Najděte nejlevnejší letenky

Španělsko Mallorca

Letenka Španělsko Mallorca


Letenky do Španělska jsou oblíbené mezi turisty z celého světa, a to díky svým krásným plážím, ohromující přírodě a skvělému jídlu. Jedním z nejnavštěvovanějších španělských ostrovů je Mallorca, který láká turisty svými písečnými plážemi, azurovým mořem a kulturními památkami.

Pokud plánujete cestu na Mallorcu, nebude Vás nic stát v cestě k získání letenky. Prvním krokem je určit správný termín a cílové letiště. Palma de Mallorca je největší letiště ostrova, které je propojeno s různými městy Španělska a některými průmyslovými centry Evropy. Mnoho eur o byty by bylo pro cestu hromadnou dopravou. Proto je letenka skvělým řešením.

Pokud je Vaším cílem vyrazit na Mallorcu v letních měsících, bývají letenky dražší, ale i přes to jsou k dostání za velmi přijatelnou cenu. Proto se vyplatí kupovat včas avšak, pokud plánujete cestu během zimy nebo jara, můžete být příjemně překvapeni nízkými cenami letenek.

Ceny letenek se liší podle výběru aerolinie, ale i díky konkurenčnímu boji mezi dopravci se najdou letenky za příjemnou cenu. Vybírat lze různé classy, například business, economy nebo prémiovou classu. Na výběr je i z různých typů palubního zázemí, jakým jsou Wi-Fi připojení nebo televizní vysílání.

Většina letů z Prahy či brněnského letiště trvá zhruba 2 až 3 hodiny. Zajisté je to pohodlnější, než několikadenní cesta na ostrov přes moře. Na letišti byste měli mít u sebe platný doklad totožnosti, letadlovy doklady a potvrzení o cestovním pojištění v případě potřeby.

Mallorca je nejen plážový ráj, ale také nabízí návštěvníkům kulturní památky jako gotická katedrála La Seu, Kralovský palác Almudaina, Castell de Bellver nebo starobylou pevnost španělské armády. Ostrov leží v západní části Středozemního moře a letecky je spojen ze Španělskem, Německem, Velkou Británií a dalšími evropskými městy.

Pokud se chystáte na dovolenou na Mallorcu, jednoduše si zarezervujte letenku a užívejte si krásy této nádherné destinace. Mallorca je ideálním místem k relaxaci, prozkoumání kultury a vychutnání si španělských specialit. Nenechte si ujít tuto fantastickou příležitost, ať už cestujete s rodinou, přáteli nebo sami.


Počasí Španělsko Mallorca


Španělsko je známé pro své krásné pláže, vynikající gastronomii a pohostinnost místních obyvatel. Mezi nejoblíbenější turistické destinace v zemi patří ostrov Mallorca, který leží v západní části Středozemního moře. Tento ostrov nabízí návštěvníkům nejen krásné pláže, ale také mnoho historických a kulturních památek. V následujícím článku se podíváme na počasí na Mallorce.

Počasí na Mallorce se v průběhu roku může velmi lišit. V létě, obvykle od června do září, jsou teploty vysoké a slunce svítí téměř každý den. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje mezi 25 a 30 stupni Celsia, ale v některých dnech může být teploměr ještě výše. V noci se teploty snižují na příjemných 16-20°C. V létě také často fouká mírný vánek, který zpříjemňuje pobyt na pláži.

Na podzim, od října do prosince, jsou teploty mírnější, ale stále příjemné. Průměrná teplota se pohybuje okolo 20 stupňů Celsia, ale během noci se může ochladit na 10-15 stupňů. S příchodem podzimu začíná také období dešťů, které však není tak intenzivní jako na kontinentální Evropě. Voda v moři se udržuje celoročně příjemně teplá kolem 20-25°C.

Zimní měsíce, od ledna do března, jsou na Mallorce poměrně chladné a vlhké. Průměrná teplota se pohybuje okolo 15 stupňů Celsia a v noci se teploty snižují na 5-10°C. V zimě může pršet více než v létě, ale i v těchto měsících je celkové množství srážek na Mallorce relativně malé. V zimě není ideální období pro koupání v oceánu, ale stále zůstává dostatek věcí k vidění a dělání.

Jaro, od dubna do května, je ideálním obdobím pro ty, kteří nechtějí turistickou sezónu na Mallorce. Teploty jsou podobné jako na podzim, s průměrnou teplotou kolem 20 stupňů Celsia, ale s menším rizikem dešťů. V tomto období se může rozkvetné Mallorca předvádět v celé své kráse. Ostrov je pokryt kvetoucími stromy, řečišti a květiny, které nabízejí dokonalé pozadí pro fotografie.

Celkově řečeno, Mallorca je ostrov, který má celoročně příjemné počasí. Pokud hledáte teplé a slunné léto, je to pro vás ideální destinace. Pokud hledáte klidnější období, můžete navštívit Mallorcu na podzim a na jaře. V každém případě, Mallorca je nádherný ostrov, který stojí za to navštívit, ať už je počasí jakékoli.


Nejčastější dotazy a odpovědi Španělsko Mallorca


N: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Mallorky?
O: Nejlepší čas na návštěvu Mallorky je od dubna do října, kdy je teplota příjemná a je méně deštivých dní.

N: Jaké jsou největší atrakce na Mallorce?
O: Největší atrakce na Mallorce jsou nádherné pláže a krásná příroda, historické město Palma, zřícenina hradu Castell de Bellver a tradiční trhy v různých městech na ostrově.

N: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Mallorcu?
O: Nejlepší způsob, jak se dostat na Mallorcu, je letecky, neboť lety jsou časté a trvají pouze několik hodin.

N: Jaké jsou nejoblíbenější pláže na Mallorce?
O: Nejoblíbenější pláže na Mallorce jsou Playa de Muro, Es Trenc, Cala Agulla a Cala Millor.

N: Kde najít ubytování na Mallorce?
O: Ubytování na Mallorce lze najít v různých cenových kategoriích v hotelích, apartmánech nebo v pronajatých vilách.

N: Jaké jsou tradiční pokrmy Mallorky?
O: Tradičními pokrmy Mallorky jsou paella, ensaïmades (sladké pečivo plněné mandlovou pastou), sobrassada (kořeněné koňské salámy) a arros brut (masová rýžová polévka).

N: Jak je to s parkováním na Mallorce?
O: Parkování na Mallorce může být ve vysoké sezóně obtížné a drahé. Doporučuje se zaparkovat mimo centrum měst a použít veřejnou dopravu nebo taxi.

N: Můžu si půjčit auto na Mallorce?
O: Ano, na Mallorce je možné si půjčit auto v některých přímořských městech, v letištních terminálech a v mnoha turistických centrech na ostrově.

N: Jaká je místní měna na Mallorce?
O: Místní měnou na Mallorce je euro.

N: Musím umět španělsky na Mallorce?
O: Na Mallorce je velmi rozšířená angličtina, takže umění španělštiny není nutností, ale určitě pomůže komunikaci s místními obyvateli.


Dovolená Španělsko Mallorca


Španělsko je vždy populární destinací pro dovolenou, a to z dobrého důvodu. Není divu, že mnoho lidí sní o pobytu na pláži pod sluncem a teplem, a zároveň objevovat krásy kulturně bohaté země. Mallorca je jedním z nejpopulárnějších španělských ostrovů, který nabízí obojí.

Mallorca se nachází v západním Středozemním moři, na východním pobřeží Španělska a patří k Balearským ostrovům. Ostrov má rozlohu více než 3 600 km² a je ideálním místem pro dovolenou, kde se můžete zároveň uvolnit i objevovat krásy tohoto unikátního místa.

Návštěvníci Mallorcy si mohou užít nejen krásné pláže a slunné počasí, ale také historická města, horskou přírodu a vynikající kuchyni.

Nejpopulárnějšími částmi Mallorcy jsou města Palma, Alcudia a Soller, ale i menší městečka a obce jako Deia, Soller nebo Valldemossa si zaslouží pozornost. Palma de Mallorca, hlavní město ostrova, nabízí návštěvníkům krásné historické památky včetně katedrály La Seu, královského paláce Almudaina a starobylého hradu Bellver.

Pláže jsou na Mallorce rozhodně největší atrakcí, a to s dobrým důvodem. Ostrov nabízí nádherné pláže, pozoruhodná skalnatá pobřeží a množství menších zátok. Mezi nejkrásnější pláže na ostrově patří Cala Agulla, Cala Mesquida a Cala Major.

Návštěva Mallorcy zajisté není kompletní bez návštěvy horské oblasti Serra de Tramuntana, která je na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento národní park nabízí nádhernou krajinu, s divokými plážemi a nádhernými horskými cestami.

Kuchyně Mallorcy je také něčím, co stojí za pozornost. Místní specialitou jsou paella, pokrmy z mořských plodů a slavné vinařství. Návštěvníci určitě ocení místní trhy a lahodné sýry a uzeniny.

Mallorca je ideálním místem pro dovolenou, kde si můžete užít krásnou přírodu, historii a kulturu, pláže a nádherné počasí. Pokud jste přemýšleli o tom, kam byste mohli jet na svou příští dovolenou, je Mallorca zaručeně jedním z nejlepších výběrů.


Ubytování Španělsko Mallorca


Španělsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Evropě, a to z mnoha důvodů. Ale pokud hledáte nejkrásnější ostrov v této oblasti, neváhejte a vydejte se do Mallorcy, největšího ostrova Baleárských ostrovů. Tento ostrov nabízí nádherné pláže, úchvatnou krajinu, bohatou historii a skvělé místní jídlo. Pokud si chcete užít všechny tyto zážitky s co nejvíce pohodlí, potřebujete kvalitní ubytování. V tomto článku vám přinášíme přehled nejlepších možností ubytování na Mallorce.

1. Hotely

Mallorca nabízí široké spektrum hotelů, které jsou roztříděny podle různých kategorií. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z mnoha pětihvězdičkových hotelů, které nabízejí zcela vybavené pokoje, obrovské bazény a mnoho dalšího. Pokud máte omezenější rozpočet, můžete zvolit ubytování v některém z mnoha tříhvězdičkových hotelů, které nabízí pohodlné pokoje za rozumnou cenu.

2. Apartmány

Pokud hledáte více nezávislosti a soukromí, můžete se rozhodnout pro ubytování v apartmánech. Tyto ubytovací možnosti nabízejí plně vybavené kuchyně a apartmány s jedním až třemi ložnicemi. Mnoho apartmánů je také umístěno v blízkosti pláže.

3. Vilky

Pro ty, kteří hledají soukromí a luxus, jsou vily velmi dobrým řešením. Tyto ubytovací možnosti nabízejí velké pokoje s krásným designem a mnoho vybaveností, jako jsou bazény, sauny nebo terasy s výhledem na moře. Vily jsou obvykle vhodné pro větší skupiny lidí, jelikož nabízejí více než 5 ložnic.

4. Hostely

Kdo hledá ubytování nejlevnější, může se rozhodnout pro hostel. Tyto ubytovací možnosti nabízejí společné pokoje za nízkou cenu. Hostely jsou obvykle vhodné pro mladé lidi, kteří hledají společnost ostatních cestovatelů a chtějí ušetřit na ubytování.

Závěr

Mallorca nabízí mnoho různých možností ubytování pro všechny typy cestovatelů. Hotely, apartmány, vily a hostely zajistí kvalitní a dostupné ubytování na tomto krásném ostrově, takže si můžete užít všechny zážitky, které nabízí Mallorca. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete opatřeni s nekonečnými zážitky a krásami této nádherné oblasti.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky