Najděte nejlevnejší letenky

Tádžikistán Národní park Zorkul

Letenka Tádžikistán Národní park Zorkul


Tádžikistán je země plná přírodních krás a divokého terénu, který je téměř nedotčený civilizací. Mezi tuto nádhernou krajinu patří i Národní park Zorkul, který se nachází v blízkosti hranice s Afghánistánem.

Zorkul se rozprostírá na území více než 1 600 km² v nadmořské výšce mezi 4 000 až 7 000 metry nad mořem. Tento park je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, jako jsou například sněžní leopardi, medvědi nebo vzácné druhy ptáků. V parku se nachází také mnoho vodních ploch, jako jsou krásné jezera, řeky a prameny, které vytvářejí nezapomenutelné krajiny.

Národní park Zorkul je pro turisty přístupný pouze pěšky, přičemž je nutné mít s sebou vybavení na dlouhé a náročné túry. Návštěvníci parku se ale mohou těšit na hory, pláně, řeky či jezera, které poskytují příležitosti k piknikům, táboření a pozorování zvířat.

Největší turistickou atrakcí v parku je jezero Zorkul, které patří mezi nejvyšší jezera v Asii. Toto slané jezero na pomezí Tádžikistánu a Afghánistánu dosahuje průměrné hloubky 17 metrů a je obklopeno zasněženými vrcholy. Na mořském dně se nachází mnoho podmořských sopečných otvorů, které poskytují návštěvníkům jedinečné výhledy.

Dalšími zajímavými místy v parku jsou jezero Yashilkul, nedaleké sekvojové lesy, a řeka Pamirská Hissar, která proudí mezi horskými hřebeny. Pamirské hory jsou také ideálním terénem pro lyžování a horolezectví. V zimě je však nutné mít s sebou vybavení na mrazy a silný vítr.

Pokud chcete navštívit Národní park Zorkul, můžete si zakoupit letenku do Tádžikistánu. Lety do Dušanbe, hlavního města země, jsou dostupné z mnoha evropských letišť. Z Dušanbe se můžete vydat na asijskou divočinu a zažít nezapomenutelnou dovolenou v Národním parku Zorkul.


Počasí Tádžikistán Národní park Zorkul


Tádžikistán, ležící v srdci Asie, je zemí překrásnější přírody a krásných hor. Jeho nejkrásnějším centrem je Národní park Zorkul, který se překrývá s Afghánistánem a je přístupný pouze přes pohoří, které ho ohraničuje. Tento park leží na nadmořské výšce téměř 4 000 metrů nad mořem a zahrnuje přístup k některým z nejkrásnějších alp v Tádžikistánu.

Park leží v oblasti, kde jsou zimy velmi dlouhé a chladné a průměrné teploty v lednu činí jen -22 ° C. V létě se toto klima mění na teplé slunné dny, ale stále je nutné si užít ochlazení v noci. Proto je při návštěvě parku nutné mít vhodné vrstvené oblečení, které vás ochrání jak před horkem tak i chladem.

Tádžikistán vůbec není zemí bohatou na vodu a toto se odráží i v počasí v parku Zorkul. Většina deštivých dnů je v červnu a srpnu, ale ve zbytku roku můžete očekávat velmi malé množství srážek, které se obvykle pohybují kolem 11 milimetrů za rok. Proto je důležité mít dostatek zásob vody a také dodržovat pravidla ohledně využívání vody, aby nedošlo k poškození místních ekosystémů.

Národní park Zorkul nabízí návštěvníkům nádherné scenérie, které byly vytvořeny neustálým působením přírodních sil během milionů let. Mezi nejvíce navštěvované památky patří neohrožené klanění řeky Pjandž a Vakhanu, stejně jako spousta nádherných jezer, jako například Karezkul, Bondap, Jamarjude nebo také Zorkul, po němž je park pojmenován.

Park také nabízí návštěvu lidí, kteří zde žijí od počátku 19. století. Ti zde mají své školy, domy, ale také přístřešky pro pastevecké dobytče a koně. Je to jedinečná možnost poznat kulturu těchto obyvatel a dozvědět se více o jejich životě.

Navštívit park Zorkul bude pro každého nezapomenutelnou zkušeností a návrat k přírodě bude úžasnou relaxací pro každého, kdo se cítí unavený z každodenního života v městském prostředí.


Ubytování Tádžikistán Národní park Zorkul


Tádžikistán je krásná a fascinující země, kde můžete zažít mnoho dobrodružství a tisíce kilometrů nádherných a nedotčených krajinných scenérií. Jedním z nejkrásnějších přírodních území v této zemi je Národní park Zorkul. Pokud hledáte ubytování, které vám umožní užít si tento nádherný park, máte na výběr několik možností.

Národní park Zorkul se rozkládá na území Východního Pamíru a je největším chráněným územím v Tádžikistánu. Park se pyšní mnoha horskými vrcholy, místy s vysokými vodopády a nejhlubším jezerem v zemi - Zorkulským jezerem. Je to jedno z nejlépe zachovaných přírodních území na světě a hostí spoustu druhů zvířat, jako jsou divoké ovce, rysy, vlci a mnoho dalších.

Pokud chcete navštívit Národní park Zorkul a užít si přírodu, musíte procestovat dlouhou a obtížnou cestu, než dosáhnete parku. Nejbližším městem, kde naleznete ubytování, je Khorog, které se nachází více než 300 kilometrů od parku. Khorog je malé město s několika hotely, hostely a penziony. Je to ideální místo pro zastavení a přípravu na cestu do Národního parku Zorkul.

Další možností, jak najít ubytování v Národním parku Zorkul, je přespání u tamních obyvatel. V oblasti parku jsou malebné horské vesnice, především ve vlastním parku, kde můžete najít místní lidi, kteří nabízejí ubytování a stravu u nich doma. Tyto tradicionální ubytování jsou nejlepší způsob, jak poznat místní kulturu a zvyklosti.

Pokud hledáte více luxusu, na Zorkulu najdete i několik turistických středisek a horských chat, které nabízejí ubytování a služby pro návštěvníky parku. Tyto možnosti jsou však dosti drahé a vhodnější pro turisty, kteří si neváhají připlatit za větší pohodlí.

V Národním parku Zorkul je mnoho spíše vysoko ceněného ubytování a nabídek turistických průvodců, ale kousek dál jistě najdete také příjemnější ceny a mnohé další možnosti objevování této krásné oblasti Tádžikistánu.

Národní park Zorkul nabízí návštěvníkům nezapomenutelné zážitky v nádherné a neuvěřitelně krásné přírodě. Bez ohledu na to, jaké ubytování zvolíte, tuto oblast určitě zamilujete a budete se snažit zde strávit co nejvíce času. Pokud hledáte dobrodružství v nádherné a nedotčené přírodě, Národní park Zorkul je pro vás dokonalým cílem vaší cesty.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tádžikistán Národní park Zorkul


1. Jak se dostanu do Národního parku Zorkul v Tádžikistánu?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Národního parku Zorkul, je letadlem do města Khorog a odtud autem či pěšky na místo.

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Národního parku Zorkul?
- Nejlépe je navštívit park v letních měsících (červenec a srpen), kdy jsou teploty příjemné a pohled na okolní krajinu je nejkrásnější.

3. Co si mohu v parku Zorkul prohlédnout?
- V Národním parku Zorkul si můžete prohlédnout řadu krásných jezer, horských průsmyků, vhodných tras pro turistiku a mnoho dalšího.

4. Jaké aktivity jsou v parku Zorkul možné?
- V parku Zorkul si můžete užít procházky po malebné krajině, turistiku, rybaření, sledování ptáků či jiných zvířat v parku, nebo přesunu do sousedního Kyrgyzstánu, kde je možné například i horolezectví.

5. Mám si s sebou na návštěvu parku zabezpečit nějakou výbavu?
- Pokud se rozhodnete vyrazit na trek či turistiku, je vhodné si vzít s sebou dostatek vody, jídla, vhodnou oblečení, turistické boty a hygienické potřeby, které vám umožní dokonalé pohodlí během vaší návštěvy Národního parku Zorkul.


Dovolená Tádžikistán Národní park Zorkul


Tádžikistán je země v Střední Asii, která nabízí návštěvníkům mnoho přírodních krás a kulturních památek. Jedním z nejvýznamnějších přírodních památek v zemi je Národní park Zorkul, který se nachází na východě země v horském pásu Pamíru.

Národní park Zorkul byl založen v roce 2000 a zaujímá plochu 3500 km². Je pojmenován po Zorkulském jezeře, které se nachází v jeho centrální části. Jezero je obklopeno horskými vrcholy, které dosahují výšek přes 7000 metrů nad mořem.

Park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně vzácných druhů, jako je třeba sněžný lev, markhor nebo kulon bělobradý. Návštěvníci mohou také vidět mnoho druhů ptáků, včetně orlů a sokolů.

Pro milovníky horské turistiky je park ideálním místem k prozkoumání. Na turisty čekají obtížné cesty přes horské hřebeny, ale také pohodlné procházky podél jezera. Z údolí parku se také nabízejí krásné výhledy na okolní hory a jezero.

Navíc má Národní park Zorkul i kulturní význam. V blízkosti parku se nacházejí tradiční tajikské vesnice, kde můžete vidět místní obyvatele při tradičních činnostech, jako je například výroba koberců nebo ruční tkaní.

Výlet do Národního parku Zorkul by měl být součástí každého pobytu v Tádžikistánu. Návštěva parku nabízí nevšední zážitek při pozorování místních zvířat a krásné přírody vyznačující se divokou a neporušenou krajinnou oázou.


Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Cena nejnižší garantovaná

Tisíce nadšených zákazníků

Výhodné ceny letenek

Levné letenky do všech destinací na jednom místě.

Objevit letenky