Najděte nejlevnejší letenky

Spojené státy americké Big Sur, California

Počasí Spojené státy americké Big Sur, California


Big Sur je krásný pobřežní pruh na jihozápadě Kalifornie. Toto místo je proslulé svými dramatickými scenériemi a rozmanitými podnebími. V průběhu roku se počasí v této oblasti může výrazně lišit a tato kolísání jsou způsobena především geografickými faktory.

Vzhledem k tomu, že Big Sur leží na pobřeží Tichomoří, má oceánské podnebí. V létě jsou průměrné teploty kolem 20-25°C a v zimě se průměrné teploty pohybují kolem 15°C. Klima zde je celkově poměrně vlhké, což znamená, že je zde množství srážek. V průběhu roku se v této oblasti průměrně vyskytuje asi 1046 mm srážek.

Největší množství srážek zde padá v období od listopadu do dubna. V tuto dobu se může vyskytnout silné deště a bouřky. Tyto srážky jsou pro oblast velmi důležité, protože přinášejí vodu do okolních lesů a rostlinstva.

Během letních měsíců se v Big Suru očekávají slunečné dni s několika mírnými oblačnými periody. Tento čas je ideální pro turistické aktivity, jako jsou pěší túry po okolních horách, prozkoumání místního pobřeží a vychutnání si bouřlivých přílivů.

Ještě před pár lety bývalo Big Sur mimořádně suché místo, ale dnes se v zimě může vyskytnout i sněhová kalamita. Horské průsmyky mohou být uzavřeny, a to může mít dopad na turistický ruch a provoz kempů.

Počasí v Big Suru je nádherné a rozmanité. Nejenže se můžete těšit na krásné slunečné dny a čerstvý vánek z oceánu, ale také na bouřky a krásné deštivé dni. Každé roční období se zde liší a nabízí návštěvníkům jinou a jedinečnou zkušenost.


Ubytování Spojené státy americké Big Sur, California


Big Sur, California, se nachází v půvabné a scenické oblasti, která láká cestovatele z celého světa. Tento krásný úsek pobřeží se táhne po Kalifornské státní silnici 1 mezi Monterey a Santa Barbarou a nabízí úchvatné výhledy na skály a oceán. Pokud plánujete navštívit Big Sur, je důležité si zajistit kvalitní ubytování, které doplní vaše zážitky z této oblasti.

Kempování

Pro ty, kdo hledají autentický zážitek z přírody, může být kempování dobrou možností. V Big Sur existuje řada kempů, včetně Pfeiffer Big Sur State Park, Limekiln State Park a Kirk Creek Campground s krásným výhledem na oceán. Tyto kempy nabízejí základní vybavení pro stanování, jako je toaleta a sprchy, ale vybavení pro vaření si musíte přinést sami.

Hotely

Pro turisty, kteří hledají pohodlí a luxus, nabízí Big Sur také řadu hotelů a letovisek. Jedním z nejoblíbenějších je Post Ranch Inn, který nabízí soukromé bungalovy s výhledem na oceán, kuchyně a venkovní vany. Tento hotel je ideální pro páry hledající romantickou dovolenou. Dalšími populárními hotely jsou Ventana Big Sur a Big Sur River Inn.

Airbnb

Airbnb je populární volba, pokud hledáte alternativu k tradičním hotelovým pokojům. V Big Sur jsou k dispozici řada nabídek Airbnb, jako jsou soukromé pokoje, domy a chaty. Toto ubytování je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít zážitek z života v Big Sur.

Podle toho, co hledáte, existuje pro vás v Big Sur dostatek možností ubytování. Bez ohledu na to, zda hledáte romantickou dovolenou v luxusním hotelu nebo zážitek z přírody na kempu, Big Sur vám nabídne nezapomenutelné zážitky v srdci kalifornského pobřeží.


Letenka Spojené státy americké Big Sur, California


Pokud se chystáte na dovolenou do Spojených států amerických, pak rozhodně neprojeďte krásné městečko Big Sur v Kalifornii. Toto místo je nádherné, plné zajímavých památek a atrakcí, které si můžete užít. A aby vám cesta sem byla co nejjednodušší, doporučujeme zakoupit si letenky do Spojených států s cílem Big Sur, California.

Big Sur se nachází na pobřeží Kalifornie a vyznačuje se úchvatnými scenériemi. Zdejší krajina je plná rozmanitosti. Najdete zde zalesněné hory, turistické stezky, štíhlé útesy a nádherné pláže. Je zde mnoho atrakcí, které stojí za to vidět a zažít. Na poznávací túru byste měli vyrazit do nedalekého Big Sur State Parku, kde si můžete vychutnat okouzlující lesní výhledy, vodopády a působivé skalní útvary.

Big Sur je také domovem mnoha umělců a spisovatelů, kteří sem cestují kvůli inspiraci a odpočinku. V okolí se nacházejí tisíce květin a rostlin, které jsou doslova symbolem svobody a spontaneity. Toto místo je velmi oblíbené mezi turisty, kteří sem cestují za přírodou a klidem, a najdete zde mnoho působivých míst.

V Big Sur se také nachází mnoho zajímavých památek, například Bixby Bridge, největší most na kalifornskému pobřeží, a Point Sur Lighthouse, historický maják na útesu poblíž Tichomořského pobřeží. Na plážích v Big Sur můžete také pozorovat mnoho druhů zvířat, jako jsou například velryby, delfíni a tuleni.

Pokud se chcete naučit něco nového o této oblasti, rozhodně neváhejte navštívit některé z muzeí v okolí, jako je například Glen Oaks Big Sur Lodge, kde najdete mnoho informací o místních památkách a historii Big Sur.

Pokud se tedy chystáte na dovolenou do Spojených států, nezapomeňte na krásné městečko Big Sur v Kalifornii. Letenky do Spojených států, přesněji do této oblasti, si můžete jednoduše zakoupit na internetu nebo u vašeho cestovního agenta. Big Sur nabízí mnoho zajímavostí a zážitků, které si určitě užijete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Big Sur, California


1. Co je Big Sur v Kalifornii?

Big Sur je malé pobřežní město v Kalifornii, které leží na úpatí Santa Lucian Mountains na pobřeží Tichého oceánu.

2. Jaké jsou nejlepší atrakce v Big Sur?

Mezi hlavní turistické atrakce v Big Sur patří Pfeiffer Big Sur State Park, McWay Falls, Bixby Bridge, Julia Pfeiffer Burns State Park a Point Sur State Historic Park.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity, které lze v Big Sur podniknout?

Mezi nejlepší aktivity patří turistika, projížďka na kole, fotografování, surfování a jízda na koni.

4. Kde se v Big Sur nachází nejlepší restaurace?

V Big Sur najdete mnoho skvělých restaurací a kaváren. Některé z nejlepších jsou Restaurant at Ventana Inn & Spa, Nepenthe, Big Sur Roadhouse a Sierra Mar.

5. Kam se v Big Sur ubytovat?

V Big Sur najdete řadu možností ubytování, včetně hotelů, kempů a stanic pro karavany. Některé z nejpopulárnějších možností jsou Ventana Big Sur, Post Ranch Inn a Big Sur Campground & Cabins.


Dovolená Spojené státy americké Big Sur, California


Pokud se chystáte na dovolenou v Americe a toužíte po pohledu na krásné pobřeží Tichomoří, Big Sur v Kalifornii by mělo být na vašem seznamu míst k návštěvě. Toto malé pobřežní městečko nabízí nádherné scenérie, ohromující výhledy na oceán a mnoho možností pro aktivní dovolenou a odpočinek.

Když se rozhodnete navštívit Big Sur, měli byste zarezervovat pobyt v jednom z tamních malých luxusních hotelů. Tyto hotely jsou obklopeny krásnou přírodou a užijete si tak nezapomenutelný pobyt s výhledem na oceán. Kromě toho, mnoho z nich nabízí wellness procedury a aktivní aktivity, jako jsou kurzy jógy a turistiku.

Jednou z nejvýznamných vizuálních atrakcí v Big Sur je peřeje pod Svatojakubskou věží. Tento ohromující pohled na oceán vás jistě uchvátí a získáte respekt k přírodě. Pokud vás zajímá turistika, může pro vás být Trestles Beach nebo grilování u El Sursita skvělou volbou. Oba tyto parky nabízejí mnoho tras pro pěší turistiku, které vám umožní vidět a udělat mnoho zajímavých věcí.

Další zajímavou atrakcí v Big Sur je restaurace Nepenthe. Tato restaurace je proslulá svým výhledem na oceán a nabízí vynikající jídlo. Navíc, můžete si objednat koktejl, usadit se na terase, relaxovat a užívat si úžasný výhled na oceán. Pokud máte chuť na něco sladkého a tradičního, můžete zastavit v Bakery v městečku Big Sur a ochutnat zdejší slavný borůvkový koláč.

Poslední, ale určitě ne nejméně důležité, jsou oblasti, které můžete navštívit v Big Sur. Skvělou volbou mohou být Napenthe, surfování v Pfeiffer State Park, turistikou na Lone Pine Creek v Julia Pfeiffer Burns State Park, nebo procházka na plage (břehu) v Pfeiffer Beach. Bez ohledu na to, kterou oblast si zvolíte, určitě užijete nezapomenutelný pobyt.

Celkově, je Big Sur ideálním místem pro každého, kdo hledá klidnou a krásnou dovolenou v Americe. S ohromujícím výhledem a mnoha aktivitami nabízí toto místo příjemný pobyt pro každého z nás. Takže, pokud plánujete dovolenou v Americe, nezapomeňte zahrnout Big Sur na svůj seznam míst k návštěvě!


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky