou nabízejí plně vybavenou kuchyň a obývací pokoj s pohodlným nábytkem. Některé apartmány jsou také vybaveny balkonem nebo terasou s výhledem na okolní hory a pobřeží Atlantského oceánu.

Kempy

Pokud máte rádi kempování, Asturie má pro vás několik ideálních míst, kde můžete svůj stan postavit. Některé kempy se nacházejí v malebné horské oblasti a nabízejí zázemí pro kempování a grilování. Další se nacházejí v blízkosti pláží a nabízejí možnost koupání v oceánu a slunečení se na pláži. Většinou jsou tyto kempy dobře vybavené a nabízejí kiosek s potravinami a nápoji, sdílené toalety a sprchy a další potřebné vybavení pro kempování.

Jak můžete vidět, Asturie nabízí rozmanité možnosti ubytování pro cestovatele s různými preferencemi. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní hotel, útulný apartmán, nebo jednoduchý hostel, v Asturii určitě najdete to pravé pro vás. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli možnost, nemůžete si nechat ujít krásu této úžasné oblasti Španělska.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky