Najděte nejlevnejší letenky

Spojené království The Jurassic Coast

Ubytování Spojené království The Jurassic Coast


The Jurassic Coast je velmi populární turistickou destinací ve Spojeném království. Severovýchodně od města Lyme Regis představuje tuto pobřežní oblast více než 150 km skalnatého pobřeží, které se táhne až k městu Old Harry Rocks. Pro turisty z celého světa tak představuje nádhernou přírodní scenérii, která pro ně bude nezapomenutelným zážitkem. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, nebudete muset hledat ubytování příliš dlouho, protože je velký výběr hotelů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení, které vám mohou poskytnout skvělé zázemí pro vaši dovolenou.

Po celé délce pobřeží The Jurassic Coastu je řada hotelů a penzionů, které vám nabídnou velmi příjemné ubytování. Pokud hledáte klid a pohodu, můžete se ubytovat ve venkovských statech, jako například Bridport nebo Charmouth. Pro návštěvníky, kteří hledají více zábavy a animace, jsou také k dispozici hotely ve městech jako Dorchester nebo Poole. Tyto hotely nabízejí širokou škálu pokojů, ať už se jedná o luxusní pokoje, rodinné pokoje nebo pokoje pro jednotlivce.

Dalším populárním typem ubytování na The Jurassic Coastu jsou chaty, vily a apartmány. Tyto ubytovací jednotky vám umožní příjemné a komfortní ubytování s vlastní kuchyní a obývacím pokojem. Díky tomu si můžete připravit vlastní jídlo a posedět s rodinou nebo přáteli v pohodlí vašeho vlastního obývacího pokoje.

Pro turisty, kteří hledají levnější ubytování, jsou také k dispozici kempy na The Jurassic Coastu. Tyto kempy jsou velmi oblíbené pro motorkáře a cyklisty, kteří si chtějí užívat krásné krajiny a pozorovat zdejší přírodu. Kampy nabízejí stanování, karavany a chatky a jsou velmi pohodlné a přátelské pro rodiny s dětmi.

The Jurassic Coast je krásné místo a nabízí širokou škálu ubytovacích zařízení. Záleží jen na vašich potřebách a představách, co si vyberete. Bez ohledu na to ale budete mít zaručeno krásné a nezapomenutelné chvíle na tomto nádherném pobřeží.


Počasí Spojené království The Jurassic Coast


Spojené království patří mezi nejrozmanitější klimatické oblasti na světě, což lze očekávat od země, která se skládá z čtyř národů a s různými geografickými podmínkami. Se svými 16 000 km pobřeží a mnoha souostrovími nabízí Spojené království velmi rozmanité počasí, což je především důležité pro turisty, kteří chtějí navštívit tuto krásnou oblast. V tomto článku se zaměříme na podnebí The Jurassic Coast - jednoho z nejznámějších turistických míst v Británii.

The Jurassic Coast je národní park v Dorsetu a Devonu, s délkou více než 150 km pobřeží, které se táhne od Exmouthu na východě až k Studland Bay na západě. Tato oblast byla v památkové ochraně v roce 2001, kvůli jejímu geologickému významu a přítomnosti fosilních pozůstatků dinosaurů. Turisté cestují do této oblasti kvůli krásnému pobřeží a krajinnému charakteru, který nabízí úžasný výhled na moře z vysokých skal nebo z mírnějších kopců poblíž. Ale jaké počasí mohou turisté očekávat při návštěvě této oblasti?

The Jurassic Coast má teploty v rozmezí od 8-12°C během zimy a 18-22°C během léta, a proto je ideální pro návštěvu v letních měsících mezi červnem a zářím. V této době je oblast nejteplejší a méně pravděpodobné být zasažena deštěm. V zimě a na podzim může být počasí mrholivé a větrné, s teplotami klesajícími až k 0°C v noci. Vzhledem k tomu, že oblast je poměrně vystavena větru, návštěvníci by měli očekávat silné větry a vlny na pobřeží během bouří.

Pokud se však rozhodnete navštívit The Jurassic Coast v letních měsících, měli byste se připravit a vzít sebou lehké oblečení, krém na opalování a plavky na ochlazení v ozdravných vodách Atlantského oceánu. Přestože počasí může být velmi teplé a slunečné, návštěvníci stále musejí být opatrní při pobytu na slunci a nikdy by neměli opisovat ochranný faktor při slunění. Je také důležité se během pobytu v této oblasti hydratovat, protože pár spálených hodin na slunci mohou být příjemné, ale vyhnout se dehydrataci bude mnohem složitější.

Větrné počasí v oblasti může být zvláště silné během jarních měsíců únor a březen, a mohou být doprovázeny deštěm a rychlými změnami teploty. Návštěvníci by si proto měli přinést lehké oblečení a vodotěsnou bundu, pokud se chtějí vydat na procházku podél pobřeží.

Celkově vzato, když navštívíte The Jurassic Coast, měli byste se připravit na různorodé počasí a různé teploty, a to i během letních měsíců. Pokud si však načasujete návštěvu dobře, může to být nádherné a nezapomenutelné místo pro odpočinek, relaxaci a krásné výhledy na hory a vlny.


Letenka Spojené království The Jurassic Coast


Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou v Anglii, neváhejte a zvažte letenku do Spojeného království, konkrétně na pobřeží Jurského parku. Tento úsek pobřeží je nejen krásným místem, ale také je zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO a nabízí mnoho místních atrakcí, překvapení a skvělých zážitků.

Pobřeží Jurského parku se nachází v jihozápadní části Anglie. Rozkládá se od Exmouthu v Devonu po Swanage v Dorsetu a nabízí fantastické přírodní scenérie, úžasné pohledy na kanál La Manche a mořské útesy, ale také nádherné pláže a útesy. Návštěvníci mohou vychutnat krásu tohoto místa během procházek po pobřežní stezce a vychutnat si malá města, stejně jako historické památky a zajímavosti.

Mezi hlavní atrakce patří Durdle Door, obří přírodní oblouk s krásným výhledem na moře, Lulworth Cove, úchvatný záliv ukrytý mezi útesy, nebo Old Harry Rocks, útesy s butovitými tvary a mnoho dalších.

Kromě úžasných přírodních scenérií mohou návštěvníci Jurského parku objevovat také historická města, jako jsou Lyme Regis, Sidmouth nebo Poole. Tyto malé obce nabízejí útulné uličky, starožitnosti a tradiční anglické hospody. Pro milovníky historie jsou k dispozici také starobylé památky, jako je Corfe Castle, hrad postavený ve 11. století, nebo zahradní centrum Abbotsbury, které existuje již od 18. století.

Kromě přírodních a historických atrakcí se návštěvníci mohou těšit také na bohatý kulturní program, který nabízí různé festivaly a události po celý rok. V srpnu se koná Swanage Regatta and Carnival, tradiční místní slavnost, která nabízí parádu lodí, ohňostroj a mnoho dalšího.

Celkově lze říci, že letenka do Spojeného království, a zejména na pobřeží Jurského parku, nabízí návštěvníkům rozmanitou škálu atrakcí, které splní očekávání všech, kteří hledají nezapomenutelnou dovolenou v Anglii. Tento kus pobřeží, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO, je pro mnoho turistů nejen krásným místem, ale také fascinujícím pohledem do dávné minulosti.


Dovolená Spojené království The Jurassic Coast


Dovolená na The Jurassic Coast na jihovýchodě Spojeného království je nezapomenutelný zážitek pro každého, kdo má rád přírodu a historii. Tento úchvatný úsek pobřeží se rozprostírá na 154 kilometrech mezi Exmouthem v Devonu a Swanage v Dorsetu a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jurajské pobřeží je známé svými nádhernými útesy z bílého vápence, které se táhnou podél pobřeží a tvoří úchvatné formace a jeskyně. Tyto útesy se datují až do období jury před více než 65 miliony lety a jsou důkazem dlouhodobé geologické historie této oblasti.

Pomocí jednoduchého výletu lodí lze objevit nejužasnější skrýš na pobřeží, které jsou pouhým okem od pobřeží dostupné jen během odlivu. Výlety vedou k největším přírodním divům, většinou v okolí Swanage a Portlandu, kde je možné vidět stovky metrů vysoké útesy. Každý kousek pobřeží má svůj vlastní popis včetně hnědé a tlusté vápencové vrstvy na Orcombe Point, hravě členitého Undercliff několika kilometrů dlouhého, úzkého pobřežního pásma až po golfový klub v Charmouth, kde se nachází jeden z největších nalezišť dinosaurů v Evropě.

U pobřeží se nachází mnoho malých přímořských vesniček, které si zaslouží pozornost, jako je například Lulworth Cove, malá přístavní vesnice s růžovými domy a křišťálově čistou vodou, nebo Lyme Regis, známé město s možností sbírání zkamenělin. Pro fanoušky Jane Austenoveé je zajímavou zastávkou město Bath, kde se nacházejí slavné lůžkové koupelny z 18. století.

The Jurassic Coast je také oblastí vyhlášenou pro svou gastronomii. V této oblasti jsou nabízena mistrovská jídla jako ryba a mořské plody, jako jsou ústřice, krabi a krevety, stejně jako typická britská kuchyně, jako jsou steak a ale nebo lahodný crumble. Mezi oblíbené restaurace patří například The Watch House v Chesil Cove nebo The Hive Beach Cafe v Burton Bradstock s výhledem na překrásný záliv.

Dovolená na The Jurassic Coast poskytuje nezapomenutelný zážitek pro každého, kdo miluje přírodu, historii a vynikající jídlo. Tuto oblast lze navštívit kdykoliv během roku, ale nejlepší doba je v létě, kdy se dají využít všechny aktivity, co pobřeží nabízí. Pokud hledáte oddech od ruchu velkoměsta, tuto oblast byste měli zařadit na své cestovatelské seznamy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království The Jurassic Coast


1. Co je Jurassic Coast?
Jurassic Coast je pobřeží v Anglii, které se rozkládá mezi městy Exmouth na východě a Studland Bay na západě. Je to nejdelší úsek pobřeží vědecky doloženého období geologické historie Země.

2. Kde se nachází Jurassic Coast?
Jurassic Coast se nachází na jihozápadě Anglie a prochází přes hrabství Devon a Dorset.

3. Jak dlouhá je Jurassic Coast?
Jurassic Coast má délku přibližně 153 kilometrů.

4. Jaké jsou nejlepší místa pro pozorování geologických útvarů na Jurassic Coast?
Mezi nejlepší místa pro pozorování geologických útvarů na Jurassic Coast patří města Lyme Regis, Charmouth, Lulworth Cove a Durdle Door.

5. V jaké době vznikly geologické útvary na Jurassic Coast?
Nejstarší geologické útvary na Jurassic Coast pocházejí z doby před asi 185 miliony lety.

6. Jaká je historie těžby kamene na Jurassic Coast?
Na Jurassic Coast byla v minulosti těžena kámen a vyráběny z něj různé výrobky jako například sochy a dlaždice.

7. Jaké druhy zvířat a rostlin žijí na Jurassic Coast?
Na Jurassic Coast žijí různé druhy zvířat i rostlin. Mezi nimi patří třeba mlži, chobotnice, žraloci, krabi, plsti, různé druhy řas, trávy a keře.

8. Jaké aktivity jsou na Jurassic Coast k dispozici?
Na Jurassic Coast je mnoho aktivit k dispozici. Patří mezi ně například turistika, cykloturistika, adrenalinové sporty, rybaření a další venkovní aktivity.

9. Jak se dostanu na Jurassic Coast?
Na Jurassic Coast se dá dostat autem, autobusem nebo vlakem. Nejbližší letiště je v Bournemouthu.

10. Je možné se na Jurassic Coast ubytovat?
Ano, na Jurassic Coast je mnoho ubytovacích možností včetně hotelů, penzionů a kempů.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky