Najděte nejlevnejší letenky

Spojené království St Ives

Letenka Spojené království St Ives


Pokud hledáte ideální dovolenou na pobřeží Anglie, neváhejte a zvažte letenky do St. Ives. Tento historický přístavní město v Cornwallu nabízí neuvěřitelné výhledy na Atlantický oceán a mnoho jiných aktivit pro milovníky zábavy, kultury a historie.

St. Ives je město s bohatou historií a tradičním pobřežním životem. Nachází se na západním pobřeží Cornwallu a je ideálním místem pro dovolenou v přírodě. Město má řadu impozantních pláží, významných architektonických památek a kulturních center.

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí v St. Ives je návštěva ikonického muzea Tate St. Ives, které leží na vrcholu útesy. Muzeum nabízí jedinečné expozice uměleckých děl a fotografických exponátů týkajících se života a kultury místních obyvatel i přírody na pobřežním okraji Atlantiku.

St. Ives je rovněž ideálním místem pro outdoorové aktivity, jako jsou windsurfing, kitesurfing, pozorování mořských ptáků a rybaření. V místních restauracích a hospodách najdete mnoho lahůdek, z nichž většina je připravována z čerstvých místních surovin, včetně ryb a mořských plodů.

Pokud hledáte ideální letenky do St. Ives, máte na výběr z mnoha možností. Díky centrální poloze města a moderní infrastruktuře je zde mnoho mezinárodních letišť, která nabízejí lety Například z Londýna, Manchesteru, Bristolu či Liverpoolu. Hledání levných letenek bývají nejvýhodnější, pokud se šikovně využije slevových akcí, třeba v nejlevnějších měsících, ale i předposledním měsíci před plánovaným odletem.

Všem turistům, kteří hledají možnost uniknout ze starého ruchu velkoměsta a vnímají krásy přírody, nabízí St Ives bohaté a inspirovatelné využití prázdnin. To se nabízí jako jedna z největších výhod, při výběru letenky do Spojeného království právě do města St Ives.


Ubytování Spojené království St Ives


St Ives je oblíbeným cílem pro cestovatele, kteří hledají krásné pláže, malebnou atmosféru a úchvatnou přírodu. Toto městečko se nachází na pobřeží v Cornwallu, na jihozápadě Spojeného království. Pokud sem plánujete cestovat, je důležité si vybrat ideální ubytování.

St Ives nabízí širokou škálu ubytování, z které si mohou zájemci vybírat. Rezervovat můžete hotely, apartmány, penziony nebo privátní pokoje v domech, samozřejmě vše závisí na vašem rozpočtu a představách. Město se může pochlubit mnoha luxusními hotely, ale také najdete menší, útulné hotely nebo penziony, které jsou vhodné pro cestovatele s menším rozpočtem.

Jedním z nejoblíbenějších ubytování v St Ives je Hotel Tregenna Castle Resort. Nachází se na kopci, což znamená, že nabízí panoramatický výhled na pobřeží. Hotel se může pochlubit venkovním a vnitřním bazénem, saunou a posilovnou. Je také oblíbený mezi rodinami, protože nabízí mnoho aktivity pro děti a dospělé. Pokud si však nepřejete strávit dovolenou v hotelu, můžete se rozhodnout pro apartmány avIV esthousu, který se nachází jen kousek od pláže. Tyto apartmány jsou vybaveny kuchyňskou linkou a obývacím pokojem, kde si můžete odpočinout po dlouhém dni na pláži.

Spousta hostů si v St Ives vybírá také penziony, které jsou levnější než hotely. Jedním z populárních ubytování je Penzance hostel, který nabízí společné i soukromé pokoje v blízkosti pláže. Hostel má také venkovní terasu, krb a kuchyňské zařízení, takže si můžete uvařit vlastní jídlo. Je také ideální pro ty, kteří chtějí poznat nové lidi, protože mohou sdílet své zážitky s hosty z celého světa.

Najít si vhodné ubytování v St Ives je snadné, stejně jako cestovat do tohoto krásného města. Protože se nachází v jihozápadní části země, můžete sem cestovat autem nebo vlakem. Pokud si přejete cestovat vlakem, budete mít možnost užít si krásnou krajinu a přitom se vyhnete dopravním zácpám na silnicích.

Celkově můžeme říct, že St Ives je ideálním cílem pro ty, kteří hledají relaxaci a odpočinek od každodenního shonu. Díky mnoha možnostem ubytování si zde vybere opravdu každý, tedy od luxusních hotelů až po levnější ubytování jako jsou penziony a hostely. Takže co ještě čekáte? Vydejte se do St Ives a okouzlete se tímto nádherným městěm.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království St Ives


Dotazy:

1. Jak se dostat do St Ives z jiných částí UK?
2. Kde se dá parkovat v St Ives?
3. Jaké jsou nejlepší pláže v St Ives?
4. Kdy je nejlepší čas navštívit St Ives?
5. Jaké jsou nejlepší restaurace v St Ives?
6. Co se dá v St Ives dělat v deštivých dnech?
7. Kde se dá ubytovat v St Ives?
8. Jaká je cena vstupného do muzeí a galerií v St Ives?
9. Kde se dají najít nejlepší suvenýry v St Ives?
10. Jaké jsou doporučené turistické atrakce v St Ives?

Odpovědi:

1. St Ives se dá dostat vlakem nebo autobusem. Cesta z Londýna trvá přibližně 5 až 6 hodin.
2. V St Ives jsou k dispozici různé parkovací místa a garáže. Doporučujeme využít parkoviště na okraji města a pěšky sejít do centra.
3. Mezi nejlepší pláže v St Ives patří Porthmeor, Porthminster a Carbis Bay.
4. Nejlepší čas na návštěvu St Ives je od června do září, kdy je teplé a slunečné počasí.
5. Mezi nejlepší restaurace v St Ives patří Porthminster Beach Cafe, The Cornish Deli a Seafood Cafe.
6. V deštivých dnech se dají v St Ives navštívit muzea a galerie, jako například Tate St Ives nebo Barbara Hepworth Museum.
7. V St Ives jsou k dispozici různé možnosti ubytování, jako například hotely, apartmány, penziony a kempy.
8. Cena vstupného do muzeí a galerií v St Ives se liší podle zařízení. Obecně se pohybuje v rozmezí od 5 do 10 liber.
9. Nejlepší suvenýry se dají najít v místních obchodech se suvenýry a řemeslnými výrobky.
10. Mezi doporučené turistické atrakce v St Ives patří Tate St Ives, Barbara Hepworth Museum, St Ives Museum, St Ives Harbour a Island Chapel.


Dovolená Spojené království St Ives


St Ives je překrásný pobřežní město nacházející se v západní části Anglie.Společně s krásnými plážemi, malebnými uličkami a bohatou historií je St Ives skvělým místem pro odpočinek a poznávání nových věcí. Pokud tedy plánujete dovolenou ve Spojeném království, určitě byste měli zvážit St Ives jako vaše cílové místo.

Jedním z největších lákadel St Ives je jeho krásná příroda, která spojuje pláže s klidnými vodami a úchvatné výhledy. Mezi nejpopulárnější pláže patří Porthmeor, Porthgwidden a největší z nich, Porthminster. Tyto pláže nabízejí nejen možnost koupání v čisté vodě, ale také řadu aktivit, jako jsou windsurfing, kajakářství a surfování.

Pro ty, kteří mají rádi umění a kulturu, St Ives nabízí řadu galerií a muzeí věnovaných místním umělcům a historii. Mezi nejvýznamnější patří Tate St Ives, která se specializuje na moderní a současné umění. Můžete se tedy těšit na úchvatné umělecké díla a inspirativní výstavy.

Kromě toho je St Ives známý také svou kulinářskou nabídkou, která zahrnuje řadu tradičních anglických jídel, včetně ryb a čipů, anglického snídaně a špičkového krémového čaje, který je charakteristický pro region Cornwall. Místní restaurace a hospody jsou plné výborných možností, které určitě stojí za ochutnání.

A pokud se chcete vydát na výlet a zjistit, co St Ives nabízí dalšího, můžete navštívit okolní vesnice a města, jako je Penzance, Newquay nebo Truro. V těchto městech si můžete vychutnat další kulturní a historické památky, stejně jako jiné turistické atrakce.

Spolu s těmito krásami dělá St Ives skvělé cílové místo pro ty, kteří hledají odpočinek, přírodu a oddech od každodenního stresu. Ať už se rozhodnete pro prozkoumání města nebo si užijete písečné pláže, nebudete litovat návštěvy tohoto kouzelného pobřežního města. Pokud tedy plánujete dovolenou ve Spojeném království, zvažte návštěvu St Ives – určitě nebudete litovat svého rozhodnutí.


Počasí Spojené království St Ives


Spojené království je země s mnoha odlišnými klimatickými podmínkami v závislosti na regionech. Mezi těmito regiony se nachází městečko St Ives, které se nachází v Cornwallu, na jihozápadě Velké Británie. St Ives je přímořské město s krásnými plážemi a úchvatným výhledem na moře. Pokud se chcete vydat do St Ives, je důležité si předem zkontrolovat aktuální počasí.

V létě se v St Ives setkáte s teplotami okolo 20 °C a téměř každý den s jasným nebem. Teploty se zpravidla pohybují kolem 18–22 °C a od července do srpna je průměrná denní doba slunečního svitu kolem 7 hodin. V závislosti na vašich zájmech a plánech byste měli s sebou dostatek opalovacích přípravků a lehké oblečení, abyste si mohli vychutnat den na pláži nebo procházku po okolí.

V zimních měsících, od listopadu do února, teploty v St Ives klesají na průměrných 9–11 °C a délka slunečního svitu se zkracuje na 4–6 hodin denně. Obzvláště v prosinci je často vidět mlha, která může zakrýt pohled na nádhernou krajinnou scenérii Cornwallu. Pokud se tak chystáte navštívit St Ives v zimě, doporučujeme si s sebou vzít teplejší oblečení a připravit se na méně slunečných dnů.

Nejlepší roční období pro návštěvu St Ives pro turisty je bezpochyby léto. Během tohoto období najdete mnoho aktivit a akcí na pláži a v přilehlých oblastech, aby si každý našel to svoje. Město je plné jazykové školy s nabídkou letních pobytů a můžete se setkat s mladými lidmi z celého světa.

Celkově, St Ives je městečko plné krásného počasí a půvabných krajinných scenérií, které jsou neodolatelné pro turisty z celého světa. Bez ohledu na roční období, které si zvolíte, můžete si být jistí, že vás bude fascinovat a nalákat k další návštěvě.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky