Najděte nejlevnejší letenky

Středoafrická republika Chinko Reserve

Ubytování Středoafrická republika Chinko Reserve


Chinko Reserve je rozlehlý park přírody nacházející se v centrální oblasti Středoafrické republiky. Jedná se o oblast s více než 17 000 kilometry čtverečními, která je tvořena bohatou a rozmanitou fauna a flóra.

Chinko Reserve je jedním z nejvýznamnějších parků přírody v celé Africe díky bohatství zvířat, jako jsou zebrák pygmejový, antilopa hřbetouchá, nosorožci a mnoho dalších. Zvláštním zvířecím druhem, který je k vidění pouze v Chinko Reserve, je slon lesní.

Při návštěvě Chinko Reserve je možné ubytovat se přímo v parku, což umožní přímý kontakt s přírodou. K dispozici jsou tři ubytovací možnosti: tábořiště, safari lodže a lovecké chaty.

Tábořiště jsou nejlevnější variantou ubytování v parku a jsou ideální pro ty, kteří mají rádi camping. Tábořiště jsou obehnané oplocením a nabízejí základní vybavení, jako je pitná voda, sprchy a záchody.

Safari lodže jsou střední variantou ubytování a jsou vybaveny pro komfort luxusních hotelů. Pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, minibarem a klimatizací. Tyto lodže také nabízejí restaurace a relaxační prostory.

Lovecké chaty jsou určeny pro ty, kteří si přejí získat zkušenosti z lovu v parku. Zde můžete lovit zvířata jako slony nebo antilopy pod vedením zkušených průvodců. Lovecké chaty jsou velmi pohodlné, s vlastní koupelnou a balkonem.

Ubytování v Chinko Reserve je nezapomenutelný zážitek. Navštivte jeden z nejkrásnějších parků přírody v Africe a vychutnejte si úžasnou přírodu a zvířata, která v něm žijí.


Dovolená Středoafrická republika Chinko Reserve


Středoafrická republika není země, kterou byste si pro svou dovolenou nejspíše sami vybrali. Stabilní politická situace a zvýšené bezpečnostní riziko však znamenají, že tamní cestování je přístupné pouze pro dobrodružné cestovatele.

Nicméně, pokud hledáte nezapomenutelnou zkušenost, může být návštěva Chinko Reserve v Středoafrické republice tou správnou volbou.

Chinko Reserve je rozlehlá přírodní rezervace o rozloze více než 17 600 kilometrů čtverečních, což z ní činí jednu z největších přírodních rezervací v Africe. Nachází se v jihovýchodní části země, v blízkosti hranice s Kamerunem a DR Kongo.

Rezervace je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců, lvů, leopardů, goril a dalších. Zdejší krajinu tvoří rozlehlé savany, tropické lesy a mangrovníky, a lze si zde vychutnat pozorování divoké zvěře a ptáků.

Vzhledem k tomu, že se Chinko Reserve nachází ve vzdálených oblastech Středoafrické republiky, je však nutné řešit dopravu a ubytování. Nejbližšími městy jsou Bangassou a Bria, z nichž lze Chinko Reserve dosáhnout cestou pěšky, na koni nebo po řece.

Vzhledem ke zvýšenému riziku bezpečnosti by se cestovatelé měli držet doporučení a být opatrní při cestování v této oblasti. Také je nutné mít na paměti, že cestování po Středoafrické republice není jednoduché a logisticky složité.

Celkově lze však říci, že návštěva Chinko Reserve může být úžasným zážitkem pro dobrodružné cestovatele, kteří si chtějí vyzkoušet něco opravdu unikátního a zároveň se naučit více o ochraně přírody a ochraně vzácných druhů zvířat.


Počasí Středoafrická republika Chinko Reserve


Středoafrická republika je země, kterou sužují mnohé konflikty a patří mezi nejchudší státy světa. Nicméně, místo toho, aby se zaměřili na tyto problémy, chtěli bychom věnovat pozornost krásné přírodě, kterou tato země nabízí.

Chinko Reserve, jeden z největších parků v Středoafrické republice, zahrnuje na 17 600 km² rozmanité ekosystémy, zabírající poloostrov na jihozápadě země. V parku se nachází kopytovci, predátoři, primáti, plazi a mnohé další druhy zvířat.

V parku vládne poměrně suché, horké a vlhké klima. Většina ročního srážkového úhrnu připadá na období mezi dubnem a listopadem. Nejvíce deštivé místo v parku se nachází poblíž hranic s Demokratickou republikou Kongo. Toto období zvyšuje vodní zdroje řek a jezer v parku, což znamená, že zvířata začínají migrovat na místa, kde najdou vodu.

Během období sucha se zvířata shromažďují u posledních vodních zdrojů, což vytváří ideální podmínky pro pozorování zvířat. Hlavními druhy zvířat, které se v Chinko Reserve vyskytují, jsou sloni, lvi, gepardi, hyeny, buvoli, krokodýli a mnoho dalších.

Dále se zde nacházejí endemické druhy plazů a obojživelníků, jako například šidi, hadi a chameleoni. Ptáci jsou v Chinko Reserve též hojně zastoupeni, s více než 290 druhy, včetně ohrožených druhů jako je například africká krajta, zlatohlavové drozd, nebo loskuták běločelý.

Bohužel, situace v této oblasti není v posledních letech nejlepší, jelikož dochází k pytláctví. To může mít devastující dopad na zdejší zvířecí populace. Snahou všech, kdo se zajímají o přírodu, je zachránit tuto nádhernou oblast, kde je množství druhů, na které bychom neměli zapomenout.

Chinko Reserve je ukázkou toho, jak krásná a různorodá může příroda v zemích, které obvykle nesdílejí velké množství pozitivních zpráv, být. Aby tuto oblast uchovateli a ochránili, je zde třeba spolupráce na celosvětové úrovni. Měli bychom se vzít z těchto krásných míst příklad a snažit se o zachování a ochranu přírody všude tam, kde je to potřeba.


Nejčastější dotazy a odpovědi Středoafrická republika Chinko Reserve


Otázky:

1. Jaká je historie Chinko rezervace?

2. Jakým způsobem mohu navštívit rezervaci Chinko?

3. Co mohu očekávat od safari v Chinko rezervaci?

4. Jak se dostanu do Chinko rezervace?

5. Je bezpečné cestovat do Středoafrické republiky?

Odpovědi:

1. Chinko rezervace byla založena v roce 2014 na ochranu ohrožených druhů živočichů a je spravována organizací African Parks.

2. Rezervace Chinko není turistickou destinací, ale můžete navštívit okolní vesnice a místní trhy.

3. Safari v Chinko rezervaci může nabízet pozorování ohrožených druhů zvířat, jako jsou sloni, lvi, gepardi, nosorožci, buvoli, antilopy a mnoho dalších živočichů.

4. Neexistuje žádné letiště v Chinko rezervaci. Nejlepší způsob, jak se dostat do rezervace, je letecky do Bangkoka nebo Yaoundé, a pak pokračovat na vnitrostátní let do Ndele. Ze stanice Ndele lze použít silnice až k resrezervaci.

5. Středoafrická republika trpěla politickým násilím a nestabilitou, což způsobilo, že se zde vyskytuje nevraživost k cizincům. Cestování do této oblasti je obecně považováno za nebezpečné a vyžaduje se pečlivé a profesionální plánování.


Letenka Středoafrická republika Chinko Reserve


Letenka do Středoafrické republiky a její národní rezervace Chinko je skvělou cestou k poznání jedinečné přírody této africké země. Tento kout Afriky je velmi málo navštěvovaný a díky tomu si zachovává svou autenticitu a neuvěřitelnou biodiverzitu.

Letenka do Středoafrické republiky není zrovna na každém rohu a zatímco v jiných zemích si můžete vybrat mezi množstvím leteckých společností, zde je jedinou možností společnost Ethiopian Airlines. Ta létá z Addis Abeby do Bangui, hlavního města Středoafrické republiky. Dále se však musíte dostat autem až do národní rezervace Chinko. Z Bangui to trvá asi šest hodin jízdy.

Národní rezervace Chinko se nachází na východě Středoafrické republiky a zaujímá území o rozloze více než 17 600 km². Je to místo, kde se setkávají tři africké biomy - savana, les a křoviny. Díky tomu se zde můžete setkat s obrovským množstvím zvířat, jako jsou sloni, lvi, bivojové, antilopy, krokodýli, šimpanzi a mnoho dalších. Odposlechnutí písně ptáků, hluk vodopádů a tiché řinčení doprovází vaše kroky.

Národní rezervace Chinko je také domovem mnoha kmenů, kteří zde žijí v souladu s přírodou a podílejí se na ochraně této jedinečné přírodní rezervace. Jedním z nich je také kmen Baka, kteří jsou z jiných oblastí Středoafrické republiky neustále vyháněni kvůli těžbě nebo nedostatku pastvin. V rezervaci Chinko nachází útočiště a spolupracují s místním týmem ochranářů.

Cena letenek do Středoafrické republiky a národní rezervace Chinko mohou být vyšší než do jiných afrických zemí, ale s ohledem na jedinečnost této oblasti a nutnost výdajů pro dopravu do rezervace, stojí za to. Ať již jste zarytým turistou, vášnivým fotografem nebo prostě milovníkem divoké přírody, návštěva Středoafrické republiky a národní rezervace Chinko vám nabídne nezapomenutelný zážitek plný krásy a nádher.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky