Najděte nejlevnejší letenky

Švédsko Östersund

Nejčastější dotazy a odpovědi Švédsko Östersund


Například:

Dotaz: Jak se dostanu do Östersundu?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je letadlem s přistáním na místním letišti, nebo vlakem či autobusem z jiného města.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Östersundu?
Odpověď: Mezi hlavní turistické atrakce patří například Ostersundská katedrála, Östersundské muzeum nebo Frösön – ostrov s krásným výhledem na jezero.

Dotaz: Kde se v Östersundu nejlépe najíst?
Odpověď: Östersund nabízí mnoho skvělých restaurací a kaváren, patří mezi ně například Jazzköket, Stikki Niklas nebo Gamla Teatern.

Dotaz: Jak je počasí v Östersundu?
Odpověď: Östersund má typické klima horského města, s chladnými a sněhovými zimami a mírnějšími, vlhkými léty. V zimě je nutné se připravit na mnoho sněhu a nízké teploty.

Dotaz: Kam se v Östersundu podívat na sportovní zápasy?
Odpověď: Östersund je známý jako sportovní město a můžete se zde podívat na zápasy hokeje, fotbalu nebo atletiky v místních stadionech a arénách.


Počasí Švédsko Östersund


Östersund je město přibližně se 45 tisíci obyvateli, nacházející se uprostřed Švédska. Město je známé svojí polohou a přírodními krásami, které ho obklopují. Ale jaké je zde počasí?

V Östersundu je keňskému podnebí blíže než typickému švédskému. Zima je zde přísná, ale zároveň krátká. Začíná obvykle v listopadu a trvá do dubna. Teploty se pohybují mezi -10 °C a -18 °C. Zmrzlý sníh pokrývající okolí vytváří nádhernou podívanou. Zimní sporty jsou v této oblasti značně populární - hlavně lyžování a snowboarding.

Jaro je krátké a může být mírně nestabilní. Teploty se pohybují kolem 0 °C až 8 °C, ačkoliv občas můžete zažít i nějaký ten sníh. V květnu začíná zelenání a pozorují se nádherné květiny, které začínají rozkvétat.

Léto v Östersundu je velmi příjemné. Teploty se pohybují od 15 °C až po 25 °C. Občas můžete mít nějaké deštivé dny, ale většinou je slunečno a hezky. Toto období nabízí obyvatelům i turistům mnoho aktivit v přírodě, jako například rybaření, horská turistika nebo jízda na kole.

Podzim v Östersundu je nádherný. Listopad nabízí krásné barvy, kdy se stromy barví do odstínů oranžové, červené, hnědé a žluté. Teploty klesají až k -10 °C, ale jsou stále podnošitelné.

Celkově lze říct, že počasí v Östersundu je velmi pestré. Každé roční období nabízí něco jiného a krásného k dožití a prozkoumání. Zima a její sněhové krajiny, jaro se svými květy a probouzející se přírodou, léto a množství aktivit, které nabízí, a podzim s jeho krásnými barvami jsou jedinečné a stojí určitě za to je navštívit.


Letenka Švédsko Östersund


Letenka Švédsko Östersund: Objevte krásy oblasti Jämtland

Pokud si chcete vychutnat nádhernou přírodu a zároveň ochutnat místní speciality, pak byste měli přemýšlet o návštěvě švédského města Östersund. Toto město se nachází v oblasti Jämtland, která leží na severozápadě Švédska, nedaleko hranice s Norskem. Pokud si chcete zakoupit letenky do Östersundu, tento článek vám poskytne potřebné informace.

Jak se dostat do Östersundu

Do Östersundu se létá z největších evropských letišť, například z Amsterdamu, Londýna nebo Frankfurtu. Pokud se nacházíte v Praze, pak můžete letět z Václava Havla do Stockholmu, odkud je dobrá dostupnost na letiště v Östersundu. Doprava na letiště v Östersundu je velmi dobře organizována, takže se snadno dostanete do centra města.

Co vidět v Östersundu

Östersund může být považován za menší město, avšak nabízí tolik zajímavých atrakcí, že vám rozhodně neopadne chuť poznávat. Mezi nejvýznamnější patří:

- Ostrov Frösön: toto místo vás vtáhne do přírody místních jezer a lesů s nádherným výhledem na okolní hory.

- Muzeum Jämtland: v muzeu se můžete dozvědět více o historii tohoto regionu a také o kultuře Sámovéů, kteří zde žijí.

- Letiště Jamtli: návštěva tohoto letiště vám umožní vidět historická letadla a další zajímavé věci týkající se letectví.

Co ochutnat v Östersundu

Město Östersund je také proslulé svými místními specialitami. Mezi nejznámější patří "jämtlandský salmonek", což je losos z místních řek a jezer, který je speciálně připravovaný a dochucovaný místními bylinkami. Dále jsou zde známé místní sýry a zelí. Pokud si chcete ochutnat všechny speciality, můžete navštívit farmářský trh, který se koná v Östersundu každý týden.

Závěr

Pokud hledáte klidné a příjemné místo ke svému odpočinku, město Östersund a oblast Jämtland nabízí spoustu krásných míst k relaxaci a vychutnávání si místních specialit. Díky dobře organizovanému dopravnímu spojení určitě stojí za to zakoupit si letenku a vyrazit na sever Švédska.


Dovolená Švédsko Östersund


Östersund je krásné město nacházející se v severní části Švédska, které je ideálním místem pro letní i zimní dovolenou. Toto město je rájem pro turisty, kteří milují přírodu, sporty, čisté a klidné prostředí.

Jezero Storsjön je největším jezerem ve Švédsku a Östersund se nachází na jeho břehu. Pro turisty jezerem prochází několik cyklostezek i turistických tras. Tyto trasy vedou převážně po horském terénu a nabízejí turistům nádherný výhled na okolní krajinu.

Pro milovníky vodních sportů tou nejlepší variantou je pronajmout si kajak nebo jinou malou loď a vyzkoušet si jezero z vody. Pokud navštívíte Östersund na dovolené v zimě, je možné si vyzkoušet běžky nebo jízdu na sněžnicích na ledu.

Město Östersund je také ideálním místem pro milovníky zimních sportů. Zde se nachází největší středisko na lyžování ve Švédsku, Åre Ski Resort, kde se konají i závody světového poháru v alpském lyžování. V letním období bývá také středisko lyžování oblíbené pro horská kola.

Kromě sportovních aktivit nabízí Östersund i kulturní zážitky. Pokud navštívíte město v létě, určitě si nenechte ujít festival Stockholm Pride – ten se každoročně koná v sousedním městě Stockholm.

Östersund Vám také nabízí možnost ochutnat typicky švédské jídlo a pití, jako třeba krevety, losos nebo národní nápoj – punč.

VÖstersund je ideálním místem pro relaxaci, odklon od hektického života a užití si krásy přírody. Zde najdete perfektní spojení sportu a kulturních zážitků. Takže pokud hledáte místo pro vaši další dovolenou, Östersund je skvělé rozhodnutí!


Ubytování Švédsko Östersund


Östersund je malebné švédské město, ležící na břehu jezera Storsjön. Je to oblíbené turistické místo a nabízí mnoho zajímavostí, jako jsou muzea, restaurace a sportovní aktivity. Pokud plánujete navštívit Östersund, určitě se zajímejte o možnosti ubytování.

V centru města je mnoho hotelů, hostelu a dalších možností ubytování. Pokud hledáte luxusní hotel, určitě vás zaujme hotel Clarion Grand Östersund. Hotel se nachází v krásné historické budově a nabízí pokoje s výhledem na řeku. Má také lázně a wellness centrum, které nabízí sauny, vířivky a další služby. Clarion Grand určitě patří mezi nejlepší hotely v Östersundu, ale musíte počítat s poměrně vysokými cenami.

Mnohem dostupnější možností je pobyt v některém z mnoha levných hotelů a hostelu v centru města. Například hostel STF Östersund v centru města nabízí ubytování za velmi přijatelné ceny. Hostel má společnou kuchyň, společenskou místnost a koupelny. Pokud plánujete cestovat s přáteli nebo s rodinou, můžete si zarezervovat celý apartmán s vlastní kuchyní, koupelnou a ložnicemi.

Pokud máte rádi přírodu a hledáte klidnější místo k ubytování, můžete se podívat na pobyt v chatě nebo v kempu. Většina chat se nachází v okolí jezera Storsjön a jsou obklopeny lesy a krásnou přírodou. Kempy jsou většinou v provozu pouze v letním období, ale nabízejí bezplatné ubytování v chatkách nebo možnost stanování na tábořišti.

Ať už hledáte luxusní hotel, hostel v centru města nebo pobyt v chatě u jezera, Östersund nabízí mnoho možností ubytování. Vyhněte se však přehlcené turistické sezóně v létě a zvažte návštěvu během jarních nebo podzimních měsíců, kdy bude méně turistů a ubytování bude mnohem snadnější a levnější.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky